Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   78 / 1162
(#) Latya hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Holló!

Az lenne a kérdésem, hogy erről mit tudtok?

Sajna csak ilyen alulfókuszált képet csinál a telóm....
(#) mibogi hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Kedves mindannyian!
kérésem lenne :
a rádió működésének legfontosabb elemeit középiskolás fokon ábrában szemléltetve keresem.
ha tudjátok hol találom (webcím) vagy pl ilyen formában le tudjátok írni:

felvevő egység(részletezve) ->
átalakító egység (részletezve, miből áll) ->
jeltovábbítás (formája, miből áll) ->
jelfogadás ->
rádiókészülék vételt érintő részei


minden segítséget szívesen veszek és köszönök!
(#) Triac hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Üdv.

Fényerőszabályzóba (PRODAX) tönkrement a triac.
Gyártó: ST
Típus:BTA12-400GB
A végén a GB mit jelent, esetleg helyette mit lehet használni? Ugyan ilyen típust nem találok.

Köszönöm mielöbbi válaszotokat.
(#) _ampervadasz_ válasza Latya hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Ez egy STK végfok! Ez az egység végzi a hang végerősítést! (2X40W ha jól tudom)
(#) _ampervadasz_ válasza Triac hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Üdv! itt van az adatlap! Így keress rá! (De amúgy ha nem találasz akkor a BT137-est vedd meg.)
(#) Triac válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Köszönöm gyors válaszod.
A csatolt leírásban pont a GB végű típus nem szerepel.
A BT137 -es Igt 10mA és szerintem a GB-ből a B az 50mA-t jelent és a Gate trigger áram adat az fontos hogy egyezzen.
(#) _ampervadasz_ válasza Triac hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Ne haragudj azt már elfelejtettem megnézni! Bocs!
(#) jdani hozzászólása Márc 15, 2008 /
 
Helló. A konnektort ha felülről nézzük, akkor bal oldalt a fázis, jobb oldalt meg a nullák szokott lenni nem?
(#) llaci56 válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Felülről???
Alulról is.
Tehát a dugaszoló oldal felől! (Bal a fázis, jobb a 0)

De láttam már fordítva is! (A döntött sorolókról, vagy a kör aljzatokról ne is beszéljünk!)

De akkor a villásdugónál is ez a helyzet! (És annál melyik a bal??? )
A helyes kifejezés a "szokott" !
(#) _ampervadasz_ válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
a jobb a NULLA a bal a FÁZIS általában, de ez mindig változhat! (Tehát fordítva is lehet!) Az alúl felűl benyúló fém rész a FÖLDELÉS. (Midig földelésnek kötik, és sohasem cseréljük fel a másik vezetővel!)
(#) jdani válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
NA jó én ezt tudom, de akkor ez mi? valami hülye kinai megoldás?

Kép 002.jpg
    
(#) _ampervadasz_ válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
NEM! Ez a csatlakozó más szabványhoz is illeszkedik, a konnektorból kiáll egy láb középen az a földelés! (Szlovákia)
(#) jdani válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Lehetséges, mert onnan vagyok!

Kép.jpg
    
(#) _ampervadasz_ válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Ez a dugó a Magyar/Szlovák szabványnak megfelel.
(#) KTobi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Szlovákiában csak olyan dugók vannak, amiből kiál a föld, nincsennek, olyanok, mint amit megszoktunk, hogy oldalt van. A számítógépkábelek, és mindenugyanolyan végű (másik végére gondolok, amit a számítógéptápba szoktat csatlakoztatni) kábel, fel van készítve mintkét csatlakozóra (felénk is lehet kapni olyan hosszabítókábelt,de gondolom Magyarországon is).

A fázis, 0meg felcserélhető, ezért nem légyeges, valószínüleg úgy kellene bedugni, hogy felfelé áljon ki a kábel a dugóbol (akkor szabványos :crazya.

Üdv. Tóbi
(#) Latya válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Esetleg 1 data sheet-et tudnál adni róla? Mert én nem találok.
(#) jdani válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Nade én most nézem, hogy nem is arra kaptam választ, amire vártam. Én arra vagyok kiváncsi, hogy itt a dugaszon miért jobb odlalt a nullás bal odlalt meg a fázis? ha ezt bedugod egy kondnektorba, akkor pont forditva lesz.
(#) KTobi válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
olvasd el az én előző hozzászólásomat.

A működés szempontjából mindegy a fázis-nulla sorrend.

Ha fordítva dugod be a csatlakozót akkor jó (ezt csak akkor csinálhatod meg, ha oldalsó földelésed van, eked meg nincs). Lehet, hogy Szlovákiában balról van a 0la? (Nem tudom, annyit nem voltam ott)

Üdv. Tóbi
(#) kocici17 válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Abbol nem szabad kiindulni, hogy a jobb a nulla, és a bal a fázis, mert nem biztos , mikor a házat épitették akkor a villanyszerelönek lehet , hogy két bal keze volt.
Innen egál, hogy mi a pozicio, ugyhogy sose bizz abba, hogy a konektorban PL:jobbra a fázis ballra a null van mert, megrázó tanulópénz lehet. Inkább fáziskeresö, vagy mérömüszer, vagy probalámpa a javallat. A váltakozó áramu hálózaton a müködések szempontjából, 1-2 kivétellel mindegy, hogy jobb, vagy bal, és még ez is relativ.
(#) jdani válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Amúgy mincs az megtitlva, hogy job oldalt legyen a fázis. De többnyire bal odlalt szokott lenni. Azt tudom hogy mindegy, de mégis fel van cserélve a dugaszon, és gondoltam hogy megemlitem.
Láttam már olyan itt a városban, hogy ej új épületbe bekötötték az áramot,és az egyik konnektorban volt áram, vagyis ment róla egy TV, a másikról nem ment. Eljött a villanyszerelő, és azt mondta, hogy 110V körül van benne, és hogy mindkét vezeték fázis. ez lehetséges?
(#) llaci56 válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Miért lenne fordítva???
Csak akkor lesz fordítva, ha fordítva dugod be.
Ha a zsinór felfelé áll, (márpedig ha a konnektor lent van, akkor illik felfelé állnia!) akkor pont jó!
(#) _ampervadasz_ válasza KTobi hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Én ezt nagyon jól tuom!
(#) _ampervadasz_ válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Tökmindegy hogy hová kötöd a fázist, nullát, az a lényeg hogy a földelés középen van, annak a helyére tilos bekötni nullát/fázist! (amugy ezt irtam a (#195824) hózzászólásomban, de mos kifejtem!) Az a lényeg hogy ha Magyar szabványú csatlakozóba dugod, akkor fordítva is bedugható! tehát mondjuk a bal oldalt van a fázis, de a dugón jobboldalt van feltüntetve, akkor sincsen semmi baj, uyan úgy fog működni, és semmilyen érintésvédelmi határokat nem hág át! Ha Szlovák szabványú csatlakozóba dugod akkor meg csak egyféleképpen lehet bedugni, de ezt má biztosan tudod, de ott sem renszerű hogy bal vagy jobb oldalt legyen a fázis, és ott is ugyanúgy fog működni! Itt az a lényeg, hogy a földelést tilos máshová kötni, mert az az 1 ÉV osztályú készülékeke esetén, megrázó élményben részesít!!! Remélem már érthetőbben válaszoltam meg a kérdésedet.
(#) jdani válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Én ezt eddig is értettem, meg tudtam is
(#) kocici17 válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Fulladjak meg ha [quote]Én ezt eddig is értettem, meg tudtam is
értem hogy akkor miröl van szó????????????
(#) jdani válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
a .kép amit bekülddtem Azon bal odlat van a fázis, és jobb oldat meg a nullás. De igy ahogy tartod, nem tudod beledugni a konnektorba mer lényegében a dugasz hátát akarnád bedugni a konnektorba.((Kép 002.jpg)) Ahoz hogy be tudd dugni, ell kell fordinati a dugatsz 180fokba ((Kép 003.jpg))
De ekkor már a dugaszon lévő felirat is megcserélődött. Tehát a dugasz szerint. Most jobb oldalt van a fázis, és bal oldalt a nullás. Pedig ennek forditva kelene lennie. Ezt magyarázom már miótta.
(#) kocici17 válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Ezt értettem mert cseh ben is vezetőstiftes a védőföl, és ennek az a legnagyobb átka, hogy a 90\' os csatlakozóból nem tudsz bedugni 2- öt simán az egymás alatt lévő \"dupla \" konektorba, ami egy 7-es elósztónál több mint bosszantó. Amit nem értettem, hogy azért mert a jelölés megfordúl /itthon/ az miért probléma. De végül is nemgond.
(#) jdani válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
semmi baj nem keletkezik abból, de azon csodlálkozat, hogy miért igy irták rá a dugaszra.
(#) kocici17 válasza jdani hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Passsz
(#) pepe33 hozzászólása Márc 15, 2008 /
 
Valaki tuja hogy az

XC6019B302MR

adatlapját hol találhatom meg ?

Esetleg hogy mivel lehetne helyettesíteni ?

Ez egy speckó fesszabályzó lenne ha jól gondolom , de semmit nem találok róla.
Következő: »»   78 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem