Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   750 / 1164
(#) villanyipi válasza moderboy hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Igen tudom, csak épp a hozzá szándékozott szenzor adatait fogom elkérni, és akkor mehet a kutatás tovább .
(#) dolfin hozzászólása Júl 18, 2016 /
 
Sziasztok.
Egy invertert szeretnék megjavítani és úgy tűnik a képen látható valószínűleg FET megadta magát. Nem találok hozzá adatlapot. Esetleg tudnátok segíteni, hogy mi is ez?
Csatolom az inverter adatlapját is.

Köszönöm.
(#) kadarist válasza dolfin hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Szia!
Eléggé IRF1404 szaga van.
(#) Hidrowick hozzászólása Júl 23, 2016 /
 
Üdvözlök mindenkit! Egy Vetyerok 2 hengeres csónakmotor tirisztoros gyújtás hibája a következő : csak az egyik hengernél van szikra, a tirisztorokat felcseréltem egymással , ugyan az volt a helyzet .. ugyanannál a hengernél nem volt szikra,a gyújtótrafóra menő 2 vezetéket felcseréltem .. akkor a másik hengernél volt szikra ezzel végül amatőr szinten műszer meg tirisztorkimérés nélkül arra jutottam,hogy nem a gyújtótrafó és vagy a tirisztor hibás ,utána kiforrasztottam a diódákat és találtam egyet ami mindkét irányba átenged. lehet ,hogy ez lesz a ludas. Igen ám de mit tegyek be helyette?
azon amit kiforrasztottam nincs semmi azonosító a neten találtam hozzá kapcs rajzot is adatokkal , csak a megnevezett dióda számát beírva nem találtam ilyet ,illetve mindenféle hülyeséget dobot ki a gép Ez Ügyben kérném a segítségeteket hogy mivel helyettesíthető? 400V 0,7A 30A 1F
előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) Travolta válasza Hidrowick hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
KD209 . Bármilyen 1A 400V dióda jó lesz oda.
(#) Hidrowick hozzászólása Júl 23, 2016 /
 
Üdv!
közben találtam egy katalógust: de ott ezek az adatok vannak megadva a rajzon szereplő dióda az alsó cirill betűs rész 5.pont:
KD209A http://elektrotanya.com/files/forum/2010/01/Orosz%20gy%C3%A1rtm%C3%...us.PDF
(#) Hidrowick hozzászólása Júl 23, 2016 /
 
Köszönöm!
A táblázatban amit most találtam Megnéznéd ? Ott 700 mA(6A) szerepel . a rajz magyar szöveges részénél mi az a 30A?. Köszönettel! Wick
(#) Sam Seed válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Meg mindig nemjutottam elörebb. SMD elko erteke mi lehet?
(#) Hidrowick hozzászólása Júl 23, 2016 /
 
Üdv ismét!
A dióda volt a rossz. Kivettem egy diódát egy kb 40 éves NDK mosógép programkapcsoló szinkronmotor táptekercséről, beraktam a rossz helyére,és hála istennek működött, azaz van szikra mindkét hengernél.. addig kellet ,hogy kipróbáljam amíg nem szerzek egy 400 voltosat de holnap indítópróba lehet hogy jó lesz bele az is mert régen inkább túlméretezték a dolgokat. Majd kiderül. Azért vicces hogy egy kb 40 éves Keletnémet alkatrészt sikerült raknom egy 1984 gyártású CCCP-s gépbe. További szép hétvégét és jó nyaralást( helyettem is )mindenkinek!
(#) Sebi válasza Hidrowick hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
1N5408 mezei 3A-es jó lesz
(#) Hidrowick válasza Sebi hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Köszönöm segítséged!
(#) brumbrus hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Üdv!
Ez mi?
(#) kadarist válasza brumbrus hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Szia!
Nagyon PLC-szaga van.
(#) brumbrus válasza kadarist hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Esetleg a tipusát nem tudod?
Mennyit ér egy ilyen?
(#) aramis hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Sziasztok!Kérem a segítségeteket egy modem tápegység 15 v a képen jelölt helyen milyen alkatrész van lefüstölt csak a lábak maradtak benne azokat ki vettem.
üdv: nem tudom csatolni a képet
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2016
(#) Buvarruha válasza aramis hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Tippre, valami ntc lehetett, de ehhez nem ártana látni a környezetet is, konkrétabban a nyák rajzolatát.
(#) Hidrowick hozzászólása Júl 31, 2016 1 /
 
Üdv! Jobb minőségű képet nem tudnál készíteni? és esetleg a másik oldaláról is és akkor biztos tudnak neked segíteni.
(#) aramis hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Ezektől jobb nincs talán holnap nappali fénynél
hasonló volt mint a dioda fekete darabok voltak és állóra volt beforrasztva mint a dioda
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2016

Imaged.jpg
    
(#) Buvarruha válasza aramis hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Komolyan azt várod, hogy ezen a képen bármit is felismerjünk? Ha telefonnal fényképezel, akkor legyen sok fény és messzebbről fényképezz, tehát olyan távolságból amire még képes fókuszálni az a szerencsétlen masina, majd paint-ben vágd ki a képből a releváns részt és azt mentsd le és töltsd fel.
(#) kadarist válasza brumbrus hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Ha nincs rajta jól felismerhető azonosító, akkor nem sokat ér és legfeljebb az alkatrészeit lehet használni.
(#) aramis hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
Remélem ez a kép már jobb .
Bővebben: Link

Hat kilométeres karakterhalmazból linket varázsoltam.
A link gombbal te is megtudod csinálni!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2016

Image11.jpg
    
(#) nedudgi válasza aramis hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Amikor hozzászólást írsz, ott van egy [LINK] gomb. Használd bátran, nem vírusos.
(#) aramis hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
Nem lehetséges ,hogy varisztor helyezkedik el a piros karikában
model:3A-152WT 15 V
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2016
(#) villanyipi válasza aramis hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Varrisztor lehetett csak a feszültségében nem tudok segíteni így, de ha az egyenirányított nagyfesz után van akkor nagy feszültségű kell, de ha ez tönkrement könnyen mehetett más is és lehet drágábban jössz ki mintha bemennél és vennél egy új tápot, ami tuti nem égeti szét a készüléket.
(#) Sebi válasza aramis hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Attól függ, párhuzamosan, vagy sorosan van-e a graetz-el...
Ha sorosan - lágyindító NTC, ha párhuzamosan, akkor varisztor, ami graetz előtt 275V-os szokott lenni.
(#) kameleon2 válasza brumbrus hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Eléggé valamilyen vezérlőnek tűnik. Amiket én láttam, hasonló felépítésű paneleket, azok nagyobb gépet vezéreltek: papíripari vágó stb. Ha tudod mihez kell - lehet, hogy sokat ér. Ha nem, akkor egy fillért sem. Honnan származik, mi az előélete? Az sokat elárulna.
(#) Morgan hozzászólása Aug 3, 2016 /
 
Mindenkit üdvözlök! Szeretném megkérdezni,hogy találkozott-e már valaki ezzel az alkatrésszel?
Ez,egy négylábú orosz (szovjet?) JFET. Sajnos a kínai mindentudó műszerem, a lábkiosztást kölönbözőképp értelmezi, tehát nem ér semmit. Ez van ráírva: 3ДХ2' Magyarul 3DH2, esetleg ZDH2. Tudna valaki segíteni? Akarok építeni egy antennaerősítőt, szerintem ha katonai cucc, ez pont jó lesz!

CIMG0650.jpg
    
(#) hegefer hozzászólása Aug 4, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!
Meg tudná mondani valaki a csatolt képek alapján, hogy mi ez a készülék?
(#) erdgab válasza Morgan hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Szia!
Egyik lába a házzal kell,hogy kapcsolatban legyen,ez az árnyékolása,multiméterrel kimérhető,nulla ellenállást mutat,a maradék hármat próbáld vizsgálni.
(#) andraschober válasza reloop hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Ott sajnos nem találtam megfelelő topikot, a milyen műszer/alkatrész és a kezdők kérdésiből is kitörölték a hirdetésemet. Az a lényeg, hogy rám maradt egy rakás műszer és nem igazán tudom ki tudná hasznát venni.

ITT-Metrix AM-FM mérőegység
ITT-Metrix GX 416 AM-FM Szignálgenerátor 66-86 Mhz,144-175 Mhz és 406-470 Mhz-es fiókokkal
ITT-Metrix FX 456B Digitális frekvenciamérő 20 Hz-10 Mhz és 10 Mhz-512 Mhz
ITT-Metrix SX 466B Szinkronizátor
ITT-Metrix PX 426CB Teljesítmény és reflexiómérő 1-50W
ITT-Metrix SB 1001 AM-FM Löket és modulációmérő

A típusszámok alapján találtam róla az infókat, de hogy mire lehet használni őket, azt már pár kivételtől eltekintve nem tudom.
Következő: »»   750 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem