Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   137 / 1385
(#) vicsys válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Minek használsz TC-t? Csak ftp-re jó. Felejtsd el, nincs bosszúság...
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Idézet:
„Minek használsz TC-t?”

azért mert avval szeretek másolgatni mert két "ablakos"
(#) vicsys válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Én a CTRL+C -t használom... (és két ablakot)
(#) PCB válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Szia !

Hihetetlen amit mondasz, de tegyél egy próbát, az intézőben az egyik TC álltal nem láthatró fájlnak nézd meg a tulajdonságait, milyen attributum van beállítva.

Üdv!

(#) zoly15 válasza PCB hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
szia!
az Intéző semm látja :no:
(#) PCB válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Akkor nem oda, abba a könyvtárba, vagy meghajtóra vannak mentve ahol azok a fájlok amiket látsz. Nincs más lehetőség.

A programban a megnyitásnál lépkedj bvissza a könyvtárszerkezetben, és meglátod a megnyitás honnan, melyik meghajtó, könyvtárra mutat.

Üdv!
(#) kobold válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Intézőben gyorsan be lehet kapcsolni a rejtett, system, titkos file-ok mutatását, gondolom, ez már megvan.
Parancssorból dir-rel mit hoz fel? Nincsenek véletlenül olyan karakterek a nem látható file nevében, ami miatt az oprendszer érvénytelennek nyilváníthatja? Egy "láthatatlant" megpróbálhatnál átnevezni, elvileg a Sprint Layout megnyitási ablakában is engedi, ne változtass a nevén, csak gépeld be még egyszer, a kiterjesztésével együtt, aztán jöhet a TC.
(#) tbence3 válasza PCB hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Arról a bizonyos nyák-vasalódról teszel fel képeket? Mert múltkor megígérted. Egyébként meg van hozzá az alu lapok.
(#) zoly15 válasza PCB hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
szia!
Idézet:
„Akkor nem oda, abba a könyvtárba, vagy meghajtóra vannak mentve ahol azok a fájlok amiket látsz.”

Pedig ez egy "lehetetlen" véletlen hisz én jó könyvtárban nézem
(#) Moderátor hozzászólása Márc 15, 2008
 
Szerintem mostmár hagyjuk ezt a TC-s témát. Ne offoljunk, kérem. Köszi mindenkinek!
(#) zoly15 válasza (») Márc 15, 2008 /
 
gazad van hagyjuk az egészet a fenébe
(#) Fidel hozzászólása Márc 16, 2008 /
 
Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni, hogy nyák tervezéshez szeretnék elkezdeni foglalkozni egy tervező programmal, de melyiket ajánlanátok!?
Eagle programom van jelenleg r 4.16, de mivel most kezdenék csak igazából foglalkozni vele, a leg hatékonyabb megoldást keresem!
Ja és olyan kéne amit nem kell megvenni, mert annyit nem használnám.
(#) jocokacska válasza Fidel hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Én most terveztem az első NYákomat Sprint Layout-tal. Szerintem a kezdéshez ez a legjobb mer egyszerű.
(#) lidi válasza Fidel hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Ha szimulálni is szeretnéd az áramkörödet megépítés előtt, akkor a multisim / ultiboard párost ajánlom.

Kezdetnek bonyolult lesz talán picit, de ha ráérzel lehet hogy te is megszereted.
(#) PCB válasza lidi hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Szia !

Érdemes előszőr manuálisan megtanulni egy erre alkalmas programmal nyákot tervezni és csak utána merülni az autoroute-os programok világába.
Minden rajzon meglátszik, hogy az aki készítette tud-e bármi is a nyákrajzról vagy csak az aoutoroutot nyomogatja. Ha csak a programra támaszkodik valak,i az nem lesz sikeres ezen a területen.

Üdv!
(#) Renátó004 hozzászólása Márc 16, 2008 /
 
Sziasztok szeretném megtudni hogy hogyan kell nyákot tervezni bekötésí rajzrol.
(#) Moderátor hozzászólása Renátó004 hozzászólására (») Márc 16, 2008
 
Miért nem elég neked az, hogy itt egy helyen feltetted már a kérdésedet?!
(#) feki00 válasza Renátó004 hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Kapcsolási rajzra gondoltál?
Mármint kapcsolási rajzból nyákot...?
(#) gulasoft válasza Renátó004 hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
pl. Eagle nevű tervezővel, de használd a keresőt! (van külön Eagle topic is)
(#) lidi válasza Renátó004 hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Ha még sohasem terveztél még semmi egyszerűt sem, akkor pl négyzetrácsos papír + ceruza + radír. Vagy lehet pl nyomtatni 100mil -es ráccsal sorvezetőt, amit sima A4 -es papír alá tudsz tenni. ( Ez azért jó, mert két IC láb között nem pontosan 2.5mm van hanem 2.54, ami nagyobb ic esetén gondot okozhat sima négyzetrácsos papír esetén. Mellékelek egyet 300dpi vel kell kinyomtatni ) Ha ezek megvannak, akkor lerajzolod a papírra a tokozásokat felülről, elrendezheted a kapcs rajz szerint, azután megpróbálod öszekötni.

100mil.png
    
(#) PCB válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Szia !

A "hogyan" kérdésre egy topkból sem tanul meg tervezni
mert arra nincs még téma nyitva.

Üdv!
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Gulasoft szia mi ujság a piros festékkel??
működik?? kép lesz róla??
megöl a kiváncsiság !!!
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Kicsit higítani kell a pirosat, és alaposan megvárni amíg megszárad (kicsit türelmetlen voltam) és úgy lakkoztam rá, ezért belediffundált a lakk, és nem is jött le 35 perces levilágítás után egyáltalán. A hétvégén meg semmi időm nem volt mert ma egész napos állatkert volt, ami sokkal jobb mint a nyák
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Elismerem a család az első .Gondolom velük voltál De azért várjuk a fejleményeket!!
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Elmesélem majd, majd hétfő délután lefestem, aztán hagyom száradni két napig, mert nem akarom külön szárítóval szárítani.
(#) alex077 hozzászólása Márc 19, 2008 /
 
Sziasztok!

Biztos másnak is felvetődött már a probléma, de sajna se erőm, se időm nincs átolvasni 265 oldalt. A problémám az, hogy a maratásnál( vaskloriddal) lejön a filc és egy csomó szakadás jön létre egészen addig amíg az egész már egy kalapot sem ér...A nyákot kézzel rajzoltam edding 141 F maratásálló filccel. A HQvideoban vettem ha ez számít vmit. Lehetséges, hogy az én tapasztalatlanságom miatt van ez, mert a rajzolás előtt nem mostam le a nyákot? Le kell előtte mosni?Mivel?
A filcet mivel tudom leszedni maratás után?
Előre is köszi a válaszokat!
(#) PCB válasza alex077 hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Szia !

Igen, oxid és zsirmentesíteni kell.
Többféle gyakorlat létezik a karcmentes surolóportól az 1000-es csiszolóvászonon keresztü a falmoső szivacsig.

Egy lényeg van, tiszta világos réz színe legyen (ha lehet karcolásmentes) és alkohollal zsirtalanítsd, utána már kézzel ne nyulj hozzá mert a kezedtől zsiros lesz.

Ha kézzel rajzolsz tegyél a kezed és a panel közé egy papirzsebkendőt.

Üdv!
(#) bave00 válasza alex077 hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Hello!
A rajzolás előtti mosás számít!!! Nagyon sokat! Több vélemény is van az előkészítésről, de szerintem:
1. NYÁK méretre vágása (nyagyjából)
2. Csiszolás először körkörösen majd a NYÁK széleivel párhuzamosan
3. Mosás szappannal v. mosogatószerrel v. bármivel ami lehozza róla a zsírt
4. Rajzolás (nekem a legolcsóbb alkoholos filc szinte 100% fönnmaradt!)
5. Maratás
6. Lemosod körömlakk-lemosóval (aceton) v. valami hasonlóval

Remélem tudtam segíteni!
(#) alex077 válasza bave00 hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Már lemarattam a nyákot és sztem csak tanulópénznek jó. De mentségemre legyen, hogy ez az első. Tiszta piszok volt a nyák rajzolás és maratás előtt. De a következőt überprofira csinálom meg! Jó hogy felvilágosítottatok, mert már kezdtem elveszteni a hitemet a házi nyákkészítés hatékonyságában. Még1x köszi a helpet.!
(#) Peti_85 válasza alex077 hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Szia!
A filccel is lehet kísérletezni. Lehet hogy más filc jobb, masszívabb bevonatot képez...
Következő: »»   137 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem