Fórum témák
» Több friss téma |
Nagyon köszönöm mindenkinek, aki segített bármilyen formában választani.
Doktor válasza is előre vitt: éppen így nem akarok negyedszerre is fűnyírót venni! Elektromos pedig magánban segített nagyon sokat, hogy megfogalmazzam, mi is kéne' ? Elvileg megvan a kiválasztott típus, de holnap még várok egy visszahívást, hogy 1 vagy 3 év gari van rá? Még egyszer köszönök minden hozzászólást.
Megemlítettél, reflektálok.
Az olcsóbb kategóriában is., hatalmas gyártó szórás van, írhattam volna az általam, hosszabb ideje használt névvel rendelkező típus márkáját, de nem vagyok meggyőződve róla, ha most vásárolod megegyező tapasztalatokat szerzel. [ A garancia meg annyit ér, amennyit tudsz belőle érvényesíteni,és az sem mindegy mekkora távolságra tálható a kijelölt szerviz.. "Elektromos pedig magánban segített nagyon sokat, hogy megfogalmazzam, mi is kéne' ?" Az általad megjelölt terület nagysága alapján, szinte mindegy, de ha szép füvet szeretnél, én hengerkéses kézi, vagy ugyan ilyen megoldású használtat javasolnék.
Bocsánat, nem személyeskedés okán említettem a neved, csak azért, hogy megköszönjem a segítséged. Mert az a hozzászólás is segített. Komolyan gondoltam.
Hogy pontosan fogalmazzak: nem is fűnyírásra használjuk, hanem gaz nyírásra (csak ilyen című topic nincs ). Tehát nyírási minőségről nem is érdemes beszélni. A lényeg, hogy valami levágja a gazt, és lehetőleg össze is gyűjtse. Tapasztalat alapján, az olcsó kategóriából nem szabad venni "szuper sebességű univerzális motoros"-t, mert az áttétel csak problémát jelent. Én lehetőség szerint el szoktam olvasni a vásárlói véleményeket, mielőtt veszek valamit. Ez esetben viszont vagy negatív, vagy semmitmondó véleményeket olvastam. Ezért arra gondoltam, itt mégiscsak elektromos szakemberek vannak, akik, ha azt mondják, hogy ne vegyek Bosh-t mert gyorsan tönkremegy, akkor erre a véleményre lehet adni. Vagy azt mondja, hogy XX típust: "8 éve használom és eddig csak egy csapágy csere volt benne", ez is egy segítség, mert kb. ad egy irányvonalat. Persze tudomásul kell venni, hogy azóta akár a gyártó, akár a termék minősége sokat változhatott. De legalább egy mankót ad a hozzászólás. Sok használt cuccot veszek a vateráról, de ezt most nem szívesen tenném, mert amúgy is borzasztó gyorsan amortizálódik.
Nem vettem személyeskedésnek.
Sokat lehetne írni a témáról, pro és kontra véleményeket. A te döntésed,pénztárcád. Én a magam részéről, a konkrét esetben a szerencsére bíznám a dolgot: bármelyik új fűgyűjtővel rendelkező fűnyírónak, jónak kell lenni elméletileg / teljesiitmény, vágásszélesség /számodra, hogy ez valóban így történik, majd a gyakorlatban, a használat során fog kiderülni. Megjegyzem, nem egyszerű begyűjteni a készülék megbízhatóságára utaló hiteles információkat. [off][/off]
MTD 32-10e tipusú elektromos fűnyíróm nem indul. A fékmágnes mintha csattanna, de aztán csak búg. Megjegyzem, hogy borzasztóan koszos volt (elhanyagoltam), de két hete még nyírtam vele. Kitisztítottam. Amúgy nyolc éves, de csak 150 m2-t nyírok(nyírtam) vele. Azt olvastam (visszamenőleg), hogy a késtartó műanyagot szabad "lefeszegetni". Merjem?? Lehet, hogy poros fű szorult a fékező részbe? Ki is dobhatom a féket? (Majd óvatos leszek )
Ilyen a hangja: https://drive.google.com/open?id=0B2-aLQWqAe8LeUdMRURLeTE2N2c
Cseréld ki azt a púpos indító kondenzátort!
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
Jé, nem is vettem észre, hogy púpos a kondi. No reggel megnézem. És köszönöm.
Persze a kapacitását is megmérheted...abból is kideríthető, hogy valami nincs rendben vele.
Mégis kimentem a sötétbe. Tényleg púpos a kondi
CBB60 14 µF SH 500V AC Ezekből melyik adat fontos? Pl. lehet-e 450V-os (keresgélek a neten)? Gondolom a 14 µF az fontos, meg hogy egyáltalán indító kondi legyen. (Ugye ezt jelenti az AC?) Egy ilyen "púpos" kondi szakadt vagy zárlatos szokott lenni? Vagy bármelyik (mindkettő?)?
Mivel nincs "direkt" kapacitásmérőm, találgattam a kondi vizsgálatát. Arra gondoltam, hogy sorba kötök vele egy 680 kilos ellenállást. Ha jól számolom, ez 10 sec időállandó. Ha tehát ráteszem a gépkocsi akkura, akkor 10 sec alatt kéne feltöltődnie 8V-ra(??). Ha zárlatos, akkor 0V, ha szakadt, akkor 12v-ot mérek (persze kérdés a multiméter bemenő ellenállása - az beleszólhat).
Szerintem agyon bonyolítod a dolgot...
Azt már nyugodtan kidobhatod...kár vele foglalkozni.
Állandó üzemű kondenzátor...nem "indító" kondenzátor. Ha nincs 500V-os, akkor 450V-os tehetsz bele..."AC"= váltó áram...
Egész életemben vágytam rá, hogy leellenőrizzem az egyminuszéadminusztépertau függvény lefolyását
De igazad van, irány a bót, veszek egy állandó üzeműt. unimannak is köszönöm!
Persze, a kondenzátor vásárlása előtt még a motor mindkét tekercsét leellenőrizném, különösen "szakadásra"...
Rendben, megohm-mérőzöm.
Megmértem (MTD 32-10e fűnyíró, 1000 W):
Az egyik tekercs 13,5 Ohm, a másik 30,5 Ohm (ezzel van sorba kötve a 14 µF).
Számomra ez teljesen rendben lévőnek tűnik...
Szia!
Én a csapágyakat is megnézném.Jártam úgy, hogy a tengelyt kézzel forgatva jónak tűnt, de ha el akartam indítani, akkor az egyik csapágy miatt, ami kicsit kopottabb volt, a tengely befeszült és nem indult el. Akkor adott ilyen hangot.
Eppur si muove!
Köszönöm szépen mindenkinek. Kondi cserével 570Ft-ból "megúsztam" a fűnyírót. Ma már nyírtam is vele
Sziasztok!
Az Al-Ko Classic 3.8e elektromos fűnyírónk bedöglött a minap, a tünet az, hogy csak zúg, de nem csinál semmit akkor sem, ha a kést elforgatom egy kicsit, ami régebben segített. Amit észrevettem, hogy a kést (a motort) elég nehéz elforgatni, csak sajna arrra nem emlékszem, hogy amikor működött akkor mennyire volt nehéz. Mielőtt nekifogtam ennek az üzenet írásának elolvastam mind a 11 oldalt ebben a témában, tehát már fogalmam arról, hogy mik a lehetséges okok, ahol amiben megakadtam az az, hogy a kés levétele után, nem tudom, hogy hogyan szedjem le az alsó ventillátor lapátot. Próbáltam gumikalapáccsal kocogtatni miközben húztam a lapát szélét az egyik oldalon de meg sem mozdul. Valaki tudna adni nekem tanácsot ez ügyben? Ezen a linken láthattok néhány fotót a fűnyíróról, a 4. képen pl. ha bezoomoltok látni, hogy a moci belseje teli van fűnyesedékkel, tehát először azt gondoltam, hogy kitisztítom ezt a részét a mocinak, és úgy megpróbálom beindítani, de megakadtam az alsó ventillátor lapát levételénél. http://pumi.org/geza/temp/browseable/al-ko_classic_3.8e/ Csak mellékesen kérdezem, hogy azt is észrevettem, hogy a kés elnyírta mind a két stiftet a lapát aljáról, tehát ajánlott kicserélni a lapátot emiatt vagy attól még fogom tudni használni a fűnyírót? Maga a kést rögzítő csavar egy 28-as fejű hatlapú műanyag csavar, amin szintén van vezető perem, ebből gondolom, hogy talán nem szűkséges új lapátot vennem, de gondoltam megkérdezem a szakértőktől ezt is.
Ha nem pörög meg, akkor használhatod szerintem, Azok a műanyag peckek... De nekem nem ALKO van.
Mondjuk a kettes képen lévő "lyukas" kondenzátor miatt nem használnám alaposabb javítás nélkül. Tisztítsd ki rendesen. Cserélj kondenzátort. Egyébként (most még ) nem látom, hogy leégett volna...
Hűha! A lyukat a kondi oldalán észre sem vettem. Vagyis láttam, de a lépcsőház nem túl jó világításs miatt valami gyári címkének néztem, emiatt a fotón már be sem zoomoltam rá. Köszi a tippet!!!
Mielőtt elmegyek kondit venni, a tekercsek ellenállását is megfogom nézni. Egyébként valaki tudja, hogy ebben a motorban vannak szénkefék? Hát igen, kitisztítanám gépet, csak a lapát levételéhez kellene egy javaslat, hogy hogyan. Mivel műanyagból van, és hajlik is a pereme ha erősebben húzom, nem merek túl sok erőt beleadni nehogy eltörjön. Idézet: „Egyébként valaki tudja, hogy ebben a motorban vannak szénkefék? ” Szerintem (most még) nincsenek Tippem szerint új kondenzátorral akár el is indulhat további szétszerelés nélkül... A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2016
Kondicsere előtt nem árt szétszedni, kitisztítani. Először is kideríteni, mitől lehet kézzel nehezen forgatni. Talán csapágy vagy belekerült fűnyesedék.
A lapát levételéhez nem tudok tanácsot adni, nem ismerem a típust. Sajátomnál (IMI) a megviselt lapát kapott egy fém perselyt ékpályával. Azóta nincs vele gond (11 év).
Nézd meg nincs-e egy zéger, vagy stift a kosz alatt, ami fogja a ventilátort. Gyakori, hogy a tengely recézésére csak rá van sajtolva. Két íves laposvasat alá, és lefeszegetni. Javasolt a csapágycsere. Ha fékes típus, akkor az is akadályozhatja a forgatást.
Idézet: Így most már talán megvilágosodtam? Mert amit itt eddig itt olvastam, nem tudtam, miféle fékről írogattok? És azt, ha van, ugyan mi működteti? Bowden, mint a centrifugákban? 1KW-os TESCO-s gépet vettem hajdanán. Mindig könnyen forgott. Most akkor ebben sosem volt fék, vagy szerencsémre úgy romlott el, hogy sosem fogott? Nekem nem hiányzik a fék, de majdnem megijedtem, hogy valam hibája van. „Ha fékes típus, akkor az is akadályozhatja a forgatást.”
Mágnestér működteti. A centrifugá(m)ban rudazat. Egyik fűnyírómban sincs fék, de javítottam olyat.
Hát sajnos két db. íves lapos vasam nincs, de még egy se. Úgyhogy a lapát levételét feladtam, inkább elviszem a gépet egy fűnyíró szervizbe.
A kondi kapacitását megmértem, szakadásos, a tekercsek ellenállása pedig 3,7Ω ami hálózat felé és 30Ω ami a kondi felé menő csatlakozón. Esetleg tud valaki javasolni nekem egy szakit Halásztelektől nem túl messze? Mert igaz, hogy a kondit magam is kitudom cserélni, de nem sok értelmét látnám úgy használni, hogy a motor közben szorul, mert a kondit is kiégetné megint idő előtt nem is beszélve a motort is szerintem károsítaná. Esetleg tudja valaki, hogy üresjáraton mennyi ampert vehet fel ez a 1300 Wattos moci? Természetesen Ohm törvényét én is tudom, nem az elméleti értéket kérdezem, hanem egy olyan mociét ami nem szorul és üresjáratban pörög. Mert ezt magam is letudnám mérni kondi csere után ha egyáltalán beindul a moci ilyen szorosan és akkor lenne valami összehasonlítási alapom.
Akkor keményfa lapot tolj alá, s azzal feszegesd két oldalról. A csavarhúzót azért nem ajánlom, mert kis felületen feszít, és megrepedhet a propeller. Ha kiporolva, is (nagyon) szorul, akkor szétszedős.
granpa, thanks for your advices, de ma délután elvittem egy szakihoz, jövő péntekre ígérte, hogy kész lesz.
Egy dolgot viszont kicsit furcsálok, amikor elmondtam neki, hogy azért nem magam próbáltam megjavítani a gépet mert nem tudtam, hogy hogyan vegyem le a lapátot sérülésmentesen, erre azt válaszolta, hogy hát igen, bizony nagy a valószínűsége, hogy nála is el fog törni a lapát, így plusz 4 rongyot fogok fizetni csak azért. Csak hazafelé esett le nálam a tantusz is, hogyha így is úgy is törik a lapát akkor én is eltörhettem volna és akkor valószínűleg olcsóbban is megúszhattam volna a dolgot. Így 12-14 rongyba fog kerülni: kondi csere, lapát csere, fék eltávolítása, csapágy csere és kés élezés. Az igaz, hogy a lapátról már korábban letört az két stift ami úgy ahogy fixálhatta a kést elforgás ellen, de a magánvéleményem az, hogyha a tárcsa is és a stift is műanyagból van, akkor megette a fene az egészet. Egyébként érdekes dolgokat mesélt a szaki, azt mondta, hogy ma kapható elektromos fűnyírók sz.rt sem érnek, mind ékszíjjal van meghajtva, a csapágyak műanyag fészekben ülnek, könnyen megforoghatnak, szóval ezek a régi gépek direkt meghajtással sokkal többet érnek, az Al-Ko példányok közül a 40a pl. a legjobb. (Persze itt most nem a drága gépekről beszélt hanem az alsó kategóriáról.) De azért még mindig piszkálja a csőrömet, hogy hogyan lehet az, hogy egy szakszerviz csak úgy tud levenni egy alkatrészt, hogy hozzáférjen egy másikhoz, hogy azt amúgy jó alkatrészt tönkre kell, hogy tegye. Kell lennie valami gyári célszerszámnak csak ennek a tárcsának a levételére. |
Bejelentkezés
Hirdetés |