Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1881 / 2499
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Köszönöm Mester! És köszönök minden segítséget, amit az építés alatt kaptam tőled!
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Az összekötő kábel jó, ennek kiiktatásával és másik kábel közvetlen panelra forrasztásával is próbáltam. Az viszont érdekes, ha majdnem leghalkabbra veszem a telefonon a zenét, akkor szinte nem is csinálja. Nagyjából szépen szól.
(#) konyak6 hozzászólása Júl 27, 2016 /
 
Sziasztok!
Adott egy PEAVEY erősítő. Van benne egy DZ89052 dióda. Ha jól tudom, ezt kifejezetten a PEAVEY-nek gyártják. Ezt szeretném kicserélni, de nem lehet ilyet kapni. Mivel lehetne helyettesíteni?
Köszönöm a segítséget!
(#) Hx-2 válasza konyak6 hozzászólására (») Júl 27, 2016 / 1
 
Ezen az oldalon azt irjak 2db soros 1N4006 -tal helyettesitettek es mukodot !
Bővebben: Link
(#) steelbird hozzászólása Júl 28, 2016 /
 
Sziasztok!
Hozzám került javításra egy Peavey 2.1- es zenekari erősítő, amiből valaki kiműtött már egy leégett SMD ellenállást.
Meg tudja nekem mondani valaki, hogy ez milyen teljesítményű lehet? 0,5W? 1W? Mellette balra ott van egy ugyanolyan másik.
(#) Buvarruha válasza steelbird hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
SMD-nél a méretből adódik a terhelhetősége is a legtöbb esetben.
(#) Klorid válasza steelbird hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Hát ha megmérnéd a hosszát akkor könnyebb lenne, szerintem 2512-es. 1W.
(#) Gránátalma hozzászólása Júl 28, 2016 /
 
Sziasztok!
Összeraktam az lm 3886-os erősítőt, alapkapcsolás szerint, és elég nagy a keresztezési torzítása. Minden végfok IC esetében ilyen nagy torzítással kell számolni?
Bővebben: Link
Nem hajtottam ki ennyire, mindössze +- 15 és +- 20 Voltot kapott, mert nincs egyelőre neki való hűtőborda. De ez gondolom nem befolyásolja a keresztezési torzítását semennyire. (pufferelése volt bőven 2x 2400 µF és 2x 4700 uF.)
(#) Gránátalma válasza steelbird hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Ez nagyon randán meg lett piszkálva. Az egészet le kéne mosni folyatószer oldóval, majd az IC és környékén levő alkatrészeket újrafolyatószerezni és megforrasztani, mert ez így nagyon pocsék.
Egyébként a legnagyobb teljesítményűt tedd oda, amit kapsz és odafér.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2016
(#) steelbird válasza Gránátalma hozzászólására (») Júl 28, 2016 / 1
 
Ezt látom én is, ennek ellenére a tulaj szerint az előző kolléga csak az ellenállást vette ki. Persze... Nagyon szeretem, mikor hülyének nézik az embert.
(#) steelbird válasza Klorid hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Köszi, az lesz az, 5mm forrszemtől forrszemig.
(#) krisz69 hozzászólása Júl 28, 2016 /
 
Sziasztok. Élesztettem ezt a kapcsolást . Lenne vele kis gondom .hátha tudtok segíteni. Edigi jelenség (zárt bemeneten . ) fel áll a szimetria. Kimeneten nincs egyen fesz. Kikapcsolás után is egyenletesen sűl ki minden (nem billenik el.)kimeneten mértem 15-25mv egyent kb. Enyi. Viszont ha teszek rá hangszórót halványan világít az izzó. (bugó hang nem jón ,sőt semmien sem) Ha kap bemenő jelet akkpr meg kb 1v nál kezd el halkan recsegve szólni. Nyugalmit nem állitottam neki. Nem tudom menyi a jelen érték .sajnos időm már nem volt megmérni Abban kérném a segitségeteket. Hol kezdjek keresgélni?? Vagy probáljak meg nyugalmit állotani neki ??
(#) voodoo válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Szia!

Mi az a nagy ellenállás a betápnál? Megvan a normál áramerősség, és úgy produkálja vagy korlátozod?
(#) krisz69 válasza voodoo hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Ellenállás 10ohm. De kiszedtem jelenség úgyan ez.
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Itt a rajz hozá
(#) Buvarruha válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Valószínűleg gerjed valami jó nagy frekvencián, rendes rajz nincs hozzá?
(#) krisz69 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 28, 2016 / 1
 
Kapcsolási rajz nincs .de lényegében a baji féle. Fetes kapcsolás megtodva .bd-s nyugalmival. Plusz clip figyelővel .1 panel már űzemel rendesen. Ez nem akar ..
(#) Nagy Tamás hozzászólása Júl 28, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy zenekari RH sound aktív hangládám.Olyan hibát produkál, hogy teljesen random hatalmasakat durran ,csattan. A membrán majd kiesik a helyéről! Mikrofonnal,és üres bemenettel is ezt csinálja.A hálózati cstalakozás jó.Merre kotorásszak a hiba után?
(#) Buvarruha válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Júl 28, 2016 / 1
 
Mindenhol kotorássz, kontakthibát keress, kiszakadt forrasztást stb.
(#) voodoo válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 28, 2016 / 1
 
Hát mit mondjak... hagy némi kívánni valót maga után a kivitelezés.
(#) voodoo válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Hány ohm-os a hangszóró amivel tesztelsz?
(#) krisz69 válasza voodoo hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Csak 8ohm on tesztelek
(#) voodoo válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Próbáld meg lezárni a kimenetet egy 10ohm-os ellenállással próbaképp, és úgy mérj.
(#) Buvarruha válasza voodoo hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Én inkább a bemeneti 33pf kondenzátort cserélném 220pf-ra.
(#) tothbela válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Szia! hasonló hibával javítottam ennek a gyártónak aktív ládáját. 12" mélyközép, megmárnememlékszemmekkora magas. Ott az előfok tápjának stabilizátor IC-je kirezgette az egyik lábát kontaktosra. Azok az alkatrészek, amelyek állítva vannak szerelve, mind ezt fogják művelni. Aktív ládában nem lenne szabad így szerelni. A tápszűrő elkókat is mozgasd meg bekapcsolt állapotban, meg a végfok, és az előerősítő összekötő vezetékeket is.
(#) krisz69 hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
Sziasztok. Este haza érve munkából nem hagyott nyugodni a dolog mi lehet a baj.... Nos méricskéltem nézegettem a nyákot. És meglett a hiba !! Forrasztási gond volt. 2sa1837 egyik lábát nem futotta meg rendesen az On . Plusz a tápjának a 100ohm jánál is úgyan ezt találtam .így nem volt rendes kontakt.
(#) steelbird válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 29, 2016 / 2
 
A forrasztás pedig alap dolog...
Látszik a forrszemeknél elterülő forrasztóón-pöttyökön, hogy forrasztás előtt nem volt megfelelően előkészítve és megtisztítva fémtisztára a nyákon a réz. Ha mégis, de sok ideig fortasztgatod, akkor a végére érve ugyanez a helyzet, mivel a réz felülete gyorsan oxidálódik, utána pedig nehezebben futja az ón. Jó megoldás ennek elkerülésére, ha megtisztítás után (fontos, jogy fémtiszta, oxid -és szennyeződés mentes legyen a réz felülete a nyákon) az egészet lekened vékonyan denszeszben, izopropil-alkoholban, stb... oldott gyantával. Az a nagyon vékony gyantaréteg, ami az alkohol elpárolgása után a nyákon marad, megvédi a vezetősávokat az oxidációtól arra az időre, mire a végére érsz az alkatrészek beültetésének.
(#) krisz69 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Még egy érdekes jelenséget tapasztaltam. Ha rákötött hangszóróval kapcsolom be. Nem szólal meg. És ismét izzik az égő. Ha hangszóró nélkűl inditok és később csatlakoztatom űzemel rendesen..
(#) CHZ válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 29, 2016 / 1
 
Valószínű, indulásnál jelentős DC ül ki a kimenetére és félrebillen az izzó miatt.
(#) krisz69 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
220pf miben okoz változást ?
Következő: »»   1881 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem