Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1387 / 1680
(#) Udvari Zsombor válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Bocsi, de óriásplakát méretű képeket azért mégsem tehetek fel ide! Ez a megmutatom a kreálmányom, és nem fotótechnika!
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2016
(#) Csupasz válasza pjg hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Kár, hogy nem érted a viccet! Akkor bocsánatot kérek!
(#) pjg válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Idézet:
„Értem én, csak nem szeretem!
(#) Csupasz válasza pjg hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
OK!
(#) Alkotó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Félre értesz. Ennek szinte semmi köze a mérethez. A képeiden konkrétan nem ismerhető fel a fotó tárgya, mert a minőség nem éri el a minimálisan elvártat.
(#) SzervízMacska válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Annyi csupán a baj, hogy nem mutattad meg. A fényképezéshez elsősorban fény kell. Benne van a nevében...
(#) kaqkk válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Jólvanna! Nem olvastátok hogy ez éjjelifény ? Éjjel sötétben kell szépen mutatnia , és ezt teljesíti : szép pirosan világít ! Tökéletes !
(#) Zoli_bácsi válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 27, 2016 / 1
 
Láttam már itt ennél sokkal rosszabb fotó is. Végül is felismerhető, hogy mi van a képen. Persze messze nem tökéletes a fotó, de legalább nem mosott homályos.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2016
(#) zosza18 hozzászólása Júl 27, 2016 / 18
 
Üdv Mindenkinek!

Mivel tavasszal elkészült a "maratós helységem", most eljutottam odáig, hogy megcsináljam a lötyögtetőt a maratáshoz, hogy ne kelljen bent állnom mellette és, hogy szebb NYÁK-okat tudjak készíteni. Még nincsen készen, csak tesztelések folynak, nagyon jó tapasztalatokkal és sikerekkel. A mozgató motor egy mikrónak a tányérforgatója, a megvilágítás és "fűtés"-t pedig egy 100W-os fényvető szolgáltatja. Hamarosan ledugózom a zártszelvény végeit, csapok hozzá egy termosztátot, ami a fényerőt szabályozza, kiírja a hőfokot és a lötyögés intenzitását is tudom állítani majd. Így per pillanat a legnagyobb edényben kb 1 liter TN150-es van beleborítva, és elfér benne egy A4-es méretű NYÁK lap, amitől nem is kell nagyobb, nem is készítettem eddig nagyobbat amúgy se. Ezekkel a paraméterekkel tökéletesen működik, a vegyszer 45-50°C-os és szépen átvilágítja a NYÁK-ot, ahogy maródik kifele. Vannak kisebb edényeim is, mert ha kis pici NYÁK kell, akkor nem fogom egy literben áztatni és keresgetni fél órát a csipesszel, hanem beleteszem egy kicsi edénybe és egy deci vegyszerrel megoldom a dolgot. A lötyögtető keret alulról végig rácsoztam, pont az előbb leírtak miatt, hogy bármilyen edényt rá tudjak helyezni. Néhány képpel bemutatom a "gépet", egy kis kedvcsinálónak. A képeen látható 3db NYÁK, kb 6-8perc alatt készült el. Nekem ez hatalmas segítség hogy elkészült, remélem másnak is tud majd örömet okozni.
(#) gerry válasza zosza18 hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Ügyes szerkezet!
(#) krisz69 hozzászólása Júl 27, 2016 / 1
 
Jött egy 2 alkatrész és hogy sose unatkozak. Készűl a dupla hidas Fet végfok 4x180w 8ohm 4x340w 4 ohm vagy 2x600w 8ohm.
(#) nagym6 válasza zosza18 hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Szellőzést nagyon jó hogy csináltál, sokan mások ismerősök szívják a marató gőzt, és a műhelyükben ez a gőz lassan de biztosan megesz minden fémet.
Viszont a szagelszívód fémrészei, és az alu cső is veszélyben van emiatt, de inkább idővel csőcsere, mint maratógőz a műhelyben.
(#) csavarkulcs válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Szerintem az nem alu cső, hanem műanyag, egy drótrugóra tekerve.
Jó lett!
(#) zosza18 válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Köszönöm Nektek!

A marató gőz miatt csináltam meg ezt az elkülönített helységet... már vagy 8 éve készítek NYÁK-okat itthon és hát mit ne mondjak, meg is látszott rendesen a szerszámokon. Nem kis időmbe telt visszahozni az eredeti állapotukba, de sikerült. A gőzt én is szívtam nem gyengén, de az annyira még nem is zavart... mocskosul fojtott, pedig "szabadban" volt.
Az elszívó minden része fém, meg is látszik már, de ha bedöglik, akkorra készítek egy műanyag változatot, dupla ventivel. Az elszívó gégecső is alumínium, de nem érdekel az se, mert kicserélem majd azt is úgyis, de akkor ezek voltak kéznél és ezt kellett használnom, mivel feleslegesnek tartottam pénzt beleölni, mikor lehet nem is lesz jó, vagy valami. Most legalább le van tesztelve rendesen, látom hogy jól működik minden, így már látom értelmét a fejlesztéseknek. Még az ablakom nincs készen, de az is lesz még, meg egy huzat előállítására +venti, hogy ha kész minden akkor kiszellőztetek teljesen. Az elszívónak hála, nagyon kevés kellemetlen szag marad, lehet az ablak berakásával és a kinyitásával teljesen megoldódik ez a probléma is. Jelenlegi állapotában is leírhatatlanul nagy segítség, hogy végre elkülönítve és minden egybe van, ami a NYÁK gyártásához kell.
(#) dk1 válasza zosza18 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Ügyes, okos, szép. Ráadásul tiszta, rendes munka.
Gratulálok
(#) Alkotó válasza zosza18 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Nagyon korrekten megoldottan a problémát. De azért bújkál bennem a kisördög, hogy ugyan mennyi panel kell ahhoz, hogy ezt ki is tudd használni. Amatőr szemmel nézve, talán már túl is lőttél a célon.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Hobbi kategóriában nincs olyan, hogy megtérülési idő. Viszont, egy ilyen szerkezet nagyon boldoggá tudja tenni a gazdáját, tapasztalat.
(#) nandika76 hozzászólása Júl 30, 2016 / 10
 
Elkészült!!!

Bővebben: Link

https://www.youtube.com/watch?v=bNtm6QKmXXI
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2016
(#) Csupasz válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Gratulálok, pompás darab! A mancs jár!
Egy kritikát engedj meg, a kivezérlésjelzőnek nem balról jobbra kellene az emelkedő szintet mutatnia?
(#) nandika76 válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
DE, ez egyedileg lett "elrontva"! Akkor is az enyém!!
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Amúgy ez szabvány?
(#) Csupasz válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Irigyellek érte!
(#) Csupasz válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Nem, csak ha olvasol is, balról jobbra haladsz...
(#) kowi válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Az egész életünkbe minden balról jobbra történik Számolás olvasás stb. Egyébként gratula!
(#) Csupasz válasza kowi hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Speciel nálunk. Mert az arabok jobbról balra írnak!
(#) kowi válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 30, 2016 / 1
 
Idézet:
„Az egész életünkben”

Arabok volnánk?
(#) nandika76 válasza kowi hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Nem de szerintem ezek egyedi darabok és megengedett az egyediség.
Amúgy a nyákterv lett elrontva és nem akartam fejjel lefelé berakni a dobozb.
KÖSZÖNÖM a gratulációkat.
(#) Csupasz válasza kowi hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Biztos van köztünk.
(#) nandika76 válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 30, 2016 / 1
 
HiHi ez nem jó vicc!
Következő: »»   1387 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem