Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Az ilyen videók egyben különböznek egymástól, ez az elem(áramforrás) elrejtésének módja.
Azok az anyák és a csavaroknak kinéző dolgok csak oda vannak ragasztva. A tekercsek belsejében elemek vannak.
Ha nincsen a tekercsben vasmag? Akkor, hogyan keletkezik a mágneses erő?
Vagy mi tartja forgásban a rendszert?
A választ maga a videó készítője adja meg. Jobbra lent.
Kersgéltem, de talán nem a megfelelő kifejezéssel, és nem is biztos, hogy egy rajzból ki tudnám választani a megfelelőt. Kicsi álam, pár 10 mA nagyságrendű. Nem relés.
Van itt egy komparátoros, relé nélküli késleltető. A fogyasztódat kösd a "camera" helyére. Bővebben: Link.
Hello! Így pld. meg lehet oldani. Ez nem egy precíziós időzítő, mert a Fet GS küszöbfeszültségétől (és a táptól) is függ az idő. De egyszerű helyre megteszi. Az időt az R1 értékével tudod beállítani.
Hogyha van egy hálózati transzformátorom ami kb.10V-ot ad és ezt a váltakozó feszültséget egyenirányítom egy négy diódás Greatz híddal +pufferelem párhuzamosan kötve egy 3300µF kondival hogy simább legyen a jel.A végén pedig 16V-ot kapok,amit nem tudok hogy miért van.Szeretném rá választ kapni.
Azért mert a váltóáram effektív értékét méred a műszereddel, nem a csúcsértékét.
Ha egyenirányítod, és teszel kondenzátort rá, akkor az a csúcsértékre fog feltöltődni, amit a √2 * V (effektív) - V (dióda) képlettel tudsz kiszámolni. Magyarul kettőnek a gyöke, szorozva a mért váltóáram effektív értékével, így megkapod a csúcsértéket, és ha ebből levonod az egyenirányító diódákon eső feszültséget, megkapod hány voltra töltődik a pufferkondenzátorod.
Ennél is egyszerűbb nincs?
Két ellenállás, két tranzisztor... Ennél kell egyszerűbb?
Itt vannak a közeli képek. Valami ledes lehet, már csak a fekete szalagkábel bekötését kellene ismerni.
A második képen lévő panel két végét fotózd le. Ha minden igaz, két pontra kell adni feszültséget és már világít is.
Ez melyik kapcsolás?
Proli007 kapcsolása.
Szerintem a zöld panelre sincs szükség a világítás életrekeltéséhez, az csak a fényérzékelők miatt van.
Fizikailag külön kellene választani a tényleges világítótestet az áramkörtől...
Találtam egy ilyet, ez működhet ha a led és az előtét helyére kötöm az áramkörömet?
Szép estét!
81db fehér fényű LED-et szeretnék meghajtatni egy 10V-os hálózati transzformátorral ami egyenirányítással és puffereléssel 16v lesz.A LED-ek párhuzamosan vannak kötve tehát az előtét ellenállás 15Ohm/9.84W lesz kiszámításal. Ez a szerkezet működőképes szerintetek.
Sziasztok!
Van egy 7mm-es számkijelzőm. Max7219-el hajtok meg 4-et. Akárhogy csinálom, a pont estén kicsit világít az egyes szám aljának megfelelő digit. Ez ilyen kicsinél normális, vagy egyszerűen valamit elrontottam. Olyan mintha belül csak átvilágítana kicsit, de nem tudom... Próbáltam az ellenállással is játszani(már 100kohm körül vagyok), de akkor is ezt tapasztalom. Ötlet? Előre is köszi.
A faéket már elég nehéz egyszerűsíteni. De ki lehet hagyni az R3-at R2-üt és T2-őt. Csak akkor lassan fog "bekapcsolni". De még véletlenül sem árultad el, hogy mihez kell, hogy esetleg fogalma legyen az embernek, hogy "mit lehet és mit nem".
Nem lesz (sokáig) működőképes. A dolog ott borul, hogy a LED nyitófeszültsége egy körülbelüli érték, ami a réteghőmérséklettől függően változik. Ráadásul példányonként egy picit eltér, ezért nem lesz egyenletes az áram megoszlása. Ha változik a nyitófeszültség, a rajta átfolyó áram növekedik, ami további melegedést okoz. Egyszer csak megadja magát valamelyik, és attól kezdve egyre gyorsuló tempóban fognak tönkremenni, egymás után, megállíthatatlanul.
Tudni kellene, mekkora teljesítményű az a transzformátor. Utána meg kell határozni, mekkora lesz a terhelt egyenirányított feszültség, és aszerint sorba kell kötni 3-4 LEDet, mindegyik ilyen egységhez külön előtétellenállással korlátozni az áramot. Ha folyamatosan akarsz világítani, akkor érdemes az áramot kisebbre venni. 15-18 mA is elég lesz, a fényerőkülönbséget nem fogod észrevenni. A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2016
Szerintem csak átvilágit nálam nem volt semmi hiba a max7219-el. De kapj egy 330 ellenállást és kösd 5V ra az alsó szegmenst és néz meg, hogy akkor is világit az alsó szegmens.
Köszi.
USB 5V +220ohm-os ellenállás, és akkor durván átvilágít. (11mA) Tehát ez kijelző. Sajna hiába vannak adatok a kijelzőről, nem jövök rá hogy lőjem be normálisan a MAX7219 ellenállását a TDSG 1160-AS KIJELZŐHÖZ. Jó lenne ha tartós lenne...
Az ISET(18) lábra és az 5V közé dobj be 1 potit(kb.100k),és azzal állítsd be a fényerőt.Csak a kijelző max. áramán ne menj túl,mert azt nem szereti sokáig.
Ugyan azt az áramot kapja a Dp is mint a többi szegmens. A 18-as lábon beállítod célszerűen egy trimerrel a max áramot és a configban (Shutdown alatt (1100 regiszter)) a fényerőt (1010 regiszter) Dekódolt módban is és a szegmensenkénti módban is a 128 helyiértékén lévő bit kapcsolja ki-be az adott digiten pl. 10000011 dekódolva = 3. 00000011 dekódolva =3
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2016
Sziasztok.
Hogy tudom azt kiszámolni pontosan, hogy ha van egy 45Ah/400A-s akkumulátorom és arra ráteszek egy ILYET és erről működtetni szeretnék egy 220V/5W-os levegőztetőt, hogy erről az akksiról kb mennyi ideig fogja bírni? Áramszünet miatt kellene napi 8 órát kibírnia.
Pontosan akkor tudnád kiszámolni, ha ismernéd az inverter és a levegőztető hatásfokát. Az alapadatokból 45Ah*12V=540Watth az akku, ha nem lenne veszteség akkor ez 108 órán keresztül működtettné az 5Wattot felvevő valamit. Ha bele gondolsz egy 5Wattos égő Pl. az utastér világítás kb ennyi idő után merítené le az akkut. Feltételezhetően értelmes hatásfokkal dolgoznak a készülékek, a 8órát ki fogja bírni.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2016
Kissé "ágyúval, verébre", van ennél egyszerűbb, olcsóbb. Építs egy kis invertert pár alkatrészből. Erről az akkuról 1 hétig is elmegy a levegőztetőd (napi 8 órában). Nézz be az inverteres témába, képek közt találsz is megfelelőt, kapsz segítséget. Ennek a készüléknek az üres járási vesztesége 1 órára, több mint a 8 órai légzőüzem szükséglete.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2016
Csak egy gondom van ezzel kapcsolatosan, hogy időm nincs már arra, hogy építsek egyet mert ez a bizonyos áramszünet holnap lesz egész napos és ezek meg kéznél vannak.
Vagyis van még egy inverter ami ennek a nagynak a kistestvére és az 150Watt-os. Akkor lehet a kisebbel jobban járnék? |
Bejelentkezés
Hirdetés |