Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2846 / 3975
(#) granpa válasza attika hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Ha egyéb adataiban megegyezik (220-230 V~, min. 25-30mA), akkor biztos kisebb a vesztesége, és tökéletesen megfelel.
(#) attika válasza granpa hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Színre szagra minden stimmel csak az egyik a másikának a hatoda mert rosszul írtam nem 150 hanem 100Watt.

inverter.jpg
    
(#) granpa válasza attika hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Annyi is bőven elegendő.
(#) attika válasza granpa hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget Pont-nak is és neked is.
Akkor marad a kisebb.
(#) pont válasza attika hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Azt nem tudom, hogy a levegőztetőd mennyire kényes a jelalakra, mert ezek nem igazi szinusz hullámot adnak, de ha már korábban próbáltad és működött akkor nem lesz baj.
(#) Matt válasza Net_Boy_debr hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Szia! Sikerült megoldani a dolgot? Hasonló dologgal küzdök. Adtam neki 3,3V-t 5V-t max232-vel rx,tx a pc rs232 portjár, puttyt használva nem ad semmi választ a modul.

Üdv,
Máté
(#) bugyi680 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Köszönöm a választ.
(#) Tasznka válasza Matt hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Halihó!
Szóval így ránézésre az 5V az mindenképpen kell,mert arról kap a modul tápot,és a modul ad tápot a szintillesztőnek. A 3V3 csak akkor kell ha a logikai szinted 3V -os.Ha csak sima max232-vel tolod,akkor kell az 5V-ra a jumper.Csatolok 1 képet,azon rajta van,amit szerintem nem néztetek
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2016

M95_uart.gif
    
(#) Engii hozzászólása Szept 6, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
A kérdésem az lenne, hogy a 12 voltos síkmágneseket lehet e valahogy üzemeltetni 24 voltról??
(#) laacika hozzászólása Szept 6, 2016 /
 
Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni,van a fiamnak egy Grundig hifije,egyszer csak elkezdett búgni.
Szervizbe nem szeretném vinni mert annyit nem és szerintem,de kidobni meg nem akarom mer nagyon szépen szól.
Szóval segítség kellene hogy mit mérjek,hol mérjek,tudom nem egyszerű a dolog.

Itt egy kis videó a jelenségről : Bővebben: Link

Köszönöm szépen annak aki próbál segiteni!!
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2016
(#) Engii válasza laacika hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Vagy a táp résznél ment el egy kondi, vagy az erősítő részében.
De az is lehet, hogy maga a végfok kezd elfáradni.
Viszont az is lehet, hogy valami kontakt hiba van a gépben.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2016
(#) Bakman válasza Engii hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Esetleg valami egyéb romlott el benne.
(#) laacika válasza Engii hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Szedjem szét és vizsgáljam meg az összes kondit nem-e púposodnak már?
Meg rá is méregetkenék ugye, igy első körben.
(#) Bakman válasza laacika hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
A hangból ítélve a valószínűleg transzformátoros tápegység szűrőkondenzátora nem dolgozik valamilyen oknál fogva, első lépésként azt ellenőrizd ha nincs kéznél oszcilloszkóp.
(#) laacika válasza Bakman hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Szétkaptam,egyenlőre anyit furcsállok hogy szabad-e kb 40 fokosnak lennie a főtrafónak mikor csak Standby üzem módba pihent.
(#) attika válasza pont hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Az első napot túlélte, már csak 3 nap van hátra.
Melegedni nem melegedett jobban mintha a konnektorba lett volna dugva.
(#) bugyi680 hozzászólása Szept 6, 2016 /
 
Szép napot!
Hogyha van egy 10v-os(1,2amperes)hálózati transzformátorom és azt egyenirányítom 1n4001 diódákkal (Greatz hidas) akkor ide mekkora puffer kondenzátorokat rakhatok?és és a kondenzátor hogyan befolyásolja a feszültséget mert azt olvastam hogy a kondi a feszültség csúcsértékére töltődik fel amely jelen esetben kb.(Umax=10*gyökalatt a 2) ami 14,142.. Akkor ennyi volt lesz a kimeneti feszültség akár mekkora kapacitású kondenzátort belerakok.
(#) pucuka válasza bugyi680 hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Ez így van, de csak terheletlen, üresjárati üzemben igaz. Ha terheled, leesik a kapocsfeszültsége, plusz az áramnak megfelelően a diódákon is esik feszültség.
(#) bugyi680 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
És azt hogyan számolom ki hogy mennyi feszültség esik a diódákon terhelésnél
(#) Matt válasza Tasznka hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
SZia!
Közbe feléledt a cucc, viszont nem értelmezhető a válasz. BÁrmilyen AT parancsot küldök neki, értelmetlenül válaszol. Lsd lent. próbáltam több baudrate-n is. Nincs vmi ötleted?


˙ü
˙
Á
Á˙
Ář
˙řţ
˙
˙˙
˙
˙˙
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2016
(#) kameleon2 válasza laacika hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Ha búg és már pár éves - elég sanszos, hogy kondenzátorhiba. Kicsit favágós módszer: elkezded a táptól indulva kiemelni a kondikat, megmérni egy alkatrészteszterrel és előbb, utóbb kibukik, melyik az amelyik a névleges értékén alul teljesít. Annál új kondi beforraszt - örül. Ez akkor működik, ha nem nagyon volt mozgatva. Lehet még testpont probléma, letört, lötyögő forrasztás is.
(#) Tasznka válasza Matt hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Ha az RTS-t lekötötted gnd-re,akkor elvileg mennie kell. Ha küldöd neki az AT -t,akkor a modul beállítja azt a sebességet,amit használsz pl.9600.Amint jó lesz visszaküld 1 OK- ot. De sajna az angolom nem az igazi,így nem mondok biztosat. De itt foglalkoznak vele 1 picit .
(#) laacika válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Szia.
Sajna kondihoz kapacitásmérőm nincs,de igy első körben ezt a kondit cserélem,mert szerintem ez tuti szar,igencsak púpos,csak ez az egy,3300µF 35V
(#) Bakman válasza laacika hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Igen, szabad. Az ilyen készülékek csak a szekundert "szakítják meg", tehát simán fogyaszt stanby állapotban is.
(#) Bakman válasza bugyi680 hozzászólására (») Szept 6, 2016 / 1
 
A dióda adatlapján lévő áram/feszültség görbéből. Ha nagyon pontosan kell a dolog, akkor mérésből, egyébként kb. 0,5 V-tal lehet számolni normál dióda esetén. A továbbiakhoz ez fog neked kelleni: Feszültség hullámzás.
(#) gkari válasza bugyi680 hozzászólására (») Szept 6, 2016 / 1
 
Azt már csak akkor tudod számolni, ha tudod a terhelőáram mértékét, ezt megkeresed a dióda nyitófesz-áram karakterisztika görbén (l.adatlap).
(#) laacika válasza Bakman hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Köszi.
(#) Matt válasza Tasznka hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Lekötöttem az RTS-t GNDre.

Bekapcsolom a modult, power led világít, a status led világít a net led pirosan villog.
Várok kicsit, küldöm az AT parancsot majd visszajön egy vagy 2 '.'
(#) Kapagerenda hozzászólása Szept 6, 2016 /
 
Sziasztok,
Kondenzátort szeretnék megvizsgálni hogy az áramkörön belül nincs e elromolva. A kondenzátor szakadásként viselkedik, ha rákapcsoljuk az áramkörre. Ha a multiméter szakadásvizsgálójával rámérek a kondenzátor lábaira és rövidzárat jelez a multiméter akkor lehetséges hogy rossz a kondi? Természetesen az áramkör bekapcsolt állapota esetén mérek rá a kondira.
(#) BarnaPili válasza Kapagerenda hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Hello!
Feszültség alatt álló alkatrészt nem mérünk szakadásvizsgálóval. A műszer ellenállást mér,feszültséget kapcsol a mérendő alkatrészre. Ha a kondi feszültség alatt van,az megbolondítja a műszert,de tönkre s teheti azt. Szóval ne.!
István
Következő: »»   2846 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem