Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2847 / 3970
(#) kameleon2 válasza laacika hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Érdekel majd a végeredmény is !
(#) laacika válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Természetesen beszåmolok róla.
(#) world-s hozzászólása Szept 7, 2016 /
 
Hali!
Van egy MB40100V2-00U-A99 ventim (40x40x10 5V).
PWM-ezni akartam, de miután nem ment, megtaláltam, hogy a gyártó azt írja, hogy nem lehet.
Ezt ki lehet játszani, vagy ebben a méretben és feszültségben tudtok olyan ventit ami biztosan vezérelhető?

Előre is köszi.
(#) Bakman válasza world-s hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Olyat keress ebben a méretben, ami négy vezetékkel rendelkezik. Kettő tápfesz, egy fordulatszám visszajelzés és egy PWM bemenet.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 7, 2016 /
 
Sziasztok
Szerintetek az normális, hogy egy dióda két lábán mérhető (kb70 kohm) egyik irányba ellenállást tudok mérni?
Bővebben: LinkBővebben: Link
Ezekről lenne szó.
Más diódáknál 2 Mohm-okat mérek.
Üdv
(#) world-s válasza Bakman hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Köszi.
Eddig sikertelen. Ebben a mèretben és feszben eddig nem találtam azon gyártóknál sem ahol mondjuk 6 cm-esben mar van ilyen.
Esetleg valamivel nem lehet megkerülni a problemát ha ilyen nehéz találni ami tutira megy?
(#) Gafly válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Idézet:
„az normális, hogy egy dióda két lábán mérhető (kb70 kohm) egyik irányba ellenállást tudok mérni”

Igen/vagy nem?
Milyen dóda, milyen polaritással, milyen műszerrel, stb...
(#) reloop válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Schottky diódán normális a záróirányban észlelt áram.
(#) Poostmaster hozzászólása Szept 7, 2016 /
 
Üdv nektek újra!
Ha van egy villanyszerelő a közelben, kicsit segítsen nekem, legyen szíves.
Csinálni akartam egy tesztkonnektort, amiben kipróbálhatnám a cuccokat anélkül, hogy az egész lakást áramtalanítanám.
Készítettem egy hosszabbítót, amin a konnektor elé az egyik vezetéket (barna) megszakítva egy kismegszakítót szereltem. B karakterisztikájú, 6A-os. A lakásban a legkisebb 10A-os.
Kipróbálás gyanánt egy drót segítségével idéztem elő masszív zárlatot, de a családom ugyanúgy leüvöltötte a hajam, hogy ne szórakozzak az árammal.
Hogyan lehetne úgy megoldani, hogy csak az enyém oldjon le?
(#) Tasznka válasza Poostmaster hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Erre lenne jó az olvadóbiztosító a mérőnél
De sajna mindenhol kismegszakító van.Így a mérőig az összeset lecsapja,teljesen mindegy ,hogy milyen gyors.
A kismegszakítók amper jelölése az a terhelésre vonatkozik. Pl. a mosógépnek van 6A-es akkor csak azt veri le,nem a mérő 10A-esét ,amikor valami okból kifolyólag jobban terheli a hálózatot.(zárlatkor mindet),és így nem lesz sötét a házban .
Megoldásnak talán a leválasztó trafó lenne jó.De majd csak tud valaki jobb megoldást.
(#) h.imr3 hozzászólása Szept 7, 2016 /
 
Sziasztok.
Szerintetek egy ilyen step down modul mennyire alkalmas arra, hogy motorkerékpár akkumulátorára kössem és egy arduino nano-t tápláljon?

Step down

Köszönöm.
(#) proli007 válasza Poostmaster hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Hello! Ezt nem így kell csinálni. Készítesz egy konnektort amivel sorba kötsz egy lámpát. Ha nagy terhelésű dolgokat próbálsz lehet azzal sorba akár egy 500W-os vonalizzó is. Azon keresztül nem vágod le az automatát, maximum égni fog a lámpa. Amikor pedig már biztos jó a készülék, vagy amit alkotsz, akkor mehet közvetlen a konnektorba.
(Egyébként ha hosszabbítót használsz, akkor teljesen mindegy, hogy a barnára kötötted a kismegszakítót, mert nem lehet tudni az-e a fázis vagy sem. Vagy is hogy éppen hogyan dugtad be az aljzatba. De ha még tudod is, akkor sem lehet rá számítani, csak fix bekötésű dolgoknál..)
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Vagy mindkét ágba, különösen ha nincs FI relé...
És persze hagyományos izzó legyen, ne energiatakarékos
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2016
(#) ricsippi hozzászólása Szept 7, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kapcsolásra vagy berendezésre lenne szükségem ami biztonsági feladatot lát el,mert hungarocelből készítettem egy keltetőt és a tűzveszély miatt azt szeretném ha a hőmérséklet kb. 70°C akkor az egész áramkör szakadjon meg!
Hőfokkapcsolót megépítettem de szeretnék mellé még egy ilyen biztonsági eszközt is építeni vagy venni!
Van esetleg ötletetek ezzel kapcsolatban?

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) Mircsof válasza ricsippi hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Helló!
Akár ilyesmi is megteszi szerintem. Bár a tüzet egyik se fogja neked eloltani... Egyébként sokszor a tüzet nem is eloltani kell, hanem megakadályozni, hogy tovább tudjon terjedni.
(#) zolika60 válasza ricsippi hozzászólására (») Szept 7, 2016 / 1
 
70C°? Az nem keltető, hanem tojássütő.
(#) bugyi680 hozzászólása Szept 7, 2016 /
 
Egy bontott LED nél hogyan tudom eldönteni a megfelelő nyitófeszültséget és hogy mennyi áram haladjon át rajta a kó fényerőhöz.Fehér LEDeől lenne szó.
(#) pont válasza ricsippi hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
(#) amatorx hozzászólása Szept 7, 2016 /
 
Szeretnék 2db 3V-os 3mm -es LED-et működésre bírni.

Adott

I/
http://imgur.com/yBP4LNL
2db
3V (1,9-2,1) -os
3mm -es
LED

II/
http://imgur.com/9VFCy8d
1db
elemtartó box (ON/OFF kapcsolós)
2db 3V-os CR2032 gombelem megy bele

III/
http://imgur.com/x4vWEj9
2db CR2032 gombelem

A kapcsolós battery box -ot hogyan kell rákötnöm a LED-re?

(ugyebár a BOX -ból immár 6V jön ki)

hogy mindkét LED csak a neki kellő 3V-ot kapja meg?
Tudnátok esetleg mutatni egy szükséges kapcsolási rajzot?
(#) proli007 válasza amatorx hozzászólására (») Szept 7, 2016 / 1
 
Hello! Azt írod, hogy 1,9..2,1-es a Led akkor nem 3V-os. Kettő Led-et sorba kötöd (mint ahogy az elemek is sorba vannak) és egy 100ohm-os ellenálláson keresztül adsz feszültséget a Led-eknek. Ekkor kb. 20mA áram fog folyni. De két 2032-es elemtől, hosszú üzemórát ne várj. Mert ugyan 220mAh kapacitású és azzal 10órát menne, de ez 0,2mA terhelésre van megadva, nem a 20mA-ra.
(#) RoliNyh válasza amatorx hozzászólására (») Szept 7, 2016 / 1
 
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 7, 2016 / 1
 
Pld. így..

LEDS.png
    
(#) laci58 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Itt a zöld panel képe, a másik oldalon vannak a ledek, kérdés a szalagkábel bekötése.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2016
(#) Gj hozzászólása Szept 7, 2016 /
 
Üdv!

Egyfázisú villanymotor (230V, 0.6A) fordulatszámát szeretném szabályozni PWM-mel. Valami olyasmire gondoltam, hogy két FET-et egymás mellé teszek, az egyik Drain-jénél a másik Source-e lenne, így egymás mellett, egymással szembe, és a kettőt egyszerre kapcsolnám ki és be.

Működőképes ez így?
Mire figyeljek?
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2016

Névtelen.png
    
(#) amatorx válasza proli007 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Én magam sem értettem ezt a részt, de az adatlapján szerepelnek eként az adatok. Pontosabban így:
(#) reloop válasza Gj hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Ezt a témát nézted már?
(#) nedudgi válasza amatorx hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
A 3V sorát felejtsd el. Az csak egy kopipészt (copy/paste) maradványa.
(#) sziszipuszi válasza c27 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Szia c27
Bocsi ha elkéstem kicsit vele.
ctl-t és lim-et össze kell zárni és elindul 5v=vcc , 12v=vs, gnd
(#) amatorx válasza proli007 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
- Bocsánat de nem igazán volt tiszta számomra, mennyi időt bírna ki ez a 2db 3V-os 2032-es elem az adott 2LED-re egy 100ohm -os ellenállással?
- Nagyobb üzemidőt érnék el mondjuk egy 2db AA-s elemes dobozzal, és ha igen, mennyivel?
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2016
(#) zsoltee0001 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Szia
Csatolva volt a két dióda adatlapja.
Kapcsolóüzemű táp TOP 254 szekunder egyenirányító diódái, mellékeltem a kapcsolást, annyi külömbséggel, hogy 2 DC out kimenete van, 5V és 24V-os áramkör, ezért a 2 dióda.
A Vezérlő Ic el volt szállva, ezért amíg megjött átvizsgáltam a többi elemet, ezért furcsáltam a dióda viselkedését, mert összehasonlítva a többi diódával, azok 2 mega körül mértem, igaz azok nem schottky dióda volt.
Közbe kiderült, hogy a primer oldali puffer volt lenullázódva, valószínűleg ezért szállt el az ic.
Következő: »»   2847 / 3970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem