Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2849 / 3970
(#) RoliNyh válasza proli007 hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Az is tegyük hozzá, hogy csak két egyforma felépítésű gyártmányú teljesítményű és feszültségű trafót lehet így összekötni...

Az a koncepció, hogy
"találtam itthon két trafót, és párhuzamosítom a szekundereket"
nem túl jó ötlet...
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2016
(#) kameleon2 válasza amatorx hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Erről a fényforrásról lebeszélnélek, mert nem igazán darabolható. Van nekem is ilyenem.
(#) bugyi680 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Hát a probléma az lenne hogy 80db fehérfényű ledet szeretnék belük meghajtani mert van egy trafóm ami 1,2A amperos de szerintem ha jó fényerőt akarok akkor túl sok áram lenne amit nem bír el a trafó és ezért arra gondoltam hogy 40-40 ledet hajtanék meg két külön trafófal.A trafókat és az egyenirányítókat egy dobozba szeretném.
(#) proli007 válasza bugyi680 hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Ebben az esetben, sokkal célszerűbb ha nem közösíted. Sokkal nehezebb a nagyobb áramot odavezetni, szétosztani, hogy mindenkinek egyaránt jusson. 40-40 Led, külön trafóról és semmi gond. Grátiszként külön kapcsolhatod és így két fényerő is lesz.
(#) amatorx válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Igazából erre gondoltam én is hogy 10cm-re minek az a méteres kábel,
de arra jutottam, könnyen megtehetem hogy
a talpazatból kiindulva futtatom körbe majd vissza a talpazatba,
ott takarásban is van és nem sok vizet zavarna ha a maradék ott lenne,
de kb 2x is nyugodtan körbetekerhetném vele és akkor ki is van használva a hossza,
szóval az hogy nem lehet vagdosni nem a világvége
de azért köszönöm a tanácsot
(#) bugyi680 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Köszönöm a választ
(#) amatorx válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
hangulatvilágításnak terveztem, nem arra hogy az egész szobát megvilágítsa
Nekem az bőven elég ha a sötét vagy félhomályos szobában ad a bekarcolt mintának egy kis kivehetőséget,
mert nappali fénynél mint az a korábban linkelt videókon is látszik, nem ugyanaz

Mindenesetre köszönöm hogy megosztottad velem, legalább nem fog meglepetésként érni ha emellett döntök
(#) hthomas hozzászólása Szept 9, 2016 /
 
Sziasztok!

Van a cégnél egy gyalugépünk, és a motorjára az van írva, hogy: Power Factor 61%
Ez mi lehet? A hatásfoka?
(#) tkovacs válasza hthomas hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Nem! A valós (Watt) és a látszólagos (VA) teljesítmények arányát adja meg.
(#) hthomas válasza tkovacs hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Köszi.
Erről a témáról esetleg tudsz valami magyar nyelvű leírást?
(#) h.imr3 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Köszi, a kondi sort kipróbálom, szkópom nincs.
(#) tkovacs válasza hthomas hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
(#) hthomas válasza tkovacs hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Köszönöm szépen
(#) ColT hozzászólása Szept 10, 2016 /
 
Hello,

Rokon vett egy ilyet : Bővebben: Link

Kérdés, hogyan lehet ennek tápot adni? Kábeltv-re akarja használni, gondolom valamilyen módon a koaxra kellene ráültetni a tápfeszt?
(#) tkovacs válasza ColT hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Néhány száz uH indiktivitáson keresztül - nem kritikus az értéke - a +18 V-ot a koax melegpontjára kell kötni. A koax hidegpontjára természetesen a 0V-ot. Vigyázni kell vele, mert power pass-os ezért a táp megjelenik a bemenetén is, ha ott egyenáramúlag rövidzárat talál akkor elé kell tenni egy pl. 100 pF-os kondit.
(#) layzi hozzászólása Szept 10, 2016 /
 
Hellosztok. Nem tudom milyen topicot valsszak a kerdesemnek. Szeretnek kesziteni egy oylan modult amiben 1k ellenallastol 100k ellenallasig 1k lepesekben lehet valtani a kimenetet. Affele ellenallas ertek kereso lenne radios fejegysegekhez multikormanyhoz. Sokan vannak akik szeretnek bekotni a fejegysegukre a multigombokat es nem minden tipushoz talalni meg az ertekeket. Nekem szerencsem volt mert a piohoz megtalaltam de sokaknak nas tupussok vannak foleg noname fejek is. Szoval arrak gondoltam hogy valami tekereses vagy nyomkodasos megildassal 1k lepesekben legetne elleborizni milyen funkciot latna el. Ket szal egy jack dujoval.
(#) kapu48 válasza ColT hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Szerintem a beltéri egysége már nyomja a tápfeszt a koaxon, a vevő fej egységnek.
Abból kapni fog a közbeiktatott erősítő is.
(#) RoliNyh válasza layzi hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Ha jól gondolom, neked egy ellenállás dekád kellene...

Itt van egy kapcsolás, megépíted az 1K és a 10K részt, és kész vagy...

Még a videomegosztón is van róla infó:
Ellenállás dekád...

De ezt a google -tól is megkérdezhetted volna...
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) proli007 válasza layzi hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Hello! Lehet hogy ehhez a művelethez egy 100kohm-os Helipot értékálltó dial-al (alatta látható) bőven megtenné számodra. Ellenállás dekád leginkább kalibrálásokhoz szükséges.
(#) kameleon2 válasza layzi hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Szia! Szerintem ami neked kell azt ellenállásdekád-nak hívják. A kivitel elehet ilyen, vagy ilyen.
(#) layzi válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Köszi. Bocsi de én azt sem tudtam hogy ezt ennek hívják nem véletlen írtam ide. Mar csak egy kérdés akkor. Azt a kapcsolot amin a 10 skálázás van mint a videoban azt hogy keressem?
(#) Bakman válasza layzi hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Pl. így: Bővebben: Link. Ez 12 állású, de egy kis stift áthelyezésével lehet akár két állású is.
(#) kameleon2 válasza layzi hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Forgókapcsoló vagy másnéven Yaxley kapcsoló. Azzal is simán megoldható a dekád építés. Ha jót akarsz készíteni, akkor nagyobb teljesítményű - legalább 1-2W-os ellenállásokat használsz kis tűréssel. Ha nincs rajta nagy terhelés, akkor lehet akár smd is. A feladattól függ. De ha kis értéken belül kell - használhatsz akár huzalpotenciométert, vagy helikális potenciométert (több fordulatú) is. Beállítod a pontos értéket, majd leméred az üres potméteren, milyen ellenállásra van szükség.
(#) Tranzisztor mester hozzászólása Szept 11, 2016 /
 
Sziasztok
Egy olyan eszközt szeretnék építeni, amely jelzi, ha megszólalt a kaputelefon ameddig nem voltam otthon. Tehát egy elemes kis ketyere kellene, amit közel helyezek a kaputelefonhoz, így ha az csörög, akkor az eszközön elkezd villogni egy led. A villogás addig tart, ameddig nem resetelem a cuccot.
Így tudnám hogy csöngetett a postás vagy valaki ameddig nem voltam otthon. Mindenképpen egy különálló cucc kell, ne legyen összekötteteésben a telefonnal. Tehát valami mikrofonos dolog kellene.

Tudtok ilyen kapcs. rajzot linkelni?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2016
(#) Ladyslao hozzászólása Szept 11, 2016 /
 
Szép napot!
Szeretném megkérdezni...Adott egy led-sorhoz való IR RGB control box(DC12V,6A/max)
A hálózati adaptere 12V/2Ampert szolgáltat.
Mindezt egy 12 voltos zselés akkuról szeretném üzemeltetni,mely12Volt/10Amper/20hr kapacitású.
Direkt rakhatom az akkumulátorra az IR kontrollt,vagy szükséges elé ellenállás?
És ha igen,mi lenne a megoldás?Köszönöm
(#) Bakman válasza Ladyslao hozzászólására (») Szept 11, 2016 / 1
 
Rakhatod direkt az akkura a modult. Az akku feltöltve ugyan többet ad mint 12 V, de ennyit bőven ki kell, hogy bírjon.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2016
(#) Tranzisztor mester válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Esetleg egy tapskapcsoló jó lenne?
(#) Fidel hozzászólása Szept 11, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy bt hangyszóróm, amire szeretnék egy line in kimenetet, így rá tudnám kötni az aktív hangszórókra, és nem a saját kis hangszóróit használná. Az a kérdés, hogy a hangszórók kimeneteiből tudok rendes vonalkimenetet csinálni valahogyan? Van erre valami jó megoldás?
Gondolom hogy a panelon lévő erősítő vonalbemenetét macerásabb lenne megcsapolni ha van egyáltalán ilyen pont!?
(#) ColT válasza tkovacs hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Köszi!
(#) Gafly válasza Fidel hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Szerintem két külön IC lehet benne és a "megcsapolással" jobban jársz (én legalábbis arra felé kereskednék).
Típus/fénykép (mármint "felkoncolt állapotban" van?
Következő: »»   2849 / 3970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem