Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BD-s Erősítő
 
Témaindító: Mikey051104, idő: Márc 11, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 9
(#) bereczk.jans válasza petomi1994 hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Szia! Itt egy végerősítő kapcsolási rajz. 60W+-33-tól +-36Vhttp://www.hobbielektronika.hu/forum/files/63/6334be044ea9557444334...fd.jpg Amennyiben érdekel a nyomtatott áramkör felteszem.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2012
(#) petomi1994 válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
persze hogy érdekel bocsi hogy ilyen későn írtam
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2012
(#) bereczk.jans válasza petomi1994 hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Megsérült az eredeti anyag, de pótoltam új rajzaimmal. A kapcsolás előnye, hogy olcsó az elkészítése, ha van megfelelő trafód. A leírást érdemes áttanulmányozni kapkodásom ellenére is.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) bereczk.jans válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Beültetési rajz.
Nem megy el hiába választom ki a fájlokat
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) bereczk.jans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) highand válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Íme egy hasonló kapcsolás, tulajdonképpen az inverze, kiegészítve egy torzítás csökkentő áramkörrel:

(#) bereczk.jans válasza highand hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szia! Köszi a lehetőséget. Nagyon ígéretesnek tűnő kapcsolás. Szerdán az erősítő mindig ... topiban olvastam róla. Kíváncsian várom a fejleményeket. Szokásodtól eltérően szinte teljes a publikáció. Én 10 - 40 W között szeretek építgetni, ha időm engedi. Most egyszerű tápegységes félvezetős minőségi erősítőkapcsolást keresek (Bipoláris tranzisztorost +18.....+40V-ig) 2011. 08. 10-én közzétettem egyszerű tápegységes Texas kapcsolást. nullMég nem építettem meg. Ha időd engedi szívesen meghallgatnám véleményed a 25 W-s Texas topiban.
Köszönettel
(#) bereczk.jans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Próbálom újra küldeni a rajzokat. Ezek már JPG formátumúak. Nem tudom fog -e sikerülni? Mi lehet az oka az esetleges sikertelenségnek?
(#) reloop válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szia! A szimpla tápos Texas változatnál az IC invertáló bemenetét nem húznám 47k-val a testre. Nagyon plusszos lesz a kimeneti pont féltáp helyett!
(#) bereczk.jans válasza reloop hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Igen, ezen én is gondolkoztam akkor. Ha építem akkor első beüzemelésnél kihagyom, majd beforrasztom a 47K-ot és megmérem változik -e a fél tápfeszültség a kimeneten. Inkább csak az eredeti vázlathoz ragaszkodásból tenném be.
(#) pimi9 hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
Itt egy mini quad rajz pár filléres alkatrészből. Négy darab épült belőle régebben.
T1-T3 és T2-T4 párost érdemes válogatni bétára, illetve egymáshoz ragasztani.
A tekercs 25 menet 1cm átmérőn 1mm-es huzalból egy sorban.
Az áthúzott ellenállások 2W-osak.
Teljesítmény, azthiszem 8ohm-ra olyan 60W-t tud, 32V körül veri be a fejét.
Üdv!

miniquad2.png
    
(#) reloop válasza pimi9 hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Szia! Nagyon jó! Keith Snook darlingtonosára emlékeztet.
(#) pimi9 válasza reloop hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Kösz! Abból jött az ötlet, csak ahova kellett volna oda az nem fért volna be, úgyhogy összeollóztam egy másik végfok bemeneti részével, megkapta az eredeti fesz. utánhúzós meghajtást, csak megfordítva, meg pár apróbb kiegészítést.
(#) bereczk.jans válasza pimi9 hozzászólására (») Dec 31, 2012 / 1
 
Én is tudok hozzá hasonlót PA100 mestertől. Mások nagyon dícsérték, de én még nem építettem meg. Olcsó félvezetőkkel működik. A 3db dióda 1N4002 és nem 1N4148 mint ami a rajzon szerepel. Célszerű a 47µF-os elkót a visszacsatolásnál lecserélni két szembefordított 100µF-osra (> bipoláris elkó). 2.2UH tekercs lég-magos, 23 menetes, D = 1mm zománcozott huzal rézhuzal, a magátmérő 10mm volt, hossza 24mm. Az erősítő kimeneti teljesítménye: THD és IMD <0,01%, ... 50W, 20Hz ... 20kHz
(#) pimi9 válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 31, 2012 /
 
De kár, hogy ezt nem találtam meg régebben, mindenesetre sikerült majdnem ugyanolyat csinálnom, mondjuk a visszacsatolást tekintve sokkal ötletesebb.
(#) djkoko hozzászólása Júl 6, 2014 /
 
Sziasztok!
Találkozott már valaki ezzel a rajzzal? Hifi Piac 1998 áprilisi számában jelent meg. Egy kedves barátom nyúz, hogy jó lenne megépíteni, de nyákot rajzolni a gyengém.
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Szia! Így ránézésre a fél-híd a JLH'69-re hasonlít. A NYÁK-tervet onnan át tudod venni.
Mikor a cikk szerzője az Rx csökkentésével a B-osztályú működést említi, minden reményem szertefoszlott a történet komolyságával kapcsolatban
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Ez őszinte válasz volt! Ajánlatod esetleg? 8db BD243 van készleten.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2014
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Júl 7, 2014 / 1
 
(#) kassaiba hozzászólása Jún 6, 2015 /
 
De jó hogy megtaláltam ezt a bd-s topikot van 2 db DB 241 c (100v) tranyóm szeretnék ebből minél egyszerűbb sztereó erősítőt készíteni amit egy külön erre a célra félretett 90w-os pc táppal hajtanék meg.
Sajnos saját magam nem készítettem eddig soha magamtól a 0-ról erősítőt így szeretnék egy rajzot kérni hogy hogy és mint rakjam össze, az egyszerűség kedvért nem kell nekem bele potméter sem mert majd a bemenetről szabályoznám a hangerőt. Ha van hasonló megoldás mint a TDA2003 as mono erősítőnél építek 2 ugyanolyan erősítőt és az egyik a bal a másik a jobb oldalt adná ki lényeg az egyszerűség lenne
vagy ha segítséget kapnék hogy saját magam hogyan tervezzem meg egy működőképes modellt megköszönném.
(#) steelbird válasza kassaiba hozzászólására (») Jún 6, 2015 / 1
 
Szia!
Csatornánként egy -egy db BD -vel nem sok mindent lehet kezdeni.

Az rendben van, hogy méretre kb. akkora egy BD241C, mint egy TDA2003, de a TDA -ban van legalább 16 db tranzisztor, az egy IC. Azért egyszerű vele építeni, mert rengeteg alkatrész már benne van.
Egy végfokhoz 1db végtranzisztor nem elég, hacsak nem építesz egy DoZ -t.
De 12V -ról kb. 3-4 W teljesítményt tudsz vele elérni és mivel A osztályú, ezért ahhoz a 3-4W -hoz elfűt majd neked kb. 30W -ot.
Egy tranzisztorral végfok csak a DoZ van tudtommal.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2015
(#) kassaiba válasza steelbird hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
köszike értem magyarán sok értelme nincs vele bajlódni azért kössz
még döntök
(#) steelbird válasza kassaiba hozzászólására (») Jún 6, 2015 / 1
 
Idézet:
„sok értelme nincs vele bajlódni”
Dehogynem, számodra nagyon is van értelme, mert azzal tanulsz és gyakorlod az építést.
De oldalanként egy tranzisztorral csak a DoZ van. Ahhoz, hogy egy hangszórót is megszólaltasson, ráadásul PC tápról, ami 12V, egy tranzisztornál nagy áramot kell beállítani. Ez az A osztályban üzemelő végfok.
Építsd meg, legalább gyakorolsz, rájössz, mi miért van.
De NAGY hűtőborda kell majd a BD -re.
(#) kassaiba válasza steelbird hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Tudom hogy nagy kell mert sokat elfűt ergó melegszik a de elsősorban ettől független magamtól elég necces támpont nélkül megépíteni eddig mindig kész terv és alkatrész lista alapján építettem mindent. Sajnos van itthon párban vatta ujjak és csak a helyet foglalják jó lenne valami értelmes hasznos dologra elhasználni de viszont kiindulási pont híján nehéz
(#) magery válasza KD mester hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
A kapcsolásban szereplő 49.9k-s ellenállás 51k-ra való módosítása mennyire kitikus?
(#) reloop válasza magery hozzászólására (») Aug 25, 2016 / 1
 
Szia! A kapcsolás erősítése így (51k/1.5k)+1 lesz, nincs különösebb jelentősége ekkora eltérésnek.
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Köszi.
(#) magery válasza KD mester hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Megépítettem ezt a 'KD olcsó amp.' erősítőt és annyi gondom van vele hogy ha úgy kapcsolom be hogy rajta van a hangszóró, akkor a negatív tápfesz eltűnik. Még jó hogy áramkorlátos tápról próbáltam. Bekapcsolás után már rá lehet kötni a hangszórót és jól is szól. A próbatápom csak +-25V-os. Mi lehet ennek az oka?
(#) kadarist válasza magery hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Szia!
Honnan tűnik el, a tápegységed kimenetéről? Ha igen, akkor a tápoddal van baj.
(#) magery válasza kadarist hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Csak akkor tűnik el ha terhelés alatt kapcsolom be. Azért tűnik el mert a negatív oldalon zárlat van, és a táp leszabályoz.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2016
Következő: »»   8 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem