Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1233 / 1319
(#) cross51 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Szia!

Én itt találtam meg ugyanezt, de valahogy én nem bírtam életre, te használtad már nálad működik?
(#) Attila86 válasza cross51 hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Persze, nagyon jó! Nagyon egyszerű használni.
(#) Droot válasza cross51 hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Nálam is működött, de csak teszt erejéig. Sajnos az LFN-et nem támogatja, van belőle olyan verzió ami igen, de azt lefordítva ugyan úgy nem támogatta. Az LFN a Long File Name, tehát a fájlok eredeti neve. Például a teszt_minta_kep.jpg helyett azt jeleníti meg, hogy TESZTM~01.JPG és hasonlók. Ugyan úgy olvasható de nekem ez nem jó.
(#) cross51 hozzászólása Szept 15, 2016 /
 
Nem hiszem el, rádobtam egy soft spi-t hátha az MZ hw spi és pps nincs barátba, de ugyanaz az eredmény most amit már nem tudok eldönteni, spi mode-ban a 2-es láb a Data Input, de ez most az SD Data Input vagy a PIC felé Data Input?
(#) pajti2 válasza cross51 hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Ami a pic oldalán "SDIx", az a pic-nek bemenet. Ami a pic oldalán "SDOx", az a pic-nek kimenet.
(#) cross51 válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Ez oké (elég gáz lenne 32MZ-vel ha nem tudnám) Az SD kártya érdekelne amin SPI módban az electro droid 2-es lábra Data In-t ír arra (szerintem) az SDO-megy vagy az SDI (a többi utána adja magát). Csak most már nem tudom mit kezdjek vele, hogy életre induljon.
(#) Wezuv válasza cross51 hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Az SD 2. lába DI, tehát erre a PIC SDO megy SPI módban. Szerintem triviális...
(#) pajti2 válasza cross51 hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
SD card doksiban találtam 3.1.2 Pin assignments in SPI Mode:
1 - Cs a pic felol
2 - Data in, pic SDOx
3 - Gnd
4 - VCC
5 - Clk a pic felol
6 - Gnd
7 - Data out, pic SDIx
8 - nc
9 - nc (micro sd-n nincs 9. vonal)

A gyakorlatban ha ránézel egy micro sd kártyára a csatlakozója oldalán (fölfelé legyenek az érintkezők), akkor 2 kivezetés hosszabb lesz. Balról a 4. és a 6. Azok a jelek a Vcc és Gnd. Azért hosszabbak, hogy ha befelé tolod egy foglalatba, azok érintkezzenek hamarabb, és éppen az a pár millisec elég neki ahhoz, hogy biztosan ne kerüljön Vcc fölötti feszültség egyik lábára sem. Lévén csak 8 kivezetés van rajta, és asszimetrikus az az elrendezés, ha esetleg bal-jobb oldalt cseréltél fel a bekötésnél, az ott kiderül.
(#) Elektro.on válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Én még nem foglalkoztam ezzel a témával de a Mikroelektronika súgójában van egy ilyen kép. Hátha használható a számodra.

Csak én nem látom a csatolt képet???
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2016
(#) Elektro.on válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Nah talán molilról feltöltve látszik..
(#) Zsora válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 16, 2016 / 1
 
Azt marhára nem értem, hogy ha 3,3V-ról megy a PIC32 és az SD kártya is, akkor minek vannak ott azok a feszültségosztók az SCK, #CS és MOSI vonalakon.
(#) cross51 válasza Wezuv hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Én is mint írtam így gondoltam, csak már, hogy bármit csináltam/csinálok még mindig nem megy inkább megkérdezem.
Nem tudom nálam mért nem megy ez a lib.
(#) cross51 hozzászólása Szept 16, 2016 /
 
Kezdek végleg elveszni, (most visszaültem az SD miatt kicsit a C-hez is) mivel c++-ban szoktam írogatni a dolgokat gondoltam egyet és áthúztam az arduinos libet az se jó, gondoltam arra is, hogy az ebay-es kijelzőn lévő SD foglalat rossz megfogtam egy SD MicroSD átalakítót forrasztgattam rá vezetéket és direktbe bekötöttem, úgy se jó, se hw se soft spi-vel nem jó.

Az arudions sd libel többféle adatot kaptam vissza nem csak 0x00-át vagy 0xFF-et, de ott, de ott se működik. Az SPI biztos, hogy működik néztem (pic)SDO->(pic)SDI-re ANSEL törölve..

Mi lehet a baj?
(#) Elektro.on válasza Zsora hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Gondolom, hogy ha a kedves végfelhasználó bedug egy lemezt darabot az MMC foglalatba, ne süsse ki a Pic -et.
(#) kissi válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Annak elég lenne egy-egy soros 300 ohm !
(#) Elektro.on válasza cross51 hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Az sd kártya jól van formázva? Arra gondolok, hogy kompatibilis-e a Lib -el. (Fat16 /Fat 32...)
(#) cross51 válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Ez az elsők között volt, formáztam FAT-ra (ez nem tudom, hogy a FAT16-e) meg FAT32-re nem jó... Bár volt egy furcsaság, mert amit Attila86 mutatott libet ott, ha egy 8gb sd kártyát kapott akkor valami SD_ERROR-t dobott nem NOT_READY-t, a panelen az SDO/SDI/SCK/CS 10 miles max 5cm hosszú remélem nem ezért haragszik.
(#) cross51 hozzászólása Szept 16, 2016 /
 
Egy kis előrelépés, előkotortam egy 18f25k50-et (ez volt 32kb flash-el) megnéztem simulatorban az eredetit átírtam 18f25k50-re megnéztem azt is simulatorban ott működött.
Utána jött a valóság és láss csodát 8 biten működött, de sajnos 32-őn még mindig nem megy, de legalább tudom, hogy működnie kéne valamit nem jól csinálok.
(#) cross51 hozzászólása Szept 17, 2016 / 1
 
Sikerült végre megoldani. Az egyik (mint a mondás az ördög a részletekben rejlik) az SPIxCON-t 0x8220-ra állítottam amire azt gondoltam, hogy a CKP = 1 és az SMP = 1 és rénéztem egy véletlenből és rájöttem, hogy a CKP is = 1-hez 8320-at kell írni ez már működött a másik FatFs alapú PIC32-es lib-el.

Hát gondoltam akkor működnie kell a legelőször talált lib-nek is, de az nem akart menni. Mindaddig míg észre nem vettem hogy WORD_ACCESS-be van a program (aminek működni kéne persze, 32 biten), de emiatt dobált a PIC general_exceptiont valószínűleg olyan helyre címzett ahova nem kéne és átállítottam BYTE_ACCESS-ra úgy ment.

Ami még érdekes packed attribute-al sem tudtam elérni, hogy a WORD_ACCESS menjen.

Köszi mindenkinek a segítséget!
(#) mcucoder hozzászólása Szept 18, 2016 /
 
Üdv!

A témában leírt jellemzővel bíró bármilyen PIC32XXYYZZ mikrovezérlőt keresek, egyelőre sikertelenül.
"Elképesztő" hibák vannak a néhol 4 oldalas, csak rövid összefoglalót tartalmazó listákban, amik szerintem kizárnak minden használatot. Vagy rosszul gondolom?
Nem teljes felsorolások, Pl :
- PIC32MX534F064 : CPU write error, AD használhatatlan, stb
- PIC32MX450F128 : Belső AD ref. (bandgap ) nem jó, WP bit nem a leírtaknak megfelelően működik, stb
- PIC32MZ0512EFE064 : 200MHz helyett csak 100 lehet, csak a belső oszcillátorral megy, stb
- PIC32MX360F512 : csak a felsorolás (nem a leírás!) 4 oldal !!!,

Kívánságaim :
- a CPU error mentes legyen,
- menjen hiba nélkül minden periféria, a leírtaknak megfelelően.

Megnéztem az ATMELmikrovezérlők hibalistáit is (egy pár típust).
Pl a SAM3S-ben vannak érdekes hibák .....

NINCS MIKROVEZÉRLŐ HIBA NÉLKÜL ?
Naív vagyok ha hibátlanra vágyom ?
Biztos hogy minden hiba felismerve és dokumentálva van ?

Ti mit ajánlanátok ?

Üdvozlettel :
mcucoder
(#) Droot válasza cross51 hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Legközelebb nagyon egyszerűen tudod ellenőrizni, hogy működik-e a mikrokontrolleren az SPI. Ha nagyjából jól konfiguráltál be mindent és összekötöd a mikrokontroller SDI lábát az SDO-val, akkor amit az output buffer-be beteszel, az az input buffer-ben megjelenik.
(#) Droot válasza mcucoder hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Idézet:
„Kívánságaim :
- a CPU error mentes legyen,
- menjen hiba nélkül minden periféria, a leírtaknak megfelelően.”

Nem biztos, hogy lesz ilyen. Ne legyél nagyravágyó.
Nekem a PIC32MZ2048EFHxxx bejött, elég sokmindent csináltam már vele.
(#) usane válasza mcucoder hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Ezzel meg kell békélni. Nem nagyon találtsz a piacon hiba nélküli mikrovezérlőt, pláne 32 bites kategóriában. Épp most nézegettem ARM adatlapokat, hát az sem egy leányálom.
Válasz olyat aminek a hibás perifériáját nem használod. Ami a dokumentáltságot illeti, az újabban kialakult copy-paste trend ellenére szerintem még mindig az MC doksik az egyik legjobban dokumentáltak.
(#) pajti2 válasza mcucoder hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Idézet:
„NINCS MIKROVEZÉRLŐ HIBA NÉLKÜL ?”

Mostanra és a következő 20 évre felejtsd el.

Idézet:
„Ti mit ajánlanátok ?”

Pic32mx795 (100mhz alatti)

100mhz fölöttire fentebb már kaptál tippet.
(#) cross51 válasza Droot hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Ezt csináltam én is de a CKP bit hibája így nem látszódott.
(#) usane válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Hát ez az MCU is elég gáz. Azért az elég szomorú, hogy 5 revízió alatt 1 hibát javítottak...
Ha nem kell neki sok periféria és láb, az 550-es széria kevésbé defektes.
(#) Droot válasza usane hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
És megnézted azt amit ajánlottam?
Ahogy Pajti is írta, nem fogsz találni hiba nélküli mikrovezérlőt.

Szerk.: Mindegyikben van valami hiba. A Microchip van olyan jó fej, hogy bevallja és közzéteszi. Aztán eldönthetjük hogy ez nekünk bug vagy feature.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2016
(#) pajti2 válasza usane hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Az mx795-öt azért ajánlottam, mert kb azt gyűrte legtöbbet a community. A többinél ha rövidebb is az errata, az még nem azt jelenti, hogy nem lesz az még hosszabb is a jövőben. A 795 esetében valószínűleg már nem lesz hosszabb. Az 550-est nem ismerem. Az valami újabb lehet. 53x, 56x, 57x a régebbiek.

Idézet:
„5 revízió alatt 1 hibát javítottak”

Azt a részét nem kísértem részletes figyelemmel. A hibák legtöbbje egyébként nem olyasmi, hogy elnéztek valamit, hanem olyasmi, hogy elfogyott a mikroelektronikai erőforrás, és de jó volna csak még egy bitnyi állapot flag összeszinkronizálni dolgokat az állapotgépekben - de már nincs és nem is lesz. Kisebb feature size alapon gyártani meg azért nem fognak, mert hosszú időre drágább lenne a cumó, és nincsen olyan piaca, hogy megérje. Olyankor legalább azt megcsinálják, hogy létezzen elfogadható workaround. És ott a vége. Akkor nevezhető egy cucc annyira kiforrottnak, hogy ha alkalmazol egy workaroundot a programban, legalább az már úgy is maradhasson, ne kelljen később átírni a programot. Van annál rosszabb is.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2016
(#) usane válasza Droot hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Nem néztem meg, mert nem nekem kell, pajti2-nek is csak azért írtam, mert az MX795-öt én is ismerem már és tudom milyen az errataja.
Ez az MZ2048EFH nem is rossz, de még lehet roszabb ahogy pajti említette, de hát majd a kérdező eldönti melyik szimpatikusabb neki.
Az az MZ szimpatikus nekem is, le is csekkolom az árát aztán lehet, hogy én is kipróbálom.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2016
(#) Wezuv válasza Droot hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Idézet:
„Nekem a PIC32MZ2048EFHxxx bejött, elég sokmindent csináltam már vele.”

Támogatom, nálam is bevált...
Következő: »»   1233 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem