Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1236 / 1319
(#) edison14 válasza Zsora hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Köszönöm a tippeket. Megfogadom őket.
(#) maya711 hozzászólása Okt 4, 2016 /
 
Hello!
Egyszerű PIC16F1825-ről van szó, a használt MPLAB IDE: v8.92.
Hogyan lehetne a CCP4-et úgy konfigurálni(illetve a CCPR4L-be mit írni) hogy AKTÍV-LO PWM esetén ténylegesen elérjem hogy kikapcsolt(vagyis 0-értékű PWM-DUTY) esetén TARTÓSAN HI-szint legyen a lábon?
Mert szimulátorban próbálva a CCP4-nél nem működik az aktív-LO beállítás, így csak annyit tudok tenni hogy 255-öt írok a CCPRL4-be, de ekkor 1 hosszúságú ciklus idejére LO-ra megy a láb.
Vagy ez csak a szimulátorom/MPLAB-on hibája, és a hardverben működőképes az aktív-LO?
Bármilyen tapasztalat?
Választ előre is köszönöm!
(#) Wezuv válasza maya711 hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
A valóságban elfogadhatatlan lenne aktív Lo esetében, hogy a kimenetre Hi kerüljön, ezért azt javaslom próbáld ki PIC-en és ilyesmit ne szimulátorban tesztelj!
(#) Droot hozzászólása Okt 4, 2016 /
 
Sziasztok!

Az MPC7940-ben hogyan tudom azt ellenőrizni, hogy az idő már be van-e állítva, vagy szükséges beállítani?
(#) Wezuv válasza Droot hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Nézd meg, gyárilag mi van benne, ha azt olvasod ki, akkor kérd a beállítást. Bármi más van beállítva, abból nem tudod meg, hogy jó-e. Talán kivétel ha 2016-nál régebbi a dátum. De jövőre már ez se lesz igaz...
(#) Droot válasza Wezuv hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Köszönöm!

A kvarchoz szükséges még két kondi a test felé. Ebben tudnátok segítséget adni, hogy mekkorát használjak? Láttam a neten, hogy volt aki 2pf-ot, volt aki 10 és 12pf-ot használt.
(#) Hp41C válasza Droot hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Van benne 64 byte RAM is. Oda írj be egy mintát. Kiolvasáskor előbb a mintát ellenőriz le, ha jó, akkor beolvasható az idő.
(#) Hp41C válasza Droot hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
22pF .. 27pF a legtöbb esetben jó.
(#) Droot válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Köszi! Ez is egy jó ötlet!

A kondira van tippetek?
(#) Wezuv válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Az idő akkor veszhet el, ha nincs fesz és lemerült az elem is(ha van), ekkor a RAM-ból is elvész a minta. Mondjuk eleve kérdés, hogy mitől veszne el az idő egy jól megtervezett RTC-ből...
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2016
(#) Tasznka válasza Droot hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Szia!
2db 12p kondi jó oda.
Amúgy amikor beállítod az időt,utána indítod az oszcit. Ez után elég csak azt nézni,hogy az oszci be van -e kapcsolva.
(#) Droot hozzászólása Okt 4, 2016 /
 
Köszönöm!
Supercap-ot fogok használni. Nem kell, hogy évekig megőrizze a dátumot.

Egy másik kérdés:
A PIC32MZ2048EFH-hoz lesz illesztve egy csomó külső IC. Szeretnék reset gombot a panelomra. A gond az, hogyha az MCLR-t összekötöm a többi IC Reset lábával, akkor programozáskor kinyírhatja a többi IC-t a Vpp feszültség. Ezen a fórumon foglalkoztak vele.
Ezt gondoltam használni. A 100nF-os kondi helyett egy gombot rakok be és a 470Ohm helyett egy 1N4148-at fogok használni, a felhúzó ellenállás pedig 4.7K lesz és a dióda anódjához kötném be a többi IC Reset lábát.
Így korrektül hangzik?
(#) Tasznka válasza Droot hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
A kondival tedd párhuzamosan a reset nyomót,a kondi nem árt az mclr-re.A kontrollernek van sok kimenete használd az egyiket a többi resetelésére.
(#) Droot válasza Tasznka hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Ez csak egy vész reset funkció lesz. Egyszerre kell mindent resetelnem, ha valami probléma van.
(#) Tasznka válasza Droot hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Én akkor sem közösíteném az mclr-t a többivel,mert bármi behalhat,és így viszi magával a kontrollert is(resetbe).Egyszerűbb lenne,ha a kontroller resetelné a többit az egyik kimenetén.Mert amikor reseteled a kontrollert az így reseteli a többit is,de van még pár lehetőség.
(#) Hp41C válasza Droot hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Idézet:
„A PIC32MZ2048EFH-hoz lesz illesztve egy csomó külső IC. Szeretnék reset gombot a panelomra. A gond az, hogyha az MCLR-t összekötöm a többi IC Reset lábával, akkor programozáskor kinyírhatja a többi IC-t a Vpp feszültség.”

A PIC32 családban a Vpp feszültség azonos a Vdd -vel. A problémát a sok bemenet együttes kapacitása okozza.
Idézet:
„Ezt gondoltam használni. A 100nF-os kondi helyett egy gombot rakok be és a 470Ohm helyett egy 1N4148-at fogok használni, a felhúzó ellenállás pedig 4.7K lesz és a dióda anódjához kötném be a többi IC Reset lábát.”

Nem. Jack33 -ét használd. Egy 74HC1G125 buffer bemenetét rákötheted a MCLR lábra, a kimenetére kösd a többi áramkör RESET bemenetét.
A kapcsolásban azért szerepel viszonylag nagy ellenállás a kondenzátor és a MCLR láb között, mert igy a kondenzátor nem zavarja a programozás alatti váltásokat. Ne tegyél más elemet az áramkörbe, mert a kapacitások befolyásolhajták az időzítéseket.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2016
(#) Droot válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Végső esetben egy GSM modult kell csak reset-elni. Ennek egy emergency off bemenete van, ami alacsony szintre aktív. Így, hogy a Vpp=Vdd is szükséges leválasztani? A vezetősávok kapacitása is már túl nagy?
Azért szeretném a lehető leg egyszerűbben, de ugyanakkor korrektül megcsinálni, mert a panelon már közel 400 SMD alkatrész van. Helyhiány miatt nem engedhetek meg egy nand kaput aminek nincs minden lába kihasználva.
(#) Wezuv válasza Droot hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Két NPN tranyó is megteszi.
(#) Droot hozzászólása Okt 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Az AD konverter tápjához szeretnék segítséget kérni az induktivitás kiszámításához.
A csatolt képen mi az az Fcnv?
(#) kissi válasza Droot hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Szia!
Úgy látom ott van mellette: az AD konverziós frekvencia fele !
(#) Droot válasza kissi hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Köszönöm!

Másik kérdés:
Van ADREF+ és ADREF- láb. Mi a különbség? Negatív feszültséget is tud mérni?
Én 0-3.4V-ig szeretnék mérni (GND és az AD láb közötti pont). A tápfesz is 3.4V és ezt szeretném referenciának használni.
A VREFSEL 000 bit megfelelő beállítás ilyenkor?

adc.PNG
    
(#) cross51 válasza Droot hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Abban nem vagyok biztos, hogy negatív feszültséget tud mérni, de a negatív referencia lehet nagyobb mint 0V. Azt ne kérdezd, hogy hol használhatják, nem tudom.
(#) Droot válasza cross51 hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Az elképzelésem jó a 000 beállítással a GND és az AD láb közötti max Vcc tápfeszültség mérésére?
(#) cross51 válasza Droot hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Igen általában az alapértelmezett (0) az mindig az AVDD/AVSS.
(#) Wezuv válasza Droot hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
A tápfeszt nem nagyon szokták refnek használni, csak akkor, ha nem gond egy kis pontatlanság. Minden más esetben külső referencia IC-ket szoktunk használni. Ha netán ref- és +-t használnál, azt is nézd meg, hogy mekkora lehet a kettő között a minimum fesz.
(#) nedudgi válasza Droot hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Nem tud negatív fsezültséget mérni, csak az ADREF- potenciáljánál pozitívabbat. Illetve az ADREF+ potenciáljánál negatívabbat. AZ ADREF- potenciáljára is érvényes a kivezetésre adott határérték, ha jól emlékszem, a GND láb(ak)nál 300 millivoltnál nem lehet negatívabb.
Egész pontosan az ADREF+ és ADREF- esetén a + és - jelölés azt jelöli, hogy melyik a pozitívabb, illetve negatívabb.
(#) killbill válasza cross51 hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Nem tudom, hogy ennel a PIC-nel igy van-e, de mas mikrokontrollerek vagy AD konverterek eseteben az a szokas, hogy az AD a Vref- es Vref+ kozotti feszultsegtartomanyban mer. Azaz 0 eredmenyt ad Vref- feszultsegnel es maximumot Vref+ feszultsegnel. Hasznaltam ilyet regen, amikor egy homero szenzor 1 es 4 volt kozott erteket adott. Vref- 1 volton, vref+ 4 volton, es igy a homerot 0-255 kaptam meg az A/D-tol.
(#) Wezuv válasza killbill hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Jól gondolod, a PIC-eknél (és más külső AD-k esetében) is így van. cross51 vagy rosszul fogalmazott, vagy félreértett valamit.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2016
(#) cross51 válasza Wezuv hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Killbill példát mondott, én ugyan erre, gondoltam, hogy a -vref 0-nál lehet nagyobb. Csak én nagyon piti dolgokhoz használtam eddig a PIC AD-jét sose kellet referencia, így nem is tudtam hol lehet erre példa.
(#) Wezuv válasza cross51 hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Bocs, összekevertem valamit, nem te írtad azt amit nehezen értettem meg...
Következő: »»   1236 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem