Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2649 / 3575
(#) csapeter válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Valami 'kézikönyv' csak van hozzá, abban kellene leírásnak lennie, hogyan kell tanítani.
(#) mark.budai válasza csapeter hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Teljesen igazad van, eszembe sem jutott. Jó magyar mentalitás, kézikönyvvel a fenébe. Át fogom nyálazni. Köszi!
(#) csapeter válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Én is csak akkor veszem elő, ha már minden szakad. Csak a megkeresése egy fél nap.
(#) voodoo válasza mineral hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Lehet, hogy mégiscsak valami oknál fogva levegős. A radiátort meg tudom rángatni és csobogást hallok benne, tehát nincs telhesen feltöltődve vízzel. Illetve felül langyos alul meg szinte hideg.
(#) voodoo válasza granpa hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Szóval, akkor fogjam meg egy fogóval, vagy kulcsal a tetején levő szelepet és kezdjem el kitekerni? Érdekessége amúgy a dolognak, hogy tekergettem de a belső szár (az a félkör íves) az nem forog vele.
(#) mark.budai válasza csapeter hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Előszedtem a használati útmutatót. Így utólag logikus, ami a kulcsokkal történt, nem csináltam hülyeséget, sőt..
A használati útmutató azt írja: "1: B keys are used some others persons; 2: The key C and A keys is used Masters, Bosses and Landlors; 3: The key C is put into the lock body and circumgyrated, B keys are invalidated."
Ez tulajdonképpen annyit jelent, hogy a B kulcsokat például az építkezés során résztvevőknek lehet odaadni (esetleg barátnőnek, gondolva a későbbiekre ), ha a C kulcsot megforgatom a zárban, a B kulcsokat érvényteleníti, onnantól csak az A kulcsok működnek.
Mivel a pincén van az ajtó, és csak a család jár le, a kulcscsomókra sem kell rátenni az A jelűeket, elég ha a lakásban lesz. Így összesen kb. 2 kulcs lesz használva, de adtak 4-et az ajtóhoz. Ez így bőven jó. Megnyugodtam.
Innen már egyszerűen ki lehet találni a kulcsok betűjelét is, mert ráírni már nem sikerült a kis ferdeszeműeknek. Az A és C kulcsok egy roncsolás nélkül nem nyitható dobozban vannak, a B kulcsok lógnak. Ezzel be lehet építeni az ajtót például, a dobozt megkapja a tulajdonos, és ő majd érvényteleníti. Szvsz ez egy felesleges bonyolítás, de lehet csak nálunk szokás visszaadni a kulcsot, amit kaptál, és már nem kell.

3kulcs.jpg
    
(#) csapeter válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 8, 2016 / 1
 
Hm. Érdekes, de örülök hogy működik.
(#) Gafly válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 8, 2016 / 2
 
Idézet:
„Szvsz ez egy felesleges bonyolítás, de lehet csak nálunk szokás visszaadni a kulcsot, amit kaptál, és már nem kell.”

Pedig szerintem nem feltétlenül butaság. Például a "jóember" visszaadás előtt lemásolja a kulcsot...
(#) cupika97 hozzászólása Okt 8, 2016 /
 
Sziasztok. Lehetséges még Windows 8 ról frissíteni 10-re ingyen?
(#) cupika97 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Pont ezt a cikket kerestem, csak nemtaláltam. Köszönöm.
(#) Szárnyas hozzászólása Okt 8, 2016 / 1
 
Készítettem ma a kertben pár fotót egy cuki kis pókról és fiacskáiról : Bővebben: Link , Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2016
(#) Bakman válasza Szárnyas hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Kicsi rakás, nagyot kíván.
(#) Gafly válasza Szárnyas hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Ezt lássa meg a lányom. Sikítófrászt fog kapni
(#) nagym6 válasza Szárnyas hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Minket meg az ufo-k nézegetnek így, hogy nem is tudunk róla. Most éppen tőlem kaptak frászt, de nem tudok róla.
(#) voodoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Most ott tartok, hogy benyúltam csipesszel és ha jó erősen össze fogom akkor tudom koppanásig ki, majd be tekerni. Kipróbáltam hogy teljesen betekerem (elvileg akkor zár) majd vártam egy jó 20 percet hogy lehűl-e de nem vettem észre változást a teljesen kitekert illetve a teljesen betekert állapot között. Gondolom teljesen kitekert állapotban lenne a maximális átfolyás.

Viszont a tetején lévő másik szelep azzal nem lehetne légteleníteni?

A gond meg most még az is, hogy maga a cső is jóval hidegebb, mint pl reggel mikor hazajöttem akkor szinte forró volt.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2016
(#) voodoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Világos. Csak az a fura, hogy a felső (tehát a függőleges szelep) az egy félkörre csiszolt alakú belső tengellyel van ellátva. Azt forgatni nem tudom, de a kulcsos részét igen, és azt hiába kezdem el kicsavarni, a félkör tengely ugyan úgy meg van szorulva. Nem tudom mennyire volt érthető ahogy leírtam, ha nem akkor csinálok róla egy ilyen gyors tutorial videót, mert én se értem, hogy működik.
(#) Szárnyas válasza Gafly hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
És még ha látná, mekkora volt maga a pók. Pár hete egy hasonló fajtát fényképeztem, mellétettem akkor egy diót, hogy látszódjanak az arányok: Bővebben: Link
(#) Szárnyas válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Meglehet. Csak ők lehet, hogy nem a kinézetünk miatt rémüldöznek, hanem a viselkedésünk miatt.
(#) voodoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Van itt egy kis videó.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2016
(#) Norberto hozzászólása Okt 9, 2016 /
 
Beszéljünk kicsit a léptetőtranszformátorokról. Én a programozás tanításával kapcsolatban nem értek vele egyet (bár ez szubjektív), néhány mozzanatnál elég vicces is az illető tanár, az viszont pozitívum.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2016
(#) jani1987 válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Nem foglak warez tevékenységre biztatni de nekem önálló telepítője van. Csak ráhúzom a régire és kész.
(#) Ge Lee válasza Norberto hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Én pedig teljesen egyetértek vele, sajnos az oktatási rendszer hibái már az alapoknál, az általános iskolában is látszódnak. Középiskolából jönnek ki úgy emberek hogy alapvető dolgokat nem ismernek, meg a szakmai képzésen olyan dolgokkal foglalkoznak amivel a rendszer szerint kell, és sok olyannal pedig nem, amire később szükségük lenne (magam is így voltam ezzel). Ami meg különösen tetszik, amikor az informatikus elhozza hozzám a gépét, hogy telepítsek fel neki egy oprendszert mert neki nem megy.
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 9, 2016 / 1
 
Amikor a diploma előtt álló villamosmérnök jelültnek el kell magyaráznom egy egykapus ST Nand osszci működését, cserébe megoldja simán a 2méter hosszú bonyolult egyenletet, amire viszont az életben szükség nincs.
(#) cupika97 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Nekem szükséges volt hogy original maradjon. Sikerült is.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 9, 2016 /
 
Elvileg honvédségi területen vagyok. Tudja valaki mi lehet ez? A középső érdekel. Ránézetre lőszernek tűnik.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Még egy.
(#) lokátoros válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Ezzel nem viccelnék, nem ártana ha egy tűzszerész ránézne, lehet még más is a környéken. Jelöld meg a területet, és hívd a legközelebbi rendőr kapitányságot. Majd ők hívják ki a tűzszerészeket (ha akarják). Én egyszer találtam egy ilyent az erdőben: Bővebben: Link
(Első kép)
Ott lehettem amikor felrobbantották, 200m-ről nézve jó buli volt, de ha mellette lettem volna nem biztos hogy élveztem volna
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2016
(#) Sam Seed válasza lokátoros hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Terület tulajdonos külön örül neki. Ajánljon fel neki pénzösszeget, ha átviszi valaki más földjére. Egy ilyen megsemmisétének összes költségét az fizeti, akinél megtalálták. Ugyanúgy, mint a régészeti "kincseknél".
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2016
(#) lokátoros válasza Sam Seed hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Ez nem így működik.
(#) pjg válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Az informatikus szó nagyon sok mindent takar. Akár programozó, weblap szerkesztő vagy PC szerelő is lehet. Előbbieknek nem kell feltétlenül érteni a telepítéshez.
Ezért is csúsztatás az a hír, hogy 40 ezer üres informatikus munkahely van Mo.-on. Persze. Programozó biorobotokat keresnek, akik napi 28 órát dolgoznak, majd 40 évesen mennek a süllyesztőbe.
Következő: »»   2649 / 3575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem