Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Témaindító: Kutyuli, idő: Márc 29, 2008
Témakörök:
Ezek a nagy közönségnek szánt telepes csöves vevők.
Valószínűleg a kevésbé publikus rendszerek eszközei se lehettek nagyobbak valamikor. Habár az a plusz 2 bőröndnyi akkumulátor biztos feltűnt volna a szobában másoknak is .
Az United Deluxe,ahogy a videóban látom egy kevéssel nagyobb mint egy Sokol ,mégis csövek vannak benne,nekem van egy nesscafés doboz katonai orosz szubminiatűr csövem,akkorák mint egy skálaizzó,ezek lehet,hogy a Sokol dobozában is elférnének
Én inkább azon csodálkozom leginkább, hogy mindegyik rendelkezik saját üzemképes anódteleppel. Amúgy szép kis gyűjtemény. Azért a Sokol 1,3 Ah-s ceruza akkumulátorokkal napi kb 1 óra használattal, majdnem egy évet kibírt a kertben, ma hoztam haza tölteni. Nekem valaha volt egy Terta ilyen telepesem, de anódtelepet soha nem láttam, trafós anódpótló volt benne, de a fűtéshez nem sikerült akkori tudásommal összehozni brummmentes tápot, ez felmérgelt, majd pedig sorba próbáltam volna kötni a fűtéseket, de én addig még soha nem hallottam közvetlen fűtésű csövekről, ezért tönkrement, majd szétszedtem, pedig sokáig bírta góliát elemekkel is, hagytam volna úgy.
Látom ,hogy szubminiatűr csöves Sokol méretű rádió mégis létezik,most kaptam a neten,50-es évekből származó japán rádió
Valamikor a radiós ballonos meteorológiai szondák ceruza vékonyságú mini csövekből épültek.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2016
Itt a rajza is a kis rádiónak,méghozzá szuper is,négy csöves
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2016
Folyt. VSZ. Amíg a felirat táblák készülnek, gondoltam megcsinálom a fejtakarót. Sajnos nincs meg az eredeti, így csak a neten talált fényképek alapján tudtam kialakítani plexiből, és horganyzott lemezből. Így sikerült.
Orion 442 rádióhoz van valakinek húrozási rajza? Van egy ilyen rádióm, de bonyolultnak érzem a húrozást.
Hello,
A 442-eshez Kollár Ernő honlapján találsz hasznos infókat. Van húrozás is Bővebben: Link K A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2016
Köszi, megnézem.
Nézegettem én is a képeket, de érdekes módon ez a fedél az egyiken úgy van mint a tiéden, a másikon meg épp fejjel lefelé. Például az első két rádiómúzeumos fotón is ellentétesen van fent. miért lehet így? Hiszen gondolom csak az egyik megoldásnál futhat jól a szalag.
Az első kiadású magnóknál fordított volt a szalag befűzése, vagyis felfelé állt a fej rése, és alul kellett lenni az emulziónak. A későbbi változatoknál már megfordították a fejeket lefelé, és igy a nemzetközi szabvány szerint futott a szalag. Ennél a későbbi változatnál már nem kellett kifűzni a szalagot a visszatekercselésnél, mint az első nálam levő típusnál. Ezért áll két felé a fejtakaró.
Itt a két változat képe, a fejtakaró búra nélkül.
Köszönöm, így már érthető.
Ez max. retró: csupa műanyag, tranzisztoros.
Ennek a rádiónak van egy múzeális őse és az is tranzisztoros,a VEF Spidola
Nem muzeális, de nekem nagyon kedves.
Első rádióm volt, 1971-ben gimnazistaként kaptam. Ma is itt van a polcon mögöttem, kiváló állapotban.
Van nekem is egy csak még nem keltetem életre.
Egy kis élesztő, meleg hely..., és meg is kel.
Ez egy kivételesen jó minőségű készülék, nemrég 2 db.-ot is sikerült rendbe tennem. Annyi volt csak a macerája, hogy a hullámváltó valamennyi kis "bügykét", meg a lemezeket meg kellett takarítani, valamint a teleptartókba tápot kellett varázsolni. Pincében a botantennával hemzsegtek a RH adók.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2016
Sziasztok,
Padláson járva botlottam bele a képeken látható magnóba, amin még szalag is volt. Egy alapos tisztítás után lett ilyen állapotban. Némi villany hozzáadása után rögtön beindult. Valamikor az '50-es évek végén készülhetett, Star-Lite Pacer TPA-521 tipusú. Ami a gondom vele: Ha pár tized voltot esik a táp akkor már nyávog. Ezzel mit lehet kezdeni? A plexi védőtető nem a legszebb állapotú. Mivel lehetne *felújítani* ? Azt írja hátul, hogy UM2-es elem kell bele, de a baby-elem lötyög benne a góliát meg nem fér bele. Akkor minek felelhet meg az UM2 ?
Szia, érdemes átnézni a tápegységet, esetleg a szürőkondikat kicserélni. A plexit polírozni tudod, akár házilagosan is. A baby elemnek jónak kell lennie bele, hajlíts az érintkezőkön ha lehet. ( C Baby R14 UM2).
http://vartamintabolt.hu/egyeb-termekek%20/specialis-cellak
Lehet, hogy ilyen kell bele. (Nem látom a képen a feliratot, hogy hány v-os... Ez hosszabb mint a ceruza, vékonyabb mint a góliát. Régi UNIVO műszerbe kellett ilyen.)
Szia,
Itt semmi tápegység sincs, az elemet közvetlen kapcsolja a motorra aminek a tengelye közvetlen dörzshajtással kapcsolódik a felcsévélő orsóra. Még hangtengely sincs benne.
Azt úgy hivják hogy bot elem.Ilyen volt egyes antik múzeális elemlánpákban.3V
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2016
Három darab 1.5 Voltos elem kell hozzá, meg az erősitőnek van 1 darab 9 Voltos.
Két db. 1.5 Voltos párhuzamosan van kötve, ez hajtja a lejátszás motorját, a harmadikat sorba köti visszatekerésnél.
Szerintem kezdd azzal, hogy ezt a minimális mechanikát megtakarítod, majd ahol kell, bekened. A nyomógörgőt is takarítani kell. A plexi tetőt állítólag nagy áruházak parkolójában polírozzák, ha van autó polírozás.
Nem tudom, szabad-e egy ilyen régiséggel elkövetni olyan *merényletet*, hogy tennék bele 3 db. Li-Ion akkut, arról stabilizátorral 1,5 Voltot csinálnék a lejátszó-motornak, 3 Voltot a csévélőnek, a 11.1 Volt meg menne az erősitőnek.
Vagy inkább őrizzem meg az eredeti állapotát az utókornak? A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2016
Akkor meg kellene oldani a töltését, szerintem ne csináld. Viszont használni se érdemes, nagyon primitív szerkezetnek tűnik. Inkább "vitrinmagnóként" képzelném el, azaz tessék legalább megtakarítani, majd szépen eltenni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |