Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   882 / 1208
(#) Hp41C válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
A 16F -eken az utasítások zöme 4 Tosc ciklus alatt végrehajtódik (mov, movf, incf, stb), de egyes utasítások 8 Tosc időt igényelnek (call, return, retlw, retfie, goto illetve az incfsz, decfsz, ha ki kell hagyni a következő utasítást.)
(#) foxi63 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 6, 2016 / 1
 
Szia!
Én a tmr2 számlálót használnám pontos 1sec előállítására, mivel állítható az "átcsordulási ideje" és nem kell állandóan olvasgatni és írni a timertl. Tehát 4MHz esetén a T2CON előosztóját 8 ra, az utóosztóját 10-re
és a PR2-t 249 re. Ekkor 20msec időnkét lesz megszakításod. A tmr2 megszakításába csak egy darab
számláót kell betenned, ami 50 től számol visszafele.Ha nullára futott, beleírod megint az 50-et, és elvégzed a másodperces rutint. Jobb megoldás, ha csak egy jelzőbitet billentesz 1-re,majd a főprogram (ami ciklikusan figyeli ezt a bitet) elvégzi a megfelelő feladatot, a jelzőbit visszaállításával együtt.
Ha valami nem világos, írj. üdv.: foxi
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Ajjaj, itt a baj nem kevés !
(#) kriszrap válasza foxi63 hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Idézet:
„T2CON előosztóját 8 ra, az utóosztóját 10-re
és a PR2-t 249 re.”

Mik ezek az osztók hogy kell érteni???(elö,utó)
PR2???

Miért jó 20msec enként szakitani miért nem 1 sec??
Nagyon megköszönném a magyarázatot

(többi értem)
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2016
(#) Hp41C válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Idézet:
„Mik ezek az osztók hogy kell érteni???(elö,utó) PR2???”

Olvasgasd az adatlapot. Vagy esetleg ezt.
Idézet:
„Miért jó 20msec enként szakitani miért nem 1 sec??”

Egyszerűen nem jön ki máskép az 1s -es megszakítás. Eddig a Timer1 -et ajénlották, ami alapből 2 sec -et tud, de az 1 sec -hez írni kell a TMR1H regiszter, ami gondot okozhat.
A másik megoldás a Timer2. Fosc / 4 -et kap a bemenetén, aztán az előosztó jön (/1, /4, /16), aztán a programozható 8 bites osztó ( /(PR2 + 1)), aztán az utóosztó (/1.../16) aminek a kimenete kérhet megszakítást.
Fosc = 4MHz, Fosc / 4 / 4 / (249 + 1) / 10 = 100Hz

Nicsak milyen véletlenek történnek???
(#) remiasa hozzászólása Dec 6, 2016 /
 
Üdv mindenkinek

Full kezdő vagyok, de régóta érdelödőm a pic programozás után most vettem egy pickit3 két progrival probálkoztam az egyik mikroC PRO a másik MPLAB, de problémákba ütköztem mégpedig a képeken láthatokkal, a mikroC PRO lefordította a progit de a pic-re már nem tölti a segitséget előre köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2016
(#) kriszrap válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Mik ezek az elö osztok meg útok mire jók???
(#) kissi válasza remiasa hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Szia!
Az első képen azt kéri, hogy adj tápfeszt a PIC-nek ( ha áramkörben van, akkor kapcsold be, ha kivéve programozod, akkor MPLAB --> Programmer --> Settings --> Power útvonalon / ha jól emlékszem, most nincs előttem! / kapcsold be!) !
A 2. kép arra utal, hogy figyelj oda a típusra, mert ha nem jót választottál ki, akkor tönkremehet ( hozzáteszem, hogy a csatlakozási pontra is figyelj!) !
A 3.kép a MikroC saját programozóját akarja használni, gondolom, ez Neked nem volt !
(#) Hp41C válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 6, 2016 / 1
 
Leírtam kétszer, megadtam a magyar nyelvű leírás linkjét.... Mit kellene még mondanom? Mire is való egy frekvenciaosztó áramkör???
Olvass egy kicsit.....
(#) cross51 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Nem teljesen a problémához tartozik.
De ez ugye csak disassembly, nem te írod a MIPS-es procihoz az assembly kódot?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2016
(#) Hp41C válasza cross51 hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Én csak a flash memóriáját szeretném programozni... Ehhez be kell töltenem a RAM -jába a PE_loader -t, el kell indítanom, de kell vele töltetnem magát a PE (programming executive) -t, az is el kell indítanom és hip-hop máris programozhatom a flash memóriát.
Hogy még nehezebb legyen a dolog, ezeket az utasításokat az un. serial execution módban kell beléptetnem. De sehogy nem sikerül belépni a serial execution módba a PIC32MM -mel. A 32MX és a 32MZ -vel sikerül.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2016
(#) gazspe válasza pajti2 hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
Köszönöm a választ.
A telefontöltő nem zajos nagyon egy ilyen logikának szűrés nélkül? Elméletbe 4+ optocsatoló, egy-két kis áramú LED lenne kimeneten terhelés alatt, arra gondoltam, hogy valami schottky-10 µF elkó páros kiszolgálná a táp kieséseket. Érdemes megfogni valahogy ezekentúl a tápkimeneti feszt.? Nem fog felmenni az 5-6 mA-es terhelés miatt (a gyári 400+ mA-hoz képest) a töltő kimeneti feszültsége? (Így is az ic tápfesz. határán vannak az értékek). Ha rakok illesztő tranzisztorokat az outokra és lehúzom zénerrel a tápfeszt. 3 V környékére, az érhet valamit frekvencia állandóhoz közeli értéken tartásában(kisebb disszipáció miatt)?
Elnézést a sok kérdésért, de nem sok konkrétumot talalálok ezekről a felvetésekről (lehet nem véletlen).
(#) kriszrap hozzászólása Dec 7, 2016 /
 
Sziasztok
Igy szabályos a LDR ADCzés???
link
és 10k elég?? Vagy kell az oda??
(#) zenetom válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Szia,
Igen, így használható a fotoellenállás. Egy így egy feszültségosztót képez, aminek az alsó tagjának ellenállása változik a megvilágítástól függően. Minél nagyobb a megvilágítás, annál kisebb az alsó ellenállás (vagyis maga az LDR) értéke, így a kimeneti feszültség is egyre kisebb lesz.
(#) kriszrap válasza zenetom hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
és ha megcserélem a két ellenállást akkor is igy müködik???
(#) zenetom válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 7, 2016 / 1
 
Gondolkozz..
Ha a felső tag lesz az LDR, tehát annak ellenállása változik úgy, hogy egyre kisebb lesz, akkor melyik potenciálhoz lesz közelebb a kimenet? A földhöz, vagy a táphoz?
(#) kriszrap válasza zenetom hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
megvan
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Akkor a LDR fölülre kerül ha azt szeretném hogy a fénybe kb 5 volt menjen a piclábába???
(#) Pali79 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
A kép szerint 3,3V a Vdd, abból így soha nem lesz +5V.
(#) kriszrap válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Akkor hogy tudnék abból 4 voltnál nagyobbat vagy 5vot???
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2016
(#) icserny válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Úgy, hogy az osztó felső végét 5 V-ra kötöd.
(#) kriszrap válasza icserny hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Hogy nez ki le tudod rajzolni????
(#) Pali79 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Ahol a rajzon amit mutattál 3,3V van oda adj 5V-ot!
(#) Topika hozzászólása Dec 7, 2016 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Most kezdtem el próbálkozni az XC8-as fordítóval. Bootloaderrel szeretnék PIC18F4550 IC-t programozni. Azt már sikerült elérnem, hogy a programot a 0x1000 címen kezdem és a config biteket kihagyja a fordító. Idáig működik is a dolog, de a megszakítással nem boldogulok. Ha tudnátok segíteni azt megköszönném!
(#) kriszrap válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Hupsszz egy 3.3 v os kapcsolas akkor ldr a 5v kozelebe hogy fenybe 5v menjen a piclababa???
(#) sonajkniz válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 7, 2016 / 2
 
Idézet:
„kapcsolas akkor ldr a 5v kozelebe hogy fenybe 5v menjen a piclababa???”

Ezzel nem bírt el a GOOGLE fordító!
(#) cross51 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Gondolom azért neked elsők között volt (az első program részletből is ez látszik), de ha mégsem olvastad volna hátha segít Bővebben: Link.
(#) kriszrap válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Ha folul van az LDR es lent az ellenallas akkor fenyre 5v voltot kapok?? (Kapcsolasba 3.3v van tudom)
(#) sonajkniz válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Az függ az LDR karakterisztikájától, a megvilágítás erősségétől, a lehuzó ellenállás értékétől. De mivel az LDR az ellenállással egy feszültségosztót alkot, és az LDR ellenállása sosem megy le 0 ohmig, így 5V tápfeszültség esetén a PIC analóg bemenetére nem fog 5V érkezni. De nincs is rá szükség. Még ha csak 8 bites üzemmódban van is az AD konverter, akkor is elég nagy tartományban mozog a mérés. De ha neked kell a teljes felbontás 10 biten, akkor be kell állítani két másik lábon (adatlapból kiderül melyik kettő) két potival az alsó és felső küszöbértéket.
(#) kriszrap válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
LDR karakterisztikája : sötét 100kohm
Fénybe: 7.5kohm

akkor fölül legyen az LDR???
200-800 érték között gondolkodjak akkor???
Következő: »»   882 / 1208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem