Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   33 / 489
(#) liman hozzászólása Márc 25, 2008 /
 
regebbi hozzaszolasokban olvastam hogy paran probalkoztak videomotorral is.szetkaptam en is egy videot itthon es kiszedtem a motort de nem igazan tudom mukodesre birni itt van nehany kep rola.
Probaltam a tap labakra feszultseget adni akkor gyengen elkezd forogni de par masodperccel kesobb meg is all es kozben az aramfelvetel 600mA es valoszinuleg meg menne feljebb is de az aram korlat megfogja a tapon.Mindeez 12V es kozben a vezerlo ic nagyon melegszik.
Van valakinek otlete hogyan lehetne beuzemelni?
(#) robbbb hozzászólása Márc 25, 2008 /
 
sziasztok!

ma vettem uj 16f628at a propellerbe,felprogramoztam betettem a propellerbe de most sem ok valami.
ahogy ráadom a bázisra a feszültséget felpörög szépen és pár led ég köztük halványan a piros is,de nem folyamatosan,csak a "kör" egyik felén látszódik.
ha megállítóm a távirányítóval,akkor csak 1 kék led világít nagyon halványan.
Kipróbáltam hogy ottvan az infra led a fotótranzisztornál és ugy is hogy nincs ott de ugyan ez a helyzet.
Csatolok egy képet hogy mi látszik,az infra led most 1.2V-ot kap és erősen ég.
Ha jol sejtem addig nem szabadna semminek égnie amíg a távirányítóval be nem kapcsolom.
Ezek szereint valami hiba lesz még a propelleren?

Van valakinek valami tippje hol keressem a hibát?
Én az smd tranzisztorokra gyanakszok....

DSCF0751.JPG
    
(#) vicsys válasza robbbb hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Szerintem nem indul a PIC programja. Most lenne jó 1 szkóp, hogy ránézz. Nem tudok mást javasolni nézz át mindent egyenként. Valami hiba csak van.
(#) robbbb válasza vicsys hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Azt hogy tudom megnézni hogy nyit-e a fototranzisztor?
gondolom az inditj a programot...
Hol mennyit kell mérnem ha nyit?
(#) zolee1209 válasza robbbb hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
tony994 is megkeresett ezzel a problémával, neki a következőt tanácsoltam:fogjon egy LED-et és tegyen rá egy előtétet 5V-ra (680 ohm körül). A LED- pozitív oldalát tegye bele az IC foglalat 14-es lábába, a másikat a 6-os lábhoz. Ekkor a LED nem világít. Ha a fototranyó nyit, a LED katódját lehúzza testre és világít. Ezzel ellenőrizhető a fototranyó. Ugyanezt meg lehet csinálni az infra vevőnél, csak akkor a 6-os lábból a katódot át kell helyezni az 1-es lábhoz. Itt a távirányító jelének ütemében fog villogni a LED.
(#) zolee1209 válasza robbbb hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
A világításra itt próbáltam magyarázatot adni és pont neked!!!
(#) robbbb válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
köszönöm szépen,amint hazaérek tesztelem!
(#) robbbb válasza robbbb hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
ÁÁÁÁÁÁ!!!Működik!!!
Egyetlen aprócska hiba volt....a fotótranzisztor fordítva volt bekötve
Valamiért nem ég 3 led és az utolsó előtti kék halványabban ég mint a többi,de már orvosolható lesz...a lényeg h. a progi elindult,a távirányító minden gombja működik megfelelően,a fet kicsit melegszik csak.

köszi szépen mindenkinek az eddigi segítséget,főleg vicsys-nek és zolee1209-nek
Holnap kijavítom a ledes hibákat és teszek fel képet.
Ja,melleselg bevilágítja a fél házat olyan fénye van
Üdv!
(#) robbbb válasza robbbb hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
egyetlen hibája az órának,hogy nem ég a 11es led/D11/,kicseréltem a ledet és a tranzisztort is de semmi...a led helyesen van bekötve az bizti.
Ha kiveszem a picet és az ic foglalat 7-es lábát piszkálom felvillan a 11es led,és ha nézem a többi lábat akkor a megfelelő ledek felvillannak.
Lehet ez pic hiba?

Üdv!
(#) vicsys válasza robbbb hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Szia
Szerintem mérd át a panelt és tranzisztort illetve cseréld fel a rosz ledet egy olyanra ami most jó...
(#) robbbb válasza vicsys hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
a 7es láb csak 0.5Vot kapott,míg a többi 3.7et.
volt 1 hajszálvékony karc az egyik vezetéken,azt javítva az óra készvan.
teszek fel pár képet.
Még az lenne a kérdésem,hogy kb 3perc alat 2-3szor szinkront veszít az óra,aztán helyreáll.
Ez korrigálható valahogy?
(#) zoz11 hozzászólása Márc 26, 2008 /
 
VÁÁÁ nagyon szép lett folyamatosan figyeltem ezt a topicot és megjött nekem is a kedvem egy ilyen óra megépítéséhez, ha lesz egy kis időm neki is fogok állni :yes:
(#) zolee1209 válasza robbbb hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Gratulálok, a sok munka meghozta eredményét!!!
Ha túl erősnek tartod a fényrőt, cseréld ki a az előtéteket(csak ha van kedved hozzá ), bár ha tudsz ilyen nagy fény mellet aludni...
nem tudom merre láttam tomi20 dobozolási megoldását, de azt tudom ajánlani ( a sötétített plexi a lényeg ), vagy még egy ötletem van, csak azt még nem véglegesítettem: szerzel egy monitort, amibe beleférne a forgórész. A CRT bekötési csonkjánál az üveget óvatosan(!) betöröd és onnan tovább tördeled egészen a rögzítőlemez vonaláig. De mondom óvatosan, mert a majd' centis üveg k*** mélyen képes elszántani a kezed!!! Ha szerencsés vagy akkor az üvegszilánkok nem karistolják össze a fluoreszens port a monitor belsején, de ha mégis akkor egy ronggyal kitörlöd, még úgy is jól néz ki. A forgórészt a lehető legközelebb tedd az üveghez, ekkor még annyira éles képet ad, hogy olvasható és szép marad, de ugyanakkor annyira homályos, hogy nem egyszerűen a LED-eket és a közöttük lévő rést látod, hanem ezeket kicsit "összemosódva". Ha van annyi helyed (sőt biztos ), akkor valamelyik sarokban elhelyezhető a bázis infra vevője is az "ablakban". Ezt a "dobozolási" módot nem építettem MÉG meg, csak egy próba erejéig volt összerakva, de akkor eldöntöttem, nekem ez így lesz megoldva. Számomra szép látványt nyújtott, ezért gondoltam leírom hátha neked vagy másnak esetleg tetszik... Ha lesz rá alkalmam, akkor teszek fel képet hogyan is nézett ez ki (csak még szerzek PIC-et ) Mégegyszer:
(#) zolee1209 válasza robbbb hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
A segítségkérésről elfeledkeztem!
Bármikor, bármit, amiben lehet, segítek és ezzel nem vagyok egyedül!!! :yes: Egy "alapkövetelmény"(nálam): értelmes választ csak értelmes kérdésre várj/atok! Akinek nem inge...
(#) Tomi20 válasza robbbb hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Próbálj mozdítani az infra LED-en. Az enyémnek az is bekavar, ha nagy a fény (pl nyáron közvetlenül rásüt a nap) ekkor össze-vissza szinkronizál.
(#) tony994 hozzászólása Márc 26, 2008 /
 
Énis köszönöm a segítséget mindenkinek!!Már az enyémis majdnem megy elkezdi kíírni az időt kb 3 ms elalszik és ujból,az a baja (kb 100%) hogy kicsi az ellenállás majd holnap megnövelem és az enyémis frankó lessz (piros extra ledet használok)

ÜDV!
(#) Tomi20 válasza tony994 hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Az a baja, hogy távirányítóval ki majd be kellene kapcsolni, hogy a bázis felébredjen a sleep üzemmódból. Ha ezt megtetted, és akkor is ezt csinálja, akkor a két tekercs közt nagy a légrés =>így kevés a propelleren a feszültség, ezért inul újra...
(#) robbbb hozzászólása Márc 26, 2008 /
 
már volt szó arról a szövegről ami gombnyomásra előjön.
Ezt sikerült is módosítanom,csak annyi a probléma hogy ha egyszer megnyomom azt a gombot,akkor előjön a szöveg kb fél percenként.
Nem tudja valaki mivel lehet leállítani?
(#) Tomi20 válasza robbbb hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Ez úgy működik, hogy van egy gomb, amivel rendesen be és ki lehet kapcsolni a szöveg módot, ilyenkor addig mutatja a szöveget, míg ki nem kapcsolod ugyanazzal a gombbal. A másik gombbal (amit te is megtaláltál) azzal indítod a demo módot, ami ezt csinálja, és én sem tudom leállítani, csak ha áramtalanítom az órát. Te milyen távirányítóval próbálkozol?
(#) robbbb válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
ezt építettem meg:
(#) Tomi20 válasza robbbb hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Akkor nem tudom miért nincs olyan gomb rajta, amivel rendesen ki-be lehet kapcsolni a szöveg módot...
(#) tony994 hozzászólása Márc 26, 2008 /
 
Itt egy videó róla..
És most mitkell tennem hogy ne villogjon?

Film_0003.wmv
    
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Ez teljesen jól működik! Ugye tudod?
Már nagyon sokszor leírtam, hogy most a távszabályzóval ki-be kell kapcsolni és kész!
(#) Tomi20 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Én két órája leírtam neki, de nem foglalkozik vele...
(#) tony994 hozzászólása Márc 27, 2008 /
 
Már csak a távbszabályzóval van vmi gond....
(#) robbbb hozzászólása Márc 27, 2008 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni,hogy hogy trimmer kondi helyett nem lehet-e egy fixet betenni,amivel tutira pontos az óra,mert nekem kicsit siet...kb 1óra alatt 3másodpercet...és a trimmer kondit hiába tekergetem nincs változás.Az normális amugy hogy a "bármeddig" tudom tekerni?úgyértem hogy nem akad meg sehol mint pl egy trimmer ellenállás.
Üdv!
(#) zolee1209 válasza robbbb hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Szia! Az hogy a trimmer kondi körbeforog, nem természetellenes állapot! És azért van szükség a trimmerkondira, mert sima fix értékű kondival nehéz lenne beállítani a pontos oszcillátor frekit! Szerintem legalább 100-as csomagból kellene válogatni, hogy legyen "eléggé" megfelelő értékű kondi az oszcillátorhoz...
(#) liman hozzászólása Márc 27, 2008 /
 
Hello
Idokozben megoldodott a videomotor problemam igy csinaltam egy uj felfuggesztest az oranak.
Viszont lett egy uj problema a motor a masik iranyban forog igy pont a tukorkepet latom.Olvastam a forumban hogy a prop.asm fajlban kellene modositani de en csak kodokat latok ha megnyitom mplabbal.Mit kell beallitani az mplabon hogy tudjam modositani?Vagy esetleg ha valaki tudna segiteni a modositasban akkor csatolom a prop.hex es asm filet.(Tom025 altal modositott)
Köszi
(#) vicsys válasza liman hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
  1. ;***** VARIABLE DEFINITIONS
  2. ; #define       MotorCounterClockWise   ; un-comment this line if motor is running counter clockwise
  3. ; #define       ReversTextScroll        ; un-comment this line if your text must scroll from left to right (e.g. Hebrew)

Az eredeti prop.asm-ben itt van. A megfelelő sor elötti ";"-t kell kivenni.
A fordításhoz a 3 file legyen 1 mappában. Én MPASM-mel fordítottan le hamarjában.
(#) liman válasza vicsys hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Ezt ertem meg olvastam elobb is de barmilyen asm filet nyitok meg akkor csak ezt latom amit csatoltam en nem talalok olyat amit irtal.
Melyik az a 3 file van a hex,asm es mi a 3dik?

mplab.JPG
    
Következő: »»   33 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem