Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   140 / 1385
(#) kobold válasza PCB hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Bizony, emiatt lehet utólag rajztűvel vakargatni a sáv szélét, hogy ne legyen zárlat...
Ha máshogy nem tudod megoldani, akkor állítsd kisebbre a pad-ek méretét (úgyis elég nagy a furathoz képest), több szabad hely marad a köztük futó huzal mellett.
(#) EcoPityu válasza sound.man hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Nyomdatechnikában hátrányosan indulok, honnan keríthetek én ilyen papírt???
Ha bemegyek a papírboltba, gondolom nem kapnak le a polcról egy köteggel, vagy mégis??
(#) sprofan válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Az attól függ.....
Nálunk 10 boltból csak 2-őben lehet kapni, de hátha szerencséd lessz. Viszont már át00sztak egy párszor, olyan papírt adtak mint a műnyomó, közben teljesen használhatatlan volt, no meg hogy lézerrel kell rá nyomtatni.... ezért én már inkább fotózok, szerintem egyszerübb.
üdv
(#) sprofan válasza sprofan hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Ja, és nálunk 420Ft egy csomag műnyomó( 50db van benne és A4-es).
(#) EcoPityu válasza sprofan hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Holnap rákérdezek a "Nagy Papírboltban" itt nálunk, hátha van... Azért köszönöm, majd ha kapok is, kipróbálom.
(#) Petroimro válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Szia!
Én nyomdából szereztem műnyomót, mert semelyik papírboltban nem lehetett kapni.
(#) hapro válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Szia!

Azért műnyomó papír, mert abba nem tudja beleégetni a lézernyomtató vagy fénymásoló, és azért nem pausz, mert abba ezek szerint valamennyire bele tudja égetni, és ahol beleégett, ott fog rajta maradni a papíron és nem ragad át a nyákra.
Szerintem felejts el minden praktikát ha vasalni akarsz. Ez jó és működik, és olcsó is. Ha nálatok nem kapsz akkor szerintem szegeden egészen biztos be lehet vásárolni belőle. Kb egy éve vettem egy rakatot belőle olyan 500Ft-ért és töredéke sem fogyott el a hobbi szintű felhasználás során.
Ha csak néznek rád mint borjú az újkapura, hogy mi az a műnyomó és utána "csak adnak valamit" akkor az nagy valószínűséggel nem műnyomó lesz és azt a helyedben nem venném meg. Viszont ha elsőre azonnal adnak, akkor az nagy valószínűséggel az lesz és nyugodtan megveheted. én ha jól emlékszem 80 vagy 90g-os műnyomót használok az teljesen bevált, de az is lehet hogy 100g-os.
(#) Petroimro válasza Petroimro hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
És ha mégse tudsz műnyomót szerezni, sok szórólap, újság előlapra... is jó.
(#) gulasoft hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
Na forradalmi festési módszer csődöt mondott, mert nincs olyan festék, ami száradás után úgy eltávolítható lenne, ami a maszkot nem távolítja el. Az ideális az lenne, ha lenne olyan festék, amit a lakkbenzin száradás után old, de ilyet nem találtam. Marad a szita, vagy a p20 újra.
(#) Frankye válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Ha műnyomó néven nem ismerik, említsd meg, hogy "tojáspapír", így sok helyen jobban ismerik. (A kettő ugyan az, csak más-más elnevezéssel.)
Végső esetben, ha nagyon nem kapsz, akkor a gyűrűs, spirálozós (ami mostanság nagy divat, mint könyvkötő módszer) technikához használatos papír, amit hátlapnak tesznek (vastagabb karton lap, az egyik oldala szép fényes, a másik matt, és kicsit a rajzlapra hasonlít anyagában) is jó, ha lézerrel nyomtatsz rá, és úgy vasalod fel!
Egy dologra ügyelj: Lehetőleg a papírt se taperod össze, különösen ne ott, ahol nyomtatva van rá, mert a kéz zsírosságától is képes a fránya nem tapadni... (Az meg alap követelmény, hogy a NYÁK lemez felülete abszolute tiszta legyen, és karcmentes!)
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
próbáld meg amit a 227oldalon leírtam .
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Tudom a p20 újra, ezt írtam én is, csak én csak a forszemeket fogom kihagyni.
Sárga laser toner port lehet kapni itthon?
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Olvasd el mégegyszer én is a forrszemeket hagyom ki
és nem lakkozok egyszersem gyári lakkozott nyákot használok és a vonalakon megmarad a forrszemekről lejön a lakk !!
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Láttál már gyári nyákot? Csak!!! a forrszemekre nem kell lakk. Holnap kipróbálom.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Oké az enyém és a gyári közt az a külömbség hogy
nálam csak a vonalakon marad lakk , ebben igazad van
tényleg jobb ha újra lakkozod és csinálsz egy teli fóliát
csak (lukakkal) a forrszemeknél ,Így tényleg gyári
kinézetet produkálhatsz viszont nem győzöd venni
a fekete tintapatronokat ! Én ezért megelégszem
avval ha csak a vonalakon marad lakk.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Eszembe jutott:Ha azt akarod hogy mindenhol legyen lakk és ne fogyon a fekete tinta csináld azt hogy a levilágítás után a film hátuljára ragassz fekete szikszalagot és a forszemeknél lukazd át bőrlukasztóval.Ezt világítsd le a maratás és ujrlakkozás után garantálom hogy olyan lessz a nyákod amilyet te szeretnél lakkozva lessz az egész és nem forrasztható csak a forszem!
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Vagy ha többször akarod használni a filmet akkor
a egy vastagabb papírra nyomtasd a forrszemeket
és ebből készíts maszkot .
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
ez jó ötlet, kikéve ha van 100 luk. Egy fekete patron nem olyan drága, és egyébként az már mehet lézerre is.
Mér csak azt nem tudom hogy csinálok eagle-val inverz képet.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Még egy ötlet: nyomtasd ki a forrszemeket öntapadós
tapétára . a kimaratott lakktól letisztított panelt
lefested a neked tetsző színre a neked tetsző festékkel
majd száradás után a forrszemeknél kivágott tapétát
ragasztd a panelra és a lukaknál már leoldhatod a festéket a forrszemekről a festéked hígítójával , aztán lehúzod a tapétát és készen van .
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Csinálj egy teli réteget a forrszemekkel majd vedd ki
belőle a forrszemeket és csak a réteget nyomtasd ki
És akkor most ezt levédetjük??
(#) karesz49 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Bocs, hogy beleszólok de annyi segítőkész, rendes ember van itt, hogy nem bírtam magammal és megosztom a kis nyákfúró öteletemet (hátha én is segítek). Most csináltam mert nagyon belevettettem magam a hobbi elektronikába. (lásd fotó).
Hasonló témában viszont tanácsot kérnék.
Nyák készítésről már itt a fórumban is olvastam sokat, szeretnék nyomtatott, vasalt nyákrajzot készíteni de a lézer nyomtatóm betegeskedik, a tintasugaras az nagyon jó de kapok-e hozzá vasalható trasferpapírt (normál tintához) amit hasonlóan a lézerhez lehet vasalni? Ha valakinek van tudomása róla ossza meg velem, előre is köszönöm.
(most kicsit bénázok, nem tudom felmegy-e a kép)
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Ez a tapéta buli jó is lenne, de tuti alászed a higitó, 100 forszemnél meghalok mire egyenként
a:kivágom
b:egyenként lemosogatom.
(#) ndavid87 hozzászólása Márc 31, 2008 /
 
Sziasztok!

Ma végre elkészült az első fotós eljárással készített nyákom.
Szerintem egész jól lett.
A film kissebbre sikeredett, mint az eredeti (ezért érnek
egymásba a sűrűbben lévő vezetősávok), de próbának elmegy.

A film tintasugaras (inkább ezt választottam) nyomtatóhoz
való írásvetítő fólia, két rétegben.
Gyárilag fotóérzékeny nyákot használtam, egy darab cree uv led-el megvilágítva.

Köszönet mindenkinek, aki megosztotta tapasztalatait
a fórum(ok)ban!

(bocs a képekért :szomoru1: )
(#) lgyk válasza karesz49 hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Hi!

Tintasugaras nyomtató tintáját a legjobb tudomásom szerint nem lehet NYÁKra vasalni. A tinta ugyanis vízbázisú, és ha valahogy sikerülne is átvarázsolni a rézre, akkor is lejön a maratóban. A lézertoner festéke pedig egy polimer por, az megolvad, és áttapad a fémre...
(#) sprofan válasza ndavid87 hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Hali
nagyon szuper lett
Egy pár jótanács:
-Írásvetítő fóli hejett használj inkább pausz papírt, ez 6x olcsóbb(nálunk a fólia 120ft/db a pausz pedig 20Ft/db) 2 rétegben, viszont a levilágítási idó 2x esére nől ( legalábbis nálam 4db 4w -os UV csővel)
-mielőtt kinyomtatod, mindíg tegyél a szélére a programban egy INCH vagy CM vonalat, és ha nyomtatás után melléteszel egy vonalzót, könnyen leelenőrizheted, hogy jó-e a méret. Ha erre nincs a nyákterveződben lehetőség, akkor a progi vonalzójával ( ez mind1ikben van) mérd le hogy mekkora is a kész panelrajz, majd nyomtatás után ellenőrizd. hogy eggyezik-e.
-mindíg tegyél rá egy (sprint layout esetén) visszafelé szöveget (tükrözött) amikor tervezed a nyákot, így levilágítás előtt pofon egyszerően meggyőződhetsz, hogy nincs-e fordítva a cuccos( csak ráteszed a nyák fényérzékeny részére a pauszt, és ha rendesen el tudod olvasni a szöveget, akkor jó)

Ha mindezekkel már tisztádabn voltál akkor bocs, csak leírtam hogy mire kell illetve érdemes odafigyelni.
üdv
Sprofan
(#) Peti_85 válasza karesz49 hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Nekem tetszik!
És ha szabad kérdeznem, olyan fúrót honnan vadásztál, azzal a pici tokmánnyal, mert ha egy olyanom lenne, megelégenkék én a "kézi álvánnyla" is, de sajna most csak egy amerikáner (kézifúró) dolgozik...
(#) sprofan válasza Peti_85 hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Hali
Minidrill - a neve én multkor 2990Ft ért vettem Budapesten az OBI-ban, volt hozzá koffer egy rakás fúróhegy 0.8-tól 3mm-ig ilyen kis flex-korong szerűség, tök jól lehet vele vagdosni a nyákot meg csiszóló-gravírozó fejek. Nagyon hasznos kis eszköz tud ám lenni Persze téglát nem lehet vele fúrni viszont alu ás nyákhoz nagyon jó.
(#) Peti_85 válasza sprofan hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Nah ilyet szeretnék már régta, de nagyobb szerszámboltokban sem hallottak róla... Egyik mondta, hogy OBI-ba talán lehet... Hát majd megnézem (de ez amúgy állandó készleten van? Mert nézelődtam már én ott, de nem nagyon találtam, Egerben)
(#) sprofan válasza Peti_85 hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Állandó készlet, viszont nem mind1 hogy mikor mész, akkor érdemes amikor van "AKCIÓS" mert akción kívül elkérnek érte 7-8000Ft-ot is. Egyébként bár egerbe járok suliba, még nem voltam az obi-ban, szóval nem tudom hogy ott hol van( mármint melyik sarokba dugták a minidrill-t), viszont kérdezd meg az arra "kiképzett" eladót, mert Pesten mi is elmentünk melette vagy 6x aztán mutatta meg az eladó hogy itt van.
(#) ndavid87 válasza sprofan hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Hali!

Köszi a tippeket.
A fólia tényleg nem olcsó (Hatvanban 100 Ft/db), majd
megpróbálom pauszpapírral is.
A méret azért nem lett jó, mert a sprint layout-ból pdf-be
"nyomtattam", majd ezt nyomtattam a fóliára.
Gondolom, hogy itt volt a baj, mert a layout-ból nyomtatva
jók lettek a méretek.
Majd még próbálkozom vele.

Köszi mégegyszer.

Üdv.
Következő: »»   140 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem