Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PLC kérdések
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Igen, ez jutott eszembe nekem is... Ott hány volttól számít magasnak, illetve max. mennyit kapcsolhatsz a bemenetre ?
Hát a jelet, a PLC saját tápjáról kapcsolom a bemenetre. Hogy mennyitől számít magasnak, azt nem tudom. Hardver manual talán írja...
Sziasztok! Kezdőként belefutottam egy olyan problémába, hogy s7-1200-as plc-vel rs485 kommunikáción amíg vár a bejövő adatra áll a timer. Van bejövő adat le fut a timer és újból megáll. Vár a következő adatig. Segítségeteket előre is köszönöm.
Szia!
Nem vagyok nagy szaki a témában, de szerintem ez így van rendjén. Ha a timer bemenetén van annyi ideig jel, hogy le fusson, akkor a kimene aktív lesz.
Milyen timer? Mi van a timer bemenetén? Milyen feltételsor indítja?
Igazából két timer csinálja azt hogy ki-be kapcsolgatja a kimenetet. A timer bemenete folyamatosan aktív.
Idézet: „A timer bemenete folyamatosan aktív.” Olyan nincs. Ha egy timer bemenete folyamatosan aktív, akkor vagy soha nem fut le, vagy egyszer fut le amikor a programot először elindítod. Attól függően hogy TON, TOF, PULSE stb timer... Azért kérdeztem azt is hogy "milyen timer", mert ezek eltérően viselkednek. De nem válaszoltál rá semmit.
És ha vennél egy ilyent? Pontosan erre való.
Sziasztok.
Moeller easy PLC-hez keresek PC kábel kapcsi rajzot. Találkozott ilyennel már valaki?
Szia!
Ez lenne a legjobb, csak az árával nem vagyok kibékülve. Ezt pont nem néztem mennyi, de hasonlók több tízezer HUF-tol indulnak. :S
Sziasztok!
Siemens S7-300 sorozathoz létezik olyan modul amin Ethernet csatlakozás van? Köszönöm!
Létezik.A CP343 család.
Szevasz!
Itt egy táblázat melyik CP343 mit tud. Ahogy látod van ilyen. Kérdés hogy neked mire kell. Programozni akarod ezen keresztül (pl. távelérés) vagy terepi eszközöket akarsz ráakasztani (PROFINET). Az utóbbihoz a megjegyzésem annyi, hogy máshogy kell kezelni (teljesen) mint azt az esetet amikor a profinet a CPU-ba van beépítve. A táblázat az IK PI 2005 katalógusból származik, sok hasznos részletet megtudhatsz belőle (2/9. oldal).
Helló!
Adatokat szeretnénk küldeni számítógép felé. Csomagológép állapota( megy/nem megy, sebesség, legyártott darabszám, selejtek, kb). Ugyanez megoldható Omron CP1L családnál, aminél be lehet rakni az Ethernetes modult? Köszi!
CP1 biztos tudja, kérdést hogy te tudod e!
Én még nem csináltam ilyet..
Nem én csinálom, én maximum megrendelem a bővítő portot, vagy egységet. Külsős cég csinálja a programozást.
Helló!
Omron CP1L családdal FINS protokolon keresztül lehet beszélgetni Etherneten. S7-300-hoz, ha nem kell Profinet-IO akkor elég a legalapabb CP-343. Ezzel S7 protokolon lehet beszélgetni. Olcsóbb alternatíva Profibus-Ethernet átalakító (pl. NetLinkPro, vagy IBH adapter). Ezeknek egy hátránya van, hogy max. a Profibus sebességével tudnak működni, de ha nem nagy az adatmennyiség, akkor ez nem gond. Üdv, Krisztián
Helló!
Szerintem a CP-343 nemcsak S7 protokollal támadható, hanem tud ISO TCP-t is, ami valószínűleg könnyebb ha PC oldalon meg kell írni az alap kommunikációt (és nem használ OPC szervert pl). Idézet: „Ezeknek egy hátránya van, hogy max. a Profibus sebességével tudnak működni” Nehezen tudom elképzelni hogy ez valós hátrányként jelentkezne ebben az esetben. A profibus elmegy mondjuk 10 szervóval isochrone RT módban úgy hogy szigorúan determinisztikus tud maradni, akkor egy PC másodperces, pár szavas lekérdezgetésétől biztosan nem fog leülni.
Szia!
Természetesen csak nagyon szélsőséges esetben okozhat gondot. Nálunk van 1-2 régebbi gép, ami viszonylag alacsony (187.5 kbps) sebességen használja a buszt, na ezekből nem kell 100ms-onként lekérdezni 6000 szavas DB-ket. De ez tényleg ritka. Egyébként van PC oldalon egy egész jól használható könyvtár S7 kommunikációra: Snap7 A legtöbb divatos nyelven használható: C, C++, C#, Pascal, Python, Java. Lehet Windows-on, Linuxon (Raspberry Pi-n is), sőt Arduino-n is használni. Üdv, Krisztián
Üdv!
Nem tudja valaki véletlenül, hogy egy OP panel biztonsági mentését jogilag a gyártónak ki kell e adni, vagy muszáj tőlük venni a panelt felprogramozva. (3x-os áron)
Azt nem tudom jogilag mi a helyzet ezzel az esettel. Elvileg rákényszeríthetnek erre.
Attól is függ, hogy beüzemeléskor milyen szerződések, papírok keletkeztek, mi van rögzítve. Etikátlan még egyszer eladni azt ami már ki van fizetve, de ebben az esetben sok kibúvót lehet összehozni a hogyanok és a miértek csűrésével/csavarásával. Jogi útra terelve az esetet lehet esetleg nyerni, de az ügy évekig is tarthat. A régi panel teljesen halott? Nem lehet róla mentést készíteni? Mi baja a régi panelnek? Milyen fajta (gyártó/típus)?
Üdv!
Egy siemens OP 277-es panelről van szó, végül aztán sikerült életre lehelni annyira, hogy kártyára sikerült lementeni. Azért szemét dolog, hogy legalább a biztonsági mentést nem adják oda, azt ha működik a panel úgyis le lehet szedni mindenképp.
Helló!
Idézet: „Azért szemét dolog, hogy legalább a biztonsági mentést nem adják oda” Egyetértek! Sőt az is rossz ha a forrásprojektet nem adják át. Akár a HMI-t, akár a PLC-t...
Amikor mi új gépet kapunk, akkor ezeket kötelezően át kell adniuk.
Igazából a szerződésben le van fektetve, mit kell átadnia a gyártónak, és milyen formában. Ennek ellenére én mindig csinálok saját mentést is időszakosan is.Mindent mentek, NC,PLC,HMI,Robot, hajtások, stb.Végül teljes merevlemez Image-et is, ha olyan a gép... Biztos ami biztos..
Csak önmagában bízhat az ember.
A szervizes, beüzelemő cég időközben csődbe mehet, szétválhat, megy az ujjmutogatás, meg az eltűnés, meg a "mi már nem foglalkozunk ezzel", szakértők elmennek mesék... jobb az, ha az ember önmagára számít minden lehetséges módon.
Nagyon sok az idióta, vagy csak nem hozzáértő cég, részleg vezető!
Egyszerűen nem kérik a programot, vagy drágább lenne a gép ha adják vele, és 3 fillérért is lefekszenek. A másik idiotizmus, hogy nem kötik meg hogy milyen plc legyen a gépbe, aztán a gyárban van Unitronics-tól kezdve minden. Persze a raktáron nem tart semmilyent, elhal valami megy a vakarózás, meg a termelés kiesés...
Én nagy cégnél dolgozom, itt mi szerencsére megszabhatjuk miből épüljön fel a gép.
Pl. hogy csak ilyen PLC lehet benne, csak olyan hajtás, OP, stb. Ennek ellenére is annyi különböző rendszerrel kell dolgozni, hogy elképesztő. Manapság már egy motorvezérlő relén is van valamilyen kommunikációs port, benne software, firmware, őrűlet.
Sziasztok. Roncs telepről mentett Siemens Simatic S7-300 PLC kicsit hibás ( SF világít, BF villog /baterry fault/ DC5V világít,FRCE nem világít,RUN az elején villog utánna már nem villog /és nem is világít/ stop pedig világít végig ,kivéve az elején amikor villog a run). A kérdésem az volna hogy sok helyen baterry fault-ra azt írják cseréljek elemet,de ebben nincs elem sem. Csatlakozóját sem találom akkunak. Hogyan tudnám munkára bírni? A CPU 314C-2DP modellről volna szó.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |