Fórum témák
» Több friss téma |
AZ ESP 01-en ami firmware gyárilag van az tudja az AT parancsokat... Legalábbis amiket én vettem azokon mind mentek az AT parancsok a gyári firmware-val.
Basic? Megfejelve a Thingspeak-kel megoldja a loggolást is.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2017
A thingspeak-ről még nem halottam valami jó link leírás nincs róla?
A Basic -re felcsillant a szemem utána olvasok.
Nagyon egyszerű. Regisztrálsz, és létrehozol egy csatornát, benne legfeljebb nyolc mezővel. A mezőknek numerikus értéket lehet adni, az interneten keresztül. Naponta körülbelül nyolcezer bejegyzést tehetsz az ingyenes licensszel. Ezeket az értékeket egy grafikonon meg lehet jeleníteni.
Sziasztok,
Megépítettem ezt a kapcsolást. Annyi különbséggel, hogy van hozzá kötve egy dht22 is. Teljesen jól működik, viszont ha elveszem az áramot, majd visszaadom, akkor nem csatlakozik a wifihez. Viszont ha a bázisról (pn2222a) lehúzom a kábelt, utána rendesen indul. Ezután visszadugom a bázisra, és működik. Lehet valami banális dolog, de nem jövök rá.
Sima leddel tranzisztor nélkül elindul, annyi hogy mikor megkapja a tápot a led villan egyet.
Induláskor minden port bemenet.
Ilyenkor lebeg a bázis, zárásba kellene huzni a tranzisztort. Kb 100k val? A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
Akkor hogy is van a kapcsolásod?
Mert a GPI 0-án van a tranzisztor és a GPIO 2-n pedig a tranzisztor. VAGY fordítva. Márpedig a modul bekapcsoláskor igen érzékeny a GPIO 0 állapotára. Azaz induláskor magas szinten kell, hogy legyen. Egyébként program módba kerül.
Mindkét GPIO-t használom. Már felcseréltem a kettőt, de akkor is ugyanaz...
És emiatt el sem indul? Sajna ekkorám nincs, max 10k. Hova kellene tennem? (párhuzamosan ismerkedek az elektróval és a kódolással, így még hiányosak az ismereteim)
Ebben a kialakításban mindkét GPIO-t nem használhatod. Mint már azt már előttem is írták a GPIO0-nak magas szinten kell lenni induláskor. A tranzisztoron keresztül viszont alacsonyra kerül. Esetleg ha az optocsatoló független a modolon a GND-től. Vagy teszel még az ESP meg a relé modul közé két tranzisztort. Bővebben: Link ábra középső része.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
Felcseréltem a dht22-t és a tranzisztort, és úgyis ugyanazt csinálja. Azaz most a dht van a 0, a tranzisztor 2-s gpio-n.
Nekem a DHT11 vagy DS18B20 sosem akart rendesen menni a GPIO 0-án.
Így csak kimenetként használom, egy kis trükkel: A port és a 3,3V közé megy egy optocsatoló + ellenállás. Így ez magas szinten van biztosan. Az optocsatoló kimenetére meg mehet már olyan áramkör, amit akarsz. Nekem ez bevált. Így van két használhatom portom mérésre + kimenetnek. A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
Értem, köszi.
Nekem mér rendesen ott is... Tuti a tranzisztor kever be, mert a 2-sen se jó
Tranzisztor bekötését nézted gondolom. Nincs felcserélve az E és a C ugye?
nodemcu melyik flasher a legstabilabb?
Ezt használom most "nodemcu_integer_0.9.5_20150318.bin" de az usb port mindig elszál csak több reset gombra ismeri fel a ESPlorer!
Én a nodemcu_float_0.9.6-dev_20150704.bin-at használtam, ezzel csak egy bajom volt: a WS8212 kezelése hibás benne. Újabbat csak fordítani lehet (nincs hivatalos bináris kiadás).
Bocs, elírtam! Helyesen: WS2812 a digitálisan vezérelhető RGB LED típusszáma
Értem Akkor ez valami SDK összevont forrás?
Most kezdtem el ezzel a részel csak foglalkozni az az ESPlorer alatt esp8266 de AT parancsoknál van hiba vissza jelzés ez mi lehet szerinted? Baund jó 9600 mert csak az AT vissza adja rendesen! AT+CWMODE? stdin:1: '=' expected near '+' > AT+CIPMODE? stdin:1: '=' expected near '+' > AT+CIPMUX? stdin:1: '=' expected near '+' > > AT+CIPMUX=1 stdin:1: '=' expected near '+' > Egy parancs után ok kellene vissza jönni?
Milyen optócsatolót és mekkora ellenállást használsz?
Ezt válaszolja az esp
NodeMCU 0.9.6 build 20150704 powered by Lua 5.1.4 lua: cannot open init.lua > AT >> AT+CWMODE=? stdin:2: '=' expected near 'AT' >
A Lua tudtommal nem tudja értelmezni az AT parancsokat.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
Ezt én is így tudom. A LUA egy önálló nyelv. Induláskor az init.lua-t futtatja. Azt nálad nem találja.
A LUA nyelv parancsait, felépítését stb. itt találod: http://www.lua.org/manual/5.3/ Ehhez a nodeMCU ad egy könyvtárcsomagot, amivel az ESP környezetet tudod kezelni: http://nodemcu.readthedocs.io/en/master/ Újabban ezekből a firmware fordításánál kell megadnod, mit rakjon bele. Én sajnos HW-közeli gondolkodású vagyok, a LUA-val megküzdöttem, pl. mert hibaüzenetei számomra sajátosak és tele van SW trükkel, amire nem áll rá az agyam, de elég hatékony nyelvnek tűnik. De ha egyszer működik, akkor olyan stabil, mint a beton. A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
Értem!
Jó lett volna használni értelmezni ezt a modbus_gate_v2.lua mi a problémája! A routerhez kapcsolodik esp de ehhez amit ki oszt ip cimet a pl 192.1.11:502 ezt nem lehet csatlakozni megnyitni lekérdezni sem.... itt szépen müködik.......
A nodemcu firmware Lua interpretert tartalmaz, ennélfogva nincsenek benne AT parancsok.
Inkább így próbálkozz:
Sziasztok! Tapasztalat szerint melyik ESP modulnak van kb 100 méteres hatótávja nyílt terepen?
Van egy kapcsolás, ami arduinora épül és hőmérsékletet mér/kijelzőre ír, de szeretném, ha a gépen is látnám az adatokat WiFin továbbítva. ESP-07 kiegészítve egy ilyen antennával alkalmas lehet a feladatra? Valamint azt kérdezném, hogy mennyi helyet foglal egy teljesen alap WiFi adat küldő program az arduino kapacitásából? Köszi a válaszokat!
Akkor AT parancsokal az adot beálitások nem maradnak fixem az espben atol fügetlenül amilyen program fut benne?
Itt gondolok alap AT parancsban pl baund,wifi mode..stb ezek fixen benne maradnak mind ahogy egy hc-05 bluetools AT parancsokal amik meg maradnak fixen!
Magában az esb nincs nagy teljesitménye amire képes még nagy nyereségü anternával sem !
Azt javaslom ha pláne több eps is van akor egy routeren keresztül (DHCP) azt bridge modban használnám ahogy itt is long range esp roter bridge mode!
Routerre csatlakozna mindenképp és azon keresztül küldené az adatokat, összesen 3 értéket.
Olvastam még a thingspeak dologról, de ahhoz is a router kell és net, ami nem is gond, de kérdésként merül fel, hogy nem kell-e a routert konfigolni? Port nyitás egyebek? |
Bejelentkezés
Hirdetés |