Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   38 / 729
(#) shalafi66 válasza lamalas hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
ebben én annyira biztos nem lennék, de azért sokk sikert.
(#) shalafi66 válasza Ga_bor hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Az a helyzet vele, hogy nem lehet. De ha megfelelő a hsz terhelhetősége és az erősítő is bírja akkor ugyan fűteni fog, de gond nélkül felhozható a többi dobozzal azonos hangnyomás-szintre.
(#) tommygun19 hozzászólása Márc 16, 2008 /
 
Sziasztok!! Van egy 40W-os Boston TG-2501TPP-s magas hangszóróm ,éspiteni szeretnék egy mély + közép + magyas(Boston TG-2501TPP) (amimármegvan) az lenne a kérdésem,hogy mekkora léda kellene hozzésésmilyen mély illetve középhangszórót vagyek hozzá (hány ohmos és Wattos kellene,hogy megfelellő legyen a hangzás) előre is köszi
csá
(#) Ga_bor hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
Az erősítőnek jó a hűtése. Alszok még rá és aztán meglátom. Köszi a választ!
(#) kiszebra hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
Hello mindenkinek!
Egy hülye kérdés: Ha hangfalat építek kell bele hangváltót tennem vagy csak simán összeköthetem a hangszórókat?
(#) shalafi66 válasza kiszebra hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
ha egyformák a hangszórók akár össze is kötheted, de ha mind másra alkalmas, akkor nem. )
(#) kiszebra hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
úgy értem hogy van a hangfal, és abban benne a mély meg a magas, na és azok közé kell e hangváltó?
(#) shalafi66 válasza kiszebra hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
én is úgy értettem. a mondat második fele pont erre vonatkozik, hogy ha mindhárom hsz másra való, akkor muszáj hangváltó.
(#) kiszebra hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
Köszi
(#) kiszebra hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
De ha van egy magas hangszóróm akkor abból úgy sem jön ki mély hang , és ha van egy közép abból se jön ki más, nem?
(#) Tomi20 válasza kiszebra hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
De a magas hangszóró szét fog égni, torzítani fog a mély hangoktól, a mély pedig feleslegesen melegszik a magasoktól. Főleg, hogy a mélyek a nagy méret miatt nem képesek a gyors mozgásra, így mindenféle torzítások jönnek össze. Legalább a magas elé kell tenni egy soros kondit, az levágja a mély hangokat!
(#) kiszebra hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
köszi
(#) shalafi66 hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
"a mély pedig feleslegesen melegszik a magasoktól" azt nehezen
De elvágni el kell, hogy ne működjön abban a tartományban amiben már nem képes elfogadhatóan szólni. Kevés szélessávú mélyhangszóró létezik.. De azért vannak kivéetelek.
(#) Tomi20 válasza shalafi66 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Miért? A magas hangok nem hő formályában távoznak a mély hangszóró tekercsén?
(#) shalafi66 hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
nem. Fel se veszi őket, egyrészt a magastartományra sokkal kisebb teljesítmény esik, másrészt a hangszóró induktivitása és az ettől emelkedő impedancia miatt, magasabb frekiken minimális a felvett teljesítmény.
(#) Tomi20 válasza shalafi66 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
értem, kössz, mindíg tanul az ember
(#) kiszebra hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
Akkor nem is kell az a hangváltó
(#) Tomi20 válasza kiszebra hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
legalább a magas elé egy soros kondi, anélkül rövid időn belül elhalálozna...
(#) kiszebra hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
értéke mindeggy?
(#) Tomi20 válasza kiszebra hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
nem, nézegess hangváltó kapcsolási rajzokat, azokon fel van tüntetve kondi érték. (most így fejből nagyságrendileg sem tudom megsaccolni)
(#) shalafi66 válasza kiszebra hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
attól függ, hány Hz-től engeded szólni.
(#) krissz555 hozzászólása Márc 30, 2008 /
 
Van 2 'nagy' hangfalam névleges teljesítményük 300w 1 mélytányér és 1 piezo magassugárzó van bennük.
És az a baj hogy az erősítőm 4ohm 2x450w-os végfok szóval nincs lehetőségem a hangerőszabájzásra, ami bemegy az input-on az rögtön jön ki 450w-os erősítéssel! És ez túl erős a hangfalakhoz, ha nincs rájuk figyelve (ha nem vagyok ott) és esetleg valaki jobban feltekeri a hangerőt a két magas elszál nagyon gyorsan! És a mélyek se nagyon szeretik az ilyet! Általában házibulikon van használva számítógépről és ha nem hozzáértő ember zenél, vagy esetleg halláskárosult az illető rögtön azt keresi, hogy hogy lehetne hangosabra venni 3. magassugáróz veszem emiatt!

Szóval valami olyan megoldást keresek ami, lekapcsol ha 300w-nál többet kap vagy valami hasonló 'védő' elektronikát

Én nemigazán vagyok jártas ilyen téren! Várom a válaszokat, ötleteket mi lehetne a megoldás :miaz:


(más topic-okban nem volt ilyenről szó azért inkább nyitotam 1 újat)
(#) valve válasza krissz555 hozzászólására (») Márc 30, 2008 / 4
 
Szia, Egy egyszerű Potméter nem lenne megoldás a jel-kábelon?
(#) krissz555 válasza valve hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
hello! gondolkodtam ezen is! De nem tudom mekkora kéne! Meg nem torzítana vele?mert a legkisseb alapzaj is nagyon hangos szóval ha a bemeneti kábelt megfogom a burkolatnál már az is zajt gerjeszt!
(#) sound.man válasza krissz555 hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Valami olyan nem lenne jó ami leszabályozza a cuccot a bemenetnél? Valami limiter féleség. Te beállítod ahol még bírják a ládák és elékötöd a bemenetre és ha próbálnak adni még rá hangot akko leszabályozza a jelet.
(#) krissz555 válasza sound.man hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
sound.man! Konkréttan ilyenre gondoltam! hogy lehetnem megvalósítani mi kéne hozzá? meg lehet venni boltba vagy megépíthető?
(#) krissz555 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Piezok kicserélése tervbe van... De ugyanúgy a mélyeket is gyilkolja elég szépen szóval előbb utóbb azokse bírnák... az egyiken megtört a rézvezeték is! ahoz meg vezetéket nem kapok sehol aminek elég nagy lenne a keresztmetszete. most ki lessz cserélve vékonyabbra! bírja amég bírja...
(#) sound.man válasza krissz555 hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Talán ezt a kapcsolás jó lehet így vagy valamilyen kisebb alakítással.
(#) valve válasza sound.man hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
"Én nemigazán vagyok jártas ilyen téren!"
Akkor nemhinném, hogy meg akarod építeni a limitert/kompresszort. Vagy igen?

Hang szűrőről/kompresszorról beszélsz milyenek a vékfokok előtt vannak a Dj -k -ben?
Független, egy bizonyos határok közt, összenyomják széthúzzák a hang amplitudóját, ezzel korrigálva valamilyen szinten a hangerő változást. Olyan mintha mindig ugyanazon a hangerőn menne a muzsika, pedig nem de mégis (no jól megaszontam)

ui: sztem egy ilyen megépítéséhez komolyabb ismeretek kellenek,..
S nagyon fölösleges, mikor egy szimpla potival megoldható az egész,..
(#) sound.man válasza valve hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
De a gépen nem egyhelyen feljebb lehet húzni és simán meglehet hajtani a végfokot úgy hogy kiüsse a hangfalakat megint. Főleg aki télleg azt akarja h hangosabb legyen az ad rá valahol hangot úgy is a gépen.
Következő: »»   38 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem