Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bemenetválasztó
 
Témaindító: Cs.Janika, idő: Nov 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 28
(#) proba válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Elhallgatás után mérj feszültségeket az ick tápjain/földjein valamint a bemenetválasztó 4052 összes bemenet/kimenetén úgy hogy a "nulla" egy biztosan nulla legyen (a bemeneti 0) Esetleg ehez képest a +- 15 voltot is megmérheted.Másik kérdés, ha elhallgatott és átváltod ismét megszólal,vagy utána már csak a kikapcsolás segít? Minden bemenettel ezt csinálja? Nem kötöttél rá DVD-t TV -TV-t úgy hogy nem voltak kihúzva a konnektorból? Lehet hogy a másvilágra költözött a 4052 a bemenetre kötött 110/220V-tól.
(#) Master_of_the_web válasza proba hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Elhallgatáskor nem változik a fesz az IC lábain. Ha elhallgat utána hiába lépkedek körbe, nem megy újra, csak újra bekapcsolás után. Eddig csak discman-t kötöttem rá, az is csak elemről ment. Hát egyzser megpróbáltam az egészet +/- 5V ról táplálni (1,2k ellenállatok nélkül), akkor nem ment a műveleti erősítő, szóval utána kapott +/- 15v ot rendesen ahogy a kapcsolásban van.
Meg párszor megtapiztam a 4052 IC-t, hogy nem meleg-e esetleg... lehet tapizással vágtam haza.. nem tudom tényleg. Holnap hozok új 4052-t és megpróbálom azzal lehetőleg tapogatás nélkül.
(#) proba válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Most nézem a 4052 doksiját szerintem a 6 -os lábát ha nem kötötted be akkor kösd földre.ha bekötötted akkor passz.
(#) proba válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
A tapizás álltalában nem árt neki (nekem ezzel még soha nem sikerült elpusztítani (bár ha éreztél szikrát akkor lehet)
(#) Master_of_the_web válasza proba hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Helló!

Igazad volt, az IC INHIBIT lábát kellet földre húzni, és máris szépen ment, nem kellet kicserélni. Nagyon köszönöm a segítséget!
(#) proba válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Szivesen.
(#) WD40 hozzászólása Jún 29, 2008 /
 
Heló mindenki!
Megépítettem a lenti kapcsolás szerinti bemenetválasztót. Működik szépen, viszont ha kikapcsolom az erősítőt, majd utána vissza, akkor egyik led sem ég, egyik bemenet sem aktív. (Ha kb 5 percig nem kapcsolom vissza, akkor megint jó.) Vagyis szerintem a multiplexer nem resetel, de mivel kis idő után sikerül mégis visszaállnia, gondolom egy kondi szól be valahol.
Érdekes, hogyha az előfokról lekötöm a bemenetválasztót (csak az a panel van, semmi nincs rákötve), akkor minden jó. Resetel rendesen.
Mi lehet itt a hiba? Az előfokkal lesz gond talán, de valaki biztos van, aki megerősíti ezt/segít Köszi!

bemenet.gif
    
(#) proba válasza WD40 hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Olvass visszafelé tanácsom neked is ua.
(#) Sebi válasza WD40 hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Szerintem a reset nem korrekt a számlálónál, próbáld ki amit rajzoltam.

(az, hogy egyik LED sem fénylik, arra utal, hogy a számláló 5, vagy efeletti értékre áll kezdetkor. Ilyenkor a léptetőgomb max 3* megnyomásával a nullra kell állnia...)

inputsw.gif
    
(#) Benx032 hozzászólása Okt 16, 2008 /
 
Helló Mindenkinek!!! Építeni akarok 1 kimenet választót ami nagyon 1szerű ! 1 bemenet és 2 kimenet!!! ehhez kérnék tőletek segítséget lehetőleg nagyon egyszerű legyen!! A válaszokat előre is köszönöm!!
(#) szamóca válasza Benx032 hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
1db 2áramkörös 2állású váltókapcsolónál nincs egyszerűbb. .
De komolyra véve, ott van a 4066-os IC az pont jó ilyen célra. A TDA1029 igaz 4 bemenet választós de szintén erre való.
Szerk: Most esett le, hogy neked monoba kell!
Akkor csak a két kapcsolórészét használd a 4066-nak.
(#) brezinajanika hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
Hali

Valaki felrakna 1 egyszerűbb kapcsolási rajzot csak 2 bemenetre?
(#) proba válasza brezinajanika hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Pl az előző fordítva bekötve.
(#) kanoc86 hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Nem tudom hogy él e még ez a topic, de szeretnék csinálni egy 3-4 bemenetes bemenetválasztót relékkel vagy ic vel és úgy hogy 2 gombbal lehessen választani a csatornák között + led visszajelzés.

Vagy esetleg egy potival változtatni a csatornákat (ilyet már láttam egy erősitőben).
Ez az utóbbi mondjuk nem tudom mennyire kivitelezhető.

A segitséget előre is köszönöm!
(#) Master_of_the_web válasza kanoc86 hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Helló!

Szerintem építsd meg ezt: Bővebben: Link

Ez egy viszonylag egyszerű és olcsón megépíthető áramkör.

Én is megépítettem, működik szépen. Igaz ez egy gombos, de az nem lehet gond. Egy kis kiegészítésre viszont szükség lesz: A 4052-nek a 6. (inhibit) lábát kösd a GND-hez, különbem előfordulhat, hogy furán fog viselkedni.

A LED-ek mindenképp kis áramúak legyenek, nehogy leterheljék a zeneres stabilizátort, mert az is okozhat meglepetést. Ha mégis nagyobb áramú LED-et akarsz használni, tegyél eléjük tranyókat vagy FET-eket amik kapcsolják őket, így nem terheled az IC-t.

üdv

(#) kanoc86 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Köszi a gyors választ!

Hát ha csak egy gombos akkor az is jó.
mindegy mivel azt a 4 bemenetet nem nehéz végiglapozni.

Nyákterved van hozzá esetleg?
(#) Master_of_the_web válasza kanoc86 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Sajnos a NYÁK-rajz már nincs meg, mert elszállt a merevlemez amin volt.
(#) kanoc86 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Mindegy, azért köszönöm a segitséget!

Akkor jól sejtettem, hogy álhatok neki tervezni...
Ha kész lesz a nyákterv akkor felteszem ide, hátha kell még esetleg valakinek.

A ledekből ha a 3mm-es normálfényűt teszem akkor az jó lessz?

(#) Master_of_the_web válasza kanoc86 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Igen, minden valószínűséggel jó lesz.

Ha mégse menne, mert túl kevés áram áll rendelkezésre, próbáld meg kivenni a LED-eket. HA úgy menni fog, akkor csökkentsd a zener-ek előtti 1,2k-s ellenállások értékét, utána már meg lehet próbálni visszatenni a ledeket. (de akár ahogy korábban írtam, kapcsolhatod őket tranzisztorokkal is)

(ezt csak azért írtam le, mert nekem is ezzel volt gondom, mikor csináltam)

üdv
(#) kanoc86 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
OK!
Köszönöm a segitséget!
(#) kanoc86 válasza kanoc86 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
amúgy az 1,5k-s ellenállás...
Hja és még van benne egy másik IC, de nincs megadva hogy az milyen. Te nem emlékszel rá véletlenül?
(#) kanoc86 válasza kanoc86 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Megtaláltam az az IC egy TL072

Még annyit had kérdezzek már hogy kikapcsolás után megjegyzi az utoljára használt bemenet vagy mindig az elejéről indit?
(#) Master_of_the_web válasza kanoc86 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Igen, az egy műveleti erősítő. Ha nincs TL072 tehetsz mást is (pl. NE5532), ezek lábkompatibilisek.

Szerintem te más ellenállásra gondolsz. Én a kapcsolási rajz felső részén lévő zener-ek előtti 1,2k-s ellenállásokra gondoltam. Amire te gondolsz az a LED előtét ellenállás, és az az érték jó ahogy van.

Szerk.: Nem, nem jegyzi meg az állást.
(#) kanoc86 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Hja megvannak az ellenállások

Hát kár hogy nem jegyzi meg, de annyi baj legyen...
Egyébként kaptam egy másik bement választót ami egy PIC16F628A -val van megoldva és reléket kapcsolgat.
Na ez megjegyzi az utoljára használt bemenet meg van rajta mute funkció is. Csak az a baj vele hogy sokkal többe jön ki mint ez, na meg hogy nem értek a PIC-hez

Köszönök minden segitséget!
Lehet hogy még jelentkezem ha elakadnék valahol.
(#) Tomi20 válasza kanoc86 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Heló

Annak a PIC-esnek a dokumentációját közzé tudnád tenni? Köszi
(#) kanoc86 válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Persze!
Bocsi hogy csak most irok de nem kaptam jelzést a hozzászólásodról e-maileben.
(#) kanoc86 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Közben elkészült a bemenetválasztó nyákterve.
Ha átnéznéd azt megköszönném, nehogy valami ne legyen jó (több szem többet lát alapon).

Előre is köszi!

Üdv.
(#) Master_of_the_web válasza kanoc86 hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Egy darabig nézegettem, de nem leltem hibát benne, szerintem jó lesz!
(#) mazso1988 válasza kanoc86 hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Szia
én is szeretnék a csöves erösítőmhöz bemenetválasztót készíteni nekem igaz 6 kimenetre van szükségem de amit picest felraktál az tökéletesen megfelel ezuton is szeretném megköszönni hogy feltöltötted ez a kapcsolást akkor ha jól értem ez 6 kimenetet tud kapcsolni úgy ha kapcsolom az egyiket akkor utána ha másikat akarok kapcsolni az elöbbit kikapcsolja és a másikat pedig be?
Üdv
(#) kanoc86 válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
A köszönet nem nekem jár hanem brato-nak mert ő küldte át, és ő is irta!
Remélem nem haragszik amiért megosztottam.

Megjegyzésként hozzáfűzte a következőt:

"Égetéskor az eeprom 0-5 bájtjait FF-ről 0-ra kell
állítani a helyes működés érdekében.

Erre figyelj amikor beégeted a PIC-et mert egyébként nem fog működni."

Következő: »»   5 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem