Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1976 / 2499
(#) kowi válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Én sem értettem a vitát! Róla van szó :Behringer - EP-2500
Leírásban benne a 2 ohm illetve alacsony impedancia elleni védelem. Ergó nyugodtan rá lehet kötni
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Mi a nagyobb problèma? Ha az erősitőnek nagyobb a teljesitmènye vagy ha a hangszorónak?
(#) krisz69 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Ha az erősítőnek nagyobb a teljesítménye az baj. Arany szabály 60-70% a legyen az erösítő teljesítménye , a hangszóróhoz. mérten.( max 70w -os erősítő Max -100w os hangszóróhoz.) Ilyen arányok mellet nem lesz gond.
(#) Firefighter1 válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Jaaj etől fèltem! De amugy gondoltam... hiszen amúgy széthajtanà az erősitő a hangszórót!
Az Ebay en fellelhető 2x50w+1x100w erölködő panelok... akkor ahoz legalàbb egy 70 wattos hangszoropàrt ès egy 130 wattos sub-ot kellene keressek?
(#) Firefighter1 válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
De sajnàlom hogy a 25 wattosokbol nincs 2.1...
Igy a basszus akkor valószínűleg el fog maradni!
Na ezzel kell akkor megelègedjek
(#) Linegekko válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Hát ezért nem tesznek kis autóba aránytalanul nagy motort. Szétszedné a kasznit.
Az nagyon jó ha a hangsugárzó bírja az erősítő teljes kivezérlését.
De itt azért az is játszik, hogy egy végfokkal több hangfalat is hajthatunk, több kisebbet is. És ha a végerősítő teljes kivezérlésnél torzít akkor azt nem szeretik a hangfalak. Szóval torzítás alatt hajtanám csak és ehhez méretezném a hangrendszer többi részét. Ha van limiter az sokat segít.
(#) reloop válasza kowi hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
A kapcsolási rajza alapján az egy végtranzisztorra jutó legnagyobb igénybevétel 2Ω terhelésnél több mint 300W. Ez akkor áll fenn, ha a magas táp rá van kapcsolva (H-osztályú erősítő) és 55V a kimeneti egyenfeszültség pillanatnyi értéke. Bár az adatlap 25°C-on 10ms impulzusig még biztonságosnak ítéli ezt az üzemállapotot, természetes, hogy tartós üzemben röppen a 150W-os tranyó.
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
Egy valamiben mèg tudnâtok segiteni!
mivel az erősítőknèl abszolute nem tudom hogy mit kell nèzni keresnètek nekem az Ebay-en 15 ès 25 wattos erősitőt panelt?!?!
Igen tudok ên_is keresni ès utànna linkelgethetem hogy ez jo??? ès ez??? ès ez???

Èn maximum az alapján tudok vàlasztani hogy az egyik szèp piros a màsik meg kèk! az meg most nem mérvadó szempont!
15v 8A áll a rendelkezèsemre
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2017
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
Vagy egy Bluetooth-os hangládàhoz szinte mindegy hogy melyiket rendelem?
Nem egy hude hangrendszert akarok összehozni!
Konkrètan èpitkezèsen szabadban pincèben barkàcsolàs közbe akarom hasznàlni a hangládát!
(#) reloop válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Szia! Az erősítő teljesítményét alapvetően két adat határozza meg, ezek a tápfeszültség és a rákötött hangsugárzó impedanciája. Tételezzük fel, hogy 4Ω-os a hangszóród, erre egy átlagos erősítő, átlagos veszteségeit figyelembe véve 3,5-4W jut 15V-os táp esetén. Amennyiben híd kapcsolást alakítasz ki a teljesítmény négyszereződik.
A tápfeszültség miatt autós végfok IC-t ajánlok: Bővebben: Link
Szerelve így néz ki.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2017
(#) mrkatona válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 8, 2017 1 /
 
Én valami D osztályost javasolnék neked. TPA 3116D2-vel többfélét is kereshetsz az ebay-en. 15V-os tápról üzemeltetheted és jó a hatásfoka is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2017
(#) Moderátor hozzászólása Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 8, 2017
 
Azt hiszem a többiek nevében is beszélek, amikor megkérlek rá, hogy vagy használj magyar billentyűzetkiosztást a telefonodon, vagy ne írj telefonról hozzászólást.
(#) Firefighter1 válasza mrkatona hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Első körben pont azzal az IC-vel szerelt board-ot néztem...
Ami a problémám hogy 200Watt az 15 Volt-al az 13 Amper
Akkumulátoros üzembe annyim meg nincs mert akkor kb 20 perc perc alatt leszívja az akksit ( na jó, nem 20 perc, de gyorsan) ~15V 10.000mAh!
Akksis táplálásnál szeretnék egy 5A áramkorlátot berakni!

Mi történik ha az erősítő nem kapja meg a maga 13-14 Amperját csucsratekerve? Lekapcsol, vagy csak nem hangosodik tovább?
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2017
(#) reloop válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Hogyan gondolod azt a 200W-ot 15V tápfeszültségből? Invertert építesz bele?
(#) ozpecs válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Az a 200W az csak csúcs átlagban nem fog többet felvenni 60W-nál kb
(#) Firefighter1 válasza ozpecs hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Na az már rögtön kellemesebben hangzik!
De akkor nem lessz baja az erősitőnek ha 5 Ampernál többet nem kap ugye?
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2017
(#) zotya1983 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Nem lesz baja.Így sem vesz fel sokkal többet 5 ampernél,ha tökig hajtod akkor is csúcsokban max 7-8...
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2017
(#) Firefighter1 válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Nagyon köszönöm!
akkor mindenkèppen megkapja az 5 Amperes àramkorlàtot! IC be meg a javasoltal szerelt panelt keresem!
Ha megvan a vàlasztott akkor azèrt mèg belinkelem hogy jo vàlasztàs e!
Szép napot
(#) zotya1983 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Miért nem tda2030 ból építesz?Pl egy Hasonlót
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2017
(#) Firefighter1 válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Na hát ez bőven elég lenne... Első körbe én egy 2x10w max 2x15w ra gondoltam!
De ami miatt szüksègem van a kész board-ra az az hogy nyákot marni most nincs lehetőségem...
(#) zotya1983 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Ezek kész nyákok van köztük pontosan 20w os is...Csak be kell ültetni az alkatrészeket a pozíciószámok szerint..Kitek , nézz körbe többféle is van pl 2.1 es külön szub kimenettel autóba..
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 9, 2017 /
 
A beültetést még csakcsak... de a furást már nem tudom most megoldani! Pedig láttam ott egy fain 2x8W 1x25W kittet...

Közbe a kinai nagytestvérnél is nézegettem ès egy ilyet talàltam 2 x 15W 1 x 30W viszont amit ir hogy 8 Ohm.. de vajon csak a sub vagy mind a 3 csatorna? A leirása sem egyértelmű!
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2017
(#) zotya1983 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
15wX2 + 30w (8ohm) ez szerintem egyértelmű.
(#) Firefighter1 válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
A hangsúlybol itélve akkor mind a 3 csatorna 8 Ohm-os??
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2017
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 9, 2017 /
 
Mert ellenkező esetben igy irta volna 2x15w (4 ohm) 1x30w (8ohm) legalábbis én erre tippelek
(#) ozpecs válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Felesleges korlátozni az áramot 5A-re csucsokban nem baj ha van miből feltöltődnie a puffernek, normális zenénél akkor se fog átlagosan többet felvenni, hacsak nem szinuszt (pl gerjedést) vagy nagyon tuc tuc zenét hallgatsz, abban van folyamatos őrült mély akár.
(#) Firefighter1 válasza ozpecs hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Az akku védelmèbe gondoltam... de ha ugyis csak csucsokba akkor meg nem baj! 7000mAh ès 11000mAh 4 cellàs LiPo rol fog menni 10C-s ugyhogy birja!
(#) Pafi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Nagyon szépen körbelőttétek, egyetlen tipp sem talált.

Fizika! 18 V tápról max. 18 V csúcsfesz jöhet ki, de a veszteségek miatt ennyi sem, inkább csak 16. 16 V/8 ohm=2A. 2A*16V=32W, de ez csúcs, aminek fele az effektív. Tehát 8 ohmon kb. 16 W. Viszont 30 W-hoz fele impedancia kell ugyanekkora feszültségen, tehát 4 ohm.

És ahogy a számolásból látod, ehhez 18 V tápfesz kéne. 15 V-on kevesebb lesz.

(Kínainak pedig sose higgy el semmit!)
(#) Pafi válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Ez félrevezetés, nincs ilyen szabály. Pláne nem arany. Az megvégképp téves hogy 70 %-os erősítő teljesítménnyel ne éghetne le a hangszóró. De a részleteket itt nem szabad kifejteni, mert valaki szerint csakis a hamgosítás témakörben szabad ezt tenni.
(#) Puklee hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Hali. Most került hozzám egy régi beag aet 453 erősítő. Rég foglalkoztam ezzel, így jól jönne egy kis help.. A cucc nagyjából egyben van. az első ( I. ) bemenet mikrofonos és 600 mV-os bemenete van leszakítva, az előző gazdája ezt használta csatlakozó hiányában bemenetnek.. de nem is ez a gondom. Össze raktam, jobb híján egy 6 ohmos hangfalat kötöttem rá (kb 30-50w terhelhetőség) , kisvártatva erős recsegések közepette végre megszólalt, stabilizálódott, majd egyszer csak elkezdett búgni, mint mikor kimegy a végfok, majd egy pillanatra ismét szólt , ezután ismét búgás.. vártam kicsit, ekkor megint eltűnt a kimeneti búgás. A végtranzisztorok eléggé melegednek.. gyorsan átfutva nem találtam zárlatot sehol. Valakinek ötlet? Újra bekapcsolni nem merem, mert így is már megpörkölte a rákötött hangfalat, bár még szól..
Következő: »»   1976 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem