Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1977 / 2499
(#) (Felhasználó 122012) válasza Puklee hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Itt a kapcsolási rajzaBővebben: Link
(#) Puklee válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Köszi! Majd át nézem, de előbb vennem kell egy multimétert, mivel évek óta nem foglalkoztam ilyesmivel..
(#) zotya1983 válasza Puklee hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Bizonyára az elkók kiöregedtek cseréld a fő táp simító pufferkondenzátorokat.Oszciloszkópal tuti ott lenne az 50-100 hz es szőrösödés..
(#) Puklee válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Megnézem. Szerdától szabin vagyok, szerencsére van egy bontásra ítélt japán végfokom, abból ideiglenesen tudok pótolni ezt azt. Másrészt pontosítok amikor előjön a búgás, akkor el is hallgat az erősítő, olyankor szó szerint úgy viselkedik mint aki végfokos.. 5 perc pihenés után újra szólt..

Up.. Jól látom a google találatokat, hogy még lehet kapni 2n3055-öt?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) mc-4 hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Sziasztok!
Fet és a hűtőborda közé szigetelő hőátadónak melyik a jobb, csillám vagy a thermal pad nevű dolog?
(#) zotya1983 válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Csillám.
(#) mc-4 válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Hűtőborda és fet felöl megkenve egy kis pasztával?
(#) Puklee válasza Puklee hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Kikaptam a végfokot, elszörnyedtem.. meg kellett volna néznem mielőtt áram alá helyezem..
(#) tomi1990120 hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Sziasztok azt szeretnem kerdezni hogy ezt az erositot lehetne e 35v-rol jaratni vagy kell rajta valamit valtoztatni?Mar meg van epitve a rajz szerint.Segitseget elore is koszonom.
(#) BLUER hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Üdv! Lenne egy Pioneer sa-610-es erősítőm, egyik oldala nem 100-as. A probléma annyi vele, hogy bekapcsoláskor kis hangerőnél nem szól az egyik fele, de ha feltekerem a hangerőt akkor elindul, és amíg ki nem kapcsolom szól kis hangerőnél is. Az összes tranzisztor jó. (bal jobb át lett cserélve) Még úgy is elindul, kis hangerőn, ha valahol hozzáérek mérőműszerrel Q7 Q9 Q13 Q17 Q11 Q15.
Valamelyik kondira gyanakodnék, de nem szeretném kicserélni az összeset ha nem muszáj
a mellékelt rajzon van valahol a kutya elásva véleményem szerint. De hátha van itt valaki akinek lenne ötlete..

előre is köszönöm az ötleteket

pioneer-sa-610

sa610.png
    
(#) zotya1983 válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 / 1
 
Igen!
(#) CHZ válasza BLUER hozzászólására (») Ápr 10, 2017 / 1
 
Szia!
Koppanás gátló relé is okozhatja, tisztítsd ki, kimelegedett forrasztások is lehetnek.
(#) zotya1983 válasza Puklee hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Mi ebben a szörnyű?Én ezeken a képeken semmi szörnyűt nem látok ez egy qualiton aet 453 mas bele.Egyszerű 2 n 3055 el.Ha kell ilyen tranzisztorom van vagy 20 db újak..Nem tudom mire használni téves vásárlás volt...
(#) zotya1983 válasza BLUER hozzászólására (») Ápr 10, 2017 / 1
 
A relé pogácsái elkoszolódhattak.A közelében lévő kondenzátorokat azért nézd át.
(#) BLUER válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Basszus... tényleg az a baja... végül is tegnap csak ki akartam dobni a harmadikról köszi az infókat!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) Cinema válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Igen, de a kondenzátorok bírják el a teljes tápfeszültséget, erre kell figyelni és cserélni azt, amelyik nem megfelelő.

Üdv!
(#) tomi1990120 válasza Cinema hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Akkor csak a kondenzatorokra kell figyelni?Semmi ellenallast vagy mast nem kell cserelni?Igy mehet ra a 35v?
(#) tomi1990120 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Es az normalis hogy nekem melegszik az r5-os ellenallas a 68-ohm-os?
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
A hűtésre kellene figyelni kicsit. Ez ugyanis az "A" osztályú működés miatt 35V-nál másfélszer jobban fog melegedni mint 24V-nál. Viszont mivel a nyugalmi áram ugyanakkora marad, nem tudod jobban kivezérelni. Tehát nem lesz nagyobb a teljesítmény. Ahhoz, hogy a többlet tápfesz adta lehetőséget ki lehessen használni, szintén másfélszeresére kellene növelni a munkaponti áramot. Az meg azzal járna, hogy több mint kétszeres lenne a hőtermelés. Mivel a végtranyók lapkái és a hűtőborda közötti hőmérsékletkülönbség is duplája lenne, nem is lenne elég kétszeres borda. Én maradnék a 24V tápnál. Itt nem működik az, hogy úgy is hallkabban hallgatom, oszt jó. Ez a hátránya az "A" osztálynak, De ha a hűtést meg tudod oldani, akkor más akadály nem mutatkozik.
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Hat a mellekletben van egy borda gondolom akkor az nem lenne eleg neki Ebbol van ketto.Es kb 35v-on mekkora VA-es toroid kellene neki hogy elbirja a dubla nyugalmit is?Akkor mennyi lenne a teljesitmenye?Esetleg jlh-bol is lattam 35v-os verziot azis ennyire melegszik ugye?Tudom a osztaly nagyon fut.Ez most 20v-al hajtom de majdnem ugy szol mind egy tda7294-es Bocs a sok kerdesert.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Az "A" osztályból kétfélét ismerek. Van az áramgenerátoros mint ez, meg a push-pull. Azt írják az "A" osztályra, hogy a hatásfoka 50%. Természetesen ideális esetben. Viszont azt nem teszik hozzá, hogy ez csak a kimenőtrafós (folytótekercses), vagy a push-pull topológiára igaz. Ennek a te általad épített áramgenerátorosnak legfeljebb 25%. Tehát az "A" osztály kedvező tulajdonságait meg lehet tartani úgy, hogy topológiát váltasz. Ekkor fele akkora hőt termel ugyanakkora kimenő teljesítményen, de a végfok végig "A osztályban marad. Tehát a mostani bordákkal elmehetsz 2X20, vagyis 40V-ig. A 35V az bőven belefér.
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Tudnal ajanlani egy push pull kapcsolast?A jlh az milyen azis push pull?
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 1 /
 
A JLH az igen. Nem teljesen használja ki a lehetőségeket, ezért azt mondanám, átmenet az áramgenerátoros és a push-pull között. Bár amikor beírtam a gugliba hogy JLH, egy egész kellemes látvány fogadott. De vissza az erősítőre, szerintem ideális az a JLH 35V-ra. Viszont megépíteni állítólag nehezebb, mert válogatós a végtranzisztorokra. Most dolgozom, de megnézem otthon van-e valami rajzom bevált "A" osztályú push-pullal.
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Rendben ha talalsz amit nem olyan nehez megepiteni akkor azt megkoszonnem
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 10, 2017 / 1
 
(#) Pafi válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
A csillám a jobb, de az alu oxid kerámia még jobb
(#) zotya1983 válasza BLUER hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Szívesen
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Köszönöm a sok reagálást! De nem teljesen világos mert egyik oldalrol ezt kaptam a másik oldalrol pedig azt!
De összegezve! Ha van egy 12-24V ajánlott 15V erősitő 2x50w 1x100w én ezt 15v 6 Amperral hajtom (tehát alulhajtva) és 2 darab 50 wattos full range ès egy darab 100 wattos sub ot teszek rá, akkor emberi körülmények között sem az akksimnak sem az erősítőmnek sem a hangszoroknak nem lehet semmi baja!
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
És kihegyezve a másik felét a kérdésnek... ha kicsit alulvan hajtva az erősitő akkor csak a teljesítmény (konyha nyelven) a hangerő fog csölkenni ugye?
(#) zotya1983 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Nem lesz baja nem feltétlenül jár hangerő csökkenéssel,inkább a torzítás fog hamarább belépni pl a basszusbeütéseknél..De ez nem akkora "alul hajtás" hogy sokkal többre kellene számítani 24v on...Egy step up inverterrel megoldható a 12 ről 24v ra feltranszformálás nem annyira drága egy ilyen.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
Következő: »»   1977 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem