Fórum témák
» Több friss téma |
Üdv Mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy a S. STAR-on hogy tudnék gyújtást számlálni fordulatszám számításhoz? (Ez ugye nem trafós, hanem direkt tekercselt)
Sziasztok,
S51/1E1-H '90-es Endurora most szereltem 10w-os indexeket (akksival), amely persze túl gyorsan villog ![]() Erre keresnék valami megoldást. Talán az ELBA8872.10 ről ha levenném (49 és 49a) a relé funkciót és egy robogó 2 vagy 3 lábas pittyegős relét valahogy bekötnék ? Megoldható ez,ha igen hogyan? Töltés: hát az akku sarkain épphogy jelentkezik, 12,4 helyett középgázon 12,8 V-t mérek?! Ez kevés ugye?
Szia!
Nos ha számításaim nem csalnak akkor 3.6 ohm ellenállás kellene az égők elé sorba, de mivel 10 wattod van így ekkora ellenállás teljesítmény kellene. Én ezt építeném a helyedben, polaritás helyesen bekötve 21W- ldes i...átlan!
sziasztok. tudnátok nekem olyanba segiteni hogy van egy simom és tirisztoros gyújtása van. abba akadtam el hogy a kábeleket nem tudom hova tegyem vagyis hogy melyik szint hanyas számra dugjam és hogy melyiket testeljem a tirisztoron. most úgy jártam hogy elindult a motor és nem pörgöt fel és a tirisztor egy kicsit megolvatt. van oyan szinű kábel az alaplapon hogy kék, fehér/piros piros, szürke, barna.melyik szint hanyas számra kössem?
Sziasztok! Segitségeteket szeretném kérni az adott dologban. A tirisztorhoz kötött jeladó szerintem kevés feszültséget ad, megmérve előtéttel kb 1 volt nagyságú. Nem szivesen ragasztanák nagyobb mágnest az eredeti helyére, ezért gondoltam arra hogy egy 741-esel erősiteném 5-6 voltra. Jeladót áttekertem és csak pár tized volt a különbség. Szerintetek meglehet igy oldani? Köszönöm a Segitségeteket!
Sziasztok!
Ha megoldom a jeladós történetet, (gyári megszakítós gyújtás van a motoron) akkor a gyári nagyfesz, gerjesztő tekercs képes kiszolgálni egy CDI elektronikát feszültségben és teljesítményben? Vagy ehhez kevés a feszültsége és cserélni vagy áttekerni kell? A megszakítós gyújtótekercs kb mekkora feszültsége tud szolgáltatni? Előre is köszönöm a választ!
Üdv!
Építettem egy gyújtást ami mondhatni remekül üzemelne, ha nem törne el minden megszakítóm idő előtt és szűnne meg a szikra ! 12 voltos verzió Ehhez szeretnék valami kis illesztést készíteni hall jeladóhoz valamint némi információt kapni arról ha a lendkerék külsejére egy merevlemez fejmágnesét felragasztom mennyire lenne káros? Előre is köszönöm az infókat ipi A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
Evvel a gyújtással én is küzdöttem, jó-jó, de hatalmas hátránya van....
Ha épp úgy áll meg a motor és a megszakító zárva van, folyamatosan folyik az áram a trafón, ettől leéghet hosszú idő után a trafó és lemerül az akku. Most lett kidobva az egész, és kapott a motor egy Yamaha Yog gyújtást, alaplap és forgórésszel kompletten ![]()
Azt én is tudom de megoldom egyenlőre annyival hogy ha nem megy a motor el fordítom offba a gyújtáskapcsolót
![]() Viszont továbbra is fenn marad a kérdés hogyan illeszthetnék hozzá hall jeladót. A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
Üdv!
Akadt némi szöveg értelmezési problémám és e mellé pár kérdésem is. Tyristorové zapalování DC-CDI v.1.1 ezzel kapcsolatban ami az elektronika elektromos fogyasztása az lesz a gyújtás végleges fogyasztása is teszem én azt egy tirisztoros simson trafóval, vagy esetleg robogó gyújtótrafóval? Köszönöm előre is a segítséget! ipi
Szia Úgy írja 12Volton 12 ezres fordulatnál 720mA=0,72 Amper . Igen az lesz mert a nagyfeszültséget előállító rész olyankor le van állítva. A gyújtótrafó nem szól bele a fogyasztásba.
Sziasztok. Gyújtással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Van egy Italjet formula 50-es robogóról bontott gyújtásom, amit szeretnék felrakni a simsonomra. A motorom 12v-os, ELBA-ról megy a töltésem és az indexek. A gyújtásom megszakítós, nem tuning célból akarom lecserélni, nyáron munkába járáshoz használom és szeretném megbízhatóbbá tenni. A problémám az állórésszel van, 3 vezeték jön csak le. Gondolom 1 jeladó, 1 gyújtótekercs, 1 ami talán töltés vagy világítás, valamint van még az egyik tekercs csoportnál egy üresen hagyott csatlakozási lehetőség, onnan nem jön kábel a tekercs végéről. A kérdésem hogy gyújtáson kívül szeretném megtartani az elektromos rendszert, jó ötlet-e lehozni még 1 vezetéket a tekercs csoportról ami szabadon van a világításhoz vagy a töltéshez.
A forgórész 4 mágneses. Előre is köszönöm a segítséget!
A két vastag fehérből szerintem az egyik megy az egyenirányítóra, a másik pár fogyasztóra (duda, távolsági fényszóró amik csak menet közben kellhetnek). A sarus lesz a jeladótól jövő kábel, az megy a gyújtás modulra, aminek kell még 12V akkuról, hogy tudja mivel mágnesezni a trafót. Hova akarsz 4. kábelt?
Ha a a lendkerék tényleg 4 mágneses akkor az alaplap nem az övé.
Így ez a párosítás, nem "életképes" ![]()
Ez nem az italjet 50 alaplapja. A lendkereket nem látjuk belülről sajnos. Miért okozna gondok a mágnesek számának különbözősége a tekercsek számától?
Sziasztok. Teljesen üzemképes volt a blokk amiről levettük. Fura nekem is ez a párosítás, a másik Italjet amihez donornak vettük, annak 6 tekercses az alaplapja. Ez az alaplap is teljesen ugyan olyan mint a másik, kivéve a tekercsek számát. Passzolnak a furatok, s a gyári kiképzés is csak 1 féle képpen megy fel. A forgórész DENSO VCF 16, rákerestem, az Italjet Formula 50-et is hozta rá. Valóban nem okozhat gondot a tekercsek száma sem, mert ugye ott az a forgó mágneses tér.
![]() A kábelek színe: fekete-piros (külön), fehér-piros és sárga-fehér a stekkerben. A gyári simo alaplapról is 4 tekercsről jön a vezeték, így könnyebb lenne a dolgom az átszerelésnél. (töltő+féklámpa egy vasmagra tekerve, világító tekercs, plusz a gyújtótekercs ami ennél nem kell ha akkuról megy, így 2 tekercs van a fogyasztóknak, pl.: féklámpa, világítás. Plusz a töltés az akkunak. A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2018
A kollégám Gulliverjében is véletlenségből belekerült egy 6 pólusos lendkerék a 8 helyett. De a a világítás teljesítménye (ezáltal a töltésé is) meg se közelítette az eredeti felállást.
Nem tudom , én még Italjet robogóba csak ezt a lendkerék alaplap párost láttam. A szabad kivezetés ügyében a lényeg , mérni kell, hogy mi van bekötve. Amúgy impulzus tekercs nincs,, csak gerjesztő (exciter coil). A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2018
A gerjesztő tekercs kiugró csúcsa adja a jelet is a gyújtáshoz?
A 4 pólus miatt, fordulatonként 2-negatív és 2-pozítív félhullám keletkezik. A pozitívval a cdi kondenzátorát töltik, a negatívval a tirisztort vezérlik. De hogy kettő-kettő van belőle így fordulatonként 2 szikra képződik 180° eltolással. Ez is a gyengéje is mert 6 ezres fordulatnál már 200 szikrázik másodpercenként ami szikra energia csökkenéshez vezet. Szóval pocsékolós egy technika.
![]()
Ez elég rosszul hangzik.
![]() Apropó, nem tud valaki olyan kis egységet (esetleg csinálni?), ami az induktív jeladó jelét kapja, és időben eltolja? VAPE rendszerhez illeszteném, programozható előgyújtás címszóval. ![]() Illetve, ha valaki tud ilyet csinálni, és 2 hengereshez is készülne, akkor kispolákhoz is. ![]()
Végeredményben összehasonlítva egy megszakítós gyújtással ez még mindig megbízhatóbb. A magas fordulatszámnál történő szikra energia csökkenés ellenére viszont elég sok pörgős motorba/robogóba szerelik. Megszakítóval sokat szenvedtem már beégés miatt. Teszek egy képet a motorról, napi 48km oda-vissza a munkahelyem. 60/2 wr henger, gyorsító 4. fokozat, 16-os lánckerék elöl hogy ne pörögje szét magát. gps-el 74 km/h a vége. Tavalyi évet megúsztam egy hátsó defektel hazafelé. Italjettel 3-szor mentem be, többször nem mertem.
![]()
Megszakító beégés ellen: váltsd ki a felvezetővel, és csak annak a nyitásához szükséges pár mA-t kapcsolja a megszakító. De itt még mindig gond, hogy magas fordulaton alig van összezárva a megszakító, tovább pörgetve meg csak leng. Igazi rev limiter.
Persze ha nem tuningolt gépre kell bőven jó hisz a Tomos-Puch mopedek gyújtása is ezen az elven működnek.
Ráadásul ez hogy tuningra nem alkalmas csak részben igaz, mert például a Vespa- hoz forgalmazott három tuning gyújtás mind ilyen technikával üzemel. ![]() Bővebben: Link
Előkerestem az elektronikát. Annyit sejtek hogy a 2 fekete az test, a fekete-piros lehet a jel, de nem tudom mi a sárga és a pink. Egyiken kaphatja a feszültséget, a másik mehet a trafóra. Tudtok segíteni hogy mit hova kössek, valamint váltó vagy egyenáram kell-e neki?
Még ezt találtam ami hasonlít.
Kis kutatás után az alábbi elképzelésre jutottam. Sárgára kötöm a gyújtótekercset amiben benne van a jel is. Feketére megy a test a blokkról és a vázról. A rózsaszín megy a gyújtótrafóra, a fekete-piros pedig az akku pozitív. A megoldást pont itt az oldalon találtam meg.
![]()
Hát srácok sajnos ugrott a mutatvány, ami a lendkereket illeti ráesik a főtengelyre. Viszont érdekel tyraw ötlete.:
Idézet: Ezt a gyakorlatban hogy tudom megvalósítani? Hagyom a gyújtótekercset a megszakítóval kondi nélkül, bekötöm a jel helyére a cdi-n? Előre is köszönöm a segítséget. „Megszakító beégés ellen: váltsd ki a felvezetővel, és csak annak a nyitásához szükséges pár mA-t kapcsolja a megszakító.”
Ez szerintem csak egy sima fesszabályzó. Nem? Ezzel nem lesz gyújtásod.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |