Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3008 / 3976
(#) kadarist válasza trickentrack hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Úgy, hogy felszabadítod a hűtőlemez felé eső végüket.
(#) Flatlander hozzászólása Jún 4, 2017 /
 
Sziasztok

Hogyan tudnám a legegyszerűbben levágni a mély hangot egy hangszórórol? Közép/magas kellene csak. Kondi elég lehet egy normálisabb hangzáshoz,vagy komolyabb hangváltó sem árt?
(#) Gafly válasza Flatlander hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Első körben elég.
(#) Flatlander válasza Gafly hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Mi alapján kellene méretezni a kondit?
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Mellékletben a leszorító lemez oldalról nézve. A pirossal jelzett részt kell a borda felé elmozdítani, így ki tudod akasztani a bordából. Viszonylag erősen kell hátranyomni egy olyam fogóval, ami befér oda. Nem úgy tervezték, hogy napi szinten könnyen szét lehessen szedni.

Shot_888.jpg
    
(#) kadarist válasza Flatlander hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Fül alapján kell méretezni.
(#) kapu48 válasza Flatlander hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Van ennek topikja!

De 20mikro ilyenből megteszi: Bővebben: Link
(#) eadx hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Üdv!

Az lenne a kérdésem egy hozzáértőhöz, hogy a csatolt képen szereplő R6,R7,R8 ellenállás értéke mennyi legyen, ha a cél a 2,5-99 Hz variálhatóság.
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2017

tl494.jpg
    
(#) Pafi válasza eadx hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
30.

De hány éves a kapitány?
(#) eadx válasza Pafi hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
12 V-ról menne.
(#) Kari55 válasza Pafi hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
- Hé, matróz. Mennyi?
- Harminc
- Mi harminc?
- Mi mennyi?
(#) eadx hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Sokkal előrébb nem jutottam,de legalább a teljes vicc felkerült.
(#) Lamprologus válasza eadx hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Szerintem egész egyszerűen csak több infót várnak Tőled!
Akkor talán Ők is hasznosabb válaszokat tudnának adni!
(#) kissattila88 hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Van egy trafóm 20v 15A! 14.5v 10A kellene ha jó számoltam 0,55R 55W ellenállás kell. Le ellenőrizné valaki hogy jó számoltam.
(#) Bakman válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Hiányzik még pár dolog a számításhoz. A 20 V váltófeszültség? A 14,5 V váltófeszültség? A terhelés állandó?

Egyébként sokkal egyszerűbb és gazdaságosabb is letekerni a trafó szekunder tekercséből. 50 W-ot folyamatosan elfűteni nem túl jó dolog.
(#) kissattila88 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
14,5v egyen áram lenne! akkumulátor töltőt szeretnék belőle aminek lehet változtatni a töltési áramát.
(#) Bakman válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Milyen (lesz) a töltő, aminek 14,5 V kell?
(#) kriszrap hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Sziasztok
Egy természetfeletti dolgot megtudnátok nekem magyarázni hogy miért??
Pic-el vezérlek egy 74hc595-t és azt akartam elérni hogy programozásközbe ne villogjon a led .

Megszakítottam a VDD-t semmi ugyan úgy működik a shift.
Megszakítottam a Resetlábat semmi rendesen működik úgy is (élesbe is teszteltem nem csak be programozásakor)

Clock lábat megszakítottam akkor már nem ment .....

Ezt nem értem hogy miért működik VDD,RESET nélkül.
(#) vargham válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Parazita tápot kap az adatvonalakon, azért működik. Reset lebeg, de inkább táp felé hajlik azért működik. Adatvonalakra rakj áramkorlátozó ellenállást, hogy a jel átmenjen, de táplálni már ne tudja az IC-t. Resetet pedig húzd földre, ha resetben akarod tartani. Simán lehet benne belül egy gyenge felhúzó ellenállás, ami miatt lebegéskor inkább a táp felé billen a reset.

>Clock lábat megszakítottam akkor már nem ment .....
Ott kapta a parazita tápot...
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2017
(#) kriszrap válasza vargham hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Hát ezt nem tudtam köszönöm
Hányk-os legyen az az ellenállás??
(#) kissattila88 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Autó aksitöltő! Javíts ki ha nem jól tudom hogy az autó aksit 14,5v kell tölteni.
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Na 100k val próbáltam úgy müködik (lehet túl löttem a 100k-val) .

Na de még egypróblémámba ütköztem Shiftregiszter kimeőn lábain PNP tranziztorok vannak vagy is ha kivan kapccsolva a ashift akkor mindegyik villágit gondolom pár k felhuzó ellenállás kell a bázisra de mekkora kell??

Amit elszeretnék érni hogy amikor a Picket programozom akkor a shiftteljesen kilegyen kapcsolva és a PNP ne legyenek nyitva.
Mert amikor programozom mindig egy két led villágit(Előző status) és nem szeretném hogy a ledek megsüljenek.
(De lehet ezt már PIC kezdők csoportba kellet volna írnom)
(#) Bakman válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Nem jól tudod. Leginkább áramgenerátoros üzemmódú töltővel kell tölteni. Itt nézz szét: Akkumulátor töltő.
(#) kissattila88 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Valahol azt olvastam hogy a kíméletes töltéshez 14,5v állandóan.
(#) Pafi válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
És ez majdnem igaz is. 14,4 V-os feszültségkorlát kell a szakaszosan üzemeltetett aksiknak. De ha te hullámos egyenfeszt adsz neki, aminek az átlagértéke 14,4 V terhelve, de csúcsban 20 V fölé megy, akkor gyönyörű vízbontót kapsz a végén, durranógázzal és savas műanyag és ólomcafatokkal ízlésesen tálalva.

Áramgenerátorral meg ugyanezt zöldben, már persze ha le nem kapcsolod a megfelelő töltöttség elérésekor.

Röviden: korlátozott árammal kell kezdeni és korlátozott fesszel befejezni a töltést, de a kérdéseid olyanok hogy egy másfél órás tanfolyam kéne építés előtt (helyett), annyim meg nincs.

Drága ruhában ne tölts aksit, legyen nálad védőszemüveg, meg egy vizes rongy!
(#) Pray hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Üdv mindenkinek.
Olyan problémám lenne, hogy adott egy 12 votos táp.
Rá van kötve egy 12 v-os csipogó, erre rákötöttem egy 12 v-os kamerát, viszont a csipogó elhallgat.
Hogyan tudnám működtetni mindkettőt?
Egy tolatókameráról van szó amit a tolatóradar csipogójára szeretnék rákötni.
Előre is köszi.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2017
(#) Bakman válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Nem. Ha az akku nagyon le van merülve és te rákapcsolsz 14,5 V-ot, akár robbanásig is viheted a dolgot, ugyanis az akku igen nagy áramot képes lenyelni. Az áramot mindenképpen korlátozni kell. Ha a tápegység bírja, akkor tényleg gond lehet.
(#) Bakman válasza Pray hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
A csipogóra kötötted a kamerát? Konkrétan hova, hogyan?
(#) Pafi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Ezt hívják bikázásnak. Nem hallottam még olyat hogy ettől robbant volna. A nagyon lemerült akku belső ellenállása megnő és kifejezetten nehezen vesz fel áramot. Amikor már kezdenek visszaalakulni a szulfát szemcsék, megnyitva az utat az áramnak, akkor kezd képes lenni nagyobb áramot felvenni az aksi.
(#) Bakman válasza Pafi hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Nem figyelsz. 14,5 V-ot írt, töltésre.
Következő: »»   3008 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem