Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Sziasztok!
Egy GPS vevőből származó adatok megjelenítéséhez egy fejlesztőpanel. Itt éppen egy óra és sebesség (az utolsó három digit lenne a sebesség.) Csak egy táprész és a kontroller programozása múlt rajtam, a többi a Kínai modulok dolga. Rengetegféle adat nyerhető ki a NMEA adatokból pofonegyszerűen...
Ügyes! Milyen kontrollert használtál a dekódoláshoz? Nem tartasz attól, hogy az aktív(?) patch antenna lefittyen a kis kiálló panelen, nagyobb erôbehatásra? Milyen berendezésben fog sebességet mérni? (Gondolom ez az elsôdleges funkció.)
szerk: Ja, most olvasom hogy fejlesztôpanel, tehát nem fog terepen teljesíteni A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2017
Szia, köszi! Attiny85-öt, de 45-től felfelé jó minden, mert mivel ezekben az olcsó M8N modulokban már nem működik a beállítások megjegyzése, a gyárilag beállított 9600 bitráta megfelel a szoftveres UART-nak is. Elsősorban a program fejlesztéshez kellett, de ugye a GPS az mozog (mozoghat is), terepen is ki kell próbálni, de az a kis kiálló rész az egy 3mm-es acélrudacska . De ha valakinek 3000Ft-ért atomóra pontosságú időmérője van, azért lehet a lakásban is megéri. Személy szerint én, egy olyan alkalmazást fejlesztek, hogy az előre megadott koordináta és a pillanatnyilag mért helyzet közti távolságot írja ki, erre nem igazán van másnak szüksége, de azért tettem mellé a pdf.-et, hogy abban benne vannak milyen adatokat állít elő a vevő a méréseiből( a pdf az NMEA formátumhoz, de a vevő ezenkívül ugye még másféle adatokat is tud pl. ami az RTK-hoz kell ), lehet közülük válogatni...
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2017
Elkészült a Co hegesztőm, csináltam vele 1-2 próbavarratot egy darab csőre.
Helló !
Gratulálok ! Majd megosztod velünk , hogy , hogyan sikerült a megfelelő eredményt elérni ? Tudom , már régóta építetted . Üdv/ Fastaction
A topikjába majd leírom.
Elkészültek a nyákjaim... (Gyártattam.)
A panel később készült mint a készülék?
A beépített panelokon sem festék sem felirat nem látszik.
A képek sorszámozásából ez következtethető
A kész végfok, az a "deszkamodell". A meghallgatások azt igazolták, hogy érdemes megépíteni "rendesen".
(Inkább ezt építettem meg a HTA30 helyett.) A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
Ez a legújabb. Ezt már meg lehet majd hallgatni, mert a sajátom marad (csak most éppen kölcsönbe van adva).
(Az előző a Sense Audio tulajdona volt, oszt rám szóltak, hogy ne mutogassam ha nem az enyém.).
Elkészült az immobilizer/nyomkövető elektronikám második (igazából harmadik) prototípusa. (Előző verzió: Bővebben: Link) Az előzőnek volt pár hardveres hibája és hiányossága amik itt javítva lettek, illetve csökkentettem az elektronika áramfelvételét 34%-kal ami egy akkumulátorról működő eszköznél nem elhanyagolható. Kapott a PIC egy 1MB-os külső SRAM-ot is, így gyakorlatilag több hónapnyi pozícióadatot tud pufferelni ha épp nincs mobilnet, mondjuk mert külföldre megy az ember az autóval. Mondjuk ennek tegnap óta nem sok jelentősége van, mert a tegnapi nappal eltörölték az EU-ban a roamingdíjakat.
A szoftver hemzsegett a kisebb bugoktól és pár rendkívül nehezen megfogható is volt köztük. Volt például olyan hiba ami naponta egyszer vagy kétszer jött elő, de olyan is ami csak a hónap utolsó napján éjfélkor. Ráadásul nem olyan egyszerű ezt debuggolni hogy csak rádugom a PICkit3-at az asztalomon, mert az elektronika egy autóba van beépítve. Ráadásul nem is feltétlen az enyémbe... Na meg vannak olyan programrészek ahová a PIC csak bizonyos helyzetekben jut el, például 100km/h sebesség felett. Vagy ha átmegyek az országhatáron. Na ezeket leszimulálni nem egyszerű... Nagy nehezen sikerült minden bugot kigyomlálni és most már másfél-két hete teljesen hibamentesen működik három autóban folyamatosan, éjjel-nappal. A loggolási metodikája is immár kiforrott, nagyon részletesen rajzolja ki az útvonalat de közben a mobilnettel is spórol. A WIFI modul hogy miért van benne azt még egyenlőre továbbra sem árulnám el, de annyit elmondhatok hogy a mikrovezérlő egy webszervert futtat WIFI-n. Na ez nem volt egyszerű mutatvány az én kb zéró html/javascript/css tudásommal, de sikerült megcsinálni ezt is.
Még pár kép:
Ez brutálisan komoly project.
Gratula Az a két relé az immobilizer miatt van? Hülye kérdés, de nem érdemelt volna meg egy omron relét? Üdv
A két relé a központizár-motort működtetni amire a motortérzár (Bővebben: Link) épül. 15A-t tudnak kapcsolni, ami ide sokszorosan elegendő. A három DIL tokos REED relével pedig a központi zárat tudja az elektronika nyitni és zárni, illetve az indexeket villogtatni.
Klassz a "beültetőgéped".
B.sszus! Ez már művészet! Lenyűgöző!!!
Egy kérdés:
A dsPIC logó feletti (vagy melletti) nyák antenna kézzel vagy meander-el készült? És gratula mint mindig ez is "tökéletes".
Kézzel rajzoltam az antennát. Semmi komoly, csak arra figyeltem hogy 86mm legyen a hossza.
A munkáidból fellelhető valamilyen gyűjtemény a neten ?
Itt van neki a saját oldala, vannak jó dolgok ott de sajnos sok a titok is.
RTK-GPS. Egyelőre Bluetoothon keresztül androiddal, de folyamatban van az RTKlib STM32-re írása.
Szép munka, nagyon profi a nyák! Miért van rajta akkumulátor mellett még elem is? Melyik STM32-t használod, mi célt szolgál mellette az a QFN tokos IC? Jól látom, hogy a segéd panelen egy szines grafikus kijelző van?
Szép munka!
Az ST32F405-ötben van bootloader, hogy USB-n tudd programozni? A nyák házikészítésü?
> Az ST32F405-ötben van bootloader
Gyárilag van a ROM-ban, ahogy majd mindegyik STM32-ben. Embedded bootloader The embedded bootloader mode is used to reprogram the Flash memory using one of the following serial interfaces: • USART1 (PA9/PA10) • USART3 (PB10/11 and PC10/11) • CAN2 (PB5/13) • USB OTG FS (PA11/12) in Device mode (DFU: device firmware upgrade). Forrás: Reference manual 70. oldal
USB-n és CAN buszon frissitsük a firmware-t. Nem semmi.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |