Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   359 / 845
(#) bbb válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Szia!

Ezt nem tudom hol találtad, az adafruit libraryben nincs ilyen. A LED_BUILTIN utasításnak mi a "kódja"?
(#) vargham válasza bbb hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Akkor ez a konstruktor micsoda a 148. sorban?
  1. Adafruit_SSD1306(int8_t RST = -1);


A LED_BUILTIN nem utasítás, hanem define, hogy melyik kimeneten van a beépített LED.
pins_arduino.h 54. sor:
  1. #define LED_BUILTIN 13
(#) bbb válasza vargham hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Én kérek elnézést. Nem arduino-t használok, hanem arduino lib alapján álltam neki. Abban, amit belinkeltem én nem találtam utalást az OLED_RESET és a LED_BUILTIN kulcsszavakra, ezért gondoltam arra, hogy ezek olyan utasítások, amiket a kijelzőnek kellene küldeni. Az pedig szintén az én hibám lehet, hogy nem azonosítottam a 148. sort a display fv.-el, ígérem jobban oda fogok figyelni erre.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2017
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
A 2.2k felhúzóellenállás sokat lendített a dolgon, bekapcsolódott a kijelző!
(#) gerleimarci válasza bbb hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Akkor megoldódott a dolog?
A reset átállítást nem a libraryben írtam, hanem a példaprogramban, amit linkeltem(ez van a lib examples mappájában).
(#) bbb válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Félig-meddig megoldódott Most már kommunikál velem, de kicsit "X aktás", mert nem mindig úgy teszi a dolgát, ahogy gondolnám. Ha véletlenül egyszer elkészülök vele, akkor majd a kijelző topikjába beteszem a megoldást, de nem hiszem, hogy az maholnap lesz...

A példaprogramot észre se vettem, mert a link aláhúzása pont egybe olvad a kód keretével.
(#) jeges válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Ezel szépen megy SSD1306Bővebben: Link Adafruit könytár nagyon alap...
(#) czibo hozzászólása Júl 12, 2017 /
 
Üdv mindenkinek
Próbálok egy mega328p controllerbe bootloader-t égetni arduino UNO segítségévelBővebben: Link A fenti link segítségével, de a következőket írja ki hibaként: avrdude: Yikes! Invalid device signature.
Double check connections and try again, or use -F to override
this check.

Error while burning bootloader.
mindent úgy csináltam ahogy le van írva.
előre is köszönöm a válaszokat
(#) vargham válasza czibo hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
> mindent úgy csináltam ahogy le van írva
Kristály, kondenzátorok megvannak?
10k felhúzó ellenállás a resetre?
100 nF kondenzátor a tápra?
Kap tápot a cél ATmega?
(#) czibo válasza vargham hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Csináltam egy programozó shield-et a 32pines aljzathoz amibe a tqfpp tokozású atmega 328p-t belelehet rakni. ebbe forrasztottam be a kvarcot többször leellenőriztem az összekötéseket, mégsem megy.
(#) vargham válasza czibo hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Az MCU biztosan ATMega328P? Nem lehet, hogy ATMega328?
Pontosan mit ír ki az AVRDude? Ha csak ennyit, akkor még adj meg neki -v -v paramétert! Ki fogja írni, hogy milyen ID-tvár, és mit kap helyette.
(#) czibo hozzászólása Júl 12, 2017 /
 
Teljesen rossz pajzsot csináltam, úgy-hogy csinálok másikat
(#) czibo hozzászólása Júl 12, 2017 /
 
Próbapanelon összedugdostam, véletlenül hibátlanul, és láss csodát működik
(#) vargham válasza czibo hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
> többször leellenőriztem az összekötéseket
> ...
> Teljesen rossz pajzsot csináltam
Végül mi volt a hiba?
(#) world-s hozzászólása Júl 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
Ledeket akarok majd illeszteni PWM-re.
Mivel sok ledről van szó, ezért nagy a terhelés.
IRLR024 -essel ezt akartam megépíteni:
Link

A 13-mas kimenet és a föld közé 10kohm-os ellenállást tettem.
Rátettem, és elszállt az arduino úgy néz ki (egy piros led halványan pislákol csak). Még led része nem is volt rajta ami az oldalon motor.

A bekötésem ez volt: Bal oldali a 13-mas lábra, a jobb a földre. A hátulja meg ment volna: a led+120ohm+5v-os körre.

Mit ronthattam el.

Előre is köszi. Zoli
(#) berkesandor hozzászólása Júl 13, 2017 /
 
Olyan könyvtárat keresek, ahol két hőmérő adata alapján tudok fűtést vezérelni, PID függvénnyel.
Látott más valaki hasonló kész könyvtárat valahol?
(#) world-s válasza world-s hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Jól sejtem, hogy rossz kapcsolást néztem, és nekem ez kellett volna az IRLR024?
Tehát sorba kellett volna lenni 100-200ohmos ellenállásnak, és nem párhuzamosan 10kohm-nak.

Amúgy egy kérdés még:
A leged táplálását levehetem az arduino 5V-os lábáról, ha USB-n keresztül meg az egész táplálása power bankról?
Vagy a bank és az arduino közé kel az USB elosztó, vagy olyan bank, amin több kimenet van, vagy 2 külön bank aminek a földje össze van kötve?
(#) kissi válasza world-s hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Szia !
Szerintem jól kötötted be, valószínűleg valami más hibád lesz, ha előtte jók voltak az alkatrészeid, akkor ez nem teszi tönkre !
(#) world-s válasza kissi hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Szia! De a két bekötés egymással ellentétes. Tehát szerinted a csatolt képban lévő jó szerinted (mert nem azt csináltam), vagy amit elötte csatoltam (ezzel sütöttem ki, ami lehet nem olyanra van mit amit én használok: IRLR024) .
Előre is köszi.
(#) kissi válasza world-s hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Bocs, nem frissítettem és csak az előző hozzászólásodat láttam !

Úgy látom, hogy ugyanaz a bekötés mind a két rajzon ( a linkelt és az előző képen!) !
A Te FET-ednek ( IRLR024, amihez volt link!) a bekötését néztem!
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2017
(#) kissi válasza world-s hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
A párhuzamos ellenállás jó, ha nem használtál soros ellenállást, az akkor egy kicsit megerőltetheti az Arduino kimenetét a nagy áram miatt ( nagyon rövid ideig, nem tudom, van-e bennük védelem és, hogy bírják! ).

A LED-eknek mindenképpen külön tápot használj ( közös GND-vel !), ha nagy a terhelés ( az USB alapból 100 mA-el terhelhető csak !) !!
(#) world-s válasza kissi hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Minden új alkatrész volt.
A két szélsőt összekötöttem a 10K-val és rádugtam, majd. Az USB-ről az arduino rögtön leválasztódott. Sajna még 1-2 alkalommal próbáltam mi van, és akkor hirtelen teljesen elhalt. Vagyis nem látja a laptop+alig pislákol az aruino narancs ledje.

Most még nem volt tarja terhelés (120ohm+1 kék led), mert csak próba lett volna, mielőtt megépítem rendesen. (csatolva)

Ja és csatolom adafruit-nál lévő helyes képet, mert látom amit előtte tettem fel, ott pont nincsenek berakva az ellenállások.

Amúgy mi a különbség a kettő közt? Ha csak a sorosat ellenállásot (PWM-re) csinálom az jobb? Vagy kell a párhuzamos is? Az a baj, hogy neten sok féle verziót látok, és sajna nem mindegyik jó az a tapasztalatom.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2017
(#) kissi válasza world-s hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
A párhuzamos az azért kell, hogy vezérlés nélkül ( mikor pl. indul a program ) a FET ne nyisson ki, a soros pedig korlátozza az áramot. Azért kell korlátozni az áramot, mert a FET bekapcsolásakor a Gate töltetlen, ezért egy pillanatra rövidzárként viselkedik ( ill. kikapcsolásnál az ARDUINO viselkedik közel rövidzárként, amire "rásütöd" a Gate-ben felhalmozott töltést !) !
Nem az USB adta be az unalmast ?!
Próbáld meg a laptoppot újraindítani, hátha csak lekapcsolt valami túlterhelés miatt !
(#) world-s válasza kissi hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
(az előzőben feltettem a jó képet is, ha más olvassa értse milyen soros ellenállásról beszéltem, mikor nincs is a fentebbi rajzon.)

Másik USB-t és POWER BANKOT is próbáltam.
De valószínű az lehetett amit írtál, hogy az a pár rádugási próbával azt nem szerette, hogy közel rövidzár lett. Erre után talán, hogy az volt az első, hogy az eszköz az első próba alkalmával leválasztódott.

Ha kimarad a párhuzamos ellenállás akkor csak annyi, hogy míg nem határozom meg a PWM értékét addig világít a led? Ha mást nem befolyásol, akkor az a 1/2 másodperc belefér.
(#) vargham válasza world-s hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Ha a FET gate és a GND közé raksz lehúzó ellenállást, akkor a LED-ek NEM fognak világítani, amíg a mikrokontroller adott lábán nem állítasz be magas értéket.
Ha azt szeretnéd alapértelmezettnek, hogy világítson, akkor viszont az MCU VCC-re kell felhúzni.
(#) world-s válasza vargham hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Köszi. Tehát ha a 10K-t a két szélsőre teszem, akkor minél nagyobb a PWN értéke annál jobban fognak a ledek világítani. Ha a bal oldali lábat (ahonnan a PWN jel jön az arduinotól) az arduino 5V-ra teszem (és nem a ledes körben), akkor pedig minél nagyobb a PWN érték, annál jobban halványulni fognak a ledek.

Remélem jól értem.
A 100-200OHM-ot a PWN ágban sorosan gondolom érdemes bent hagyni, és mindent csak ez után kötni rá, mert lehet nálam ez vitt el mindent.

Mi történik, ha a FET gate (bal oldali) lábát sem a GND-vel sem az arduinio 5V-ben nem kötöm össze? Úgy mint a fenti rajzon?
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2017
(#) kissi válasza world-s hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Idézet:
„Mi történik, ha a FET gate (bal oldali) lábát sem a GND-vel sem az arduinio 5V-ben nem kötöm össze? Úgy mint a fenti rajzon?”

Ha ott van a párhuzamos ellenállás, akkor semmi.
Ha nincs ott, akkor a FET nagy bemeneti ellenállása miatt összeszedhet a környezetből annyi töltést, hogy kinyit ( világít a LED ) ! Ebben az a veszélyes ( amellett, hogy nem tudhatod, hogy fog világítani vagy nem ! ), hogy a kóbor töltések miatt nem biztos, hogy teljesen kinyit a FET, ezáltal melegedhet, szélsőséges esetben " meg is főhet" !
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2017
(#) Kera_Will válasza world-s hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 

Következetesen olyan rövidítést, "kifejezést" használsz aminek jelen pillanatban nincs értelme:
Idézet:
„nagyobb a PWN értéke”

Idézet:
„100-200OHM-ot a PWN ágba”

Persze sejtjük , hogy mire akarsz utalni , de ez helyesen:

Pulse Width Modulation PWM, magyarul impulzus szélesség moduláció lenne.Ha valami szakkifejezés rosszul rögzül az félre értésekre adhat okot később.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2017
(#) jeges válasza berkesandor hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Nekem is voltak hasonló gondolatok fütés vezérlésre vagyis neked hömérséglet külömbség mérés kellene pid alapon?
pl viz hömérséglet rétegzödésre pl ?
pid alapu termostat
Bővebben: Link

hömérséglet külömbség alap
  1. /**Tegyük fel, hogy a napkollektoros Grünpower bojlere az 1. hőmérő, ez a preferált tartály.
  2. Tegyük fel azt is, hogy mondjuk 35°C alatt ne kapcsoljon be a jel, mert felesleges a langyos/hideg vizet ráengedni a rendszerre.
  3. /**/
  4.  
  5. int dt_alap = 2; // alap kapcsolási hiszterézis
  6. int dt_minimumvedelem = 20; // minimumvédelem hiszterézise
  7. int minimumvedelem = 35; // ez alatt ne mukodjön a Grünpoweres tartály
  8. boolean tartaly1_hideg = false // ez egy flag
  9. boolean kimeneti_jel = false;
  10.  
  11. loop ()
  12. {
  13. if (homero1 > (homero6 + dt_alap)
  14. {
  15.   kimeneti_jel = true
  16. }
  17. if (homero1 < (homero6 )
  18. {
  19.   kimeneti_jel = false
  20. }
  21.                                      // eddig az történt, ha a Grünpoweres tartály melegebb 2°-kal, mint a másik,
  22.                                    // akkor a jel bekapcsol, ha hidegebb, akkor lekapcsol, ha pedig az eltérés
  23.                                   // 2°C-on belül van, akkor nem történik semmi
  24.  
  25. if ( homero1 < minimumvedelem )
  26. {
  27. kimeneti_jel = false;
  28. tartaly1_hideg = true;
  29. }
  30. if ((homero1 > (minimumvedelem + dt_minimumvedelem) && (tartaly1_hideg))
  31. {
  32. tartaly1_hideg = false;
  33.                             // ez a rész nem befolyásolja a kimeneti jelet, az majd a következő
  34.                             // ciklusban lesz kiértékelve
  35. }
  36.  
  37. digitalWrite(Relay_pin, kimeneti_jel);
  38.                                         //Kimeneti jel kirtakása a megfelelő portra ami a Relay_pin száma ebben az esetben
  39.  
  40. delay(10000);            //Várakozás
  41.  
  42. }
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2017
(#) berkesandor válasza jeges hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Nálam két max6675 mér, és két SSR-n keresztül, két fűtőpatront vezérel.
Azért kell a PID szabályozás, mert a fűtőteljesítmény túlméretezett, és felfűtéskor nagyon túllőne a hőfok.
Következő: »»   359 / 845
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem