Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   216 / 1679
(#) sprofan válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Ha esetleg megtennéd...
köszi
(#) huhuu válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Köszönöm a válaszod!

Megköszönöm, ha belinkeled! Kiváncsi lettem nagyon rá és mivel majd szeretnék én is egy labortápot építeni, lehet, hogy ezt tenném bele.

Köszönöm!
(#) Tomi20 válasza sprofan hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
(#) Ricsi89 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Most szét kellett szednem a lejátszót és csináltam róla képeket. át kellett hangolnom, mert ahol most volt ott másik adó van. Felhangoltam úgy kb uhf54-re. Itt már nincs semmi adás.
(#) sprofan válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Köszönöm,
1 kédés: miklosch ATMEGA8-16AU használt nem?
mert annak van DIP-28 tokja.
(#) Tomi20 válasza sprofan hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Nem tudom, hogy mivel építette meg, csak a kijelzőt ismertem meg. (én is megépítettem) Én SMD tokozásút választottam, mert elötte még nem forrasztottam ennyi lábú SMD IC-t és szeretem a kihívásokat. Meglepően jól sikerült a beforrasztás.
(#) joko1313 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
hát ismeros dolog.
nekem kb 1,5 éve mukszik a dolog csak én azt egy muholdvevobol szedtem ki.
kulon kis dobozkába raktam ,kapott egy 7805os stabilizátort és egy pici tápot.a gyerkocoknél mukszik a tv mogott rákotve a dvd lejátszoval .
ezekbol a modulátorokbol még van vagy 10drb.analog muholdvevokbol.
garantáltan mukodik a dolog.
(#) miklosch válasza sprofan hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Igen, a DIP tokosat használtam! Pár oldallal előbb belinkeltem már az alapkapcsolást, és a multiméter észét is! Bővebben: Link
(#) sprofan válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Köszönöm, nem nagyon szoktam erefelé járni.
Nagyon jó lett a tápod!
(#) hapro hozzászólása Ápr 9, 2008 1 /
 
Sziasztok!

Mostanra kb kész a pyrograph-om. Láthattok képeket és leírásokat róla itt:

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_208554.html?highligh...208554

Elég rövid a topic, szóval ha valakit érdekel elolvashatja és szerintem benne mindent megtalál ami kell ehhez. Majd teszek fel pár dolgot is ami ezzel készült. (fa munkák), mert már egy ideje használom, csak most nyerte el szerintem a végleges kinézetét.

Kb ilyen dolgok készíthetők vele ha tudnék szépen szabadkézzel rajzolni....de gyakorlok.
(#) szasza10 válasza hapro hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Tök jó! Forrasztópáka fíling!
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Nekem is tetszik. GRAT
(#) fureszk hozzászólása Ápr 10, 2008 /
 
Megépítettem a JLT-02 típusú analóg forrasztóállomást. Köszönet a cikkért vzoole-nak, nagyon hasznos volt! Az állomás szépen működik, öröm vele dolgozni, jobb minden eddigi pákámnál. :whatever:
(#) Norberto válasza fureszk hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Na, ez mán döfi!
(#) mex válasza fureszk hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Gratula! Nagyon esztétikus.
(#) Doncso válasza fureszk hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
húú ez nagyon guszta lett, GRAT!!
(#) Müszi válasza fureszk hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Nagyon jó lett, és a szokásos Fureszk féle minőség
(#) fureszk válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Köszönöm a gratulációkat, nagyon jól esnek.
(#) Erick hozzászólása Ápr 10, 2008 /
 
Hellóztok!
Elkezdtem építeni Attila tápját,igaz még nincs kész,de remélem nem baj ha felteszek egy képet arról,hogy mire jutottam eddig!

Vélemény?

P3210002.JPG
    
(#) vicsys válasza Erick hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Szia!
Szép lesz, de én nem vagyok híve az ilyen "kanyar" ellenállásoknak...
(#) Erick válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Hát én sem nagyon,de az a baj hogy túl nagy ellenállásokat vettem és ezért kell így megkanyarítanom őket,de remélem ettől még fog menni!
(#) lidi válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Pedig régi cuccokban így tömörítették az áramkört. Kevesebb helyet foglal így felállítva egy ellenállás. Ez a panel meg nyilván nem ehez a méretű alkatrészekhez készült. De jó lesz az.
(#) mester06 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Tökéletes lesz az...
Én épp most bontok egy régi ráfiót, minden ellenállás így van beültetve benne...
(#) Frankye válasza fureszk hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Tényleg szép munka, én is gratulálok! :kalap:
(#) Frankye válasza Erick hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Egyetlen kritikai gondolat: Legközelebb, ha fúrsz, a lemez alá (NYÁK) tegyél e puhafa lécet! Nem szakad ki a lemez, amikor átér a fúró hegye. Sokkal esztétikusabb is, meg könnyebb is dolgozni vele utána. No és persze kisebb előtolást adj a fúrónak, mert így nagyon melegszik, és kopik az éle. (Úgy tanított egy öreg, lakatos bácsi anno engem, hogy "hagyni kell, hogy a fúró dolgozzon", nem nekünk kell rányomni az anyagra, mint vaknak az ajtócsengőt... )
Amúgy szép lesz, csak így tovább! (Bár a "kanyarellenállásokat [(c) by Vicsys ] én sem nagyon kultiválom, de van úgy, hogy a kényszer ráviszi az embert...)
(#) Attila86 válasza Erick hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 

Jó lesz! Mondjuk én fóliakondikat írtam elő nem véletlen, te pedig kerámiákat tettél bele. Végülis nem annyira baj, de az NE555 körül mindenképpen cseréld ki fóliára az összeset, vagy legalább a Ci-vel jelöltet!

Ha magasabb fordulatszámmal fúrsz, akkor nem lesz ilyen csúnyácska a furat széle. Nem kell a nyák alá fa a fúráskor, én sem teszek oda soha. Mondjuk én nagyon profi csigafúrót használok...

Az átkötéseket látom szigetelt vezetékekből csináltad. Mivel nem használsz alkatrészoldali teliföldet, ezért ez nem lett volna muszály, de persze nem gond.

A kimeneti sorkapcsok mögötti két kis átkötést javaslom, hogy ne ültesd le teljesen a panelra, hanem egy jó nagy hurok legyen benne. Azért, mert ha beültettél mindent, akkor nagyon nehéz lesz a csípőfogóval leérni a panelig, mert ott a sorkapocs és a tekercs.

Lehet hogy csak a képen látszik úgy, de a feszültséget finoman állító poti (balról a második) jobb szélső lábának nincs kifúrva a panel!
(#) zsoltee hozzászólása Ápr 11, 2008 /
 
Hello
Nekiálltam egy HTPC-nek (Házimozi PC), bár még nincs kész azért megosztom veletek. Nem egy erőmű de amire kell arra jó lesz és full passzív hűtésű lesz.
(#) Erick válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Köszi a jótanácsokat Atila és mindenki más!
A kondikkal az a baj hogy sehol sem kaptam fólia kondikat,de ha nem nagy baj akkor már nem is keresnék!
És még egyébként lenne egy olyan kérdésem Attilához,hogy az a porvas gyűrű az nagyon nagyon muszál hogy porvas legyen?,mert azt sem tudom beszerezni sehol sem!
Köszi a választ!
(#) vicsys válasza Erick hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Szerintem küldenek neked a kedves fórumozó társak, ha nagyon kell... (ugye srácok?)
(#) eSDi válasza zsoltee hozzászólására (») Ápr 11, 2008 / 1
 
Ötletes ez a plexibe zárt világ.... A passzív hűtéssel szerintem meg fog gyűlni a bajod. Ahogy látom ez egy PIII-as gép lehet... Én is kipróbáltam hogy passzívan hogy megy a 900Mhz-es Celeron, ráraktam a legnagyobb bordát amit találtam itthon, de a 35W fogyasztás ide vagy oda, az is forró lett egy idő múlva, pedig csak a BIOS ment. Az a venti ami most a procin van vígan megy 5Voltról és az bőven elég ekkora bordával anak a procinak. És még hangja sincs. a Tápnak sem árt ha valami kis szellő van.... én a hátuljába beszerelnék egy 12cm-es ventit, annak is visszavenni egy kicsit a fordulatszámát és már az is hangtalan lesz. A vinyó úgy is mindennél hangosabb lesz a végén...
Következő: »»   216 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem