Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3049 / 3976
(#) bigali válasza morgo hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Ezt már próbáltam, nem elég, az egyik lábon látszik a kísérlet.
(#) bigali hozzászólása Szept 9, 2017 /
 
ilyesmi van, Link ezzel pucoltam le az ónt a lábakról
(#) ferci válasza bigali hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Ezt véletlenül se kend rá!!!!!!!!
(#) bigali hozzászólása Szept 9, 2017 /
 
Akkor mit?
Ebből?
Hátha van a teszkóba, elugrok érte
(#) ferci válasza bigali hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Ezekből csak a flux mehetne... vagy egy kis gyanta alkoholban feloldva.
(#) ferci válasza bigali hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Ahol nagyon mocskos a láb és azt gondolod, nem futja be egyáltalán a cin, a legfinomabb smirgliből csinálj egy kis hengert és azzal pucold le - utána a a flux vagy a gyanta.
(#) morgo válasza bigali hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Nem kell arra semmi! A pákával megmelegíted a lábat, utána az ónt hozzányomod a lábhoz. Közben a páka folyamatosan melegíti a lábat. Ha az ónt a pákára viszed fel, kiég belőle a flux azért nem nedvesíti a lábat.
(#) Pafi válasza bigali hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Mit értesz az alatt, hogy nem elég?

Ez nem egy nehéz forrasztási feladat, valami nálad nem OK, de nem tudjuk hogy mi. Valószínűleg a páka nem tud elég meleget átadni, ez lehet a páka gyengesége vagy rossz technika miatt.

Az ón és a bele töltött gyanta is lehet vacak, de ezt nem érdemes külső szerekkel woodoo-zni, az ónnak kell eleve jónak lennie, pl. Stannol 6040-es ón, kristall505-ös gyantával töltve.
(#) sany válasza bigali hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Milyen ónt használsz?
(#) elektroncso válasza bigali hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Ha ezzel bekened a forrasztást akkor rövid időn belül el is dobhatod a panelt. Meg fogja zabálni a rezet és a furatgalvánt. Nem kell hozzá semmi különleges cucc, én szimpla csehszlovák pillanatpákával és ilyen márkájú ónnan forrasztom a hasonló dolgokat, még plusz folyasztószert sem használok, ha igen, akkor wolf TS500-at. Ha ez nem elég akkor mechanikusan kell eltávolítani az oxidációt, nem durva savakkal (bronzkefe, smirgli, üvegszálas radír...).
(#) RoliNyh hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Üdv!

Egy szinte gyári állapotú alighasznált fúró NiCD akkuja nektek meddig szokott jó lenni általában?

Nálam most halt be, a gép egyébként három éves, gyakorlatilag nem sokat használtam, inkább csak állt feltöltve. Aztán mostanában már hiába használnám, először tölteni kell, aztán használható csak, de már nem sokáig. Úgy érzem itt az ideje az akkupakk Li-Ion update -nek.
Az egyik aksi (kettő van hozzá gyárilag, azért vettem) úgy látszik totál gatya.

De jó, hogy kb 2-3 hónapja csináltam meg a töltőt feszültségkijelzősre (úgy látszik, mostmár potyára)...
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2017
(#) nagym6 válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Ezek a "noname" márkák mind ilyenek, illetve az akkujuk. Nekem is volt két féle újonnan vásárolt, azoknak fél-egy év az akkujuk, kevés használattal. A Bosch NiCd akku 4 évig volt jó ugyanannyi használattal, 16000 Ft. volt újonnan.
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Idézet:
„Meg fogja zabálni a rezet és a furatgalvánt.”
Sőt a nyákhordozót is elcseszi, vagy beissza, vagy valami eltávolíthatatlan réteg marad a felületén, minimális átvezetést okozva.
(#) Pafi válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Az enyém már új korában is olyan gagyi volt, hogy kínszenvedés volt a használata (30 perc használat, 5 óra töltés), úgyhogy az előtt cseréltem Li-Ionra hogy tönkrement volna. Azóta megfordult az arány, 2-3 óra használat, 1 óra töltés.
(#) jocka0012 hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Üdv!Valaki ismer olyan feszültség stabilizátort , ami 30V DC-ből tud nekem előállítani 24V DC-t és kb 5A-el terhelhető?
(#) tbarath válasza jocka0012 hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Ha lineárist akarsz, akkor az 30 Wattot fog disszipálni, ezért inkább kapcsolóüzemű buck konvertert javaslok, tele vele az ebay. Ha mégis lineáris kell, akkor LM338 pl., de annál az 5 Ampert a maximum, inkább kettő kellene belőle párhuzamosan, valami tized Ohm nagyságrendű ellenállásokon keresztül összekötve a kimeneteket.
(#) kriszrap hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Sziasztok
MSGEQ7 ic kapcsolatba szeretnék kérdezni
Telefonrol menne be a jel az icbe érdemes elöerösiteni ha PIC analoglábára vagy ahogy értelmezem erösit az ic
Doksi elsö oldala "20 dB of Gain Typical" jól gondolom??
Segítségeteket elöre köszönöm
(#) Bakman válasza kriszrap hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
A felét sem lehet annak érteni, mit szeretnél. Így hogy vársz választ?
(#) kriszrap válasza Bakman hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Rendben tudom nem erősségem a fogalmazás(
Elkeztem egy ledkockát amit spectrum alnalizerként használnék PIC segítségével.
MSGEQ7 választottam a feladatra. Telefonról kapná a hangjelet az ic és az a kérdésem ha nem erösitem az audio jelet akkor 1024 bit (5v) as ADC vel 5 szintet jól kitudnám jeleztetni??
Kérdés érdemes elöerösités vagy elhanyagolható???
Jól értelmezem az ic erösit egy kicsit ??? "20 dB of Gain Typical"
Segítséget elöre köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2017
(#) kapu48 válasza kriszrap hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Ha jól értelmezem ez csak 1 mérő műszer akar lenni, LED es kijelzővel?
Nem pedig valami teljesítmény erőlködő!

Nem kel ehhez semmi erősítés, elég a telóból kijövő fejhallgató jel.
(#) kriszrap válasza kapu48 hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Idézet:
„Nem pedig valami teljesítmény erőlködő!”

Nem az lesz
Annyi hogy bemegy a jel pic be eltórolom az adatokat és kijeleztettem az értéket ennyi.
Kicsi jelnél attol félek nem lesz elég jó az adat 0v-kb 1,5 voltos tartomány......
(#) Bakman válasza kriszrap hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Ilyenkor jön jól a Vref+ használata.
(#) dani555 hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Sziasztok, van egy n-csatornás MOSFET-em, IRF614-es, kiváncsíságból elkezdem kimérni, multiméterrel.

Először ohm mérőt tettem, a G-S ill. G-D közé. Itt szakadást mértem (pipa)

Másodszor szakadásmérőt tettem (dióda állásban) a D-S közé, G-S-t rövidre zártam. Ekkor az egyik irányba szakadást mértem, (drain volta plusz) a másik irányban a D-S közötti dióda vezetett. (pipa)

Harmadszor ohm mérőt tettem D-S közé. G-S közé egy 9V-os elemet kapcsoltam, a gate volt a pozitiv. Ekkor D-S között mindkét irányban vezetett. Ez eddig szintén oké... Viszont az zavart, hogy nem ilyen 2 ohm alatti értéket mértem, hanem 3.4 ohmot....
Megnéztem az adatlapját, ott max. 2 ohmot írnak, igaz 1.6 Amperes draináram mellett......
Lehet a mosfet ettől még jó? Mivel lehet magyarázni ezt a különbséget, netán azzal, hogy ott a drain terhelve volt?

Köszönöm a válaszokat!
(#) Bakman válasza dani555 hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Idézet:
„Viszont az zavart, hogy nem ilyen 2 ohm alatti értéket mértem, hanem 3.4 ohmot....
Megnéztem az adatlapját, ott max. 2 ohmot írnak, igaz 1.6 Amperes draináram mellett.”
Ebben benne van minden. A FET-ek adatlapja tartalmazza, hogy meggora DS feszültséghez mekkora DS áram tartozik, figyelembe véve a GS feszültséget. Mellékletben részlet egy FET adatlapból.

Általánosan elmondható, hogy a nagyobb feszültségtűrésű FET-ek nagyobb DS ellenállással rendelkeznek, tehát 12 V kapcsolgatására nem célszerű 200 V-os FET-et használni.

Shot_164.jpg
    
(#) kriszrap hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Idézet:
„Ilyenkor jön jól a Vref+ használata.”

Sajnos kezdő vagyok referncia számolásba..
Tudnál segíteni??
(#) RoliNyh válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Akkor én még a három éves akkuciklussal ne szóljak semmit...
Na majd válogatok bele én is litiumot, vagy tíz bele fog férni úgy nézem... Ott lesz már kakaó...
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2017
(#) Pafi válasza dani555 hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Kivontad a mérővezetékek ellenállását? Az elem nincs lemerülve?
(#) dani555 válasza Pafi hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Hát igazad van, a két krokinak az ellenállását ki kellett volna vonni, ami olyan 1.5 ohm....
Mondjuk igy is határ körül mozog, 2 ohm, de amit az első hozzászóló írt az igaznak tűnik így átgondolva, tehát jó a fet-em))
(#) obenhof hozzászólása Szept 11, 2017 /
 
Sziasztok!

Nagy probléma lehet abból ha egy szünetmentesből kioperált huzalellenállást azonos értékű metal film ellenállásra cserélek?
(#) pucuka válasza obenhof hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Nem csak az értékének, hanem a terhelhetőségének is meg kell egyeznie. A huzal ellenállások terhelhetősége jóval nagyobb, mint egy fémréteg ellenállásé.
Következő: »»   3049 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem