Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   220 / 1679
(#) cimopata válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Igen néztem a kimenetet terhelve. Valahol an róla képem, de azt majd Itt
leírom/felteszem.

Idézet:
„Ez teljesen saját terv?”


Ha a kapcsolására gondolsz nagyjából igen. De inkább azt mondanám hogy a topológiából adódóan a kapcsolás adja magát. Inkább a jó nyákterv és a transzformátor megtervezése/tekerése (méretezése) a fő felaldat.
Ezeket mondhatom hogy én terveztem.


Idézet:
„Mekkora frekin működik?”


A vezérlő oszcija (TL494) 160kHz, a topológia félhidas, így értelemszerűen a trafó 80k-n megy. Természetesen ez a freki kis terkelésnél (n*10W még alacsonyan van).
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Hapro mester te mindig épitesz valamit , helyes helyes, csak így tovább és GRAT
(#) Doncso válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Szia, megszánnál minket a doksival ha szépen kérünk, biztosan hasznos lenne a számunkra , egyébként elég igéretes és igényes a cucc , GRAT
(#) cimopata válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Üdv!

Kapcsolási rajza még nincs, ugyanis mondom mégegyszer: magam rakosgattam össza nyáktervezésnél a cuccokat .

Da esetleg a nyáktervét felrakhatom SL 5.0-ban kommentezve az alkatrészeket amit éppen használok hozzá. Talán majd estére
Ide
felrakom.

Üdv!
(#) Collector hozzászólása Ápr 18, 2008 1 /
 
Elkészült a GM számlálóm. Egy két módosítás és munka még vár rá mondjuk.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Nagyon szép munka!
Remélem, felraksz róla jó sok információt, hogy utánépíthető legyen! Gratulálok hozzá!
Még egy érv a kapcsoló üzemű tápok mellett: a kimeneti feszültség bizonyos határok között szabadon állítható, így nem kell feleslegesen eldisszipálni a teljesítményt, ha kevesebb feszültség kell!
(#) Doncso válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Rendben és köszi. Engem nagyon érdekelne a LAY, utánépítés céljából
(#) Doncso válasza Collector hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Nagyon szép munka , de pontosan mi az a GM számláló??
(#) Collector válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Geiger-Müller számláló. Radioaktív sugárzás bemérésére alkalmas, nagyjából 0,5 Röntgenig.
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Bővebben: Link
(sugárzásmérő)
(#) Doncso hozzászólása Ápr 18, 2008 /
 
Értem már, köszi a választ!!
(#) cimopata válasza Collector hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Széplett gartulálok.

Talán itt minálunk lenne a leghasznosabb egy ilyen.
Végülis ittvan néhány km-re az erőmű.
(#) Collector válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Hát nem is gondolná az ember, hogy milyen helyeken lehet nagyobb aktivitás.. nálunk a lefolyó 4x annyi impulzust produkál, mint máshol a házban. Valószínű a víz miatt. Meg arról sem szabad elfeledkezni, hogy csernobilban sem tökéletes ám a szigetelés, és már kezd szétmenni a szarkofág.
(#) vanzerr hozzászólása Ápr 18, 2008 /
 
Sziasztok!
Elkészítettem életem első (főként) SMD alkatrészekből álló NYÁK-ját.
Ez egy RGB LED-ből és PIC-ből álló "színjátszós" lámpa elektronikai része lenne.
(#) vicsys válasza vanzerr hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Nagyon szép!
Kár, hogy működés közben nem láthatom...
(#) furbyhun válasza jdani hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
A rubinlézerem ugye impulzusüzemű, és villanólámpával van pumpálva. Ahhoz, hogy lefotózhassam működés közben, kell a vakuszinkron, mert ezzel elérem, hogy az exponálás pillanatában villanjon a lézer gerjesztése is. Párszáz forintot megért, pláne, ha hozzászámolom az élvezetet, amit az elkészítése okozott....
(#) Collector válasza furbyhun hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Rubint csináltál, vagy vettél?
(#) MPi-c válasza vanzerr hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Ez igen! Nagyon szép! :kalap:
(#) furbyhun válasza Collector hozzászólására (») Ápr 18, 2008 1 /
 
Egykristály növesztéshez nincs cuccom..
Hülyeséget félretéve: vettem, egyelőre itt meg is állt a tudomány, a rezonátortükröknél elakadtam. Nem találok olyan céget/intézményt, aki a rúd végéről eltávolítaná a tükrözésgátló réteget, és az egyik végére teljesen visszaverő (na jó, majdnem teljesen.. ), a másikra meg a kicsatoló tükröt felgőzölné. A tápja megy, bazinagyot villan. Bővebben: Link
(#) vanzerr válasza MPi-c hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Köszönöm szépen!
Vic! Holnap megpróbálok összehozni valami videót, most megpróbáltam telivel de az élvezhetetlen lett.
(#) mex válasza vanzerr hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Ez a nyák nemhogy elsőnek,de századiknak is tökéletes lenne....
(#) Collector válasza furbyhun hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
És miért pont rubin? Az a kondibank jó lesz, 1-2kJ körül van? Én Nd:YAG -ot akarok majd valamikor csinálni, oda valamivel könyebb a tükör beszerzése, elvileg optikailag polírozott vörösréz alkalmas rá. A rubihoz nem tudom milyen kéne, de a gőzölést elvileg házilag is meg lehet oldani.
(#) Kovidivi válasza vanzerr hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Ez az a moodlamp cucc? youtube-on láttam róla videót, hát mit mondjak... beleszerettem (na jó, persze csak a kiscsajom után ) Tejüveges vázát, vagy hasonló dísztárgyat hol találtál? vagy mit fog megvilágítani? Nagyon szép lett a panel is!
erre gondoltam.
(#) furbyhun válasza Collector hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Hmm...tizenéveskori mánia. Ennél nagyobb pumpálás kell valóban, de ez volt az első működő lézer, és 2010-ben lesz 50 éve, h elkészült, és a történelmileg első felépítést szeretném megcsinálni...ez a fő oka. És nem nyugszom, amíg meg nem lesz!
(#) vanzerr válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Lényegében a moodlamp, de a vezérlő részét innen vettem. Nekem is ugyanez a lámpám van amit pedig az Ikeában vásároltam.
(#) Kovidivi válasza vanzerr hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
eszméletlen...
(#) csabee hozzászólása Ápr 19, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Kérdezném,hogy nem-e áll valakinek rendelkezésére olyan kapcsolás ami a TC7106CPL vagy az ICL7136CPL köré épül? Annyit kitudtam deríteni roluk hogy LCD-t hajtanak de nekem megfelelő kapcsolást sehol nem találtam...
Szeretném valamelyiket felhasználni a labortápomba müszernek, amoja átkapcsolhatósan A/V...
Ha tud valaki segíteni azt megköszönöm
Ezt építettem meg és jól is müxik csak kijelző kellene még rá...
(#) mex válasza csabee hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
(#) Attila86 válasza csabee hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Ez itt OFF!

Egyébként nekem van egy nagyon szuper kis paneltervem ICL7107-hez.
ICL7135-el meg a labortápom panelmérője működik. De ahhoz külön nyáktervem nincs.
(#) csabee válasza mex hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Igen, ezeket is megtaláltam de nekem valami konkrétabb kellene amit után lehet építeni...
kapcsolás, nyákterv, bekötés, stb...
A tervezéshez nem értek annyira.
Következő: »»   220 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem