Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   626 / 727
(#) steve25 válasza flaci76 hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Köszönöm,
Még csak mostanában foglalkoztat a dolog, szóval nem vagyok jártas ezekben a témékban.
Tegyük fel!?
Van 2db hangszóró egyforma 8 Ω/db
ha párhuzamosan van kötve akkor lecsökken 4 Ω-ra vagy emelkedik 16 Ω ?
Vagy Ha sorosan vannak kötve marad a 8 Ω
Az erősitőnek melyik a jobb?
(#) GARFIELD13 válasza steve25 hozzászólására (») Dec 28, 2017 / 1
 
Szia!
Google keresés a hangszórók hátoldalán lévő számokkal, a pontos adataik felkutatására.
Valami ilyet kellene keresni, ami tartalmazza pont azokat az azonosítószámokat:
http://www.logosfoundation.org/instrum_gwr/chi/Philips%20-%20Speakers%20(1970~1980).pdf
Ez sajnos csak hasonlókat tartalmaz.
Üdv.
(#) GARFIELD13 válasza steve25 hozzászólására (») Dec 28, 2017 / 1
 
Szia!
4 ohm a minimum amit elvisel.
Sorban kapcsolt ellenállásoknál az eredő az ellenállások összege.
Párhuzamosnál az 1/Re=1/R1+1/R2
Tehát az 1/4=1/8+1/8 értékkel
Ezért ha az A+B állásban megy azt már csak minimum 8 Ohmos hangdobozokkal lehet megtenni, így lesz az eredő ellenállásuk 4 Ohm.
Üdv.
(#) steve25 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Áhh hagyjuk az egészet, olyan nagy külömbség nem lesz sehogysem, Meghagyom így ahogy vannak, ha gyárilag így van akkor biztos ez a maximum amit kitudtak hozni belőle,
Van néhány alkatrészem amiből tudnék kezdeni valamit, Asztalos Barátom megtudja csinálni szépen a dobozt,
2db SAL KHS 309A Magas sugárzóm
2db Lg 50W 6 Ω mélyközép
És valami valami mélyekeket venni hozzá ami jó az erősitő teljesítményéhez, akkor már 3 utas hangváltóval..
Érdemes neki kezdeni?
Ha jól kitudjuk számolni a láda méretét, biztos jó lenne,
(#) steve25 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Köszönöm, így már érthető!
A tejesitmény az összeadódik minden esetben?
Ha az erősitő pl 2x100W akkor mekkora teljesitményü hangdoboz illik hozzá?
Illetve a hangszórokon van egy teljesitmény hogy 120/80 vagy 150/100 W akkor melyiket kell néznem a számitásoknál?
(#) bolond6 válasza steve25 hozzászólására (») Dec 30, 2017 / 1
 
Ha szereted a két Yamahát, építs két kiegészítő mélysugárzót. A többiek valószínűleg meg tudják saccolni, milyen hangszóró+doboz+szűrő kombináció passzolna a meglévő rendszeredbe. Így érheted el a legjobb ár/érték arányt (ha valóban elégedett vagy a Yamahák hangjával és hangerejével, és csak a mély hangok hiánya zavar). Az összesen ötezer forintot érő hangszórókészleted mellé szerintem nemigen fognak mélyet javasolni. Se dobozt, se hangváltót.
(#) mek-elek válasza steve25 hozzászólására (») Dec 30, 2017 / 1
 
Kedves Steve!
Nincs azzal semmi baj, hogy jobbat akarsz.
A baj az, hogy az elérhető célt meg kell határozni, és ahhoz alkalmazkodva kell a részfejlesztéseket ütemezni, különben csak boldogtalanul költekezel.
Bizony a jobb pénzbe kerül. Kevesen engedhetik meg maguknak egy rendszer egyszeri megvásárlását.
A szedett-vedett dolgokra nem igazán szerencsés költeni.
Amit felfedtél a dolgaidról én úgy látom, hogy hagyd úgy ahogy van.
Mert, ha teljesítmény, vagy több mély hang reménye miatt változtatásokat foganatosítasz, úgy megfog változni az eddig megszokott hangképed, hogy nem biztos, hogy szeretni fogod azután.
Akinek nincs tapasztalata az ilyen dolgokban, az jobban teszi, ha gyári darabokat vesz, lehetőleg márkásabbat, és a bejáratási idő után egy bemért hangképre számíthat, nem úgy mit egy tingli-tangli cuccnál.
Akik ezt komolyabban veszik, azok is beleizzadtak ezekbe a dolgokba, míg lett valamijük.
Ajánlatos lenne a dologhoz valahogy eszerint hozzáállni.
BUÉK!
Elek
(#) steve25 hozzászólása Dec 31, 2017 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a segítséget, tippeket mindenkinek!
A jelenlegi hangfalakat meghagyom, nem módositok rajta!
De épitek 2 db másik hangfalat, egyrészt az épités öröme miatt is.
Vásárolni nem Fogok minőségi hangfalakat, amik újak nagyon drágák!
A használt, megerőltetet, 100x javított hangafalat meg nem veszek...
Elején nem gondoltam, hogy mennyi feltétel van egy éptés során, nyílván próbálok a meglévő dolgokhoz igazodni, nem hangverseny a cél, nemis házibuli, hanem itthon a szobában egy jó zene vagy klipp élvezhető hallgatása.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Dec 31, 2017 /
 
Sziasztok! Tudnátok ajánlani egy olyan programot amivel egy mélyládában történő változásokat lehet szimulálni(frek.menet) az alapján hogy hány db azonos hangszóró van a ládában?
(#) reloop válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Szia! Ennek például témája is van.
(#) Nagy Tamás válasza reloop hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Köszi! Honnan tudnám letölteni? Van a winisd hez magyar verzió ? Vagy leírás?
(#) pjg válasza steve25 hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Mit hallgatsz? Mp3, Youtube?
(#) reloop válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Forrásnak a Linearteam-et ajánlom.
Szerintem perfekt angol nélkül is használható. Egyéb letöltésekkel csak erősen vírusvédett környezetben próbálkoznék.
A témájában elég sok információt találsz.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2017
(#) steve25 válasza pjg hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Igen ezeket halgatok,
(#) pjg válasza steve25 hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Akkor mindegy milyen dobozt építesz. Jobban jársz egy jó fejhallgatóval. Úgy 15 - 20 ezer közti kategória.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2017
(#) bolond6 válasza newDesigner hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Valami ilyesmire gondoltam (ld. kép). A doboz már eleve adott, csak az előlapot és a merevítéseket kell elkészíteni. A külső méretek: kb. 42x82x40 (sz., ma., mé.). Az előlap élei le lesznek kerekítve (a képen nincsenek).

A Nokiát kipróbáltam egy kis dobozban, és kelleni fog mellé egy magassugárzó is (tudom, gyakran járok majd a hangváltós topikba...). Valószínűleg egy hátulról zárt papírmembrános lesz, de nem akarom a méllyel közös térben elhelyezni, így a Nokiával együtt zárnám el (nettó ~1,5 l-es térrészbe).

A merevítéseket 18-19-es pozdorjából/bútorlapból tervezem, 30 mm-es "sávokkal", lekerekített kivágásokkal (a képen szögletesek). A SAL-t a doboz függőleges közepétől 5 cm-rel toltam el lefelé. A középső merevítés a SAL középvonalában van, a másik kettő pedig az így létrejött két térrész közepén.

A merevítések mellett a hangszórók elrendezésével kapcsolatban is bizonytalan vagyok. A két kis hangszórónak közelebb kellene lennie a nagyhoz? A terven a SAL és a Nokia membránpereme között ~95 mm a legkisebb távolság. A Somogyi és te is 2500 Hz-es váltást javasoltál. Feltételezem, ez határozza meg, mennyire kell közel lenniük egymáshoz. Ha közelebb kell kerülniük, milyen módon (kicsik lejjebb vagy a nagy feljebb)?

Vízszintes irányban közelebb hozzam a kicsiket a nagy középvonalához? Csak a kicsik mozoghatnak, a SAL-t nem tudom a doboz széle felé tolni.

terv.png
    
(#) szundeeh hozzászólása Jan 6, 2018 /
 
Sziasztok! Segitségetekre lenne szükségem.
Szeretnék épiteni egy 2 utas álló dobozt a hangszoróimnak és ebben kérnék meg valakit hogy segitsen kiszámolni a ládát. Ha off akkor bocsánat. A hangszoró készlet Dynaudio 24w75 8'' mélyközép.. Magas.. Monacor Dtm 104/4 Ts adatokat csatolom . Köszönöm szépen előre is
(#) bolond6 válasza bolond6 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Aludtam rá párat. Feljebb hoztam a SAL-t (meg mindent, hogy ne középre kerüljön), és erősítés gyanánt raktam mögé egy előlapot erősítő panelt is. Vízszintesen is kijjebb jön max. 40 mm-t, vagyis min. 10 mm-re lesz a doboz oldalától (ezt már lusta voltam megrajzolni, illetve még nem döntöttem el, mennyi legyen), bár nem hiszem, hogy ettől lényegesen jobb lesz (de a kicsinek is örülni kell).

Remélem, szóltok, ha nagyon elcseszett irányba haladok...
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2018

terv2.png
    
(#) pedav hozzászólása Jan 7, 2018 /
 
Sziasztok!

Ha a reflexcsövet részben vagy kissé útjában álló bélés anyaga nagyon elhangolja a dobozt vagy jelentéktelen nem érdemes vele foglalkozni csak, ha teljesen eltorlaszolja a kiáramló levegő útját. Azért kérdezném mert ha van nagy jelentősége akkor szét kell szedjem a dobozaim és megigazítani benne.

Köszi
Üdvávid
(#) Primary hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
3-4000 forintért van a Tannoyon kívül más értelmes magas? Kb. 2 kHz-től használnám.
(#) pjg válasza Primary hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Inkább 8kHz-től. Akkor van Vifa kicsit drágábban.
(#) szundeeh hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget irónia
(#) Gafly hozzászólása Jan 11, 2018 /
 
Ezek után szerintem zárható is a topic.
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Azonnal!
(#) olahtamas hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Sziasztok!
Adott a képen látható épített hangdoboz. Sal magas, valamilyen noname közép, MNC ményközép. A probléma az, hogy a mélyközép hangja számomra a mélyeket nagyon nem adja vissza, csak hatalmas kiemeléssel. Tudnátok esetleg olyan hangsugárzót ajánlani, ami "le tud menni mélyre" különösebb erőltetés nélkül?
(#) pjg válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 1
 
Egy jó hangszóró a hozzá tervezett doboz nélkül ilyen mint a tied. De az MNC még csak nem is jó hangszóró. A SAL sem.
(#) olahtamas válasza pjg hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Arra sajnos én is rájöttem, ezért akarom lecserélni, illetve módosítani. Ebben kérek segítséget.
(#) bolond6 válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Laikusként kérdezem: mi az a "hatalmas kiemelés"?
(#) olahtamas válasza bolond6 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
12-15dB
(#) bolond6 válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Úgy érted, fel kell tekerni az erősítőn a mélyet, hogy legyenek mélyebb mély hangok?
Következő: »»   626 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem