Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   63 / 843
(#) Doncso hozzászólása Ápr 20, 2008 /
 
Egyébkét lenne egy kérdésem ahogyan nézegettem a képeidet, amivel én állok szemben az egyáltalán lehet hibának mondani???? Ugyértem ez lehet normális jelenség is nem? Ettől még használható a táp nem?
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Idézet:
„„Hiszen utánépítette; adott nyáktervet használt,”
Ez nem egészen igy van mert én terveztem a nyákot, Spafi a kapcsit”


Basszus! Bocs! Ne haragudj, összekevertem a hozzászólásokat.

Idézet:
„De hamár itt tartunk ugye tudod ,hogy nem a te tápodat építettem ugye?”


Nos igen, mostmár leesett. Furcsállottam is mondjuk, de az nem jutott eszembe hogy nagyon nem ugyan arról van szó.

Azért remélem nincs harag.
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Ha nem olyan mértékű hogy az a működtetni kívánt áramkört zavarja, akkor persze lehet használni.
Nem emlékszem teljesen SPafi kapcsolására, meg annak működésében nem is én vagyok kompetens, ezért nem ítélném meg hogy ezt mennyie lehet hibának mondani.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Dehogyis van harag , de azért ez jó volt , Egyébként ha már itt vagyunk, nincs valami ötleted arra, hogy miért nem nyugszik meg az ICL-es panelmüszer?
Épitettem egyet az alábbi kapcsi alapján de néha ugrál 0,1V-ot, azaz ha pontos akarok lenni, ugye 2mV-ot mér a müszer az pontosan 1,999 mV, akkor igy 0,001 mV ot ugrál, lényegében a legutolsó számjegy, szgép tápról megy, illetve a szgép 12-voltját mérem vele éppen egy fesz-osztón keresztül.

a.rar
    
(#) Doncso hozzászólása Ápr 20, 2008 /
 
Ja igen és még egy dolog, nem tudom teljesen nullára állitani a müszert, 0001-et ir ki, az 500ohmos potit kicseréltem nagyobbra, 2,2K , majd 4,7K, az utóbbival tudtam eddig levinni a nullpontot, az 500ohmossal 0,006- volt a legalja. Hmmmm.
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Ahogy a kapcsrajzon látom, ugyan azt az 5V-ot kapja az ICL7107 is és a hétszegmenses kijelzők.
Nem tudom hogy mennyire figyeltél oda a nyákterv huzalozására (tudsz képet mutatni?), de könnyen lehet hogy a kijelzők áramfelvétele miatt feszültség-esés jön létre az ICL7107 tápján, és/vagy a referenciáján. (Negatív és pozitív ágakban egyaránt.)

Itt nagyon fontos a csillagpont(ok) használata.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Itt egy panelterv, de basszus , igazad lehet.
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Ha a bemenetet rövidre zárod (PAD4 és GND), akkor 0000-át kell mutatnia. Ha ezt teszi, akkor a hiba nem az ICL7107-es műszerben keresendő, hanem a mérendő feszültséget előállító eszközben.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Ezt próbáltam de ugyanaz a probléma, aztán időközben jobban megfigyelem, ha kap bemeneten feszt, akkor rendesen kirja hogy 12,0V ez igy stimmel is, de amint leveszem a feszt elkezd ugrálni 000,0 és 000,1 között
(#) Doncso hozzászólása Ápr 20, 2008 /
 
Még arra gondoltam hogy van a C7-R3, és a kondi értékét megváltoztatni, hogy ne legyen annyira "ideges" a müszer.
(#) mex válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Ezt a sémát még én tettem fel ide az oldalra.
Arra már nem emlékszem,hogy a nyákterv felkerült-e.
Ha nem gond tedd fel az általad tervezettet de pdf-be,hátha azon is van olyan fóliaszakasz ami befolyásolja a működést.
Egyébként nyitott bemenet esetén természetes,hogy ugrál,mert összeszedi a környező zavarokat.
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Köszi, de ezzel nem megyek sokra mvel én Eagle-t használok. Nekem inkápp valami jpg kiterjesztésű fáljt mutass!
(#) Doncso válasza mex hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Csak PNG-be tudtam feltenni ha megteszi. Annyi hiba van benne ,hogy a C1 az a C6 valójában.
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Ez már használhatóbb.
Sajnos mindkét hibába beleestél.

Az ICL7107 21-es lábához menő átkötést tüntesd gyorsan el, és a 21-es lábhoz forrassz egy vezetéket, aminek a másik vége megy a GND csillagpontjába amit létre kell hoznod. Nem tudom hogy pontosan hogyan és honnan (milyen hosszú és keresztmetszetű) vezetékkel megy erre a panelra a tápfesz. De ezt a csillagpontot a lehető legtávolabb kell tenned a műszertől.

Ezen felül a kijelzőkhöz menő +5V sem jó így. Ki kell kaparnod a fóliát, és csak külön a 3db kijelző 3-as lábait közd össze külön! Ez után ide is forrassz egy vezetékdarabot és ez lesz a másik csillagpontod, immár a pozitív tápfeszültségé.

Félek hogy itt rajzolnom kell majd. De szólj és szívesen megrajzolom neked!
(#) mex válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Pontosan igy van ahogy Attila irta.
A pozitiv nem is olyan vészes,mert a külön referencia megteszi hatását,de a testvezetéket mindenképp át kell kötni,a lehető legvastagabb huzallal.
(#) Attila86 válasza mex hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Nem kötekedésként; de ha csillagpont van, akkor teljesen mindegy a vezeték vastagsága. Hiszen akkor nem számít hogy mekkora feszültség esik a vezetéken, mivel ez a műszerbe a csillagpont miatt nem szól bele. A kijelzőkön a fényerő-változás pedig úgy sem látszik mert bőven elhanyagolható. (Már amennyiben a vezetékek nem töbször 10m-es hosszban mérhetőek.)
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
kérlek rajzolj egyet
Ja még egy infó, rossz lay-t nézel, ami a ZIP-ben van az nem az, csak a kapcsit nézd onnan, amit utóbb PNG-ben küldtem az az igazi, mert nekem egy 4digites kijelzőm van nem 4db 1 digites, bocs hogy utólag szólok
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Közben kutakodtam és megtudtam ,hogy van egy kondi a kapcsolásban mégpedig a C4-es ami azért felelős ,hogy ne ugráljon a kijelző, alapból ez 220nF, kicseréltem 330nF-ra és ugy tünik meg-meg áll, igaz kicsit lomhábbnak tünik, nem nagyon csak egy picit, de megállni látszik az ugrálás.
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Az csak tüneti kezelés. Attól nem lesz jobb csak úgy fog tűnni.

ITT a rajz!
(#) Demson válasza Erick hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Erick! megszeretném kérdezni, de nem rosszból, hogy az ellenállásokat a függőleges panelban meg a vizszintesben is némelyiket állva tette be de belehtett volna tenni fekve is és szebben is nézne ki, igy sem roszz mert müködik meg minden nade ugy szebb lenne Amugy gratula hogy mükszik, remélem az enyém is fog
(#) vadas111 hozzászólása Ápr 20, 2008 /
 
sziasztok!
én egy kettős labortápegységet szeretnék építeni..
ehez keresek kapcsrajzot (esetleg teljes dokumentációt)...
ha valki tudna segíteni megköszönnékm
(#) Attila86 válasza vadas111 hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Üdv.!
Építs meg két labortápot, majd tedd be őket ugyan abba a dobozba. És már kész is a kettős labortápegység!
(#) morfondi válasza vadas111 hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Sziasztok!

Ha együttmozgó kell, valamelyik Elektorban van ilyen, majd keresem a lapszámot.
(#) zoly15 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Szia!
Bocsi a kérdésért csak éget a vágy hogy az 1KW-os tápod mikorra várható? (én nagyon meg szeretném az majd építeni
Szóval kb mikorra lessz kész?


üdv!
(#) Attila86 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Az szerintem soká. Örülök hogy most a 40V 10A-es tápom elkészült végre, és szeretném előbb befejezni a Forrasztóállomás II-t és a Labortáp II-t. Ezeknél is van pár jó kis ötletem, amiket már hónapok óta szeretnék megvalósítani. Épp most a Forrasztóállomás II következő 'béta' paneljának építését fejeztem be.
Utána/közben jöhet az 1kW-os labortáp. Igazából annak a kapcsolási rajza nem nagy kihívás, csak a nyákot megtervezni hozzá borzasztó nehéz. Sok az alkatrész...
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
, köszi mester, mindenképp megcsinálom ezt a csillagpontot, na jó hogy lerajzoltad igy már teljesen érthető a dolog, köszönöm mégegyszer, irok majd hogy mi a helyzet.
(#) Kocska hozzászólása Ápr 21, 2008 /
 
Sziasztok.

A héten Én is nekiállok megépíteni Attila tápegységét.
Ma csak egy REF198GP "emulátor" t készítettem. 4,7µF MKS kondenzátor helyet valami smd típust adtak jó lesz bele?
(#) Demson válasza Kocska hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
csá,Ezt a REF198GP helyettesitését remekül megoldottad kösz a tippet. hát a kondi szerintem jólesz csak fólia legyen mondjuk nekem 3cm-s lesz benne
(#) Attila86 válasza Kocska hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Üdv.!

Ezt tényleg szuperül megoldottad!
Nem tudom hogy az a kondi jó lesz-e. Nem tudom hogy MKS kondi-e, de szerintem nem az.
(#) Kocska hozzászólása Ápr 21, 2008 /
 
Örülök, hogy tetszik a megoldás. Még úgysincs MBR20100 majd megnézem másik boltba, nézek kondit is. Wima 4,7µF MKS volt de az csak 50V os.
Következő: »»   63 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem