Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3122 / 3963
(#) Bakman válasza killbill hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
A hosszabb gyújtóimpulzust próbáltam, nem segít. Akkor lehet a gond, ha a szinusz hullámok és a gyújtóimpulzusok között átfedés van. Gondolom én. Nem nagyon látom át, mit kellene tenni.
(#) RoliNyh válasza inoxjewels hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Na akkor meg kellene keresni először, hogy a sütővilágítás lámpáját relé vagy félvezető kapcsolja -e, esetleg bármi más és ellenőrizni, hogy megfelelően kapcsol -e, valamint milyen vezérlőfeszültséget kap. Az elmondottak alapján kontakthibára gyanakodnék...

Így ránézésre az R9 és R8 ellenállások, valamint a FET1 alkatrész is igen nagy hőmérsékleten üzemelnek amit az elszineződött panelből tudni lehet. A két ellenállást személy szerint nagyobb teljesítményűre cserélném, valamint a FET1 alkatrészt hűtőbordára szerelném valahogy.
De az imént leírtak nem oldják meg a problémát, ezek csak mellékes dolgok.

De őszintén szólva, hogy fogalmad sincs az elektronikáról, nem szívesen javaslom, hogy 230V -os feszültségű berendezésben piszkálj úgy, hogy nem is tudod mit csinálsz.

Hihetetlen, hogy nincs egy villanyszerelő ahol laksz, biztos hogy te magad akarsz nekiállni?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2018
(#) inoxjewels válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Köszönöm, hogy válaszoltál!
Szóval akar a fészkes fene belepiszkálni Ez egy kicsi falu, ahol egy villanyszerelő van. Ő az oszlopokon otthonosan mozog, elektronikában nem. Ezért is írtam, hogyha pl. Budapesten valaki megnézné, akkor örömmel odaviszem a panelt.
(#) RoliNyh válasza inoxjewels hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Maximum annyit tud(sz) tenni, hogy ha kihúztad a készüléket, végigköveted az izzóhoz csatlakozó két vezetéket a betápig, és a közben lévő csatlakozókat megmozgatod, az izzót ki/be tekered...
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2018
(#) inoxjewels válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Ezeken természetesen rég túl vagyok.
(#) RoliNyh válasza inoxjewels hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Na és azt közben nem sikerült kideríteni, mi kapcsolja az izzót? Honnan kap feszültséget?
Hány voltos egyébként?
(#) inoxjewels válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Kedves vagy, de túlbecsülöd a képességeimet. Annyit látok a panelen, hogy a megégett ellenállások és a fet is egy-egy csatlakozóhoz vezetnek. A csatlakozók egyike pedig egyenesen a lámpához.
(#) killbill válasza Bakman hozzászólására (») Feb 4, 2018 / 1
 
Ha tul koran akarod gyujtani, akkor meg a tirisztor anodjan kisebb feszultseg van, mint a katodjan, ezert nem gyujt be. Ha lerajzolod egy papirra a harom szinuszt, akkor rogton meglatod, hogy mi tortenik. Ha a már vezeto tirisztoron eppen csucsfeszultseg van, akkor a masik ket fazison biztos, hogy kisebb feszultseg van, ezert a masik ket tirisztort nem tudod begyujtani. Ahol a szinuszok metszik egymast ott kell gyujtani, hogy 100% legyen a kimeno teljesitmenyed. Annal nagyobb gyujtasszognek nincs ertelme. Magyaran nincs semmi baj a keszulekeddel, csak "túltolod", mint a kocsmát a rátótiak. Bar szerintem a gyakorlatban a 100% kimenetet igy nagyon nehez megcsinalni, mert nagyon pontosan kell eltalalni az imopulzus idopontjat. Talan folyamatos vezerlojellel lehetne megoldani, vagy az agymast koveto fazisok feszultsegenek osszehasonlitasaval. Nem tudom, ebben nincs tapasztalatom.
(#) Bakman válasza killbill hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Valóban, ez nem jutott eszembe, így mindjárt más a leányzó fekvése. Nagy problémát nem fog okozni a dolog mert a maximális teljesítmény soha nem fog kelleni, ez viszont biztos. Köszönöm!
(#) Pali79 hozzászólása Feb 5, 2018 /
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy az alábbi képen látható konvertert ha 24V-tal hajtom akkor mennyi lehet a kimenő feszültsége? Normális leírást nem találtam hozzá.

s-l1600.jpg
    
(#) Bakman válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Beállítható az egyik potenciométerrel.
(#) Pali79 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Lehet nem jól fogalmaztam. Mennyi lehet a maximális?
(#) Bakman válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
A kép szerint 83 V. Az viszont már nem látszik, hogy ez csak Step-Up konverter-e vagy a bemenő feszültség alá is tud menni. Link nincs hozzá?

szerk.:
Ez egy Step-Up konverter: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
(#) Pali79 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Tehát akkor is tud 83V-ot produkálni ha a bemenő 24V? Nagyjából ugyan azt linkelted te is.
(#) Bakman válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Papíron igen, a valóságban soha nem teszteltem. Az ilyen "adatlapok" "néha" csalnak.
(#) Pali79 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Ez lenne a fő kérdés igazából. Hátha jön valaki aki tesztelte már! Köszönöm a segítséget!
(#) kapu48 válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Igen tudja.
Csak kisebb kimenő teljesítménnyel.
Írja az adatlapon:

Output Power:
Input voltage * 20A, such as: input 12V * 20A = 240W, input 24V * 20A = 480W,

Enter 36V * 20A = 720W, input 48V * 20A = 960W, input 60V * 20A = 1200W
(#) Pali79 válasza kapu48 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
OK. Köszönöm! Én ezt messze nem használnám ki, kb. 12A-t kellene tudnia és max 48V-ot.
(#) kapu48 válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Én úgy dobozolnám be, hogy a nagydarab hűtőborda kívül legyen a dobozon.
Mert az elkók kiszáradhatnak, ha fűtik őket.
(#) tbarath válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Az nem fog menni, 48V*12A = 576W, ez a cucc pedig 20A-t képes felvenni, ami ugye 480W 24 Volton, mint ahogy be is idézték fentebb. Ez a 20% pedig bőven túl van azon a tartalékon, amit esetleg beleterveznek egy áramkörbe, pláne ha tartósan használnád így.
De általában nem érdemes "határon hajtani" az áramköröket, főleg ha csak ilyen "ebay-es specifikációval" rendelkező, noname kínai cuccról van szó.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
(#) kapu48 válasza tbarath hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Viszont ajánlja, hogy lehet párhuzamosítani 2 modult.

If you need more power, you can use two modules in parallel, such as the output to 30A, two modules can be used in parallel,
The current per module can be adjusted to 15A.
(#) tbarath válasza kapu48 hozzászólására (») Feb 5, 2018 / 1
 
Írja, valóban. Aztán hogy a gyakorlatban mennyire bírja, az majd kiderül élesben.
(#) inoxjewels hozzászólása Feb 5, 2018 /
 
Sziasztok, MOS-FET K974-et keresek. Van esetleg valakinek elfekfőben? Köszönöm!
(#) tbarath válasza inoxjewels hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Ez nem az a topic.
(#) inoxjewels válasza tbarath hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) sita hozzászólása Feb 5, 2018 /
 
Sziasztotok!
Stabil tápot építek, és 7810 stabkockával szeretném megépíteni.
Beépítés előtt teszteltem (3db újat)
Meglepetésemre DC13,4 Vin-el próbálva a Vout mért fesz 8.0V,
ugyan ezt megismételve 16,34V Vin-el az eredmény Vout 8,4V.
Mindhárom esetében +/-0,1V különbséggel mértem.
Az adatlap szerinti tűrés értéket messze meghaladja.
Nem értem! gyártási hiba? vagy ez normális érték?
Várom válaszotokat
üdvözlettel sita
(#) proli007 válasza sita hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Hello! Gerjedést gátló kondik voltak a ki és bemenetén?
(#) sita válasza proli007 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
sSemmit nem volt.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) proli007 válasza sita hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Magyarul is írhattad volna..
Az lehet hiba volt. Valamint nem írtad, hogy milyen egyenfeszültség volt a 13,4V. Teljesen sima, vagy esetleg brummal terhelt. Mert ha hullámos volt, az esetleg "kilóg" a kimenetre.
(#) sita válasza proli007 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Teljesen sima dc.
Következő: »»   3122 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem