Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3132 / 3963
(#) kadarist válasza Nordlys3 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Kattints rá és meglátod. A keresőbe beírt jelölés rengeteg találatot ad.
(#) Nordlys3 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Oké,de ez a két kérdésemre hogyan adja meg a választ?
Egyébként van még más értékű is,de erre külön nem szeretnék kitérni.

1.Honnan tudom,hogy milyen feszültségen alkalmazható,ha nincs rajta?
2.Az aláhúzás jelent-e valamit?(nem mindegyik van aláhúzva)

Ez a két kérdés vagyis ennek a megválaszolása számomra a lényeg!
(#) vargaf válasza Nordlys3 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Ez egy keresés eredménye, ha Te ezt beírtad volna a keresőbe ezeket találtad volna.
(#) vargaf válasza Nordlys3 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
A 103Z ( mindegy hogy alá van húzva vagy sem ) 10 és utána 3 darab "0" értéket jelöl, ami 10000 pF érték. A link első találata szerint a 103Z 500 V-os feszültségű.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) Nordlys3 válasza vargaf hozzászólására (») Feb 28, 2018 1 /
 
Oké,de én nem azt kértem,hogy taníts meg guglizni,hiszen az nekem is megy!
A keresés eredményeképpen 50volt-tól több Kilóvoltig terjed a skála,ezért tettem fel az egyes kérdést!A kettest pedig azért mert van aláhúzott és aláhúzatlan is!
(#) ferci válasza Nordlys3 hozzászólására (») Feb 28, 2018 / 1
 
Ha rám hallgatsz, maradsz egy 63 voltos fesznél.. a Z a tűrés, azzal sokra nem mész, nagyon nagy.
Spécibb helyre, céllal olyant veszek vagy keresek, amin a feszültség értéke is fel van tüntetve.
Van olyan is megírva.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) vargaf válasza Nordlys3 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Igazad van, ne is tanulj meg keresni, teljesen felesleges dolog ( amig van aki helyetted megkeresi ).
(#) Nordlys3 válasza vargaf hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Az értékeket tudom.Vannak más értékűek is.
Csak hogy a 103-nál maradjunk pl. ilyenek vannak a kezemben: 103z aláhúzott és aláhúzatlan,103z1KV,103z500V,103 aláhúzott és aláhúzatlan.Mondom,van más jelzésű/értékű is.Az értékeket a jelzések alapján tudom,csak a feszt nem.
Szóval honnan tudom hogy milyen feszültségen használhatom?
(#) Nordlys3 válasza vargaf hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Mondjuk mi lenne ha sértődés helyett értelmeznéd azt,amit írtam?

"A keresés eredményeképpen 50volt-tól több Kilóvoltig terjed a skála"
(#) csapeter válasza Nordlys3 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Üdv.
Egy kis olvasnivaló, hátha közelebb kerülsz a kérdésed megválaszolásához.
(#) Nordlys3 válasza csapeter hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Köszi,most fakadtam sírva!
Úgy látszik marad a tapasztalati út......
(#) vargham válasza Nordlys3 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Idézet:
„Szóval honnan tudom hogy milyen feszültségen használhatom?”

Az adatlapjából. Jobb esetben a vásárláskor ráírják a zacskóra a pontos típust, még jobb esetben a maximális feszültséget is.
Ha nincs pontos típus, csomagolás, akkor dobd ki. Filléres tétel. Vagy használd fel 50 Volt alatti feszültségű rendszerhez, oda biztosan jók lesznek.
(#) KBal76 hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Sziasztok. Fura jelenségbe futottam.
Van egy Metex (3630d) mûszerem, amivel egy mikrovezérlô áramfelvételét próbáltam megmérni. A mikrovezérlô SLEEP módban van, ekkor nem tudok semmit mérni, pedig adatlap szerint fogyaszt néhány uA-t. Egy másik állapotban, (amiben a uC egy telj.ledet villogtat 5% kitöltéssel, persze FET-en át), a méréshatár-váltótól függôen változó** áramerôsséget mutat, 17mA-tôl ahogyan csavarom a méréshatárt lefelé, egyre kevesebbet, van hogy 170uA, ami nyilván lehetetlen (a fényerô nem változik lényegesen). Egy egyszerûbb mûszer szerintl a 17mA a relális. Most jön az újabb csavar: kiszámolt feszültségforrás+ellenállás értékekre pontosan azt mutatja amit elvárok (és számítok), még uA állásban is.
Hol rondom el a dolgot?
u.i.: ** a mért érték nem változik, tehát stabil értékeket mérek, nem ugrál kijelzés.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) Nordlys3 válasza vargham hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
(#) Stewe válasza Nordlys3 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Egy Google keresőlinket adott, célozva arra, hogy nem csak a fórumban való kérdezés a célravezető. A találatok értékeléséből sokat lehet tanulni is.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) Epu2 válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Rontani? Nem hiszem. Impulzusok vannak a táp ágon és ezért mutat furcsa értéket.
(#) Kovidivi válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Ha áramot mérsz, és közben méréshatárt is váltasz, akkor a multi különböző értékű söntöket kapcsol a tápod és a uC közé. Ez korlátozni is fogja az áramot. Tehát ha uA-t akarsz mérni, akkor saccra 10-100ohm lesz a sönt. Ha a uC ilyenkor egy LED-et próbál felvillantani, nagy feszültség esik a söntön, és esik a feszültség, ki sem tud alakulni akkora áram a LED-en, amit te elvársz. Ezért kaptál jó eredményt, mikor fix söntöt kötöttél be, és feszültséget mértél rajta. Nézz meg néhány multiméter kapcsolási rajzot, láthatod a söntöket is rajta, értékkel együtt.
(#) T_Kornel hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Sziasztok ezt az awe2519 m.gép v.panelt kb 1,5éve elvitte a szerelő mondván lehet hogy megtudja csinálni,hozta is 1hét múlva.Jólett kért 20ezret. Most megint elromlott szétszedtem látszik ,hogy csak egy ellenállást és Lnk304Pn Ic-ét cserélte ,látszik mert nem forrasztotta ki,gondolom mert hátoldalán le van öntve lakkal,... csak elcsipte a lábakat és ráforrasztotta az újat. A két alkatrész értéke 500ft Ő kért 20rongyot .lenne1kérdésem miért van IC két láb összeforrasztva?panel kepek
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) T_Kornel hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Bocs középre azt a linket nem tudom miért rakta KÉPEK
(#) tbarath válasza T_Kornel hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Kérlek a helyesírásra figyelj oda, központozásra, stb. Konkrétan olvashatatlan ez a komment.

Az összeforrasztás okát a datasheet jellemzően megmutatja, ha jó IC-t találtam akkor ugyanaz a láb.

"A két alkatrész értéke 500ft Ő kért 20rongyot ." - a maradék 19500 Ft-ból 4 az áfa, a maradék 15500-ból odamentek, kiszerelték, elvitték, rájöttek a bajára, megcsinálták, visszavitték és visszaszerelték. Illetve ebből a pénzből embereket fizetnek, közterhekkel, autót tartanak fel, műhelyt tartanak fent, stb.
(#) T_Kornel válasza tbarath hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Igazad van bocs. Mobilon írtam, miután elküldtem a hozzászólásom, 3 sorom eltűnt a végéről, arra gondoltam talán sok a karakter, mérges lettem módosítani akartam, és nekiálltam beletörölgetni, rövidíttetni, hogy bent legyen amit akartam, többet nem írok mobilról.
(#) cimopata válasza T_Kornel hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Tipikus az ilyen gépekben. Nekem is hozott egy ismerősom párszor mosogatógép paneleket mindegyiknek ez volt a baja. Elég gány munka. Legalább a régi benmaradt lábakat kiszedte volna.
A *** alulméretezett tervezés miatt megy tönkre, illetve a betápnál semmilyen túlfesz védelem nincs, az a baj amatőrök tervezik az ilyeneket is. Legyél be egy nagyobb típust LNK306-ot meg lehet betenni esetleg tranziens diódát is drain source közé. Utána kiszolgál majd életed végéig.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Olits hozzászólása Márc 1, 2018 /
 
Sziasztok.Szeretnék venni egy ilyen labortápot.Az lenne a kérdésem, hogy azon kivül amire használni szokták,lehet vele akkumulátort is tölteni?Gondolok pl 12 v autó akkura,vagy egyáltalán bármilyen akku,amelynek a feszültsége nem nagyobb mint 24 volt.Ugyanis, amint látható a táp max 30 voltot és 10 ampert képes kiadni.Pl,ha autó akksit töltenék,akkor a feszültséget beállítanám 14 volt körül, az áramot meg az akku kapacitásának a tizedére, pl 5 amper.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2018
(#) ferci válasza Olits hozzászólására (») Márc 1, 2018 / 2
 
Szia!
Természetesen jó arra is.. beállítod az áram limitet és a max feszültséget, ahogy írtad is és mehet. Esetleg ha nagyon hamar visszaesik az amper, következtethetsz az Ah kapacitásra.
(#) Olits hozzászólása Márc 1, 2018 /
 
Köszi szépen a választ.Még arra is kiváncsi vagyok,hogy ezzel lehetne tölteni bármilyen típusú akkut ?Pl itt gondolok a lítiumos, vagy kadmiumos stb akkukra.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2018
(#) ferci válasza Olits hozzászólására (») Márc 1, 2018 / 2
 
Ha tudod, milyen a megfelelő töltési karakterisztika, végfesz, akkor lehet - de ezt már meg kell keresned a neten.
Találsz erre útmutatást itt is, Li-ion, stb. topikban
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2018
(#) tbarath válasza Olits hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Nem tudom, hogy ez a labortáp honnan jönne, de ha EU-n kívül, akkor számolj még rá 27% ÁFÁT és némi vámolási költséget is, szóval a 17e helyett inkább 22e Ft vagy több lesz az ára.
Érdemes lehet EU-s eladót keresni, lehet hogy úgy jobban jársz.
(#) Olits válasza tbarath hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Tudnál ajánlani valami jót jó árban?Én általában Kínából szoktam rendelni, mert úgy látom onnan a legolcsóbb.(Ebay agy Aliexpress)
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2018
(#) tbarath válasza Olits hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Én is ebay-ezek elsősorban, ott bal oldalon ki lehet választani, hogy honnan akarsz rendelni (angolul item location - Europe). Nem biztos, hogy találsz ott jó áron, és az se biztos, hogy amit Kínából rendelsz az fennakad a vámon. De célszerű erre lélekben (és persze zsebben) felkészülni.
(#) pucuka válasza Olits hozzászólására (») Márc 1, 2018 / 1
 
Az akkut a labortápra egy a max töltőáramot elviselni képes soros diódán keresztül kösd be, mert a labortápok többnyire tönkremenéssel díjazzák, ha a kapocsfeszültségük magasabb, mint a saját belső feszültségük.
Következő: »»   3132 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem