Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Színes LCD + PIC
 
Témaindító: pici, idő: Feb 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 46
(#) Norberto válasza dinokal hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
(#) dinokal válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Köszönöm a linket, mostmár atmelt tudok progizni, (majd átkínlódom valahogy pic-re), gyönyörű pókmanust tudnék kitenni a disp-re, viszont egy rohadt a betűt nem tudnék beírni. Sajna ez van.
(#) pici válasza dinokal hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Szia
A Nokia kijelzők között nagy a kompatibilitás. Ha a csatlakozó ugyan úgy néz ki és az elhelyezése is ugyan az, akkor ugyan úgy tudod kezelni.
Persze lehet kisebb eltérés az Inverz vagy a Kontrasz értékekben, de ezt be tudod állítani.
A Nokia minden komolyabb LCD típusváltáskor vagy LCD csatlakozót cserélt, vagy elforgatta 90 fokkal vagy másik oldalra tette. De az egyformák kompatibilisek programozás szempontjából.
Most 22 különböző típusú Nokia LCD-m van, de mind meghajtható 6 különböző csatiról.
6100-ás néven fut az összes project a neten, ha erre keresel, az jó lesz a 6030-hoz is.
(PIC-re is van sok)
(#) dinokal válasza pici hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget, ez volt a fontos!(a két kijelzőt ezek szerint azonosan kell progizni!). Holnap leoperálom a csatit a törött panelról, és lekoppintom a nyákodat hozzá. Mivel a többedik x után az ember többet felejt, mint amit meg tud tanulni, ezerrel kutatom a netet példaprogik után. Mégegyszer nagyon köszi!
(#) pici válasza dinokal hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Mivel akarod meghajtani?
Ha PicKit2 Starter próbapanellel (16F690), akkor elküldöm a nyomtatandó panelrajzot.
(#) dinokal válasza pici hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Megköszönném, egyenlőre csak egy égetőm van. Most fogom majd összebuherálni az mplab icd2-őt, az alkatrészek, nyák már megvannak. Csak időm legyen. Ez a legfontosabb, mert a csekély tudásomhoz és a tanuláshoz nagy segítség lesz a debugger.
Speciel 16F690-em nincs, van 16F877A és 18F4550-esem. Mire kész lesz a PicKit2 nyákja, úgyis jön a fizu, és majd veszek. Először csak gyakorlás lesz az lcd-vel, majd egy műszert akarok csinálni belőle. Kössz szépen a segítséget.
(#) tomi134 hozzászólása Ápr 26, 2008 /
 
Sziasztok nekem van egy nokia 3200 amit ugy dontotem szetbontok tudna valaki segiteni, szuksegem lenne a lcd-nek a lab kiosztasa, szeretnek en is megprobalkozni pici projektjevel mert nagyon megtetszet!
Minden elismeresem Pici!!!
(#) _ampervadasz_ válasza tomi134 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Üdv! Itt megtalálhatsz mindent amire szükséged van! (Illetve nem vagyok benne nagyon biztos)
(#) pici válasza tomi134 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Tomi134
Ha belekeresel a topicba, akkor megtalálod, hogy a 3200 ugyan az a lábkiosztás és protokoll, mint a 6100.
Lábkiosztás 6100 és 3210 (#187041)
De a próbapanelen is rajta van a kiosztás.(csatolva)

Dinokal csatoltam...
Ha 3,3V körül használod, akkor a tüskesornál alul kösd össze a tüskesor részt.
Ha 5V-ról használod a cuccot (programozás közben nem húzod le) akkor tegyél 2K-s ellenállásokat (SMD 1206) sorban, majd egy ellenállás létrát keresztbe (furatokba) Ezáltam 3V-ot nem lépi át a jel és táp.

in(5V)-----[]-------out(3V)
2K |
[] 3K
|
gnd

A LED háttérvilágításhoz 7-8 V kell!


Ha valaki szeretne ismerkedni a színes (NOKIA) LCD-kkel , akkor keressen meg, vannak jófajta LCD + csatlakozók.
A legkisebb LCD 800Ft

Mégtöbb LCD

(#) pici hozzászólása Ápr 27, 2008 /
 
Kicsit szétesett a karakteres grafika középpen.
Csatoltam vizuálissan a próbapaneles feszosztót
(#) dinokal válasza pici hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Hi. Köszi a segítséget. Az ICD2-vel egy ellenállat hiányával készen vagyok(elnézhették a listát és nem tették bele a csomagomba, 6,8k 1%). Hétfőn megveszem és jöhet az élesztés. Azután indulhat a PicKit2 Starter próbapanel projekt, csak a nyomtatandó panelrajz hiányzik.
Ha kész az ICD2, csinálom az általad küldött LCD nyákpanelt. Egyenlőre deszkán fogom gyúrni, ha megfelelően működik kap saját nyákot. Hangfrekis szkóp lesz belőle, ha Isten is megsegít. Nem kell hogy pontos legyen, inkább a detektálás a lényeg, + a freki és a feszültség értékének kiírása.
(#) tomi134 válasza pici hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Szia nagyon szepen koszonom az infokat nagyon halas vagyok ertuk!
De szerintem foglak meg zaklatni ha nem gond?!

Udv. Thomas
(#) pici hozzászólása Ápr 29, 2008 /
 

Jöttek új LCDk
itt meg tudod nézni

Foglalkozott valaki ilyen LCDvel: A018AN03 (280x220 TFT)?

(#) bbalazs_ válasza pici hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
Pici!

Alfanumerikus OLED vagy PLED beszerzesi forrast arakkal nem tudsz veletlenul?
Elore is koszonom.
(#) bbatka hozzászólása Ápr 29, 2008 /
 
Ismét próbálkozok. Nokia 3300/6800 (Epson L1F 10085) -ről van valamelyikőtöknek valami infója. Kaptam egyet ajándékba, de egyelőre semmit nem találtam róla.
(#) pipi válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
Bővebben: Link
itt van a vez. chip tipusa is, írd be a google-ba
(#) bbatka válasza pipi hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
Köszönöm a segítséged, de szerintem ez valami hibás. Belinkelem hogy valójában hogy is néz ki. kép
A lábszám ugyan stimmel, de máshogy néz ki.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Nagy nehezen sikerült megtalálnom a Nokia 6800 kapcsolási rajzát amin a KEY UI fejezetnél látható az LCD lábkiosztása. Hát nem vagyok benne biztos hogy ebben is a Philips PCF8833 vezérlő található-e. Csatolom a Nokia 6800 kapcsi rajzát.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Máj 5, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Találtam egy oldalt, és erősen erre a topic-ra épűl!
Főleg azért mert nokia LCD a lelke, és ez egy SD kártyás, lejátszó mp3 formátumabn! Én pici figyelmébe ajánlanám, mert őfejleszt ebben a környeztben!
Szóval itt van az oldal!
Sok sikrt hozzá!
(#) tukko hozzászólása Máj 6, 2008 /
 
Egy psp kijelzőt rá lehet kötni pc-re? A karatteres kijelzöm szeretném leszerélni egy grafikusra! És ha lúd legyen kövér!
(#) _ampervadasz_ válasza tukko hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Én még nem tartok itt egyáltalán, még talulom a PIC programozást! Csak azt mondhatom, hogy fogalmazd meg tisztán mindent, értehtően!
1 kijelző típsa, lábkiosztás, protokoll, stb.
Ezek nélkül még én sem kezdenék hozzá!
Nem "olttós topic" a szándékom(ne érts félre), de ha nem fogalmazol világosan, lehet senki nem fog válaszolni, mert nem olyan egyszerű, egy grafikus kijelzőt meghajtani!
Ha nagyon brutál a kijelző, biszosan nagyon sok, adatbusza van, és még annál is több vezérlbusza;... erre milyen perifériaillesztőt gondoltál használni, hogy a PC-hez tudd "kötni"?
Sok sikert, ja és ne nekem válaszold meg, én még ezen a szinten egyáltalán nem vagyok, szóval én csak segíteni próbálok, amit tudok csak abban!
Sok sikert kivánok a kijelző élesztéséhez!
(#) bbalazs_ válasza tukko hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Ra lehet. Egyszeruen a TV-outra, bonyolultabban a VGA-ra is. De az elektronika resz is kell hozza. Onmagaban a kijelzot nem.
(#) tukko hozzászólása Máj 7, 2008 /
 
Hát házba szeretném beleépíteni ! Erről lenne szó: Bővebben: Link Ennyit tudok a kijelzőről: Sharp LQ043T3DX03 Gondolom ezt csak vga portra lehetne rákotni és párhuzamosra nem. De ha elektronikát kell építeni hozzá hagyom a francba!
(#) _ampervadasz_ válasza tukko hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Azt mondom hogy csak simán, nem fogod elektronika nélkül rákötni a párhuzamos portra!
VGA -ról meg nem fogod tudni programozni!!!
Akkor tudnád simán rákötni a COM portra, ha lenne rajta egy szinkron soros busz, de ez a kijelző alapból nagy sebbeségű, ezért az biztos nincsen rajta!
Az LPT -re akkor lehetne rákötni, ha 8bites, adatbusza lenne, és 4vezérlőbit! Ha ez fölött, van ami bizots, akkor PIC, vagy valami gyorsabb eszköz kell, a kijlző programozásához!
Ja sé programozási alapismeretekel, meg főleg, nem fogod meghajani! Az kevés hozzá!
Nemtudom mennyire tudsz programozni, azért irtam ezt az előbb, illetve azért mert hogy azt írad hogy VGA meg LPT stb, -re akartad kötni!
Na ez árulkodólag hallatszik!
Szóval ,bocs nem kritizálni akarok, sajnos a programozást, még én is tanulom, ezért még én sem fogok hozzá egy hasonló projekthez, amíg nem tudom, hogy mit, merre, hogyan!
(#) gerry válasza tukko hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Itt az lcd leírása LINK
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Máj 10, 2008 /
 
Kérem segítsen valaki!
Darabokra kaptam egy DeskJet 3300 -as fénymásolót!
Ebben találtam egy nagyon pofás kis kijelzőt, ami pontmátrixos!
A képen látható, hogy miről lenne szó!
Gyakorlatilag, a protokoll, és a lábkisztásom nincsen hozzá, kérem ha valaki tudja, az rakja ide fel!
Köszönöm!
(#) source2 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
hi

amennyiben karakteres kijelző, szerintem, egy szabványos 4 bites átviteli módot használó, HD44780 kompatibilis LCD-ről van szó, lábkiosztását a panelről vissza tudod olvasni, ha még megvan.

üdv
(#) _ampervadasz_ válasza source2 hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Kössz a segítséget! (megprobálom)
(#) _ampervadasz_ válasza source2 hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Itt van egy pár kép a panelről, hogy lehessen látni, mi micsoda.
Én úgy látom, még az adat és kontrol bit szálak is fel lettek, használva a billentyűzethez, mert nagyon nagy az összevisszaság.
(#) source2 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
hi

kicsit távolsabb fényképezd és úgy fényképezd, hogy ne legyen tükröződés, és életlen se.

üdv
Következő: »»   6 / 46
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem