Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kaputelefon
 
Témaindító: Pere, idő: Jan 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   25 / 35
(#) vpifti válasza yoss hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
pPrimitív egyszerűséggel kihúztam a kagylót, abban van ugye a hangszóró. Hosszú távon viszont jó lenne egy olyan típus, amelyikben beépített "On-off" gomb van... már ha létezik ilyen.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) zoli2323 hozzászólása Ápr 6, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni videó kaputelefon + elektromos zár szerelésével kapcsolatban.
A mellékelt ábra alapján kötöttem össze a videó kaputelefont és a kültéri egységet, ez működik is rendben. De az elektromos zárat nem kezeli a rendszer. A kép szerint a kültéri egységből kijövő két szál vezetékkel kötöttem össze az elektromos zárat, de nem nyitás gombot nyomva nem jelenik meg feszültség a záron.
Mi az amit nem jól csináltam?
Köszönettel: Zoli
(#) merlingerin válasza zoli2323 hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Szia!

Szerintem az a bibi, hogy a kültéri nem tápfeszültséget ad, hanem egy záró kontaktot.. Mérd ki, de a rajz szerint ez a bibi...
(#) zoli2323 válasza merlingerin hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Erre gondoltam én is, mértem, s nem ad záró kontaktot a gomb lenyomására, valójában semmit nem csinál.
(#) zoli2323 válasza merlingerin hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Az angol szöveg az én értelmezésem szerint azt jelenti, hogy ha nincs feszültség alatt a zár nyitásánál, akkor nincs szükségem külön adapterre.
Nem jól értelmezem?
(#) erniefromh válasza vpifti hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
A legszimplább megoldás ha a kódhoz hozzáadod a lehető legnagyobb helyiértéket.
A jelenlegi kódod 28 (4+8+16), hozzáadsz 64-et és már nem is fog csöngetni (gyanítom nincs 92 készülék a rendszeren).
Ahogy említették, ellenőrizd hogy a kapukódos beengedés működik-e, ha szükség van rá.
(#) erniefromh válasza zoli2323 hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Ha feszültségre nyit, akkor elhagyható a hálózati adapter a leírás szerint.
(#) vision61 hozzászólása Ápr 18, 2018 /
 
Sziasztok!

Proel CD-1803/B vezérlőegységben lévő 24C16 tartalmából ki lehet olvasni a lakások nyitókódját?
Több lakás is gazdát cserélt az utóbbi időben, és az újak emiatt nem tudják használni a nyitást. A rendszer egyébként hibátlan. (A telepítőkód nincs meg, a régi szerelő nem elérhető, az új javasolta a cserét, de emiatt nem szeretnénk cseréltetni a központi egységet.)
(#) Gafly válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Miért nem hívod fel őket?

Mondjuk ha ki tudod olvasni a tartalmat, és ismersz pár jó kódot, akkor neki lehet futni.
Kérdés hogy mekkora energiát fektettek a fejlesztők a titkosításra.
Azt azért nem tartom valószínűnek, hogy 4 bájton, ASCII formátumban tárolják
De ha mondjuk megváltoztatsz egy kódot, és meg van a tartalom előtte és utána, akkor az már fél siker...
(#) superuser válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Nem indokolt a titkosítás fejlesztői oldalról nézve. A jó szoftveres pedig lusta.
Szóval részemről 90% hogy egyszerűen kiolvashatóak a kódok.
Ha a kód 1,2,3,4 akkor
vagy négy bájton ascii-ben: "1234"
vagy 4 bájon binárisan: 0x01, 0x02, 0x03, 0x04
vagy két bájton BCD-ben: 0x12,0x34

Két lakás kódját ha ismered, az elég egy eedump böngészéséhez.

ps: kis szerencsével a telepítői kódot is kiolvashatod
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2018
(#) vision61 válasza superuser hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Igen, én is ebben bízom, természetesen van több lakás kód is ami ismert, ha ezeket megtalálom a listában, akkor a többit is vissza lehet fejteni.
A telepítői kód legfeljebb azért lenne jó, mert akkor a másik két lépcsőháznál is megoldható lenne egyszerűbben ez a kód pótlásos dolog.
(#) pk75 hozzászólása Jún 20, 2018 /
 
Kedves Fórumozók,
A következő problémával fordulok hozzátok a valamilyen segítség reményében: A társasházunkban kicserélték a régi lenti kaputelefon egységet (most Codefon - kódos), de a beltéri egységek maradtak (Tesla 4fp 110 77), a csere következtében alig hallhatóvá vált az ajtócsengő hangja. A lentről való felcsengetés remek, beszélni és nyitni is úgy lehet, ahogy kell, de ha az ajtócsengőt nyomják, akkor alig hallható a hangja. A szerelő kicserélte az ajtócsengő generátort, de hangerőben nem hozott javulást. Azonban úgy tűnik, hogy valamilyen érdekes módon összekötötték a szomszéd lakáséval a kaputelefonunkat (a csatolt képből talán kiderül). Amúgy az ö ajtócsengőjük is halk. Az a kérdésem, hogy lehet-e valamilyen módon hangosítani az ajtócsengő hangját. Van-e valamilyen nem túl bonyolult módja annak, hogy hangos legyen az ajtócsengőnk is?

Csatolom a beltéri egység képét, bekötését.
Előre is köszönök minden segítséget...
(#) jocoka hozzászólása Jún 27, 2018 /
 
Sziasztok
Egy videos kaputelefont szeretnék egy barátomnál kiépíteni.
Még nem csináltam ilyet ezért lenne pár kérdésem.
Kinéztem a neten a linken lévő kaputelefont,de 50méter van a kapu és a ház közzöt.
A kérdés fog e müködni ez egyátalán és milyen kábelt és milyen tápot adjak neki.
Bővebben: Link
(#) yoss válasza jocoka hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
1 Ennyi pénzért csodát ne várj, napkeleti i. h.
2 Minél vastagabbat.
3 Tápot kell, hogy adjanak hozzá.

Pár tanács; hazai kereskedőtől vegyél, kérj magyar nyelvű leírást, szánj rá egy kicsit többet.
(#) jocoka válasza yoss hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Szia
Köszönöm az infókat esetleg tudsz egy helyet ahol beszerezhető olcsó szett max 35.000ft ig.
(#) van Robert hozzászólása Júl 13, 2018 /
 
Sziasztok! Panelban szeretném lecserélni a jelenlegi kagylós beltérit egy modernebb, de nem kamerás beltérire. Milyen lehetőségeim vannak?
Egyenlőre 2 olyat találtam, ami megefelne. Igaz, egyenlőre csak a külsőségei alapján...
- Golmar Nhea GB2
- AIPHONE DB 1SD

Előre is kösz.
Üdv.
(#) uniman válasza van Robert hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Hello! Először is az a kérdés, hogy milyen a mostani cucc/rendszer ? ...persze, ha állod a többi lakó "beltérijét", akkor bármilyet választhatsz.
(#) yoss válasza van Robert hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
A választott telefonok nem társasházi készülékek. Családi házba OK, de neked olyan beltérit kell venned, ami passzol a kültérihez. A telefongyártóknak - mivel általában törpefeszültségű dolgokat gyártanak - csak arra kell ügyeljenek, hogy a konkurencia terméke ne legyen kompatibilis az övékével.
(#) van Robert válasza uniman hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Hi!

Annak hol tudok utánanézni, hogy milyen a mostani rendszer? Úgy értem, ha megnézem a lenti egységen lévő márkajelzsét, az közelebb visz...? Úgy rémlik 2 vezetéken kommunikálnak. Lentről fel lehet csengetni, tudunk beszélni, és fentről tudom nyitni a kaput. Ennyit tud, és ehhez piszkosul szükségtelen az az órmotlan kézibeszélő.
(#) uniman válasza van Robert hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Hát például a közös képviselőnél...neki tudnia kéne.
(#) van Robert válasza yoss hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Hali!

Ja, ez aggaszt engem is, de a tápfesszel lehet játszani, bizonyos határok között.
Nagyon gáz ez a retro kézibeszélős szerkezet.
(#) yoss hozzászólása Júl 20, 2018 /
 
Ez egy önálló működésű (stand alone) 125 KHz RFID kódzár. Ha valaki ismeri a típusát, kérem jelezze!
(#) LEMMY hozzászólása Aug 11, 2018 /
 
Sziasztok.Tudna valaki segíteni,hogy kell bekötni a Proel PC-255 Beltéri telefont.Sajna próbáltam bekötni de nem csinál semmit.Mellékeltem egy fényképet remélem tud valaki segíteni biztos valamit nem jól csináltam.Van 2 kábel amit nem tudom hova kell bekötni.Segítségeteket kérem.szép napot.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2018
(#) yoss válasza LEMMY hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Nem állítottad be a lakásszámodat a jumpereken.
(#) FuZol81 hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
Üdv!

A problémám hogy működik a kaputelefon de nem lehet nyitni gomb nyomásra az ajtót. 4. ről pedig nem olyan jó le mászni. Mi lehet a bibi?
Egy kép a telefonról:
https://drive.google.com/open?id=179gsOCBH2HMf2-biD2AwkwhKUmaP16_I
(#) Zsolt 73 válasza FuZol81 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Szia !

A kaputelefon központról is jó lenne egy kép.
(#) yoss válasza FuZol81 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Talán a mikrokapcsoló haldoklik, vagy a nyitógomb műanyag pöcke nem éri el azt.
(#) FuZol81 hozzászólása Aug 14, 2018 /
 
Üdv. Itt van egy kép róla.
(#) Zsolt 73 hozzászólása Aug 14, 2018 /
 
Ez egy kihaló félben lévő Digi-Tech központ, egy Siklósi cég gyártotta. Proel és Laskomex készülékekkel működik, de a nyitáshoz kell egy kondi trió 470+470+330 nF . A Laskomex készülékeket szoktam meghekkelni, a Proelt nehéz átalakítani.
(#) FuZol81 válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
És a kondikat hová ill milyen módon kell bekötni?
Következő: »»   25 / 35
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem