Fórum témák
» Több friss téma |
Az is jó lehet bár szerintem felesleges túlbonyolítani.
Akkor már inkább ilyenbe tedd.Bővebben: Link
Igen, közben találtam én is ilyen dobozokat.
Nincs valakinek eladó AEG B16,B20,B25-ös Elfa E91 kismegszakitója?
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2018
És mégis miért keresel pont ilyen szolgáltatói kismegszakítókat, amin a felirat is rajta van??
Az áramkörhöz tartozó kismegszakítókat C karakterisztikára érdemes cserélni, esetleg motorvédő kapcsolóval(hőkioldóval) helyettesíteni. Ha ez nem működik, érdemes kérni bővítést az áramszolgáltatótól. A sínre szerelhető lágyindító nem olcsó mulatság.
Ha segítő szándékkal szólnak, akkor megköszönni illik, nem reklamálni.
A hirdetés (keres és kínál egyaránt) pedig a fórumban szigorúan tilos! Erre való az "Apróhirdetés" részleg.
Sziasztok!Gondoltam írok a forumba mielőtt szétkapom a szivattyút.
Az lenne a felvetés hogy a kondenzátor képes úgy meghibásodni,hogy leveri a Fi relét? Elindul szépen a a szivattyú megy kb fél percig aztán old a Fi relé,szerintem ha gond lenne vele egyből verné de mivel szépen indul a motor így úgy gondolom nincs vele gond,megmérni nincs lehetőségem egyébként, Üdv Jani!
Ha fémházas a kondenzátor, akkor lehetséges de valószínűbb, hogy a motor tekercse a hőtágulás és/vagy vibráció miatt hozááér valahol a fémtesthez. Minden bizonnyal korábban is így volt, csak mostanra kopott le a tekercs szigetelése.
Szigetelésvizsgáló műszerrel kb. egy perc alatt biztosat lehet mondani de lehet, hogy egy multiméterrel is. Mérés nélkül csak találgatni lehet. A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
Fhu köszi,én is erre gondoltam,elég béna multiméterrel néztem,de igen működés közben kellene,mert kikapcsolt állapotban persze nem mértem közte rossz értéket.
Vibráció az van dögivel apám mivel lazán veszi az ilyen kis motorokat,véletlenül se rögzít le egy kerti szivattyút. Köszönöm a hozzászólást! A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
A szigetelésvizsgáló műszer 500/1000 V-ot enged a motorra (miközben az áramtalanítva van) és úgy méri az ellenállást.
Értem akkor miért annyira hatékony a szigetelésvizsgáló műszer,hát olyan sajnos nincs,de minden esetre van egy erős gyanú hogy mi a gond!
Köszi! A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
Azért hatékony, mert igen kis hibát is ki tud mutatni, továbbá a viszonylag nagy vizsgálófeszültség hatására létrejöhet olyan káros átvezetés, ami egy egyszerű multiméterrel nem idézhető elő. Ez az átvezetés lehet hogy csak ritkán, alkalmanként jön elő 230 V esetén (mint pl. nálad), de egy 1000 V-os vizsgálat valószínűleg azonnal rámutatna a kezdődő hibára.
Az így hibásnak találtatott eszközt általában olcsóbb javítani, mint megvárni amíg a hiba kiforrja magát és egy szép nagy fény- és hangjelenség mellett végleg dob egy hátast, ne adj Isten valaki megsérül...
Nálam egy kapcsolóüzemű tápban, a kondiból kifolyt folyadék károsította a nyák szigetelését, ahol át is húzott a 230V. Szerencsére leválasztó trafóról és soros izzóval teszteltem, így a fény és hangjelenség nem okozott gondot, a hiba helye azonnal meglett.
Van egy tégla építésű melléképületünk, ami idén lesz bevakolva és külső, talán EPS, szigeteléssel ellátva. Ennek az épületnek a homlokzati falára, kültere két lámpát és egy kapcsolót szeretnék felszerelni. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor hogyan kell szerelni? Illetve, kötődobozt és szerelvényeket hogyan kell(ene) rögzíteni?
A kötődobozok rögzítése attól függ, hogy milyen vastag a hőszigetelés. Léteznek mély kötődobozok amiket hagyományosan be tudsz gipszelni a falba, de kiáll annyira, hogy amikor a hőszigetelés felkerül akkor egy síkban lesz vele. Kötődoboz hőszigetelt falakra.
Lámpák felszerelésére szerelőlemez. Sorolható, ha nagyobb felület kell. Belső és külső hungarocell kitöltést adnak hozzá (nem kell bele és köré "faragni" a hőszigetelést).
Szerintem 10 cm vastag lesz a szigetelő, de lesz szerintem vakolat is alatta gondolom az max. 1- 2 lehet majd.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2018
Nagyon hasznos.
És ezeket a szerelvények jól gondolom, hogy a szigetelés előtt kell felszerelni?
Igen az alsó részét fel kell furni, és amikor megvan az EPS akkor szintben le kell vágni, kelyhet felszerelni.
Köszönöm.
A vezetéket pedig "hagyományos" módon, védőcsőbe a fali horonyba kell rakni?
Hungarocelbe vannak műanyag csavarok, ha nem túl nehéz a lámpa nem kell semmiféle konzol.
Bővebben: Link Talán az 5 cm-est próbáltam, a natúr hungarocelből is nehéz volt kitépni, a hálóval ragasztóval meg még erősebbé válik.
Az szerintem nem lesz nehéz, hajólámpára gondoltam. De még lehet más lesz.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2018
Ez jobb link: polisztirol dűbel
Ha van idő előre felkészülni/átgondolni, akkor nyert ügy.
Igaz, az eredetivel érdemesebb próbálkozni, a másolatok nem annyira jók.
Érdekes, hogy nem tanultuk, hogy ilyen esetben milyen szerelvényeket,stb kell alkalmazni, sem vizsgán, sem pedig tanév közben nem került elő a hőszigetelőre való szerelés. Csak azért kérdezem, nehogy bajt csináljak, ilyen triviális dolgokat is.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2018
|
Bejelentkezés
Hirdetés |