Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   227 / 1679
(#) Tomi20 hozzászólása Máj 4, 2008 /
 
Heló

Körülbelül két hónapja elkészült ez a lézerem. A dióda egy DVD író diódája. Vettem régebben a hobbyrendelésröl lézert (réz henger, belepréselve a dióda, állítható optika) Ezt az optikát szétszedtem, és felragasztottam a lencsét a DVD író mozgatható fejére. Ehhez készítettem egy PWM-es meghajtást, így kívülröl tudtam állítani a lézer fókuszát potméterrel. A probléma ott volt ezzel a megoldással, hogy tökéletsen merőlegesnek kell lennie a lencsének a lézerre, különben a falon nem pont, hanem egy ovális folt látszott. Gondoltam, hogy az eredeti réz hengerből ki kellene venni az 1mW-os diódát, és a helyére berakni a DVD íróét. Sikerült is minden probléma nélkül. (ha valakit komolyabban érdekel a menete, akkor szóljon, és segítek) A lézer áramgenerátora Szupepe féle. Próbáltam a lehető leg stabilabban tartani a motorok fordulatszámát, így a két motornak, és a vezérlésüknek is külön feszültség stabilizátora van. Az alsó panelen vannak a stab. IC-k, és a kapcsoló tranzisztorok is. (amennyi alaktrész kell ehhez a megoldáshoz, szinte semmit sem számít, ugyanúgy változik a motorok fordulatszáma egy picit) A motorok fordulatszámát természetesen PWM vezérléssel állítom. A motorok külön-külön kaptak egy forgás irány váltót, és egy-egy deprez műszert, amik a forgás irányukat, és fordulatszámukat mutatják. A kivitelezés azért tűnik ilyen összecsapottnak, mert az. Sürgősen kellett megépíteni, az elképzeléstöl a megvalósításig egy hét telt el. Nah, írtam már eleget, jöjjenek a képek.
(#) zolee1209 válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
Nekem ismerősek azok a Deprez-műszerek, meg mintha ezzel a készülékkel szeretted volna leszedni az akkori szakállam! A készülék működésére az én szavam is garancia! Nagyon jól működő ki szerkezet, nagy fényerővel!
(#) atithebest válasza szamóca hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
Köszi minden dicséretet!
Sok munka volt velük, bár a nyákok nem házi készítésűek. De elkészíthetőek otthon is, csak azon nincs forrasztásgátló lakk és pozíció felirat. Amúgy a diplomamunkám miatt vittem el elkészíttetni, hogy mégis jól nézzen ki.
De megfogtok lepődni, kétoldalas, lyukgalvanizált, kétoldali forrasztásgátló lakkal (piros, zöld, kék, fekete, stb.), kétoldali pozicíó felirattal, a panelek ára mindössze 1700 forint volt. Úgy gondoltam ennyiért mindenképp megéri a látvány
(#) kerteszsasa hozzászólása Máj 5, 2008 /
 
Braf egerén felbátorodva, én is bemutatom egy régebbi munkámet. Egy bab növekedéséről akartam videót /képeket/ készíteni, ezért született meg az alábbi kapcsolás. Egy pic felkapcsol egy izzót, kattinit egyet-így készül a kép-és ezt 2 percenként ismételgeti.
Bővebben: Link

kép.JPG
    
(#) sprofan válasza kerteszsasa hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Ez nagyon jó lett
(#) Frankye válasza kerteszsasa hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Nem semmi! Tisztára, mintha a Nat. Geo.-t nézném a TV-ben! Gratula! :kalap:
(#) brejti válasza atithebest hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Helló!

Nagyon szép munka, bár szerintem egy kicsit túllőttél a célon azzal a százlábú pic-cel
Azt megkérdezhetem, hogy hol csináltattad a nyákot, hogy ilyen olcsón megúsztad?

Amúgy tavaly nekem is GSM riasztó volt a diplomamunkám. Mellékelek pár képet az enyémről.
(#) Frankye válasza brejti hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Szép munka!
Azért némi anakronizmus szöget ütött a fejembe:
A telefon kijelzőjén a "T-Moblie" felirat és a kábelen a "Vodafone" matrica...
(#) Szebence válasza brejti hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Szia!

Mit tud az a készülék és hány FT-ból jött ki?

Egyébként nagyon tetszik, gratula!
(#) brejti válasza Szebence hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
A rendszer tulajdonságai:

- 8 függetlenül konfigurálható bemenet kezelése
- események tárolása dátummal, és időponttal
- napló megjelenítése számítógépen
- dátum és idő megjelenítése az LCD kijelzőn
- CAN busz csatlakozás
- SIM kártyán tárolható beállítások
- Élesítés/hatástalanítás 4 számról telefonhívással és/vagy gombnyomással
- távriasztás SMS és/vagy telefonhívás formájában 2 felhasználónak
- 24 órás zóna választható
- integrált akkumulátortöltő 12V-os zselés akkumulátorhoz
- külön relé vezérlése élesítéskor/kikapcsoláskor, valamint a riasztáskor
- relék behúzási ideje változtatható
- A telefon közvetlen táplálása

Mindent együttvéve kb 20.000Ft-ből jött ki.

üdv brejti
(#) JZoli válasza brejti hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Nem lehetne közzétenni a dokumentációját? Engem- , meg gondolom sok más embert érdekelne egy ilyen komolyabb áramkör.
(#) brejti válasza JZoli hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Helló!

A dokumentációt nem szeretném közzé tenni, mivel még terveim vannak a riasztóval. Plussz mit ér az a riasztó, aminek a teljes dokumentációja elérhető az interneten

Viszont tervezem, hogy írok egy cikket a mobiltelefon kezeléséről. Remélem az elősegíti a kreatív elmék szárnyalását.

üdv brejti
(#) ZLED hozzászólása Máj 6, 2008 /
 
Sziasztok!

Építettem egy 24V-os 2A-es szabályozható tápot.
Néhány képet feltöltök.

Tudom hogy a 2N3055 tranyó hűtése kevés, de ha kész a dobozolás, kap egy szép hűtőventit.

De történt egy kis hiba, 24V helyett 12V ot ad max, nem tom milehet vele, vagy rossz zenert adtak, vagy passz.
(#) ZLED hozzászólása Máj 6, 2008 /
 
még 2 kép
(#) bandikala hozzászólása Máj 6, 2008 /
 
miből szedted ki a trafót?
(#) ZLED válasza bandikala hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Azt vettem
(#) bandikala hozzászólása Máj 6, 2008 /
 
Én is építettem egy tápegységet!12V 2A.
egy könyvben találtam a kapcsolást.És ha netán erőlködőt építek akkor a Föld ki vn vezetve egy banán aljzatra.
Frankó procihűtő ventilátor hűti a trafót és az egyenirányítót.Jelzi a túlterhelést is.Áramot és Feszültséget is lehet szabályozni.
(#) bandikala hozzászólása Máj 6, 2008 /
 
Én egy asztalilámpából szedtem ki.
(#) ZLED válasza bandikala hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
hehe, a motor, amit rákötöttem beindítja a mobil hívásjelzőt
(#) ZLED hozzászólása Máj 6, 2008 /
 
Kijavítottam a hibát, most már 23,5V jön ki rajta.
Tökéletesen műxik.
(#) atithebest válasza brejti hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Üdv!
Satronik
Ezen a címen megnézhetitek és le is tölthetitek az árszámító programjukat. Nem titok, én is a hobbycnc oldalon olvastam a fórumon róla, egy dolog van csak, hogy kb. 2-3 hét mire elkészül, de én úgy voltam vele, hogy valamit valamiért.
Szép munka különben. Grat!
Az enyém minden vezérlést, beállítást és kijelzés csak a GSM modulon keresztül végez.
Amúgy az "olcsósága" a tiednek szerintem, a mobiltelefon. Ugyanis a TC35i GSM modul 14ezerbe kerül. Ez vitte nálam több mint a felét
(#) kocsgab002 hozzászólása Máj 6, 2008 /
 
Sziasztok!

Ez inkább Ki mit fog építeni...
Nemsokára kész a labortápom, egy kis ízelítő, az előlapterv.kb 2 hét és kész.
üdv
kocsgab002

labortáp.jpg
    
(#) brejti válasza atithebest hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Helló!

Tényleg nagyon jó árral dolgoznak, nekem annak idején 10e-ért gyártották le a nyákot.

A tervezéskor elsődleges szempont volt az olcsóság, ezért választottam a mobiltelefont. A programot amúgy én is a TC35-ös AT parancskészlete alapján írtam. Az ericsson egy kicsit már régi telefon, ezért nem mindegyik utasítást érti meg rendessen. Ettől függetlenül a célnak tökéletessen megfelel.

Leírnád, hogy mit tud a rendszered?

üdv brejti
(#) jdani válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
váó. jó széles lesz! De úgytűnik, hogy profi is lesz! :_D
(#) Peti_85 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
És ez hogy fog a helyére kerülni? részleteznéd ha lehet?
Ilyen levonós matricára nyomtatod? Vagy hogy?
(#) kocsgab002 válasza jdani hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
igen sajos a műszerdomoz már előre megvolt, és ahhoz kellett tervezni.
(#) kocsgab002 válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Igen, öntapadós matricára lézerrel, maj rá még egy öntapadós átlátszó fólia, hogy megvégje a festést.
Egyébként a táp 2×30V/3A, fix +-5V, +12V
áramkorláttal, hőmérsékletfigyelő ventivel, digitális potival (bár az még csak terv) mindenféle nyalánksággal.
üdv
(#) lidi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Jó lesz ez. Amúgy nekem kicsit fura a tükör elrendezés. Tehát egyik tápnál a baloldali poti a fesz, a másiknál meg jobboldalon van. Továbbá az is fura hogy a minusz tápok vannak jobbra.
(#) kocsgab002 válasza lidi hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
a potikkal mondassz valamit, azon én is gondolkodom, szerintem "reszelek" még rajta...a pozitív-negatív oldal pedig csak megszokás kérdése
üdv
(#) Attila86 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Üdv.!

Ez a hozzászólásod nagyon emlékeztet a sajátomra.
Az öntapadós matricára nyomtatás+üvegfólia ("átlátszó fólia") is borzasztó ismerős!

Nem bántásként írtam persze, csupán megjegyeztem. Legalább látom, hogy hasznos az amiket írok (pl. előlap készítése).
Következő: »»   227 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem