Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2938 / 3583
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Pedig szénnel, tőzeggel vagy gázolajjal szabad fűteni. egyik sem jobb.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Bogrács alá tényleg nem javasolt
(#) jani1987 hozzászólása Szept 13, 2018 /
 
Kolegának kellene két használt elektroncső de nem tudom mennyit érnek. Megkérdezhetem itt?
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 13, 2018 / 1
 
Ha TV-ből bontott, valamint ha fizeti a postát, ingyen...
De lehet alkudni
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
A posta 5 kilóig 1540 szóval ezzel együtt is bőven elég.
(#) Alkotó válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
A díj hibás. 2018 május 16.-tól 2 kg-ig 1550 Ft, 5 kg-ig 1760 Ft.
(#) jani1987 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
A toroidot nemrég küldtem fel Pestre ennyiért és az 2,2kg volt.
(#) Alkotó válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Ezen nincs értelme vitázni.
Mellékeltem az érvényes díjszabás vonatkozó részét.
(#) ftirius válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 13, 2018 / 1
 
Ilyen is van:
Link
(#) Gafly hozzászólása Szept 15, 2018 /
 
(#) zolika60 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Nem. Az alapból van, csak az internetre is beszivárog.
(#) kameleon2 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Ez több mint butaság. Neveletlenség, felelőtlenség, meggondolatlanság és rosszindulat egyszerre.
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Kb. 30 000 ilyen videó kering a neten. Ez csak az egyik, amit valamiért felkapott a média.
(#) bankimajki hozzászólása Szept 16, 2018 /
 
Sziasztok. Ha az apróhirdetésünkre moderációt kértek, ami alapján azt javítottam, akkor hogyan tovább? Mellesleg jó lenne tudni azt is hogy ki az akinek nem tetszett? Csak én gondolom vagy tényleg egyre többen vannak itt olyanok, akik csak kötekedni akarnak másokkal?
(#) Bakman válasza bankimajki hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Az, hogy valaki moderációt kér egy hirdetésre, nem jelent semmit. A moderátor(ok) dönti el, hogy jogos-e a jelentés. Mivel a hirdetést javítottad, ezt kb. úgy kell értelmezni, hogy el is ismered a szabálysésrtést, az én olvasatomban nincs ebben kötekedés.
(#) bankimajki válasza Bakman hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Ebben a konkrét példában az volt a hiba hogy fő árként egy termék árát adtam meg. A hirdetés szabályaival ellentétben szerintem logikusabb a darabár megadás, szinte mindenki így is hirdet, mégsem nyomkorászom a moderációt kérek gombot. Ezen felül az értetlenkedő és apróságokon fennakadó kommentelések a kötekedések. Legtöbbször a képen látható az eladó termék és annak az állapota. Ha valaki meg akarja venni, úgyis egyeztet az eladóval. (Az utóbbi időben szinte minden hirdetésemhez jönnek a butaságok. Ez pedig zavaró. Mindenkinek érthető a hirdetés és a képek tartalma, de van pár ember, akik csak azért is belekötnek hogy pl. miért kék, neki a zöld a kedvence... (Vásárlási szándék nélkül).
(#) Bakman válasza bankimajki hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Mármint több termék közül az egyik ára volt megadva?
(#) Gabó válasza bankimajki hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Az egy dolog, hogy itt írod, hogy jaj csúnya emberek jelentettek, meg írtak neked, hogy nem jó az ár, de elolvastad a szabályzatot az aprónál amit feladás előtt felhoz? Mert megnézve pár hirdetésed, még így is van olyan pontok aminek nem felelnek meg.
Pl ezeknek:
2/22. Tilos, több különböző terméket tartalmazó hirdetés feladása több eltérő árral, ha azok nem egymáshoz tartozó részegységek (gyűjtő hirdetés).
12. Több különböző terméket tartalmazó hirdetést kizárólag akkor szabad feladni, ha: I.) a megadott ár az összes termék együttes ára és kizárólag egyben vásárolható meg, II.) vagy funkciójukban azonosak (IC-k, szakkönyvek, stb).
(#) lóri válasza bankimajki hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Érdekes. Én nézegettem a hirdetéseid, de semmi kifogásolnivaló nem láttam. Jó lenne, ha megjelenne a moderációt kérő neve és akkor magánban meg lehetne kérdezni mi a baj. Nekem is volt pár hirdetésem, de levettem őket. Engem nem zavar a kötekedés,mert nem mind rosszindulatú és tanulok belőle. Ami fura volt, a Weller pákás hirdetésben valaki mondta, hogy az eredeti és a Puskás páka közt akkora a különbség, mint Trabant és Ferrári között. 20 évig használtam mindkettőt, de nem vettem észre különbséget. A fogása kb.ugyanaz, ugyanúgy felmelegíti pár sec. alatt a hegyet. Gondolom nem véletlen kaptak licenc jogot a gyártásra. Mondjuk az árat a vételár fele alá tettem, de most valaki hirdet 11 és 5 ezerért. Így hát elszégyelltem magam. A telefonközpontot adtam 20-ért, amit(szinte) ingyen kaptam, de valaki azt hitte, hogy a felajánlás topikból hoztam el. Azért nem vagyok ennyire pofátlan. Ingyen bárhol kaphat az ember dolgokat. A nyafogáson elment a központ 32ezerért, de más azt 69-ért hirdeti, plusz 5ezerért a telefonok darabját. Nekem volt öt doboz telefon, ami benne volt az árban.
(#) Kovidivi válasza lóri hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Az üzlet az üzlet. Ha én veszek 18eFt-ért valamit, amit 2 hónap alatt 36eFt-ért tudok eladni, senkinek semmi joga nincs, hogy bármit is szóljon! Magyarázkodni felesleges. Aki pedig beszól, valószínűleg irigy, hogy jó üzletet csináltál, vagy szeretné az árut, csak nem tudja kifizetni. Én is vettem már túlárazott árut, vagy olyat, ami hibás volt. Semmi gond, ezzel is számolni kell.
(#) lóri válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Na igen. Egyébként azt vettem észre, hogy a moderátorok rugalmasak és engedékenyek, elnézőek. Madzagosnak is volt valami moderálása, nem tudom, hogy az miért lett. Mondjuk én nem akartam üzletszerűen kéjelegni, csak költöznöm kellett és nem vihettem magammal, gondoltam felteszem az apróba, aprópénzért. Így is sok a holmi.
(#) teszti hozzászólása Szept 16, 2018 /
 
Sziasztok!

Ötleteket kérnék eme feladat megoldásában:

Van két falap. Az első vastag, a második vékony.
Az első fixen rögzítve van a második lapot szeretném 90°-al elfordítani az első lapon, majd vissza.

A probléma, hogy visszahajtáskor a második falap vissza csavarja a csavart, így lötyögni fog, ami nem jó, mert nem lesz tartása.

Hogyan tudnám megoldani, hogy a második falap visszahajtásakor ne forogjon el a facsavar?

Készítettem egy gyors ábrát, remélem érthető, hogy mit szeretnék.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2018

Kerd.png
    
(#) lóri válasza teszti hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Szia!
Miért nem használsz metrikus csavart, önzáró anyával?
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2018
(#) pjg válasza lóri hozzászólására (») Szept 16, 2018 / 1
 
Számból vetted ki a szót.
(#) teszti válasza lóri hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Az önzáró anyát hova tudom tenni?
(#) lóri válasza teszti hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Gondolom a csavar végére, ha van hely.
(#) lóri válasza teszti hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
De most nézem, nagyon"vastag" a fád, ezért be kell fúrni jó mélyen, hogy beérjen a csavar végéig. Vagy át kell gondolni az egészet, ha ez nem járható. Vagy befúrsz oldalról a csavar végéig és betolod az anyát. Lefogni meg valami bedugott csavarhúzóval tudod, hogy ne forduljon el meghúzáskor.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2018
(#) Bakman válasza teszti hozzászólására (») Szept 16, 2018 / 1
 
Használj olyan csavart, amelyiknek van nyaka, lásd melléklet. Nem ismerem a helyes kifelyezést. Vagy egyszerűen ragaszd bele a csavart a fába.

Csavar.jpg
    
(#) teszti válasza lóri hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Az első lap kb. 20 cm, második kb. 1cm vastag.
(#) lóri válasza teszti hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
De létezik fába csavarható düzni, amiben metrikus menet van. Hangszóró rögzítéshez használtam ilyet.

düzni.jpg
    
Következő: »»   2938 / 3583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem