Fórum témák
» Több friss téma |
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Milyen jel megy rá? Biztosan tökéletes négyszög?
Szerezek egy jelgeneratort,es ujbol jelentkezem,hamarosan.Koszonom.
Olyan a jel, mintha fejtetőre állna, valamint a mérőcsúcs biztos kompenzálva van?
Igen.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2018
Az impulzusoknak a felfutása szokott gyorsabb lenni, és a lefutása lassabb. Vagy negatív szintű logikát vizsgálsz, vagy fel van cserélve a meleg, és hideg pont, vagy van a szkópon a függ erősítőben polaritás váltó. Már nem igazán emlékszem, de nem emlékszem, hogy lett volna rajta. A hátulján sincs?
Nincs.
Szia!
Ha a gate feszültségeit vizsgálod, akkor nincs ezzel a jelalakkal semmi baj. A gate-kapacitás kissé integrálja a felfutást és a lefutást. Másnál sem rózsásabb a helyzet: Bővebben: Link. A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
Nem is a jelalakkal van annyira a baj, hanem, hogy úgy tűnik fejjel lefelé áll.
Fordítsa meg a bekötést. Biztosan a meleg ér van testen, azért mutatja így.
Az érdekes csak az, hogy a csatolt képen láthatóan a mérőfej árnyékolása testen van. Nekem is okozott némi fejtörést, hogy akkor hogy is van? Azért kéne egy valamilyen külső jellel ellenőrizni, hogy biztos nem a szkópban van valami hiba.
Itt jobban latszik a hiba.
Azért nem rossz így már. Van egy kis túllövés, meg a visszafutás kioltás is kicsit gyenge, de ha nem zavar, jó így is. Ha zavar, vedd vissza egy kicsit a fényerőt.
A túllövés ha a mérőfej jól van kompenzálva akkor ilyen, nem nagy probléma, csak a kompenzációt ellenőrizd, hogy ne a szkóp tegye hozzá.
Inkabb zavar a visszafutas kioltas.(A vonal ami a jel folott visszafordul majd felfele maszik).Ezt szeretnem megoldani.Honnet kezdjem?Koszonom.
Szerezz kapcsolási rajzot. Ha miniszkóp III -ad van akkor nehéz dió lesz, mert abban elég spec vastagréteg áramkörök vannak, amikről nem nagyon lehet tudni semmit, és beszerezhetetlenek.
Elsőként vedd le a fényerőt, hogy a sugárnak ne legyen udvara..
szép estét keresek alkatrészt egy H313 oszloszkóba KONDENZÁTOROKAT 500V 0.1 Uf ha van valakinek tudna segíteni ?
Talán inkább így kellene: Szép estét! Egy H313 típusú oszcilloszkópba keresek kondenzátorokat. (500 V; 0,1 uF) Ha valakinek van, kérem, segítsen! Köszönöm. A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2018
Moderátor által szerkesztve
Egy fapados régi analóg szovjet oszcilloszkóp.
![]()
ez a fajta http://retroelektro.uw.hu/muszer/h313.html
100nF-os 500V körüli fólia kondenzátor mehet a helyére, bárhol kapható fillérekért.
kKöszönöm a választ! Íírtam pmprivát üzenetet.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2018
Moderátor által szerkesztve
Sziasztok.!_Egyeloőre feélre_tettem,_miíg kapok valahol egy maás szkoópcsoövet._Majd uújra nekifogok javiítani._Koöszoönoöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2018
Moderátor által szerkesztve
Sziasztok!
EO 213 oszcilloszkóp kontakt hiba javításhoz kérek segítséget (csak azoktól akik javították már ezt a modellt ) . Milyen spray-et használjak és a "zárt" fokozat kapcsolókhoz hogy férek hozzá? A referencia oszcillátor nem ad ki jelet a leírás szerinti ellenőrző beállításban . Lehet ez az előző hiba oka vagy a D 100 D hibásodott meg . A tápot megkapja de a rajzon látható 30, 31 pontoknak nem tudom hova kelene csatlakozni. Köszönöm.
Mindenféle fújkálós megoldás felejtős. Ha még sokáig szeretnéd használni akkor nincs más megoldás mint szét kell a yaxley-t szedni és az oxidréteget el kell róla távolítani. Nem mechanikusan, smirglivel ahogy itt azt régebben valaki bemutatta
![]() A keveset vagy ritkán használt, öreg forgókapcsoló érintkezőin az oxidréteg már olyan mértékben van rajta, hogy azt forgatással már nem lehet leszedni. Ehhez még az is hozzájárul, hogy az érintkezőt két oldalról nyomó leszedők rugóereje is csökken az idő előrehaladtával. Valamikor régen leírtam talán ebbe a topikba hogy én hogyan csináltam, képeket is csatoltam, mondjuk az nem RFT szkóp volt.
Esetleg létezik üvegszálas radírtoll, azzal nagyon szépen meg lehet takarítani az oxidált felületet. Én ezüstözött érintkezőket szokok vele takarítani (többek között) és úgy lehozza az oxidot, hogy a vékony ezüstréteg nem sérül meg (persze ésszel használva, mert ha durva vagyok akkor még a forrasztást gátló bevonatot is lehozza a panelekről, erre is szokom használni). Mióta megvan el sem tudom képzelni, hogy voltam meg nélküle korábban. Esetleg írógépradírral is meg lehet próbálni, az nem roncsolja a gyári bevonatot.
A fujkálást semmilyen spray-el nem ajánlom, feltéve ha utána nem akarod az egészet szétszedni és kitakarítani még azt is. A legtöbb kontakt spray vezeti a villanyt, teljesen tönkre megy tőle az összes elektromos paraméter. A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2018
Ezüstözött kontaktokat fogpasztával a leg célszerűbb takarítani. Minden más fizikai beavatkozás károsítja.
Sziasztok!
Van nekem egy OML-2M szovjet gyártmányú oszcilloszkópom,sajna rossz! Az egyik hiba az amikor levettem a függőleges és a vízszintes eltérítést akkor a sugárnak gondolom középen kéne hogy legyen,de nincs ott,csak akkor ha a C7 vagy a C6 kondi egyik lábához hozzárakom a multiméter egyik zsinórját 1-2 másodpercre ( a képen bejelöltem). A másik hiba meg 140V helyett 160V-ot mérek rajta. Hol bírnám lecsökkenteni a feszültséget. Segítségeteket előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2018
Ha leveszed az eltérítéseket, nem biztos, hogy középre áll be a sugár. Az eltérítőlemezek ettől még különböző potenciálokon maradhatnak. Ha így szeretnéd ellenőrizni, akkor kösd össze mind a négyet és rakd egy fix potenciálra (akár földre).
Feszültséget csökkenteni egy soros, megfelelő teljesítményü ellenállással tudsz. |
Bejelentkezés
Hirdetés |