Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok új vagyok nagyon itt és a témában is, hifi erősítot szeretnék összehozni a tápon amit mellékeltem(wijdeven te330) nyugodtan kössem össze a nullát és utána használhatom kettős tápként? Segítséget előre is köszönöm nem tálaltam túl sokat róla a neten.
Ha nincs össze kötve alapból, akkor kösd össze, és kell rá egy egyenirányító híd, meg puffer kondi amennyi befér...
Köszönöm szépen a segítségét nem voltam teljesen biztos benne, hogy ráköthetem graetz hidra és a puffer kondikra. 4x10000uf majd meglátjuk elég vagy sem.
A szekunder oldalon a "BA" szín a nulla, ebből nem egy van amúgy?
Össze ne keverd a primer oldali "BA" vezetékekkel, mert a cetli szerint (szerencsétlen módon) egyforma színű a három vezeték, a két primer fázis (L) és nulla (N) és a szekunder nulla... A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018
Nem volt egyértelmű szamomra sem egy régi hozzászóló írása alapján néztem újra mik jönnek ki belőle primer oké, secunder ba fekete, ye sárga a nulla. A kettő között is mertem feszültséget azt nem értettem de lehet nem gond ha masik oldal valamelyik kimenetével mérek feszt tok más érték jön ki de ez gondolom normális ha a saját oldal nullával akkkor ok 1voltal jön ki több de nincs rajta semmi ami terhelje.
Sziasztok!
Bocs, ha hülyeséget kérdezek. Van egy toroid trafóm, nem nagy 12v/120W-os secunder oldali teljesítménnyel. Egy sima TDA végfokot hajtanék vele úgy, hogy a secundert dióda híddal egyenirányítom, teszek egy puffer kondit elé és utána mehet is a betápra. A kérdésem az lenne, hogy a 220V és a toroid közé ajánlott tenni zavarszűrőt? Ha igen, akkor egy egyszerű kapcsolást tudtok ajánlani? Láttam bolti zavarszűrőket is, de 2-3 ezer forintot nem akarok adni érte, mert az egész nem sokkal többe volt. Köszi! spgabor
Szia! Felesleges zavarszűrőt használnod. Biztosítékról ne feledkezz meg, mert az hasznos.
Köszi az infórmációt. Biztosítékot csak írni felejtettem el. De erről jut eszembe, biztosítékot mekkorát érdemes beletenni? pl ha 4A a csúcs áramfelvétel, akkor a dupláját?
A primer oldali lehetne 1 A, a 10 A-rel terhelhető szekunder ágban pedig egy 8 A-es biztosíték maximális védelmet biztosít a transzformátornak.
Köszönöm!
Ezt amúgy hogy szokták számolni, hogy mekkorát érdemes?
A biztosítékot a terhelés legnagyobb effektív árama fölé méretezzük, a soron következő szabványos értéket választva.
Sziasztok!
Autó akkumlátorról akarok 50Hz 230V (hálózati szabványt) csinálni, ehhez egy ilyen Toroid transzformátor -t akarok használni, ami így jelen állapotában 300W-ot tud névlegesen átvinni. Ha újra tekercselném- tegyük fel hogy van nekem erre alkalmas rézvezetékem- ki lehetne-e hozni belőle 600, esetleg 1000W-os teljesítményt? A vasmag kereszmetszet: 5,8*2,65=15,37cm2 alkalmas lenne egyáltalán erre?
A ráírt teljesítmény nem csak a tekercsekre vonatkozik, hanem a vasmagra is.
Ha 300W van megadva, abból soha nem lesz 600W -os mag. Vegyél egy 600-1000W -os trafót, az majd átviszi a szükséges teljesítményt. Azt már csak mellékesen kérdezném meg, ha 12V ból akarsz 230V -ot előállítani, és 600W -ra van szükséged akkor ugye azt is tudod, hogy kb 50A -t kell betáplálni a 12V -os oldalon? És akkor még a veszteségeket nem is említettem...
A másik pedig az, hogy azzal a vassal hogyan szeretnél te 50 Hz 230 V hálózati szabványt csinálni?
Oda nem akármi elektronika kell ám, hogy valamennyire színusz is legyen.
Még egy kérdés eszembe jutott. Az egész egy régi fém dobozos beltéribe lesz beépítve. Kell földelnem a dobot fém részét? Mert akkor földelt tápcsatlakozót tennék rá, ha ajánlott.
Ez nem ajánlás kérdése. Ha kettős szigetelésű az eszköz akkor tilos földelni, egyébként kötelező.
Ha vagy olyan jártas, hogy a kettős-szigetelés előírásait be tudod tartani, akkor hagyd el az érintésvédelmi föld bekötését. Ennek az a haszna, hogy a későbbiekben nem lesz gondod a földhurokkal.
És akkor a keresztmetszetekről, meg az áramokról nem is beszéltünk primer oldalon.. Lehetetlen!
Idézet: „Autó akkumlátorról akarok 50Hz 230V (hálózati szabványt) csinálni,” Szerintem egyszerűbb, ha veszel egy használt szinuszos kimenetű UPS-t. Itt is szokott lenni a hirdetésekben.
Az is csak percekre jó, és nem csak az akku kapacitás miatt.
Oké, akkor egy kicsit vissza veszek az igényekből. Maradjunk akkor a 300W-nál.
Konkrét célom üzemeltetésre nincs, egy általános konnektor aljzatot akarok készíteni, itt a lényeg abban van, hogy saját készítésű legyen, ugyanis ezzel (is) szeretnék tanulni. Tudom, tudom. nem a 230-al és a 300W-al kéne kísérletezgetni, hanem kicsi áramokkal, de azon már valamennyire túl vagyok, kicsit emelni akarom a dolgokat... Van 2db 100-100W-os napelemem amik szépen töltik az akkumlátort, túltöltésvédelemmel ellátva.. ezzel nincs gond! Ezt az energiát akarom átalakítani általánosan használhatóvá.. eleinte például csak egy egyszerű villanykörtét, ventillátort stb. (ezek ugye pár 10W-ok) Jelenlegi problémem pedig a transzformátor. Mindenképp toroidot gondoltam, mert ennek van a legjobb hatásfoka, de próbálkoztam EI vasmaggal is. Azért gondoltam hogy ez a kersztmetszet elég lehet, mert már olvastam, hogy valaki 20cm2 hozott ki 1kW-ot, de nekem is esélytelennek tűnt. És hangsúlyozom mégegyszer, hogy a saját készítésű a lényeg!
Az inverteres témát ajánlom.
Ez így ebben a formában nem igaz.
Ha nem a beépíthető 1-2 db 7-7,2 Ah-ás akkut használja (és itt erről van szó), illetve, mivel építeni szeretne, az eredeti passzív hűtést megerősíti, pl. ventilátorral, akkor egy APC Smart UPS 600 akár több óráig is működik. Ez gyakorlati tapasztalat. A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018
Úgy igen. Főleg hogy olvasom, hogy vissza is vett az igényből.
Idozito, ne555, fet, trafo, izzolampa mint fogyaszto.
Inkább építeném kettős szigetelésűre. Neten valahol fellelhetőek az előírásai, hogy biztos jól csináljam? Illetve szeretném tudni, hogy a korábban általam leírt áramkörben mire kell figyelni. Eddig rendes leírást nem találtam róla.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018
Ez egy toroidos téma. Mivel emlékezetem szerint erősítőt építesz. menjünk át az Erősítő mindig-be és ott mutasd be milyen TDA-s kapcsolással, hány ohm-os hangsugárzókat szerelnél hajtani.
Sziasztok!
Vettem két toroid transzformátort, mindkettővel kapcsolatban lenne kérdésem. Az első az igazából a képen látható feliratozás lenne, jól értelmezem, hogy a szekunder tekercs feszültsége terheletlenül 32V, terhelten pedig 25V és erre van méretezve a teljesítmény adat? A mellette lévő AB 2min/18min érdekelne leginkább hogy az mit jelent? A másik trafó 630VA teljesítményű, elé raktam egy lágyindítót és még így is sok esetben lecsapja a kismegszakítót(10A-es). Erre az megoldás lehet, hogy növelem a kondit a lágyindítóban? Így talán kisebb lesz az áramugrás ha jól értelmezem a dolgot. A válaszokat előre is köszönöm! |
Bejelentkezés
Hirdetés |