Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2955 / 3580
(#) kameleon2 válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Feltaláltak már pár technológiát a menetes illesztések óta. Préskötések, szorító és roppantókötések. Nekem eddig a roppantógyűrűs jött be a legjobban. Nem csöpög és gyors.
(#) elektroncso válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Tudom. Ma már amúgy is a legtöbb helyen műanyagcsöveket használnak amiket meg úgy "hegesztenek" össze. De még rengeteg helyen használják a meneteseket is, például csaptelepeknél mással még nem is találkoztam, keringetőszivattyúk is menetesek (tudom-tudom az hollander, de annak is van menetes része amibe nem tömítőkarika megy).
(#) tbarath hozzászólása Nov 1, 2018 /
 
Kresz témában, jogi megfogalmazás vs. józan ész: Bővebben: Link

Alapjában tl;dr de a végén leírja magyarul egy érthető mondatban, hogy a sok marhaság helyett minek kellene lenni ebben a jogszabályban...
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2018
(#) kameleon2 válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
A képen szereplő technológia is menetes, csak a csőhöz csatlakozik roppantóidommal. A tömítés itt tömítő felölet és gumi.
(#) Ge Lee válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Nem ugyanarról beszéltek. A press-es (roppantós) technológia is csak a cső kötése, de a falikorong az ott is menetes, különben hogyan hajtanád bele a sarokszelepet, excentert akármit. Na ezen menetek tömítéséről folyt a vita.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2018
(#) SALáta válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Teljesen jó, én használtam levegőhöz, vízhez, olajhoz eddig. Mivel a kóc tömít meg dagad is elsőre jónak tűnik de nalam nem jött be. Legutolára alacsonynyomású olajhoz tettem teflonszalagot. Tökéletes. Mint az "oda nemvaló" pneu gyorscsatlakozó is-alacsony nyomás 6-7 bar max. Próbáltam roppantógyűrűssel, rossz. Van ahol csak az fért el. Amúgy van öntömítő menet is! Nem is értem miért nem használják széleskörben. 50-70 bar van rábízva .
(#) jani1987 hozzászólása Nov 2, 2018 /
 
Új ablakot kellene csinálnom de a kapcsolás technika elég kezdetleges. A korongot magasságba tolni aztán jobbra balra húzni. Valami hatékonyabb módszer kellene.
(#) Gabó válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Felsőmaró megfelelő fejjel...
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 2, 2018 / 1
 
A neve: Véső.
(#) Taki33 válasza SALáta hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Minden közeghez a megfelelő tömítő anyag kell!
Ivóvízhez, fűtéshez a kender plusz tömítő zsír árban, minőségben, verhetetlen. Mondhatnám örök élet + egy nap. A benzolt tartalmazó közegekhez a kender nem jó, oda teflon szalag, zsinór vagy spéci tömítő paszta kell. Gázhoz sűrített levegőhöz sem ajánlott a kender.
(#) Firefighter1 válasza Taki33 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Sziasztok!
Ilyen fajta redőnytekerőm van! Szerintetek milyen motort tudnék használni a redőnymozgatáshoz!

Nem ragaszkodom a léptető motorhoz (vagy enkodereshez)
Alul felül úgyis végálláskapcsolót kap
(#) jani1987 hozzászólása Nov 2, 2018 /
 
A tyúkok védelmére hálózatis riasztót kellene szerelni de nem tudom milyen legyen. Az ajtó mögé szerelném hogy nyitásra érzékelje a mozgást de itt megállt a tudomány. Milyen készletet javasoltok és hol keressem?
(#) tbarath válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Milyen az a "hálózatis riasztó"?

Egyébként nyitásérzékelőnek valamilyen Reed relés cucc használható, ebay-en olcsón megkapod: Bővebben: Link
Aztán ezt olyan berendezésre teszed rá, amilyenre csak akarod.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2018
(#) jani1987 válasza tbarath hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Nem elemes hanem 230-as.
(#) Firefighter1 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
És mire riasszon? Mozgásra? ajtó nyitásra? Mit riasszon? szirénát vagy csipogjon vagy ultrahangos menyétriasztót indítson??
Ez jelen pillanatban olyan mint amiket én szoktam irni..
Egy nagyon sokismeretlenes egyenlet
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Teszel az ajtó mögé egy (230 V-os) mikrókapcsolót, beállítod egy darab lemezzel a nyitási szöget, és akármit (fény, hang, cséphadaró) működtetsz rajta keresztül.
(#) jani1987 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Nyitásra és nem baj ha csak én hallom a házba. Utána az illetőt likvidálom.
(#) Firefighter1 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
(#) tbarath válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Ezt azért gondold végig, annyit kapnál érte mint egy rendes emberért...
(#) zolika60 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Nálam a redőnyt egy kiselejtezett akkus fúró motorja hajtja áttételestől. Bár az nem ilyen fajta redőny, hanem húzós volt és a "főtengelyt" hajtja közvetlenül.
(#) kameleon2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Szia! Létezik gurtnimotor is és csőmotor is. A csőmotorokat szabvány méretre gyártják, hogy beépíthető legyen utólag is a tengely helyére. Léptetőmotor barokkos túlzás lenne egy redőnyhöz. Például itt is találsz párat. Ha jó vezérlést keresel - keress privátban. Ha meg akarod építeni, kösd fel a gatyát! Van vele bíbelődés. Nem árt pár fédert is beszerezni, illetve nem írtad a redőnyléceid anyagát. Mert ha műanyag akkor a motor felejtős. Széttépi a redőnyszálakat.
(#) Firefighter1 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
5 ilyen redőny van a lakásba, úgyhogy valami reprodukálhatót keresek, de öltetnek jó.
befogom a hajtókart a fúróba és igy tudni fogom saccra hogy mi az ami még meghajtja!
(#) kristikoma válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Nem vagy 100-as... Mint a csöves erősítő "építésnél". Ha nagyon likvidálni akarsz, irány pélául az USA-ba... Itthon az ilyet úgy díjazzák, hogy rád rohad a műanyag lakat. A sittről meg nem tudsz ide sem írni addig.
(#) Kovidivi válasza kristikoma hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Mindig csak a rosszra gondoltok. És ha róka vadássza a csirkéket? Vagy más állat?
(#) pucuka válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Akkor meg természetkárosításért, vagy állatkínzásért zárják be.
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 2, 2018 / 1
 
Vagy elszöknek egy kakashoz.
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Átszöknek a csirkék a kakashoz? Jó tipp!
(#) Kovidivi válasza pucuka hozzászólására (») Nov 2, 2018 / 2
 
Ott, a világ végén, ahol Jani lakik, nem derülnek ki ezek a dolgok Ha csak le nem írja nekünk.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Ilyen helyeken egy mérges kutya kell a házhoz. Az megoldaná, csak ne kegyen jóllakva.
(#) tbarath válasza kristikoma hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Egy fenét, az usákban büntetik úgy, ott gyilkosságért simán kap 20-30 évet, ha épp életfogytot vagy halálbüntetést nem. Itthon hosszas nyűglődés, 6-8-10 év után majd elítélik valami 10-15 évre, amiből kb. 6-8-10 évet már leült előzetesben vagy háziőrizetbena, aztán bent jó magaviselettel majd lehet kérni a böntetést harmadolának-negyedének elengedését.

A műanyag lakathoz azért sokkal több kell, mint hogy a tulajdonodat védve megölsz egy bűnözőt. Az olaszliszkai gyilkosok közül is csak 3-an kaptak Tchibo-t (ami kb. 30 év), 3 megúszta 15-15-17 évekkel.
Következő: »»   2955 / 3580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem