Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Sziasztok!
Használt TN160 kémiai ónozót visszaönthetem a friss mellé flakonba, vagy tároljam külön őket? Most vettem egy flakonnal, ma kipróbáltam, jól dolgozik, de nem tudom, hogy visszaönthetem-e a már NYÁK-ot látott folyadékot a frisshez. Előre is köszönöm!
Nem csoda ez sem, komolyabb rajzoknál ugyanannyi hibával működik mint más papírokkal a vasalás. Csak annyi a különbség, hogy ebbe nem ragad bele a papír.
Ezek a bemutatott 3x5cm -es panelek a maguk 8-10 sávjával szépek, csak nem mérvadó.
Amig használtam, én is visszaöntöttem. Ezzel csak higítod a vegyületet, ami amúgy is bedöglik egy idő után. De majd a tapasztaltabbak megmondják.
Én is mindig visszaöntöm, kb 1 éve használok egy flakont.
Nekem 270x110mm méretben is kivalóan muködött(csōves vėgfok). Sajnos most képpel nem tudom igazolni, jövőre bepótolom. Nagy felületű feliratokhoz is próbáltam.,
Ok, csak egy csöves végen inkább van 2mm szélesség feletti sáv mint 0,4 alatti.
Rajzolat finomsága és a mérete nem mindegy.
Van vékony is, feliratokhoz 0,2mm hasznaltam. Hidd el, jól működik, nagy felületen is, ha jól használod.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
Most csak ezeket a képeket tudom mutatni, fóliaoldalról most nincs lehetőségem..
Elhinném ha nem próbáltam volna.
Nálam nem volt különbség, ugyanazokat a hibákat hozta mint a műnyomó. Csak egy különbség van, hogy ezt nem kell áztatni. Látni innen is a fólia oldalt, ahogy azt írtam, derék sávok vannak amire tökéletes ez is meg a műnyomó is. De nem is azért írtam, hogy piszkáljam azt aki ebben hisz, csak, hogy kaqkk nagy dolgokat ne várjon tőle.
Én kb 2 éve abbahagytam a fotózást (dfry fólia) egy két saját nyákra nem akartam újra kezdeni , de ha azt mondod hogy nem érdemes vállalni akkor rendelek megint DRY-fóliát azt ismerem abban nem csalódhatok ...
Elhiszem, hogy nem éreztel kulōnbséget, én igen. Sokkal könnyebben hasznalható, áztatni érdemes, nagy felület esetén. Nem csak csoveshez kėszítettem panelt vele, majd elõkeresem, az sem kis meret, sűrű vékony fóliasávok....
Ami még lenyeges künbsėg lehet, nagyfelületű fóliasávok sárga papirral hibátlanok, nincs alámarás. Műnyomóval ez nehezen érhető el.
Félre ne értsd, nem akarlak lebeszélni róla, csak én amikor még vasaltam, kipróbáltam és nekem nem adott más pluszt csak azt, hogy a papír nem ragadt bele.
De azt, hogy nem szakad bele, vagy nem lesz hiányos egy x mennyiségű sáv, csak a végén derül ki ennél is. Vékony sávokat meg elég nehéz befoltozni.
Igen mert a beleragadt papír hajszálcsöves, a sárga papír meg nem ragad mert van egy vékony fólia rajta.
De ha áztatás után, újra melegítetted a papírt ez a probléma megszűnt.
Innen rendeltem, jól működik: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
Egy próbát megérne az öntapadós tapéta hátoldala. Többnyire egy marék helyen kapható.
Azt próbáltam ,némelyik tökéletesen működött,de volt amelyikről "leesett " a toner minden külső behatás nélkül . Az öntapadós nyomtatólap (cimke) hordozója viszont jó ,de olyat keresek ami miatt nem kell magyarázkodni ha mással csináltatom a nyomtatást ...
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2018
Köszönöm mindkettőtöknek! Én is visszaöntöttem.
Ha visszaöntöd-és ha sok a levegő a lötyi felett sokkal hamarabb bedöglik . Ezért jól záró flakonban kell tárolni ,ami lehetőleg mindig teli van . A használtat kiöntheted és a maradékot lehetőleg mindig öntsd kisebb flakonba ....
A bemutatott panelek 30x18 mm-sek. A vezető sávok 0.5 mm-sek. De ami a legjobb az egészben, hogy műnyomó papírral mindig volt valami kis rajzolat hiba. Ezzel egyszer sem.
Nem akarok senkit sem lebeszélni a műnyomó papírról, és erre rábeszélni, mivel mindenki azt használja amelyik jobban bejön neki. Nekem ez jön be jobban.
Üdv fórumozók!
A következő problémával állok szemben. Fotoeljárással szoktam nyákokat készíteni, viszont a fóliára tintasugaras nyomtatóval szoktam kinyomtatni a nyákrajzot. A fólián kis gödröcskék vannak hogy meg álljon a tinta, viszont így nem egységes a tinta vastagsága és sok helyen ahol vékony a tinta a levilágító átvilágítja a fotolakkot és ez sok apró hibát eredményez. Szeretnék most egy kiterjedtebb méretű nyákot készíteni és jó lenne precízebb megoldást találni. Létezik ilyen fólia lézernyomtatóhoz is esetleg? Vagy hogyan tudnék esetleg javítani a minőségen?
Természetesen létezik.
Ezt a google is mondta volna árral együtt.
Esetleg két példányban nyomtatás, majd a nyomatokat egymás fölé rakod. Annó én is készítettem fóliát tintasugaras nyomtatóval de ott mindig egyenletesek voltak a sávok, akár teli területek is.
Lehet hogy jobb minőségű a tintasugaras nyomtatód. Talán ideje lenne beruháznom egy lézernyomtatót...
Más okok miatt de már váltottam lézernyomtatóra. Amíg a tintasugaras volt, mindig eredeti patront vettem bele. Egyszer próbáltma az utángyártottat, négy - öt lap után ki is dobtam a francba a patronokat.
Nehogy azt gondold, hogy a lézer a hozzá való fóliával jobb eredményt fog adni. Talán még olyat sem... A lézernyomtató nyomata a fólián gyönyörűen át fog látszani, tudom mert szívtam én is vele. A tintásnál legalább tudsz tintamennyiséget állítani, bár az sem az igazi, épp emiatt, hogy nem teljesen átlátszatlan.
Ahogy többektől olvastam, és magam is arra jutottam, fotózásnál inkább a papír a megoldás, mert annak a rostjaiba beivódik a tinta vagy a por, és jóval kevésbé lesz átlátszó mint a fólia. Hogy milyen papír, pausz, vagy hagyományos utólag kezelve valamivel azt magadnak kell kikísérletezni. A pausklar 21 spray nekem annak idején bevált, átlátszóbbá teszi a papírt.
Tehát ha jól értem fogok sima papírt, kinyomtatom a nyákrajzot, átfújom ezzel a pausklar 21 el és ugyanúgy mehet a világítóba? Lehet hogy esetleg több ideig kell emiatt az UV fény?
Ha nem fújod le pausklar-spray -el akkor nem lesz lucskos ragacsos de az uv ugyanúgy átmegy rajta ....
|
Bejelentkezés
Hirdetés |