Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Ezzel kíváncsivá tettél. A papírokon máshova kerültek a szálkeresztek de egymáshoz képest a távolságuk egyezik. Gondolom a papírfelszedő mechanika pontatlansága okozza ezt.
Mérted, vagy egymásra tetted a két nyomtatást ?
Ha egymásra tetted a szálkereszteket és "tizedre" stimmel, akkor bingo. Mire nyomtattad? A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2018
Normál A4-es papírra. Összetűztem több ponton a kettőt és reflektorral átvilágítottam. Nincs annyi írásvetítő fóliám, hogy ilyenekre pazaroljam, de ha legközelebb egyszerre nyomtatok két A4-es lapot, belecsempészem a mérőkereszteket. Pontosan lemérni nem tudom de könnyen összeillett a kétszer négy kereszt, a lapok sem feszültek egymáson.
Ez a teszt ahogy leírtad így nem fair. (Normál papírt nem lehet korrekten ellenőrizni)
Én előlapokat szoktam szitáztatni pauszról több színben. A nyomatóm HP 1200 lézer. Még egyszer nem sikerült két olyan nyomtatás a színekről, amik pontosan fedték egymást. A szitások mindig szidnak mint a bokrot, hogy a pozicionáló szálkeresztek nem pontosak, így használhatatlanok. Szemre kell dolgozniuk, és még így sem 100-as. Egy nagyon pici szellemkép a nyák rajzolatnál már katasztrófa. ( persze csak a fotóeljárásnál). Milyen nyomtatót használsz ? A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2018
Csak normál papírom és írásvetítő fóliám van itthon, amit át is lehet világítani. HA lesz rá alkalmam, ellenőrizni fogom fóliával is.
Samsung CLP-415N
A pausz olcsóbb a teszthez.
Feltétlenül írd meg mire jutottál. Lehet hogy nyomtatóra kell beruháznom ? A nyomtatód nagyságrendekkel komolyabb mint az enyém.
Ha nyomtatsz két A4 lapra négyzetrácsot kb. 10mm négyzet oldalakkal, utána ezt a 2 lapot-rácsot egymásra téve, majd elcsúsztatva egymáson különböző eltérő pozíciókra pld.: egyiknek a bal teteje a másik közepével fedjen valószínűleg előjön a geometriai torzítás.
Nálam még az is a baj, hogy a torzítás mértéke nem mindig ugyanolyan. A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2018
Örökbecsű Rejtő Jenő máig kedvenceim közé tartozik, így tudom, hogy te vagy a"Dörrög Zuldán"!
Köszönöm a választ, teljesen logikus. A kis áramköröcskével nyilván a hőfok és egyéb szenzorokat csapja be... Árulnak ma is CD/DVD nyomtatót (nem drága, már 20 eFt-ért is van). Ezzel a CD-re szép festményt lehet nyomtatni, vagy ez a CD-író utódja? Holnap megtudom. Jó éjt!
Ezt nyomtattam ki, két példányban, lásd melléklet.
Ha Epson, akkor van olyan festék hozzá, ami maratásálló. Én erről nem tudok többet.
Püff, oda az inkognitóm. A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2018
Ha azonos a torzítás a két példányon, ezzel a módszerrel nem derül ki, bármekkora mértékű lenne. A két négyzetrács egymáson eltolva teszi láthatóvá az eltéréseket.
Nyomtattam már furat és vágási képeket jók voltka mindig a méretek, azokat tolómérővel ellemőriztem, már amennyire tudtam.
Vagy a lapon elférő legnagyobb kör.
Felszúrod egy tű hegyére mindkettőt pontosan, és körbe fordítod. A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2018
Igen, vannak ilyen nyomtatók, a probléma velük a következő:
1. csak akkora nyák mehet bele, ami a CD szélétől a közepéig elfér (a CD közepét kihagyják szoftveresen, driverből) 2. csak olyan tintás megfelelő, amelyikhez van maratásálló tinta is (ez általában az ötödik, fekete patronból valami különlegesebb, viaszos darab, 2-4x drágábban, mint a többi) 3. nehéz/lehetetlen rávenni, hogy csak azt a festéket használja Amúgy én is gondolkoztam már ilyennek a kipróbálásán, de amelyik tényleg tudja ezt a nyomtatást és valóban megfelelő tinta is van benne, az már nem a 20000-es kategória, hanem inkább az 50000.
Ezt nyomtasd ki, vágd 4 felé és tedd egymásra.
Ha nincs szellemkép, akkor kiváló nyomtatód van Idézet: De nem mérvadó ! A paus tényleg nyúlik vetemedik , ha fóliát használnál nem szidnának a szitások .... „A pausz olcsóbb a teszthez” A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2018
Hát ez azért nem a 10-20e forintos kategória. Lehet, hogy ez pontosabb. Ha lesz fölös írásvetítő fóliá azzal is próbáld ki, arra lennék igazán kiváncsi.
Nem hagyott nyugodni a dolog, feláldoztam a tudomány oltárán egy írásvetítő lapot. Nagy kár, hogy nem tudom élőben megmutatni. Attól függően hogy honnan jön a fény, úgy vetnek árnyékokat a csíkok, a fényképek a pontosságot nem adják vissza, eszközöm sincs normális fotót készíteni. Egy A4-es lapra ragasztottam fel a fóliákat, nem tudtam kifeszíteni őket. A kereszt irányú csíkok is jól fedik egymást ha leszorítom egy üveglappal de úgy már végképp nem tudtam lencse végre kapni, a masina nem találta el a fókuszt.
DSC_8987: a fényképezőgép vakujával. DSC_8990: makró előtét lencse*, vaku nélkül DSC_8993: makró előtét lencse*, vaku nélkül, kézzel nyomom le a fóliákat. Itt jól látszik, hogy árnyékot vetnek a hosszanti vonalak. Nem csoda, négy rétegben már van vastagság. * Igazi makró objetív és körkörös megvilágítás kellene, ezek az előtét lencsék kb. vicc kategória minőségben és árban is. A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2018
Ha sikerül majd szkennelek be olyat amin szépen látszik hogy véletlenül sem tudtam 2 egyformát nyomtatni. Fóliára sem. Az előfordulhat hogy a nyomtató minőségének (árának) a függvénye a dolog, és egy háromszor ennyibe kerülő nyomtatóval nekem is ment volna.
Nekem elég ha azt mondod passzol.
Nálam a vizszintes vonalak távolsága az A4 lap alja felé nyúlnak. nem veszélyesen, de szellemképes lesz. Ez nyilván mást nyomtatást nem befolyásol, mert egy szöveg.. kép..stb nem fog látszani, de filmet sokszorozni ezért mindig csak egy pozicióban tudok. Ez amúgy nem jelent problémát, csak plusz 5 percet A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2018
Idézet: Csőtollal is rajzoltuk, higított körömlakkal. „Pontosan félévszázada festették (szó szerint; ecset, nitro festék) velünk az első nyákokat szépemlékű középiskolámban”
Mindig azok a technikai újítások.
Ti még nem emlékezhettetek arra, amikor az Ezermesterben ismertették a bakelit(?) lapra galvanizálható rézréteget. Aztán megjelentek a rézfólival bevont lapok... A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2018
Idézet: „Ti még nem emlékezhettetek arra...” Te meg már igy közel a 75-höz mi ? Szép emlékek
Írhattam volna azt is, hogy már nem.
Na legalább már van eredmény. Viszont 3 ujjnyi felületen még nem sok minden jön ki. Minimum A5-ös méretben a két széle között már biztos jól látszana.
Hamarosan indul a teszt a sima papíron átvilágítással. Már épp szárad a lakk Közben előszedtem a dolgokat az előhívóhoz is. Van itt nekem egy TN140 előhívóm. Ilyen kékes színű folyadék volt ez valamikor de úgy látom hogy már csak a flakon kék a folyadék fehéres áttetsző hiába rázom össze. Hátul van rajta egy dátum 2013.09.16. Lehetséges hogy idővel használhatatlanná válik az előhívó?
A sima papírt valamivel áttetszővé kell tenni. Erre van a Pausklar spray, de itt többen mondták, hogy színtelen akrillakk, étolaj, meg nem tudom mik is jók. Az előhívó kipróbálható egy darab hulladék teljesen -hosszú ideig- megvilágított nyákon, kb. 40-60 másodperc alatt kell leoldja a lakkot, puha ecsettel enyhén lehet ecsetelni.
Idézet: Én azt tapasztaltam hogy szinte alig van különbség a levilágítási időben ha használtam vagy ha nem a pausclart ... „A sima papírt valamivel áttetszővé kell tenni”
Megpróbáltam átvilágítani sima papírral, egyenlőre az előhívó semmit nem csinált vele. Van itthon átlátszó gyorsan száradó lakk spray azzal befújtam, most várom hogy megszáradjon és újra berakom az uv fénybe.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |