Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1289 / 1385
(#) Bakman válasza janigel hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Ezzel kíváncsivá tettél. A papírokon máshova kerültek a szálkeresztek de egymáshoz képest a távolságuk egyezik. Gondolom a papírfelszedő mechanika pontatlansága okozza ezt.
(#) janigel válasza Bakman hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Mérted, vagy egymásra tetted a két nyomtatást ?
Ha egymásra tetted a szálkereszteket és "tizedre" stimmel, akkor bingo.
Mire nyomtattad?
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2018
(#) Bakman válasza janigel hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Normál A4-es papírra. Összetűztem több ponton a kettőt és reflektorral átvilágítottam. Nincs annyi írásvetítő fóliám, hogy ilyenekre pazaroljam, de ha legközelebb egyszerre nyomtatok két A4-es lapot, belecsempészem a mérőkereszteket. Pontosan lemérni nem tudom de könnyen összeillett a kétszer négy kereszt, a lapok sem feszültek egymáson.
(#) janigel válasza Bakman hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Ez a teszt ahogy leírtad így nem fair. (Normál papírt nem lehet korrekten ellenőrizni)
Én előlapokat szoktam szitáztatni pauszról több színben. A nyomatóm HP 1200 lézer.
Még egyszer nem sikerült két olyan nyomtatás a színekről, amik pontosan fedték egymást.
A szitások mindig szidnak mint a bokrot, hogy a pozicionáló szálkeresztek nem pontosak, így használhatatlanok.
Szemre kell dolgozniuk, és még így sem 100-as.
Egy nagyon pici szellemkép a nyák rajzolatnál már katasztrófa. ( persze csak a fotóeljárásnál).
Milyen nyomtatót használsz ?
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2018
(#) Bakman válasza janigel hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Csak normál papírom és írásvetítő fóliám van itthon, amit át is lehet világítani. HA lesz rá alkalmam, ellenőrizni fogom fóliával is.

Samsung CLP-415N
(#) janigel válasza janigel hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
A pausz olcsóbb a teszthez.
Feltétlenül írd meg mire jutottál.
Lehet hogy nyomtatóra kell beruháznom ?
A nyomtatód nagyságrendekkel komolyabb mint az enyém.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Ha nyomtatsz két A4 lapra négyzetrácsot kb. 10mm négyzet oldalakkal, utána ezt a 2 lapot-rácsot egymásra téve, majd elcsúsztatva egymáson különböző eltérő pozíciókra pld.: egyiknek a bal teteje a másik közepével fedjen valószínűleg előjön a geometriai torzítás.
Nálam még az is a baj, hogy a torzítás mértéke nem mindig ugyanolyan.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2018
(#) Tambi válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Örökbecsű Rejtő Jenő máig kedvenceim közé tartozik, így tudom, hogy te vagy a"Dörrög Zuldán"!

Köszönöm a választ, teljesen logikus. A kis áramköröcskével nyilván a hőfok és egyéb szenzorokat csapja be...

Árulnak ma is CD/DVD nyomtatót (nem drága, már 20 eFt-ért is van). Ezzel a CD-re szép festményt lehet nyomtatni, vagy ez a CD-író utódja? Holnap megtudom.

Jó éjt!
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Ezt nyomtattam ki, két példányban, lásd melléklet.
(#) nedudgi válasza Tambi hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Ha Epson, akkor van olyan festék hozzá, ami maratásálló. Én erről nem tudok többet.
Püff, oda az inkognitóm.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2018
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Ha azonos a torzítás a két példányon, ezzel a módszerrel nem derül ki, bármekkora mértékű lenne. A két négyzetrács egymáson eltolva teszi láthatóvá az eltéréseket.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Nyomtattam már furat és vágási képeket jók voltka mindig a méretek, azokat tolómérővel ellemőriztem, már amennyire tudtam.
(#) janigel válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Vagy a lapon elférő legnagyobb kör.
Felszúrod egy tű hegyére mindkettőt pontosan, és körbe fordítod.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2018
(#) bbb válasza Tambi hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Igen, vannak ilyen nyomtatók, a probléma velük a következő:
1. csak akkora nyák mehet bele, ami a CD szélétől a közepéig elfér (a CD közepét kihagyják szoftveresen, driverből)
2. csak olyan tintás megfelelő, amelyikhez van maratásálló tinta is (ez általában az ötödik, fekete patronból valami különlegesebb, viaszos darab, 2-4x drágábban, mint a többi)
3. nehéz/lehetetlen rávenni, hogy csak azt a festéket használja
Amúgy én is gondolkoztam már ilyennek a kipróbálásán, de amelyik tényleg tudja ezt a nyomtatást és valóban megfelelő tinta is van benne, az már nem a 20000-es kategória, hanem inkább az 50000.
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Ezt nyomtasd ki, vágd 4 felé és tedd egymásra.
Ha nincs szellemkép, akkor kiváló nyomtatód van

proba.pdf
    
(#) kaqkk válasza janigel hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Idézet:
„A pausz olcsóbb a teszthez”
De nem mérvadó ! A paus tényleg nyúlik vetemedik , ha fóliát használnál nem szidnának a szitások ....
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2018
(#) usane válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Hát ez azért nem a 10-20e forintos kategória. Lehet, hogy ez pontosabb. Ha lesz fölös írásvetítő fóliá azzal is próbáld ki, arra lennék igazán kiváncsi.
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Nem hagyott nyugodni a dolog, feláldoztam a tudomány oltárán egy írásvetítő lapot. Nagy kár, hogy nem tudom élőben megmutatni. Attól függően hogy honnan jön a fény, úgy vetnek árnyékokat a csíkok, a fényképek a pontosságot nem adják vissza, eszközöm sincs normális fotót készíteni. Egy A4-es lapra ragasztottam fel a fóliákat, nem tudtam kifeszíteni őket. A kereszt irányú csíkok is jól fedik egymást ha leszorítom egy üveglappal de úgy már végképp nem tudtam lencse végre kapni, a masina nem találta el a fókuszt.

DSC_8987: a fényképezőgép vakujával.
DSC_8990: makró előtét lencse*, vaku nélkül
DSC_8993: makró előtét lencse*, vaku nélkül, kézzel nyomom le a fóliákat. Itt jól látszik, hogy árnyékot vetnek a hosszanti vonalak. Nem csoda, négy rétegben már van vastagság.

* Igazi makró objetív és körkörös megvilágítás kellene, ezek az előtét lencsék kb. vicc kategória minőségben és árban is.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2018
(#) Ge Lee válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Ha sikerül majd szkennelek be olyat amin szépen látszik hogy véletlenül sem tudtam 2 egyformát nyomtatni. Fóliára sem. Az előfordulhat hogy a nyomtató minőségének (árának) a függvénye a dolog, és egy háromszor ennyibe kerülő nyomtatóval nekem is ment volna.
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Nekem elég ha azt mondod passzol.
Nálam a vizszintes vonalak távolsága az A4 lap alja felé nyúlnak. nem veszélyesen, de szellemképes lesz. Ez nyilván mást nyomtatást nem befolyásol, mert egy szöveg.. kép..stb nem fog látszani, de filmet sokszorozni ezért mindig csak egy pozicióban tudok. Ez amúgy nem jelent problémát, csak plusz 5 percet
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2018
(#) nagym6 válasza Tambi hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Idézet:
„Pontosan félévszázada festették (szó szerint; ecset, nitro festék) velünk az első nyákokat szépemlékű középiskolámban”
Csőtollal is rajzoltuk, higított körömlakkal.
(#) nedudgi válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Mindig azok a technikai újítások.
Ti még nem emlékezhettetek arra, amikor az Ezermesterben ismertették a bakelit(?) lapra galvanizálható rézréteget. Aztán megjelentek a rézfólival bevont lapok...
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2018
(#) niedziela válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Idézet:
„Ti még nem emlékezhettetek arra...”

Te meg már igy közel a 75-höz mi ? Szép emlékek
(#) nedudgi válasza niedziela hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Írhattam volna azt is, hogy már nem.
(#) usane válasza Bakman hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Na legalább már van eredmény. Viszont 3 ujjnyi felületen még nem sok minden jön ki. Minimum A5-ös méretben a két széle között már biztos jól látszana.
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 29, 2018 /
 
Hamarosan indul a teszt a sima papíron átvilágítással. Már épp szárad a lakk Közben előszedtem a dolgokat az előhívóhoz is. Van itt nekem egy TN140 előhívóm. Ilyen kékes színű folyadék volt ez valamikor de úgy látom hogy már csak a flakon kék a folyadék fehéres áttetsző hiába rázom össze. Hátul van rajta egy dátum 2013.09.16. Lehetséges hogy idővel használhatatlanná válik az előhívó?
(#) nagym6 válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
A sima papírt valamivel áttetszővé kell tenni. Erre van a Pausklar spray, de itt többen mondták, hogy színtelen akrillakk, étolaj, meg nem tudom mik is jók. Az előhívó kipróbálható egy darab hulladék teljesen -hosszú ideig- megvilágított nyákon, kb. 40-60 másodperc alatt kell leoldja a lakkot, puha ecsettel enyhén lehet ecsetelni.
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Idézet:
„A sima papírt valamivel áttetszővé kell tenni”
Én azt tapasztaltam hogy szinte alig van különbség a levilágítási időben ha használtam vagy ha nem a pausclart ...
(#) Marty McFly válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Megpróbáltam átvilágítani sima papírral, egyenlőre az előhívó semmit nem csinált vele. Van itthon átlátszó gyorsan száradó lakk spray azzal befújtam, most várom hogy megszáradjon és újra berakom az uv fénybe.
(#) nagym6 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 29, 2018 / 1
 
Szerintem sokat jelentett, jól beáztatva a papír, úgy nedvesen rátéve, fotózva. A festék porózusokat összefolyatja. Csináltam Pausklar nélkül is, eléggé kritikusabb volt a megvilágítási idő pontossága, a kisebb kontraszt miatt.
Következő: »»   1289 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem