Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió adó építése
 
Témaindító: Bibi, idő: Ápr 27, 2007
Lapozás: OK   3 / 14
(#) Novak válasza Gery hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Szia,
az adó működik ferritmag nélkül is. Ebben az esetben nagyjából 5-6 menet szükséges, és a 10 pFos párhuzamos kondi helyett is érdemes egy trimmer-kondit használni (25 pF körüli maximális értékkel).
(#) Gery válasza Novak hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
Köszi a választ! Erre még kitérek bővebben is, de még annyi lenne hogy itt azt mondták nekem hogy nincsen nekik 38khz-es kvarcuk. 32.7khz-est tudnak ami a legközelebb áll ehhez. Esetleg a kondenzátor értékének változtatásával megoldható a probléma, vagy ezestben felejtsem el?
(#) lewi válasza huhuu hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
szia!bocsi, ha hülyeséget írok, nem vagyok valami nagy spíler az elektronikában, és tényleng csak hobbi szinten csinálom, de gondoltam javallok egyet én is:
sokat hallottam már mindenfele topicban, hogy a ba1404 es ic vel jó kis adót tudsz összetennei.
én is építem, de most a számomra levő lelkénél tartok a tekercsnél... nekem sajna nem akar összejönni, mert nem igazán találom meg az adót, részben azért is, mert csak vaktába próbálkozom, mert nincs semmi műszerem hozzá, de azéé eljáccom.
szerintem azért is jó, mert 1)találsz hozzá nyákrajzot 2)megvan hozzá minden alkatrész, ami kell hozzá 3) 1db tekercs van benne! 4)kicsi 5) és nem utolsó sorban sztereó!!!
tehát szerintem tökéletes egy "univerzális" adóhoz, de ez csak az én véleményem... a hatótávot meg biztos lehet növelni, de először legyen kész kicsiben, és utána törjünk nagyra. na meg előfordulhat itt sok dolog, pl hogy az egész utca halja a te dóógod, ami nem biztos, hogy mindig előnyös..
mondjuk most ott tartok vele, hogy kész induktivitással próbálom kiváltani a tekercset, és a kondi helyére trimmert rakok, és úgy próbálkozom...
ha sikerült valami biztos felrakom...
(#) huhuu válasza lewi hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
Köszönöm a tippet!!
Ha lesz időm, nekiállok és megépítem.
(#) Gery válasza lewi hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
Hello!
Énis ezt a BA1404-es ic-vel való rádiót akarom megépíteni. A tekercsel még énis szórakozok majd, de most elsősorban az a problémám hogy a kapcsrajzban 38khz-es kvarc van, de én ilyet nemtudok szerezni. Te milyet raktál bele?
(#) lewi válasza Gery hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
az az igasság, hogy ezt is sokat hallom, hogy nem találtok ilyet, én bementem kedvenc üzletembe---> INCOMP
ez budapesten található, na és én ott megkaptam egyből
de ha nem bp n laksz, akkor esetleg küldhetek neked 1 et levélben...
incomp
(#) Gery válasza lewi hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
Hát én elég messze lakok Budapesttől(Csongrád megye).
Már azon gondolkodok, hogy annyi macera van ezzel az adóval, meg egyre költségesebb, hogy lehet csak ráhagyom...
Ezt a leveles dolgot amúgy komolyan gondolod?
(#) Novak válasza Gery hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
A 38kHz-es kvarcot a HAMBAZÁRBAN is meg tudod venni, darabját 100 Ft-ért. Tehát nem egy nagy összeg. És postán is elküdik a megrendelésedet.
HAMbazár
(#) lewi válasza lewi hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
már lerendeztük priv ben, de azért köszi...
(#) Gery válasza lewi hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Hello.
Kössz mégegyszer a kvarcot és a cuccokat
Még annyit szeretnék hogy a nyákrajzát feltudnád rakni? ÉS amúgy az IC az müködik? Nemadtál neki túl nagy feszültséget valamikor véletlenül?
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
Ennek a BA1404-es IC hez való kapcsolásnak senkinek nincs meg a nyákrajza?
(#) tuxpingu hozzászólása Máj 11, 2008 /
 
Szeva!, itt ezen a linken találsz egyet....pont hozzá való
a lap alja felé találod
kérdésem az volna, hogy nemtuditok olyan ic-t ami kb. ua. ez, csak nem 2 csatornás, haenm 1, tehát mono ?


(#) tuxpingu hozzászólása Máj 11, 2008 /
 
és a link
Bővebben: Link
(#) Gery válasza tuxpingu hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
Ja, erröl az oldalrol van nekem is a kapcsolás(nekem is bevan linkelve) de a nyákrajza nyincsen ott
(#) tuxpingu hozzászólása Máj 11, 2008 /
 
bocs, rosszat linkeltem be.
tehát a jó link

Bővebben: Link
(#) Gery válasza tuxpingu hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
Köszönöm szépen Itt már megvan
(#) Gery hozzászólása Máj 16, 2008 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az előbb említett BA1404-es IC-vel működő sztereó FM adót. A táp 2db ceruza elem volt(3V), de egyáltalán nembírtam befogni a jelét. Az antenna kimeneten kb 7-900mV váltófeszültséget mértem a földhöz képest. Próbáltam kétféle induktivítással
-4-5menet légmagos
-5menet 4mm átmérőjü ferritmagra
Kipróbáltam aztis hogy az induktivitással párhuzamos 10pF-os kondi helyére egy 3-tól 28pF-ig állítható kondit raktam. Aztis tekergettem, de semmi.
Mi lehet a baja? Lehet hogy az IC? Mert az bontott. Azért gondoltam erre mert egyáltalán nemfogtam be még recsegve se (legalábbis nemhallotam pedig szép lassan végig tekertem az FM sávot). Mitgondoltok?
Ja és akor már mégvalami. Kb hány Mhz-n lehet befogni ennek a jelét? Vagy ez az induktivitástol függ? És az minek a helye amit a rajzon bekarikáztam? Vagy az csak a szimetrikus kinézet miatt van?

miez.JPG
    
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Semmi ötlet?
(#) Medve válasza Gery hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Hát pl..meg lehetne nézni, hogy rezeg-e az oszcillátor, úgy hogy figyeled az IC áramfelvételét, ha a tekercset (vagy a kondit) rövidrezárod. Lehet, hogy nem lesz nagy a különbség az IC egyéb fogyasztásai miatt...Megaztán lehet, hogy valahol be tud rezegni abban a "rövidrezárt" állapotban is...kellene egy frekvenciamérő ide....
(#) Gery válasza Medve hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Frekvenciamérőm biza nincsen sajnos. Az IC áramfelvétele rö9vidrezárt induktivitás mellet 67.6uA volt. Aztán beraktam a képen látható induktivitást és akkor is ugyanennyi volt. Ja és 1.5V-os elem mellet.
Az induktivitás nemtudom megfelelő-e, de azt írták hogy vasmag nélküli is jó. Azonfelül kétféle vasmagossal, és állítható induktivitással is próbáltam már. Azért gyanakszok az IC hibájára mert volt ithon valami nagyo egyszerű poloska, és azt hellyel-közzel ahogy tekertem a sávokat be-be lehetett fogni. Megha odaérintettem az elemhez kis sercegést hallotam a rádióban. De itt egyáltalán nincs semmi. Mégcsak sercegés vagy valami zaj, semmi.
Te mitgondolsz ezalapján?
(#) titi válasza Gery hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Hali!

Esetleg pár képet dobhatnál róla, hátha kiszúrunk valami hibát rajta.
(#) Gery válasza titi hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Oké, holnap délután rakok fel
(#) Ferkógyerek válasza Gery hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
A 67uA nagyon kevés. Ha a bekötés jó és a mérés is helyes akkor valószínű az IC halott.
(#) Gery válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Énis az IC-re gyanakszok . Holnap azért rakok fel képeket, aztán ha nemtudtok ujjat mondani IC csere. (csak nemolcsó a helyi boltban, szóval feleslegesen nemakarom megvenni)
(#) Medve hozzászólása Máj 19, 2008 /
 
Hát akkor FELHÍVÁS: kérnénk szépen azt, aki már megépítette a BA1404-es IC vel az adót, hogy mérje már meg legyen szíves az áramfelvételét és tegye közzé!
(#) Gery válasza Medve hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Ez télleg jó ötlet. Remélem valaki építette már ezt meg!
Amúgy itt vannak róla a képek is. A tekercs helye már kicsit megvan gányolva, de anyira nincs, hogy egyáltalán ne működni.(tehát ott rövidzár nincsen)
(#) Novak válasza Medve hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Szia,

a kedvedért ma délután lemértem az adóm áramfelvételét, és 4,5 mA az eredmény. Az antenna egy 30 cm-es vezetékdarab, a tápfeszültség pedig 3 V (2db ceruzaelem).
(#) Gery válasza Novak hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Kösz a mérést! Akkor nyilván az IC lesz a ludas. Ezzel a lendülettel már rendeltem is eggyet. Még annyit kérdezhetek hogy nállad az induktivitás milyen? Te csináltad? Esetleg egy képet ha tudsz róla felrakni
(#) Novak válasza Gery hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Szia,

én gyári tekercset használok, még régebbről van ebből egy pár darab, azokat élem most fel. Ez egy 5 menetes tekercs, kb 4-5 mm-es átmérőre, egy 10 mm hosszú, 2,5 mm átmréőjű ferritmaggal. De kipróbáltam az adóban már 8 menetes gyári tekercset is (ferritmag nélkül, 4 mm-re szorosan egymás mellé tekercselt), azzal is szépen működött az adó. Igazából nehéz olyan tekercset készíteni amivel nem működik. Legfeljebb egy kicsit kíérletezni kell a párhuzamos kondei értékével. Nagyobb tekercs => kisebb kondi, kisebb tekercs => nagyobb kondi.
A képet csatoltam. Remélem segít valamennyit.
Üdv

tekercs.jpg
    
(#) Gery válasza Novak hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Ezzel segítettél Köszi szépen. Majd ha meglesz az IC csere írok, mi történt
Következő: »»   3 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem