Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   144 / 2208
(#) sturbi válasza abraboro hozzászólására (») Máj 18, 2008
Hibátlan eldondolás. PCF 82 9 V 300 mA-el melegszik!
(#) sturbi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 18, 2008
Már csak az a problémám, nem tudom mennyi lehet a macska hővezetése és olvadáspontja Csajkovszkij Diótörőjéhez viszonyítva holdtöltekor.
(#) hzoltaan válasza abraboro hozzászólására (») Máj 18, 2008
Remlik, hogy valamelyik RT evkonyvben volt ilyesmi kapcsolas. Ugy 93-98 kozott keresgelj. Sajna en 1700 kilometerre vagyok a szakirodalomtol, de ott is volt PCF es PL500-504-es PP.
a P-s futest en is kedvelem, csak ugyesen kosd oket sorba. (ha eleg sokat kotsz sorba akar 220-rol is mehet, de azert ott mar lenne gond a futesbol jovo zajokkal, asszem...)
Valakinek otlete elofokra EQ-ra, keverore?
(#) hzoltaan válasza hzoltaan hozzászólására (») Máj 18, 2008
Izehoze, leltem a neten elofokot, egy dynacord bass erosito, ugyhogy kb ami nekem kell...
A D ponton 290 voltot kap a lolkom. Mi a velemeny?
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 18, 2008
Kaptam egy Videoton Harmónia R-4300 rádiót. Szép állapotban van csak az állomáskereső tekerőgomb hiányzik. Sajnos ez már az újabbak közül való szelén egyenirányítós és a skálaüveg is plexi. Csak 4 cső van benne ECH81 EBF89 ECL86 EM84. Nincs benne URH csak rövid, közép és hosszú hullám. De nagyon örülök neki mert azért ez is egy csöves
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 18, 2008
Olyat akarok szerezni majd ami fogja a nyugati URH-t. Gondolom az csak a háború elötti magyar készülékeken volt csak mert utána bejött a keleti URH.
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 18, 2008
És egy keleti urh-sat át lehet alakítani nyugatira?
(#) hzoltaan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 18, 2008
jaja, ez lehet az. par even at az RTEK foglalkozott vele, hogy a rengeteg TV-csobol lehessen valamit epiteni. Volt SZombathelyen egy bolt, ahol 20-30 forintert vettem PCF-PCL csoveket es kb 100-200-ert PL500-504-et... az 50 forintos TV sorkimeno trafo tokeletes volt 12V/800mA-os taptrafonak vaaaagy, es itt jon a tripla axel! lehet hasznalni kimenonek is... (na persze, mint minden kb 10W-os 220/6-15 trafo...) persze nem 100-as Marshall de szol.
(#) hzoltaan válasza hzoltaan hozzászólására (») Máj 18, 2008
valaki leirna, hogy egy occcccso taptrafot hogyan es miert lemezeljek at, hogy kimenonek szoljon? Legyszi! Muszi erositojet gondolom klonozni... koszi!
(#) hzoltaan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 18, 2008
es mennyi legyen a legres? Vagy probalkozzak, elvegre 2 csavar ki, papir be es ok?
Azt leirod nekem, hogy mit valtoztatok ezaltal? Valaha tanultam elektromagneses tereket, de ez most tul nagy agykapacitast igenyel...
(#) sebestyen_ferenc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 18, 2008
köszi.
A hangja eszmélet, hangosan szol a végcsővek 6P14 vannak PP üzembe!
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Máj 18, 2008
Szia Jani!
Az URH vételnél van egy elkülönített egység, az URH keverődoboz. Ebben tevékenykedik kedvencünk, az ECC85. A cső egyik fele előerősítő, a másik önrezgő keverő kapcsolásban dolgozik. A doboz kimenetén FM modulált 10,7MHz-es jel található (természetesen akkor, ha éppen állomást vesz), amit az ECH81, és EBF (EAF801) 89 tovább erősít. Ezután történik a demoduláció (általában aránydetektorral), és limitálás.
Térjünk vissza a dobozhoz. Akkor lesz a kimeneti - 10,7MHz-es - rezgőkörön jel, ha az adó, és a helyi oszcillátor frekvenciája között ennyi a különbség. Ezt a különbségi terméket szűri ki ez a rezgőkör, mert azért van ott más is, de nekünk csak ez kell. (Az mindegy elviekben, hogy az adó, vagy a helyi rezgés frekvenciája nagyobb.) A lényeg:
1: A bemenőkör frekvenciatartományát meg kell emelni.
2: A helyi oszcillátor frekvenciáját is meg kell emelni.
3: A frekvenciaátfogást is meg kell növelni. (Ezt azért, mert az OIRT sokkal keskenyebb sávon jött - 66-73MHz durván - a készüléket erre tervezték a skála teljes hosszára vonatkoztatva.)
Ezt fülre elég nehézkes megcsinálni, egy FM generátor ebben leírhatatlan segítség.
(#) Imi65 válasza hzoltaan hozzászólására (») Máj 18, 2008
A sorkimenő biztos nem. (Ez a kutyaházban volt, és 15625Hz-el működött.) A képeltérítés kimenőtrafója viszont rendelkezhetett az általad megadott paraméterekkel.
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 18, 2008
Köszi majd ha szerzek egy olyan rádiót akkor megjátsszuk. A mostanin nincs.
(#) Müszi válasza djhans hozzászólására (») Máj 18, 2008
Nekem egy tekercs módoításával sikerült áthangolnom az URH-s tunerkockában. A tetején télleg egy ECC85 csücsül
(#) burgdavid válasza Müszi hozzászólására (») Máj 18, 2008
Én 4 napig szenvedtem vele, de csak a nagy térerejű szlovák adók jöttek be Ráadásul a hangolható tekercsek a sok ráforrasztgatástól(rövödítés) belenyomódtak a műanyag csőbe, így beleragadt az alumínium mag is. A végén beleeszkábáltam egy tranyós tunert de sajnos mindig nem az igazi Állítólag van valami jó rákeverő kapcsolás SO42P icével, deénmégcsak OIRT->CCIR-t láttam belőle :no:
(#) hzoltaan válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 18, 2008
en kerek elnezest!


valoban igy van.
(#) Müszi hozzászólása Máj 18, 2008
Sziasztok Csövesek!

Kész lettem a GU-50 SE sasszijával

üdv

DSCF0321.JPG
    
(#) burgdavid válasza Müszi hozzászólására (») Máj 18, 2008
Alakul! Én mindig a dobozolást hagyom utoljára aztán a végén semmi se lesz bedobozolva Szerintetek egy csöves gitár előfokot mibe dobozoljak be? Csak egy cső meg két szembefordított trafócska, meg néhány poti az egész. De sajnos ötletem sincs hogy mibe tehetném be A szombati koncertre kellene valami gyors de strapabíró megoldás
(#) hzoltaan válasza burgdavid hozzászólására (») Máj 18, 2008
kutyatapkonzerv?
(#) hzoltaan válasza Müszi hozzászólására (») Máj 18, 2008
muszi, a pcl86-os erolkodod milyen volt, ha sima taptrafoval terhelted?
kosz!
(#) hzoltaan válasza Müszi hozzászólására (») Máj 18, 2008
muszi! ez a szepseg, GU50 (pofatlanul olcso az ebayen!) mit tud?
atdobnad a kapcsolast meg a kimeno adatait?
koszi!

(megiscsak tokosebb, mint a pcl....)
(#) EcoPityu hozzászólása Máj 19, 2008
Kész van a 6AS7G-s SE-m! Kemény 2x7w! Torzítás nélkül 2x5w!
Majd lefényképezem... Ha megyek Hmvhely-re 24-én, akkor azzal fogok virítani!
Közben arra gondoltam, hogy egy nagy rakat GU50-ből triódába kötve csinálok egy OTL-t és végre meghallgatom...
Mit szóltok???
(#) burgdavid válasza hzoltaan hozzászólására (») Máj 19, 2008
Nemrossz De annál egy picivel igényesebbre gondoltam
(#) Müszi válasza hzoltaan hozzászólására (») Máj 19, 2008
PCL86-nak tetszik a táptrafó mint kimenő.
A GU-50-hez a pcl kimenőimet fogom használni.
Jól szól.
(#) hzoltaan válasza Müszi hozzászólására (») Máj 19, 2008
kb mit lehet varni a GU50-tol? Meddig tolhatom fel neki a tapfeszt? Kvazi minden trafot ujat kell szereznem, mert eleg messze vagyok a muhelytol, igy ha lud, legyen kover.
A PCL kb 2-3W-ot tud, nem? A GU50?
Koszi!
(#) Müszi válasza hzoltaan hozzászólására (») Máj 19, 2008
A GU-50 pentóda módban akár 10W-t is kitolhat, SE-ben.
Az anódfesze neki max 1KV lehet.
(#) hzoltaan válasza Müszi hozzászólására (») Máj 19, 2008
okay... legyen rajta ipari fesz, mondjuk 600-700-al, amit egy 220/12 meg egy 6/220-as trafoval elo tudok allitani... Ezek utan, mondjuk egy 220/15-os atlemezelt 25W-os trafo megteszi kimenonek?
Koszi!
(#) Imi65 válasza hzoltaan hozzászólására (») Máj 19, 2008
Azért a 6V-os trafó nem biztos, hogy örül neked, ha 12V-al gerjeszted. :yes:
(#) szilva válasza hzoltaan hozzászólására (») Máj 19, 2008
Ha már nem tekertetsz trafót hozzá, akkor nkább úgy kellene az anódfeszt előállítani, hogy 230/12 és erre párhuzamosan két db 12/230 trafó, a szekundereket meg két graetz-cel egyenirányítva és sorbakötve lesz meg a 600V körüli feszültség. A 6/230-ra 12V-ot rákötve nagyon túl lenne terhelve a trafó, a vasmag telítésbe menne.

Kimenőhöz meg azt kell figyelembe venni, hogy mekkora anódellenállás kellene a csőnek és Neked mekkora impedanciájú a hangszóród, amin hallgatni akarod. A feszültségáttétel négyzetével arányosan transzformálódik fel a hangszóró impedanciája, ezt "látja" a cső. Nálam a PCL86-oshoz és a 6 ohmos hangfalamhoz egy 220/6V-os trafó elég szépen passzol, ebből durván 8k-t lát a végpentóda, a beállított munkapontjához pedig pont ilyen terhelés az ideális. A GU nem tudom, milyen munkapontot, milyen terhelést szeret, az alapján kell számolni a kimenőt.

A hálózati trafó kimenőként történő használata esetén figyelembe kell venni, hogy a nagyobb teljesítményű hálózati trafó primer induktivitása kisebb (rosszabb mélyátvitel), így a lehető legkisebb teljesítményű kell. Persze az is fontos, hogy a vas ne menjen telítésbe az anódon folyó egyenáramtól (ezen sokat segít a légréses átlemezelés). Nálam a 30mA anódáram mellett egy 19VA-es trafó (átlemezelés nélkül) viszi azt a 3-4W zenei teljesítményt, egészen elfogadható módon.

Következő: »»   144 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem