Fórum témák
» Több friss téma |
Én nem ismerem ezt a mágneskapcsolót, az "adatlapja" meg varázslatos. Tisztességgel meg sem találtam..
Ennyit találtam róla.
További fejlemény, hogy az alkatrészteszter sima ellenállásnak érzékeli az A1-A2 közötti részt. A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2019
Én is ezt találtam meg, csak angolul. De nem sok tudható belőle. Mert behúzáskor az 53VA úgy jön ki, hogy a vas még nyitott, így sokkal nagyobb az áram, mint az üzemi. (Ezért égnek le, ha piszok kerül a járomlemezek közé, ez tartósan fennáll.) A benntartáskori 6,5VA, meg ara vonatkozik (szerintem), mikor már elejt a feszültség csökkenéstől. És ha normál működik, akkor mekkora teljesítményre kell számolni ha pld. 10db. működik belőle?
Itt vesztettem el a fonalat. 1,5 mm2 vezeték kell a vezérléshez, de mekkora trafó? Milyen triakkal tudom kapcsolni?
Sajnos ki kell próbálni. Szerintem meghúzva nem lesz több a fogyasztása 1A-nál. A 2,2A-t meg bármelyik triak elviseli. De snubber biztos kell hozzá. Meg egy VDR sem árt..
Köszönöm. Akkor nem sokkal vagyok beljebb - ez egy öntözőrendszer része. Teát kell egy 24V trafó is mellé.
Ha jól tudom az öntözőrendszer szelepek is 24V váltóról működnek. Így ha van benne ilyen, egyébként is célszerű egy 24V-os biztonsági trafót alkalmazni.. Ez sokszor olcsón hozzáférhető 63..400VA tartományban.
Bocs, hogy közbeszólok, de ezt lehetne másképpen is, a szivattyú védelmével kombinálva. Nekem és a fiamnak is van öntözőrendszerünk, kb. ekkora szivattyúkkal, külön mágneskapcsoló egyikben sincs.
Az övénél az öntözésvezérlő egy szivattyúvédő relén keresztül kapcsolja a szivattyút és figyeli annak áramfelvételét is - így védi pl. szárazonfutás ellen. Az enyémnél a víz áramlását figyeli egy elektronikus nyomásszabályzó és ez kapcsolja be-ki a szivattyút, nem az öntözésvezérlő - ha az nyitja valamelyik mágnesszelepet, akkor a nyomásszabályzó ezt észlelve kapcsolja be a szivattyút. (Ennek előnye még, hogy egy sima vízcsappal is működik.) Mindkét esetben csak egy 24V 30W körüli biztonsági trafó szükséges az egész rendszerhez.
Igen, a szelepek 24V váltót kapnak, de...
Most szúrtam ki magammal, a pákatrafóra kötöttem ezt a nyomorultat. Meg se nyekkent, csak a biztosíték ment ki a pákatrafónál. Természetesen beforrasztott, 1 (0,8A)T biztosíték, a primer körben. Még jó, hogy a sufniban megvan valahol a 12V Minifor. Már csak azt kell megkeresni. A pákatrafó 50VA, talán találok egy szöget valahol. Kezd durvulni a dolog.
Akkor pedig még is baj van ezzel a mágneskapcsolóval.. Mire jó egy szűkszavú adatlap. Egy sima relé is jobban definiált.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2019
Sajnos cifrább a dolog. A szivattyú, és vezérlése rendben működik. A gond az, hogy a kerti csap csatlakozását kellene megjavítani, mert ott annyira szivárog, hogy percenként elindul a szivattyú…
Erre találtam ki azt, hogy a vezérlő szivattyúcsatlakozására kötök egy mágneskapcsolót, amíg nem találok egy vízszerelőt, aki meg tudja (hajlandó) oldani a vízfolyást. Húsz év alatt rendesen körbenőtték a tuják a tetthelyet, így problémás az ügy. A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2019
A csatlakozás javítás olcsóbb megoldás.
Már bocs, de szerintem mindenképpen meg kell javítani a vízrendszert, kár a halogatásba energiát pocsékolni. Az öntözőrendszer általában sokkal egyszerűbb, mint a hálózati víz: csak 20-30 cm mélyen van, a műanyag szerelvények olcsóak és nem kellenek speciális szerszámok sem.
És ha elrontod, akkor sincs nagy baj belőle.
Igen, mindössze kellene találni valakit, aki hajlandó megcsinálni. Ez a probléma, elméletileg még én is meg tudnám csinálni. Fizikailag nem vagyok képes rá.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2019
Üdv Szakik!
Remélem jó helyen keresgélek. Az lenne a kérdésem, hogy egy mezei szivattyú (valami ilyesmi Bővebben: Link) igényel-e külön mágneskapcsolót ha automatizálni akarom, vagy elég valami egyszerűbb relé is neki? Jelenleg egy fali kapcsolóval indítom, ezt szeretném leváltani. Napi kb három indítás a célszám, az is nyáron.
Én mindenképp mágneskapcsolót javasolnék, egy megfelelő motorvédő beiktatásával.
Nem tudom mekkora teljesítményű, de a hidromatokban mezei jelfogók szoktak lenni. pl Ezekkel évekig elmegy napi sok ki/be kapcsolással.
Amúgy meg ha automatizálni akarod, lehet kompletten egy hidromat sem árt. Megoldja a vízhiány okozta problémát. ( bár ha jó a kutad..) A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2023
Szisztok!
Az alábbi mágneskapcsolót szeretném https://daniella.hu/sti475-stch8-modularis-kontaktor-25-40-230vac-4...sti475 beszerelni alábbi kapcsoló helyére: https://daniella.hu/siemens-3ld2230-0tk11-be-ki-kapcsolo-3p-32a-sin...00tk11 A jelenlegi kapcsoló alsó sorára 3 fázis betáp van kötve, a felső sorára pedig a fogyasztók (ledes lámpák, fázisonként 2-2,5 amperes terheléssel). A mágneskapcsoló doksija szerint felső sorra (1,3,5) kell kötni a betápot és az alsó sorra (2,4,6) a fogyasztókat, de ez a meglévő vezetékek hossza miatt nem lehetséges. Tehát a kérdésem: Lehet-e / szabad-e a mágneskapcsoló felső sorára (1,3,5) kötni a fogyasztókat és az alsóra (2,4,6) a betápot? Ha nem, akkor lehet-e / szabad-e a mágneskapcsolót fejjel lefelé beszerelni (hogy a 2,4,6 csatlakozók vannak felül)? Előre is köszönöm válaszotokat: tipli
Mindegyikre egy biztos talán a válasz. Nincs rá bevizsgálva. Amilyen erővel ezek meghúznak, elvileg menne fejjel lefele is, de nagyon gány kinézetet ordít és ha bármi baj lesz, biztosító bele fog kötni. Meg az ív viselkedése érdekes lehet más irány esetén.
De mennyire van ez neked biztosítva? Mert egy 32A kapcsoló helyére egy 25A kontaktort nem rakhatsz csak úgy, ha 25A fölé van biztosítva.
Kérdezd meg a gyártótól vagy az importőrtöl, az a biztos.
A mágneskapcsoló szempontjából édesmindegy, melyiket hova kötöd. Ha zárva marad, lényegtelen, hogy A-ból B felé vagy B-ből A felé halad az áram akkor is, amikor nem kellene, már csak azért is, mert nem egyenáramot kapcsolgat.
Hello,
Köszi a válaszodat, a biztosítékok 25 amperesek fázisonként. |
Bejelentkezés
Hirdetés |