Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Köszi.
Aliexpressen látom mindkettőt, de az mk-ból jóval kevesebb van.
Ne adj ezért pénzt. Ennyiből egy E1 vagy E1N (norton) is vehető. Elfér egy utánfutó , egy fázisról, frekvenciaváltóról is mehet. Alkatrészt találni hozzá. Ezekkel a 35 kilós vackokkal csak a bajod lesz.
Én is adnék egy működő E1N-ért 200 ezret. Ha esetleg tudsz ilyet, akkor szívesen beszélnék az eladóval.
Ekkorát nem tudok hová tenni...
Komoly utánfutó, meg tán daru is kell ehhez, vagy sok markos ember
Nem sokkal nagyobb, ezek a 35 kilós vackokból épp a súly hiányzik. Mert lehet egy 40 éves gép nem valami pontos , na de ez újként sem. Barátom egy 750 es "talpas" kínait majd egy évig bütykölt mire jó lett. Ő csak a távolság miatt vett olyat.
2-3 x hosszabb helyet foglal el mint amit néztél, és 1.5x a kinyúlás. Ezek akár "darabokra szedhetők" , "béka kompatibilisek" , "utánfutó elbírja" . Szóval kis gép. Mindenképp előnye hogy alkatrészt kapsz hozzá. Emu 200-250 nek a baja általában a váltó, azok sem rosszak. Van akinek abból indult a vállalkozása, pedig eléggé műszerész gép az is, nem arra való. 2 tonnás géphez sem kellett daru. Amíg bejött behoztam mezőgazdasági rakodóval, aztán csöveztem. Igazából végig csövezve + 30 perc az 50 m en. Ezek a gépek jóval kisebbek. A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2019
Akad azért azok között is olyan ami jó, az más kérdés hogy szerintem a többsége a méretéhez és a tudásához képest túl van árazva. Na de az öreg gépekkel meg épp az a baj, hogy az esetek 70-80%-ában adott dologra használták, mondjuk féktárcsát, dobot szabályozgattak vele, így az a rész sokkal jobban ki van kopva, épp ott lesz durván pontatlan ahol a leginkább nem kellene.
A végeredmény meg az lesz, hogy gömbölyíteni jó, precíz munkára meg ugyanúgy el kell majd menni az esztergályoshoz.
Sziasztok!
Ti a"flex" korongokat hogyan tároljátok? Egyszerűen szögre akasztva vagy valamiféle dobozban esetleg szekrényben tároljátok? Szeretnék kérni ötleteket, esetlgeg képeket . Esetleg a sarokcsiszolót hogyan tároljátok? (nyilván nem szoros elektromos szerszám, "nem mindennap blankol vele az ember" , de azért szerintem elég sokunknak van )
Jani1987 felbujtására kimentem gépipari kiállításra. Ott voltak mindenféle okosságok, pont olyan is amit keresel. Olyan flex tartó, amit az munkapad szélére fel lehet tenni, ráakasztani flexet a nyakánál, korongokat is rá lehet tenni, és még a vezetéket is rá lehet tekerni. Mindezt egy darab lemezből hajtogatva és kivágva.
Sajnos a papíralapú katalógust amiben volt, nekiadtam granpának, most meg nem találom a neten, de eltekintve attól, hogy semmiben nem felel meg a kérdésednek, meg annak sem amit eddig írtam, koncepcióját tekintve valami hasonló. A szögre akasztás fajtánként válogatva jó ötlet. Különösen ha nem simán csak a falba van verve. Dobozzal az a baj, hogy nem látod hogy mi van benne, és mindig ki kell pakolni hogy megtaláld amit keresel (hát még ha el is felejted, hogy van olyanod is).
Hajónapló: Kiegészítés.
Nálunk konkrétan szanaszét van mindenfelé, szekrényben, polcon, fiókban, szerelőpadon, néha még a földön is. Csak az újak vannak szekrényben, de ha onnan kikerül akkor oda már nem kerül vissza. Kaptam régen egy kis cégtől egy szatyornyit, mert ugye ők csak nagyot használnak, de ha az elkopik nekem még jó a kicsibe. Mondjuk nekünk is van kicsi is meg nagy is, meg még nagyobb is, mert van egy gyári asztali karos darabolóm is.
A mach-tech-re célzol? Az volt az egyetlen ötletem az utóbbi időbe.
Igen, és ezzel kapcsolatban azóta sem bántam meg, hogy hallgattam rád.
Köszönöm szépen jó ötletek, valami hasonlóra gondoltam, na majd agyalok még rajta, Köszönöm.
Illetve lenne még egy kérdésem, hideg fehér vagy természetes fehér való a műhelybe (Led-es fénycsövet vennék, és nem tudom eldönteni melyik legyen, most természetes fehér van fent.
Ha szeretnéd látni, és azonosítani az alkatrészeken a csíkokat, természetes fényre lenne szükséged (2700 - 3000 K). A hidegfehér engem pl. kápráztat, de mondjuk a szemem sem 100.
Mi számít természetes fehérnek?
Idézet: Forrás: Wikipédia.„Gyertya: 1900 K Háztartási izzólámpa: 2800 K Stúdióvilágítás: 3200 K Reggeli, délutáni alacsony napállás: 4800 K Átlagos napfény, vaku: 5600 K Napos idő, árnyékban: 6000 K Nappal, kissé felhős égbolt: 8000 K Borult, ködös idő: 10 000 K” Ez inkább megszokás kérdése lehet, én kimondottan írtózom otthon a meleg fehértől (máshol nincs beleszólásom). Lehet, hogy a tuti megoldás az egy meleg - egy hideg kombináció...
LED-es megvilágításnál célszerű többféléből összeállítani a kívánt fényerőt. Nem lehet előre tudni, hogy az éppen vásárolható típus spektrumából milyen színek hiányoznak.
Halkan jegyzem meg, hogy "természetes fény"-ként - általában - a 4800-5600 °K közötti színhőmérsékletet szokták definiálni. Természetesen ez nem fedi le a teljes skálát, de általánosságban ezt tekintik alapnak.
Én azt vettem észre, hogy bizonyos dolgokat egyszerűen nem látok mesterséges fényben.
Multkor például egy IC-ről nem tudtam leolvasni a felíratot. Majd kimentem a napra és "láss csodát" Meg vagyok győződve arról, hogy van ebben a "spektrum" dologban valami. Különösen ha nem folyamatos (vagy igen). A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2019
Az ellenállás szinkódot is jól el lehet nézni ...
Azt még rendes fénynél is. Sokszor barna vagy piros, barna vagy fekete, narancs vagy piros, hirtelen nem jut több eszembe több melyikeket lehet keverni, gyártótól függően amennyire ravasz színeket adnak..
A kedvencem: nyugtató, meleg fehér (magyarán sárga). A hajam égnek áll tőle.
Emlékszem a 15 W-os izzókra, azok is sárgán világítottak. Igen ám, de nem akkora fényerővel, hogy a holdról is látszik...
Sziasztok!
Vennék egy nagyítós szemüveget SMD forrasztáshoz. Ezeket néztem: Bővebben: Link Bővebben: Link Van ezekkel valakinek tapasztalata? A másodiknál vajon állítható a nagyítás, vagy fix? A képeket csak tájékoztatás képen raktam be. A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2019
Az elsőhöz hasonlót próbáltam, szerintem borzasztó.
Köszi. Vagy jobb lenne a feladathoz mondjuk egy nagyítós lámpa? Nem tudom eldönteni, ezért érdekelnének a tapasztalatok.
Ha veszel 2-es, vagy 3-as, vagy 4-es szemüveget, az is valójában nagyító, nagyobb szám nagyobb nagyítást jelent. Én ezeket használom. Tes.co, L.dl, hasonlókban kapni 1000Ft. alatt.
Az elsőhöz hasonlóm is van és a Hestore-ban olcsón kaphatóból is. Mindkettő használható. Kicsit nyomja a fejet, de használható.
Ez lenne az. A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2019
Köszi, ez is jó ötlet, erre nem gondoltam
Közben megnéztem a Hestore-st, azt hiszem az lesz a nyerő. Közben néztem a másikat is,de az ahhoz adott nagyítók mindenütt 10x-es nagyítással kezdődnek,nekem meg elég az 1,75-1,8-as nagyítás. Az hogy kicsit nyomja a fejet,kibírható, úgy sincs rajtam egész nap
|
Bejelentkezés
Hirdetés |